Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10
(Read 55177 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DILEMA
Reply #30 - 29.06.2002 at 16:14:24
 
notranji in zunanji svet moraš zedinit
enako znotraj kot zunaj ...
hočem rečt, tud zunaj je treba rast, ne moreš samo znotraj, zunanjost mora odražat notranjo rast, če ne, ni ravnotežja

duhovnost ni delo na sebi, je bolj beg v sebe

odpor od ekonomije ti je đabe kot vsak drug odpor

ekonomija je fajn kot veda, ti si jo pa izenačla s tem kako to ljudje manifestirajo, sej ti lahko tehnike ekonomije glih tko uporabljaš, ni treba met odpora do nje ... bom reku do keša v končni posledici.

/A sem šibka, ker se ukvarjam s seboj?/
si šibka ... zato se ukvarjaš s sabo, si pa ravno zato tud močna, ker delaš na tem da se šibkost spremeni v moč

vedno se izogibamo nekim vlogam ... glih te mormo sprejet / narest

drugi ti samo ogledalo kaže
zakaj te moti to kar te moti?




sicer pa

DILEMA
kaj je sploh ta dilema ... odnos med dvema, med večimi ... slabo ime si dala threadu ... premal deskriptivno se mi zdi ...

/Zdej vem, kaj me matra. Ta različnost, ko gre za partnerstvo./
partnerstvo ... je to dilema?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: DILEMA
Reply #31 - 29.06.2002 at 17:29:20
 
gape wrote on 29.06.2002 at 16:14:24:
DILEMA
kaj je sploh ta dilema ... odnos med dvema, med večimi ... slabo ime si dala threadu ... premal deskriptivno se mi zdi ...

/Zdej vem, kaj me matra. Ta različnost, ko gre za partnerstvo./
partnerstvo ... je to dilema?

Gape, kakor sem jo jaz doživljala skozi njeno pisanje, je šla skozi tri faze:

1. Najprej se je vprašala, zakaj nekateri delajo na sebi, drugi ne
2. Potem je prišla do tega, da ni vedela, ali delo na sebi pomeni šibkost ali moč
3. Končno se je uspela in zmogla toliko odpreti, da je vprašala tisto, kar jo resnično mori - srčika njenega problema je njen odnos s partnerjem - ona dela na sebi, on ne - partnerstvo torej, ja.

Tako vsaj sem jo doživela jaz, sicer ti bo pa sama bolje povedala, kaj in kako.
M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DILEMA
Reply #32 - 29.06.2002 at 20:55:09
 
kul

bom počaku ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #33 - 29.06.2002 at 21:39:07
 
Miška, dobro si me razumela in začutla.
Zadnja točka je pa v fazi razmišljanja, ni še v realnosti.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #34 - 29.06.2002 at 21:49:46
 
gape wrote on 29.06.2002 at 16:14:24:
notranji in zunanji svet moraš zedinit- enako znotraj kot zunaj ...


To. Jap.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DILEMA
Reply #35 - 29.06.2002 at 22:39:31
 
/zakaj nekateri delajo na sebi, drugi ne/
vedno bolj se mi zdi, da se jim zdi, da imajo čas, časa pa ni in to jih ubija ... ker nimajo časa
in ker imajo čas, ker čeprav vedo da nimajo časa (da ga ni), čeprav vejo da je to samo izgovor, ki so si ga izmislili ali mu preprosto verjeli ... ops ... zdej pa že vedo, zdej pa nimajo več izgovora ... in dokler ne vedo imajo izgovor ... so poneumljni kot bi osho reku ... al pa zaciklani, kt bi edi reku ... zaciklani u čas

odnos s partnerjem
hmmm
sprejemanje
ogledalo
on ti kaže to kar tebe pri sebi najbolj moti
a si zihr da je to to, da ne 'dela na sebi'
a si res zihr???
pomisl mal kaj model sploh dela cel dan
kaj dela največ časa?


kaj te moti na njem?


zdej
če se ti zdi da si se od njega vse naučila ... pojdi od njega ... če se maš še kej za naučit, se nauč in pol pejd (če ne boš mogla to z naslednjim zrihtat (kar pa sploh ne pogojuje tega da bo to še težje ... ali pač?))
jest sm ugotovu da partner mora v bisvtu bit tvoje totalno nasprotje ... čim imata neke stvari 'skupne' si tam notr že dajeta potuho ... naprimer dolg spat ... dva ki oba rada dolg spita ... dolg spita ... itd



enako zunaj in znotraj
okolica je odsev tebe ... zrihti sebe in okolica se bo spedenala ... lahko pa okolico začneš rihtat ... ampak ... večja k je okolica ... več boš mela za (z)rihtat

in zdej ... če je okolica okrog tebe (zate) u kurcu ... si ti u kurcu ... saj ... ti to tko vidiš ...


... nekako tko no
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #36 - 29.06.2002 at 23:35:02
 
gape wrote on 29.06.2002 at 22:39:31:
/on ti kaže to kar tebe pri sebi najbolj moti
a si zihr da je to to, da ne 'dela na sebi'
a si res zihr???
jest sm ugotovu da partner mora v bisvtu bit tvoje totalno nasprotje ...


Stopnička globlje:
Jaz sem tista, ki se ne izrazim dostikrat. In mislim, da bi bilo lažje, če bi se partner (ne govorim konkretno), ki bi delal na sebi, izražal. Pa tudi občutek povezanosti igra tu eno foro. Oz. občutek ločenosti...
To o partnerju, ki je pravo nasprotje.. ne vem, a se tebi obnese?

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: DILEMA
Reply #37 - 30.06.2002 at 06:39:25
 
Quote:
jest sm ugotovu da partner mora v bisvtu bit tvoje totalno nasprotje ... čim imata neke stvari 'skupne' si tam notr že dajeta potuho ... naprimer dolg spat ... dva ki oba rada dolg spita ... dolg spita ... itd



Kaksno totalno nasprotje.  A ce si jaz hocem sive boxarke kupit in si na koncu tudi jih, me partnerka v postelji ne bo hotela povohat zato, ker niso bele minice.
To je pravo nasprtoje Gape.

Al pa jaz grem avto prat, ona  pa mi pol se nalozi da naj se sip lotim po celem stanovanju.  

Jaz hocem v kino gledat komedijo ona pa horror.  Na koncu pristaneva  cvetlicarni.

Mam pet rdecih luci do doma iz sihta in ker ona ni uvidevna, jaz pa sem, se dere na mene, da kje sem toliko casa, ker kosilo bo vsak cas nared.

Naju so prijatelji povabili na obisk. Se hocem odzvati, ona pa istocasno povabi neke sodelavke na kavo.

Vidis Gape, to so prava nasprotja in ne privoscim nikomur kaj takega.  Razen boxark. Wink


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: DILEMA
Reply #38 - 30.06.2002 at 08:18:40
 
gape wrote on 29.06.2002 at 16:14:24:
drugi ti samo ogledalo kaže
zakaj te moti to kar te moti?


gape wrote on 29.06.2002 at 22:39:31:
odnos s partnerjem
hmmm
sprejemanje
ogledalo
on ti kaže to kar tebe pri sebi najbolj moti

Gape, dovoli mi povedati svoje mnenje o teh ogledalih.

Ja, drug drugemu smo ogledala. Vedno. Vendarle ta ogledala dobijo svojo vrednost le, če so iskrena... Če ti nekdo iskreno pove, kako te je doživljal... Če ti nekomu iskreno poveš, kako si ga doživljal.. In ne, da se spet skrijemo za svojo masko/neiskrenost/luknjo/zidove... Ker v tem primeru ne moreš zares vedeti, kako te je doživel in ogledalo ti lahko vrne popačeno sliko…

Če pa so ogledala iskrena, če smo se torej sposobni in zmoremo toliko odpreti drug drugemu, da si/mu dovolimo tudi vpogled tja, kjer so rane in so bolečine, ja, potem pa so ta ogledala neprecenljive vrednosti…

V realnosti so ogledala bolj popačena. Ker nekdo odreagira tako, kot odreagira zaradi svojih izkušenj, svojih ran in svojega načina razmišljanja... In če stojiš pred nekom, ki ti da take vrste ogledalo – v tem ogledalu se zrcali tudi njegova slika... In ne samo tvoja... In ta slika je zaradi njegove/njene neiskrenosti popačena…

Seveda sem še vedno mnenja, da iskreno ogledalo pokažemo samo tistim, ki so nam blizu in ne ravno vsakomur, ki ga srečamo na cesti…

Sem bila dovolj razumljiva?
M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: DILEMA
Reply #39 - 30.06.2002 at 08:49:15
 
Amstel wrote on 29.06.2002 at 23:35:02:
Jaz sem tista, ki se ne izrazim dostikrat. In mislim, da bi bilo lažje, če bi se partner (ne govorim konkretno), ki bi delal na sebi, izražal. Pa tudi občutek povezanosti igra tu eno foro. Oz. občutek ločenosti...

Ja, Amstel, seveda je veliko lažje, če se vsak izmed vaju ukvarja sam s sabo, dela na sebi, ali kakorkoli že rečeš temu. Saj to pomeni, da sta iskrena najprej vsak sam s seboj in potem drug z drugim. Da najprej vsak samega sebe sprašujeta, kako in zakaj doživljata kakšno stvar, zakaj odreagirata na način, na kakršnega odreagirata, potem pa iskreno drug drugemu ponudita ogledalo in na tej osnovi lahko gradita svoj odnos. Seveda je to veliko lažje, bolj uspešno, hitreje, predvsem pa – iskreno… In to je tisti občutek povezanosti, o katerem govoriš.

Ni pa neizvedljivo, če partner ne dela na sebi, kar sem ti že opisala. Včasih je rano sploh težko prepoznati, včasih so rane tako globoke, da jih težko priznamo še samim sebi. Včasih niti ne zmoremo deliti vsega, pa če bi še tako radi in če bi si tega še tako želeli. Pomembno je, da smo iskreni. In da povemo, da tega ne zmoremo. Da pa smo pripravljeni delati na odnosu, graditi partnerski odnos. In pripravljenost je tista, ki vaju tudi v tem primeru v končni fazi na nek način poveže. Da nimaš samo občutka, da samo ti delaš na sebi, da si samo ti iskrena, ampak da ta občutek iskrenosti in pripravljenosti doživiš tudi z njegove strani…

Uf, se pa trudim in trudim tole razložiti… Še ena moja rana in še ena stvar, ki jo moram »spucati« tudi sama??

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: DILEMA
Reply #40 - 30.06.2002 at 09:04:06
 
gape wrote on 29.06.2002 at 22:39:31:
/jest sm ugotovu da partner mora v bisvtu bit tvoje totalno nasprotje ... čim imata neke stvari 'skupne' si tam notr že dajeta potuho ... naprimer dolg spat ... dva ki oba rada dolg spita ... dolg spita ... itd

Evo, še tole, potem sem se pa za danes verjetno dovolj »natipkala«, hehe. Razen, seveda, če mi ne bo dal še kdo kakšnega ogledala, kjer bom začutila močan dražljaj, kar pa seveda pomeni, da moram sama pri sebi še nekaj »spucati«…

Je Andres lepo povedal, zakaj ne nasprotje in se popolnoma strinjam z njim. Sama bi morda dodala le to, da je totalno nasprotje možno edinole v primeru, da sta partnerja vsak zase, vsak sam pri sebi že toliko spucala zadeve, da sta vsak zase nekje dosegla tisto stopnjo, ko sta vsak zase notranje mirna. V tem primeru popolno nasprotje namreč ne pritisne več tako močno na tvojo rano...

Če pa se znajdeta skupaj dva, ki sta si popolno nasprotje, pa še na začetku poti dela na sebi, potem je pa težka. Ker imata popolnoma nasprotne rane, za katere ne vesta, ker do tega trenutka še nista delala na sebi in tako nehote in nevede pritiskata na rane drug drugemu… In tako nehote in nevede povzročata bolečino drug drugemu… In ker ne vesta, zakaj sta drug drugega sploh prizadela, tudi ne moreta naprej po skupni poti…

In če se najdeta dva, ki imata podobne rane in sta na začetku dela na sebi, ali pa že delata na sebi, pa še nista »spucala« vsega, potem so ravno podobne rane tiste, ki ju lažje povežejo… Saj se lažje vživita v vlogo druga drugega in lažje odreagirata tako, da ne pritisneta nehote na rano drugega… Ker imata sama podobno rano…

Bemti vraga, a se bom že kaj naučila tudi sama iz vsega tega, al ne?
M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: DILEMA
Reply #41 - 30.06.2002 at 10:19:24
 
gape wrote on 29.06.2002 at 22:39:31:
jest sm ugotovu da partner mora v bisvtu bit tvoje totalno nasprotje ... čim imata neke stvari 'skupne' si tam notr že dajeta potuho ... naprimer dolg spat ... dva ki oba rada dolg spita ... dolg spita ... itd


po moje naj bi bilo partnerstvo nekje v stilu jin janga, dopolnjujoca se nasprotja, crno belo, noc in dan, ko vidis v drugacnosti kvaliteto, ki dopolni tvojo, prehajanje enega v drugo in zlivanje nasprotij v nekaj enotnega, sodelovanje nasprotij
ne na tak nacin, kot pravi Andres, to bi bila nasprotja brez povezave, ki se izkljucujejo, ni sprejemanja in nujno rabis ogledala, saj gledas samo na sebe, si slep za kvaliteto dopolnjevanja,  spremenis se sele ko se v istem tezenju vidis v drugem.

ogledalo ti drzi ravno podobnost, moti te to, kar na drugem vidis in zato to spreminjas.
ce oba dolgo spita bosta oba vedno zaspala in to je motece, vsak bo drugemu kdaj obesil krivdo, da ne bi blo tako, ce bi ga drugi zbudil...in scasoma se bosta zacela prej zbujat...in ogledalo vec ne bo potrebno....hm, kaj se pa potem zgodi, ko vec ne rabis ogledala, in ko tudi podobnosti ni vec? postanes razlicen, al pa samo razumes, da podobnosti niti ni, je samo originalnost, vidis zadaj za cloveka v to, kako je edinstven, samo svoj, ni podobnosti ni razlike, samo drugacnost

Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: DILEMA
Reply #42 - 30.06.2002 at 12:12:20
 
Quote:
po moje naj bi bilo partnerstvo nekje v stilu jin janga, dopolnjujoca se nasprotja, crno belo, noc in dan, ko vidis v drugacnosti kvaliteto, ki dopolni tvojo,


Gre se zato,koliko je kdo sam sposoben v sebi sprejeti nasproten princip.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA... al kar že je...
Reply #43 - 30.06.2002 at 13:47:54
 
Miska wrote on 30.06.2002 at 08:18:40:
V realnosti so ogledala bolj popačena. Ker nekdo odreagira tako, kot odreagira zaradi svojih izkušenj, svojih ran in svojega načina razmišljanja...


Men ta teorija o ogledalih... mi je mal nerazumljiva še.
To, da v drugem vidim, kar me moti pri meni, se strinjam.
To je pač obrambni mehanizem, projekcije.
Da pa bi bil drugi v celoti odraz mene, pa ne vem, no. Tu si rabim še razčistiti mnenje.
Če mene nekdo vidi boljšo, kot se vidim jaz, pomeni, da on razpozna svoje "dobro" v meni.. ampak, to nekako ni odvisno od mene. Če nekdo v meni vidi slabo, a sem jaz slaba? Ne, vidi sebe v meni. Al kako.

Miska wrote on 30.06.2002 at 08:49:15:
Da najprej vsak samega sebe sprašujeta, kako in zakaj doživljata kakšno stvar, zakaj odreagirata na način, na kakršnega odreagirata, potem pa iskreno drug drugemu ponudita ogledalo in na tej osnovi lahko gradita svoj odnos.


Ja, točno to. Mislim, tu je bistvena odgovornost zase. Opažam, da iluzija, s katero uničujemo sebe in odnose, je ta, da nismo odgovorni za kar čutimo.
ČE mene moti nekdo, ki ne dela na sebi, je to odraz strahu, da bodo zadeve postale nesmiselne, ker ne moreš napredovati, če ne gledaš iz sebe... Kaj naj počnem z nekom, ki mi pravi, da ga jaz spravljam v žalost? Lahko pogledam moj delež. LAhko pogledam, koliko realno pripomorem k slabemu vzdušju. Ga ocenjujem, ga kritiziram?
Sam, fajn je, da to nardi tud drug. Zakaj se pa jaz počutim žalostnega, kadar ona... gre k prijateljici na kavo, namesto, da bi šla midva pohajat?
Itd..

Miska wrote on 30.06.2002 at 09:04:06:
In če se najdeta dva, ki imata podobne rane in sta na začetku dela na sebi, ali pa že delata na sebi, pa še nista »spucala« vsega, potem so ravno podobne rane tiste, ki ju lažje povežejo… Saj se lažje vživita v vlogo druga drugega in lažje odreagirata tako, da ne pritisneta nehote na rano drugega…


Tole na koncu mi je tako resnično.
Če delša na sebi, se počasi zaveš, da izkoristiti rano drugega za zmago v odnosu, je bedno.
Igrice moči so lahko tako prefinjene.
In odpovedati se temu, je po moje osnova dela na sebi.
Haug.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: DILEMA
Reply #44 - 30.06.2002 at 14:33:05
 
Amstel wrote on 30.06.2002 at 13:47:54:
Men ta teorija o ogledalih... mi je mal nerazumljiva še.
To, da v drugem vidim, kar me moti pri meni, se strinjam.
To je pač obrambni mehanizem, projekcije.
Da pa bi bil drugi v celoti odraz mene, pa ne vem, no. Tu si rabim še razčistiti mnenje.
Če mene nekdo vidi boljšo, kot se vidim jaz, pomeni, da on razpozna svoje "dobro" v meni.. ampak, to nekako ni odvisno od mene. Če nekdo v meni vidi slabo, a sem jaz slaba? Ne, vidi sebe v meni. Al kako.

Amstel, ti tole "nesrečno" teorijo o ogledalih poskusim malce bolj razložiti z mojega vidika.

Torej, z nekom se soočiš. S komerkoli. Doma, na cesti, v službi, na forumu (!), kjerkoli... In odreagiraš tako, kot pač odreagiraš nanj... Tvoja reakcija je tista, ki ti da lahko misliti o sami sebi... Če je mirna, če ni impulzivna, če je vse OK, potem je res vse OK in nimaš sama pri sebi nič za »spucat«... Če pa te nekaj na njej/njem, na njenih/njegovih reakcijah, na svojih reakcijah, močno zmoti, pa to samo pomeni, da je pri tebi še nekaj nerazčiščenega... Da moraš na tem še delat... In takrat se zazreš sama vase, v svoje vzorce preteklosti in poskusiš najti to, kar te na njej/njem moti... To so čista ogledala in so neprecenljive vrednosti zate... Ampak le, če razčiščuješ in »pucaš« sama sebe...

Če pa »pucaš« svoj partnerski odnos, potem pride na vrsto iskrenost pri ogledalih... Tebe nekaj na njem zmoti, OK, to pomeni samo to, da moraš sama pri sebi nekaj »spucati«… Njega pri tebi nekaj zmoti in OK, to pomeni samo to, da mora on sam pri sebi nekaj »spucati«... Vsak zase in za svojo dušo ali drugače rečeno, za svoj notranji mir morata to narediti… Ogledala so tako neprecenljive vrednosti za vsakega izmed vaju posebej... Če pa želita pri tem še graditi svoj odnos, pa je treba biti iskren in stopiti izza zidov in s partnerjem iskreno deliti spoznanje... Zakaj je mene to zmotilo pri tebi, zakaj je njega to zmotilo na tebi… Ker le tako lahko stopita korak naprej – da torej ne bosta namenoma pritiskala na rane drug drugemu. Je po mojem mnenju zelo res – en velik bullshit je graditi partnerski odnos z izkoriščanjem ran partnerja…

Zato so po mojem mnenju ogledala pri drugih, kadar »pucaš« samega sebe in iskrena ogledala pri dveh, kadar »pucata« svoj odnos, neprecenljive vrednosti.

Tako vsaj na to gledam jaz.
M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10