Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 10
(Read 55554 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: DILEMA
Reply #15 - 28.06.2002 at 15:50:58
 
Grin Quote:
Al je to moč, ker se v te globine spuščam?
Meni bi bilo težje živeti na družbeno naučen način, usmerjena v eokonomijo. Kdo bi temu rekel, da se izogibam nekim vlogam. Pa še res je.
Kako vi to vidite pri sebi?


Sredina Amstel, sredina je verjetno najboljsa, vsaka skrajnost pa je zagotovo najslabsa.
Glede na tvoj zgornji post  se bom moral jaz malo ekonomiji odreci in namesto  tega nekaj za sebe narediti.  Ma kdo kaksen predlog? Kva sem jaz kamen
Grin  Grin

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #16 - 28.06.2002 at 17:00:39
 
Andres wrote on 28.06.2002 at 15:50:58:
Sredina Amstel, sredina je verjetno najboljsa, vsaka skrajnost pa je zagotovo najslabsa.


To je res.

Devi wrote on 28.06.2002 at 15:26:47:
/ ....kaksen je razlog, da nastopi..... zato, ker se moras pravocasno prilagoditi, saj gre za tvojo varnost.


Sem mislila drugače. Da je ta občutljivost plod občutkov ne-varnosti.
Bom pa razmislila o tej prilagoditvi, ki si jo omenila. Da iz tega sledi "skrb" za druge... hm. Usmerjenost navzven.


Andres wrote on 28.06.2002 at 15:48:07:

Samo bi zelel vedeti, ce ti znas povedati vse kar se dogaja s teboj, v tebi okrog tebe, skratka  kaj se dogaja z Amstel?


Andres, če imam zmedo v sebi, potem povem, da mam zmedo.
Če ne znam povedati, se opazujem še mal in po navadi se izjaznim. Sej, kot nastaja tale moj brain and soul storming tule... takoj nisem štekala,  kaj me matra.
Pa govorim, pa razmišljam, pa opazujem in evo ti ga na....

Sem še stopničko globlje sedaj.

Andres... evo... tko:

1. Jaz se težko čutim povezano z nekom, ki ima zid. Sej razumem, da ga ima, ker ga rabi. Samo, jaz se tako počutim ločeno od te osebe.
(Robi, a misliš, da sem ločena v sebi, v resnici? Roll Eyes)

2. Zavedam se, da imam tudi sama pač neke zadeve še za poštimat. In si želim doživeti tisti čudež, ko oseba, s katero imam odnos, ne naseda nekim mojim zapletom. Da uspe raspoznat v mojem momentu "šibkosti"
kdaj,  namesto sebe, namesto svoje pristnosti, ponudim nekaj nadomestnega, nekaj "falš", rečemo pri nas... torej, nekaj umetnega. In da ne zagrabi za vabo. Da ne igra igre z menoj.
In jaz si mislim, da to lahko razpozna nekdo, ki to dinamiko razpozna tudi pri sebi.

Recimo tako... kot samo tat lahko takoj razkrinka tatu....

Torej občutek bližine, povezanosti in pa mali čudeži ob uspešnem izogibanju nepristnosti.... to me izpolnjuje.

Joj.
Back to top
« Last Edit: 29.06.2002 at 13:54:54 by Amstel »  

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #17 - 28.06.2002 at 17:02:03
 
Andres wrote on 28.06.2002 at 15:50:58:
Glede na tvoj zgornji post  se bom moral jaz malo ekonomiji odreci in namesto  tega nekaj za sebe narediti.  Ma kdo kaksen predlog? Kva sem jaz kamen
Grin  Grin Andres


Glede na moj post boš kaj zase naredil? Khm.

A si kamen? O ja...si, si...  Tongue
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: DILEMA
Reply #18 - 28.06.2002 at 17:08:42
 
Amstel wrote on 28.06.2002 at 17:00:39:
2. Zavedam se, da imam tudi sama pač neke zadeve še za poštimat. In si želim doživeti tisti čudež, ko oseba, s katero imam odnos, ne naseda nekim mojim zaplteom. Da uspe razpoznat v momentu "šibkosti"
kdaj,  namesto sebe, namesto svoje pristonosti, ponudim nekaj nadomestnega, nekaj "falš", rečemo pri nas... torej, nekaj umetnega. In da ne zagrabi za vabo. Da ne igra igre z menoj.
In jaz si mislim, da to lahko razpozna nekod, ki to dinamiko, razpozna tudi pri sebi.

Recimo tako... kot samo tat lahko takoj razkrinka tatu....

Torej občutek bližine, povezanosti in pa mali čudeži ob uspešnem izogibanju nepristnosti....

Joj.




Jaz verjamem, da noben ne 'more igrati igre' s teboj, če je ti ne priznavaš. Ti pa jo priznaš, saj praviš, da namesto sebe prisotne ponudiš nekaj 'falš', umetnega - torej igro. Če boš znala biti resnična v trenutku šibkosti, boš dobila pravi odgovor. Spet zelo sorodna tema 'moji'.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #19 - 28.06.2002 at 17:17:09
 
Littlka, tnx.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: DILEMA
Reply #20 - 28.06.2002 at 17:25:44
 
Tud mene je presenetil 'moj' odgovor. Grin. Tako mi je lažje nekomu govorit, se kar razjasni. Je pa res Res, da sebe lahko prepoznamo le skozi drugega. Pa ne bomo žalostni zaradi tega. Saj ne moremo vedno vsakemu pokazati ???. Vsak vidi svojo. Včasih pa se Resnica milostno razodene.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #21 - 28.06.2002 at 17:34:52
 
To k je titud napisu, sem prenesla... k paše tud sem..:

titud wrote on 28.06.2002 at 15:55:55:
...... od gerkmana, ko je svetoval eni čustveno HP osebi. Če si namreč v mladosti zaradi preobčutljivosti nisi uspel zgradit enih trdnih predstav, kako življenje po čustveni plati lavfa, se je narboljš čim bolj realne scene držat



Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: DILEMA
Reply #22 - 28.06.2002 at 18:56:17
 
Amstel wrote on 28.06.2002 at 15:17:05:
Meni se zdi, da se razmerje ne obnese, če se srečata dva vsak iz svojega sveta. Namreč ugotavljam, da mi je težko biti z nekom, ki ne dela na sebi. Ker mi ne more povedati kaj se dogaja v notranjosti, saj še sam ne ve.


Tegale, Amstel, ti ne morem povedati na lastnih izkušnjah, ker jih nimam. Lahko pa ti povem, kako bi to izgledalo v moji glavi.

Ugotoviš torej, da sta vsak v svojem svetu. Ti se želiš spreminjati, torej delati na sebi, on tega ne želi. Na nek način to niti ni potrebno, če imata drugače iskren odnos, če se iskreno pogovarjata, iskreno delita svoje občutke, bolečine, pa seveda tudi veselje, zadovoljstvo in vse ostale lepe stvari, da ne bomo samo o bolečini. In pomembna je želja in volja z obeh strani, da nekaj na vajinem odnosu morata narediti. Torej volja tudi z njegove strani. Ker to pomeni, če boš ti delala na sebi in mu z iskrenim pogovorom povedala, kaj si ugotovila, do česa si prišla, kaj bi bilo po tvojem mnenju potrebno narediti in če je on to pripravljen sprejeti in ti poskusiti slediti, ker naj bi to pripomoglo k izboljšanju vajinega odnosa, potem je zadeva izvedljiva. Saj se bo s tem posledično spreminjal tudi on.

Če pa on trdno stoji za svojimi zidovi, če se upira vsaki spremembi (do katere boš prišla ti s svojim delom na sebi), če ni niti pripravljen poskusiti, če apriori zavrača vse spremembe, ki bi bile potrebne za izboljšanje vajinega odnosa, potem,… ja, potem je pa moje mnenje takšno, da tukaj ni rešitve. Žal. Vsaj jaz ne vidim več ničesar, kar bi ti lahko še storila na sami sebi in na vajinem partnerskem odnosu, če apriori brcneš v zid. In to težak in trdno stoječ zid.

Tako nekako bi poskusila jaz.
M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #23 - 28.06.2002 at 19:22:23
 
The best.
Preprosto... a ne.

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: DILEMA
Reply #24 - 28.06.2002 at 19:45:02
 
Hej, sem vesela, če sem lahko posvetila s kakšno lučko...

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: DILEMA
Reply #25 - 28.06.2002 at 21:10:09
 
HJa Miska. JAz mam tudi caps lock Smiley

Hvala za lucko, ampak ves,  tole smo pa eni ze skozi dal. Zdej moramo pa naprej, na mal vec asfalta,  tja ki je manj  vodnega kamna.  Smiley

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: DILEMA
Reply #26 - 28.06.2002 at 21:53:17
 
Hej, Andres - če sem te jaz dobro brala, si dal ti skozi tisti drugi del (butanje ob trden in močan zid), hehe. Upam, da se bo Amstel ustavila pri prvem delu in bo lahko kaj naredila s svojim partnerskim odnosom.

Ti pa pogumno po svoji poti naprej - samo pazi, udarec ob asfalt zna biti tudi zelo boleč! Še posebej, če padeš nanj na glavo in ne na r** (je srce bližje glave, hehe)
M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: DILEMA
Reply #27 - 29.06.2002 at 10:17:17
 
Andres wrote on 28.06.2002 at 15:48:07:
Vidis, to so tvoji kriteriji, vsak jih ima.  Samo bi zelel vedeti, ce ti znas povedati vse kar se dogaja s teboj, v tebi okrog tebe, skratka  kaj se dogaja z Amstel?
Po moje dosti stvari se najblizjim ne poves in tako je verjamem z vsemi nami.   Vsakdo ima kaksno stvar za sebe, to isto stvar  pa ne deli z nikomer.

Uh, Andres, upam, da bom tole znala sploh opisati z besedami… Realnost je tisto, o čemer govoriš ti. In realnost je tisto, o čemer sem pisala, da je velika večina odnosov takšna, v katerih se skrivamo vsak za svojimi zidovi, skrivamo vsak svojo bolečino in partnerju ne povemo vsega… Delček vedno zadržimo zase… Ponavadi so to bolečine, strahovi ali pa kakšni kiksi, ki jih težko priznamo še sami sebi…

In je na drugi strani pravljica, katero si verjetno vsi čisto potiho želimo... V katero čisto potiho, sami zase, verjamemo… Da bi lahko našli nekoga, kateremu pa bi lahko zaupali vse svoje strahove, vse svoje bolečine, tudi tiste, o katerih sami tako zelo težko govorimo… In seveda vse lepe misli, vse lepe želje, veselje, srečo, zadovoljstvo,… - da ne bom spet samo o bolečini…

In to, da je to samo pravljica, v katero ne verjamemo -  povemo na glas… Da je realnost tisto, o čemer si govoril ti – tudi to povemo na glas… Si upamo povedati na glas, da si želimo pravljico? Da pa si vendarle želimo nekoga, ki bi nas iskreno objel, ki bi nam iskreno sprožil ramo, na kateri se lahko izjočemo, kateremu bi lahko zaupali vse svoje strahove, vso svojo bolečino s tem, da ne bi tega nekoč pa le izkoristil proti nam? Pa seveda tisti lažji del – da si želimo z nekom iskreno deliti veselje, radost, srečo?

Verjetno ne. Verjetno je lažje ostati realist (spet maska?) in te skrite želje, ki so del vsakega izmed nas, zadržati zase. Pa se ti zdi, da je na ta način možno uresničiti pravljico? Tisto torej, kar si želiš sam v sebi? Kar veš samo ti in tega ne deliš z drugimi? Ker bodo drugi mislili, da si za »luno«? Ker na ta način, če to deliš z nekom postaneš ranljiv in svoje rane izpostaviš na milost in nemilost nekomu, naj z njimi naredi, kar hoče? Ali ti izrazi sočutje, ti po svojih močeh pomaga, ali pa na to rano še strese sol in poper?

Po mojem mnenju ne. Le če bomo na glas (seveda s tem mislim na tisto osebo, ki ti je blizu) povedali vse naše skrite želje, vse tisto, kar bi želeli zadržati zase (maska – strah pred nesprejemanjem, obsojanjem) – če bomo torej iskreno povedali, kaj si želimo, kaj potrebujemo, česa nas je strah - le tako bomo morda lahko uresničili svojo pravljico…

Seveda pa je spet vprašanje, komu in kdaj…
M.
Back to top
« Last Edit: 29.06.2002 at 14:46:29 by Miska »  
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #28 - 29.06.2002 at 14:03:19
 
Miska wrote on 29.06.2002 at 10:17:17:
Pa se ti zdi, da je na ta način možno uresničiti pravljico? Tisto torej, kar si želiš sam v sebi?

Ker na ta način, če to deliš z nekom postaneš ranljiv in svoje rane izpostaviš na milost in nemilost nekomu, naj z njimi naredi, kar hoče?


Miška, mal se še jaz pomudim tule.

Ti to imenuješ pravljica, jaz pa čudež. In odgovor je, ne. Ne da se priklicati čudežev, če zadržimo stvari zase. Andres, sej ti veš, da je tako. Sva se pogovarjala v tej smeri.

Ne vem, če ste pozorni, ampak, tu na forumu se prav lepo kaže, kako smo željni povezovanja z drugimi. In nekako se ta povezanost začuti, ko se drugi pokaže ranljivega. Takrat smo hvaležni, ker se je drugi odprl in tudi mi to lažje storimo.
Opazila sem, da občasni poskusi "terapiranja" drugega, "vrtanje" v drugega, je odraz tega, da si želimo povezanosti. Ker čutimo zid druge osebe.
Hm, samo kdaj pa smo/sem vsiljivi, ko bi radi vedeli.. kaj ja "zadaj".
In pravzaprav, tega momenta vsiljivosti sploh ni, ko se lahko zaupno pogovarjamo.
No, saj ne mislim ravno foruma, ker tu pač nismo iz istih razlogov. In odnosi so pač cyberski.
Torej je nekaj na tem, da potrebujemo vedeti, kdo je kdo. In če vedno znova naletimo na zid... postane brezupno, a ne?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: DILEMA
Reply #29 - 29.06.2002 at 14:23:18
 
Čudež, pravljica, sanje,… - saj je vseeno, kako temu rečeš. In se strinjam skoraj z vsem, kar si napisala, sem in tja je moje mnenje drugačno, bom poskusila povezati, kje:

Amstel wrote on 29.06.2002 at 14:03:19:
Ti to imenuješ pravljica, jaz pa čudež. In odgovor je, ne. Ne da se priklicati čudežev, če zadržimo stvari zase.

V bistvu si sama odgovorila na tisti (srednji) del, kjer sem imela jaz drugačno, nasprotno mnenje. Ja, toliko časa, dokler bomo vsak za svojimi zidovi, dokler bomo skrivali svoje bolečine, dokler si ne bomo drug drugemu toliko zaupali, da rana, če si jo dovolimo prikazati, ne bo obrnjena proti nam – ja, toliko časa lahko govorimo o pravljici, čudežu, sanjam ali kakorkoli kdorkoli reče temu.

Amstel wrote on 29.06.2002 at 14:03:19:
Ne vem, če ste pozorni, ampak, tu na forumu se rpav lepo kaže, kako smo željni povezovanja z drugimi. In nekako se ta povezanost začuti, ko se drugi pokaže ranljivega. Takrat smo hvaležni, ker se je drugi odprl in tudi mi to lažje storimo.

Ja, bliže smo si, bolj si zaupamo, lažje se odpiramo. Vsaj nekateri in sama vas občudujem, ker to zmorete. Sem enkrat napisala Suzi, kaj si mislim o tem, mislim, da na temi o devičnikih. Jaz osebno to zelo težko storim, lažje se odprem osebi, ki mi je blizu in jo gledam v oči. Pa še zaupati ji moram povrhu, uf, koliko zahtev… Mi je enkrat ušlo, ja in sem se (po mojem mnenju vsaj) malce preveč odprla (na temi o sočutju)… Pa ni nihče znorel zaradi tega, hehe. Tako, da – meni to pomeni samo neko zaupanje drug drugemu. In sem vesela zato. Ker mi je to dokaz, da pravljica vendarle obstaja…

Amstel wrote on 29.06.2002 at 14:03:19:
Hm, sam kdaj pa smo ravno iz tega vsiljivi. No, vsaj jaz se kdaj počutim vsiljivo, ko bi rada vedela.. kaj ja "zadaj".

Ne vem, Amstel, jaz vedno izhajam iz sebe. Vedno ponudim roko pomoči, poskusim jo ponuditi na nek nevsiljiv način, tako, da dam samo vedeti, da sem tam, če oseba potrebuje mojo pomoč. In če jo sprejme, potem jo tudi iz vsega srca dam. Kolikor zmorem in kolikor znam, seveda. Glede na moje znanje in glede na moje  izkušnje. Če pa mi da ta oseba vedeti, da ne potrebuje/želi moje roke pomoči, potem ne silim naprej in ne bezam vanjo, ampak spoštujem njeno željo. In to se mi ne zdi ravno vsiljevanje.

Amstel wrote on 29.06.2002 at 14:03:19:
Torej je nekaj na tem, da potrebujemo vedeti, kdo je kdo. In če vedno znova naletimo na zid... postane brezupno, a ne?

Hitro preberi še enkrat, kar si sama napisala:
Amstel wrote on 29.06.2002 at 14:03:19:
Ne da se priklicati čudežev, če zadržimo stvari zase.


Dokler bomo samo stali za okopi in se branili vdora v samo naše ozemlje – ja, toliko časa bo brezupno…

Pozdravček,
M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 10