Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 
(Read 55179 times)
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #135 - 17.08.2002 at 22:40:27
 
Amstel wrote on 17.08.2002 at 13:18:23:
Si že slišal za Rešiteljski sindrom?


Od kod ti ta informacija? Kje si slišala za ta sindrom? Knjige, šola...? Lahko napišeš malo več, da vem, kje poiskati podrobnosti.

Quote:
Pozornost ima usmerejno v to, da poišče take ljudi, ki so v težavah.


Hočeš reči, da je smisel njegovega življenja "reševanje" problemov drugih, zato, ker s tem nekako rešuje svoje težave, al kaj? Torej je predstavljen kot nekdo, ki ima en velik kup težav, nerazčiščenih stvari o sebi in ..., in zato preko reševanja težav drugih v bistvu rešuje svoje težave, al kaj?


Quote:
Kar je nerodno pri tej vlogi, je to, da drugega človeka v odnosu, ki bi mu naj bil enakovreden, pogosto potiska v položaj, v katerem mu da vedeti, kaj lahko izboljša, kje ima še kaj za popraviti, nakaže kje mu lahko on pomaga.


Kako to misliš, potiska v položaj... Da izpostavlja njegove značajske lastnosti, njegove odzive..., ki se mu ne zdijo... (kakšni) in na osnovi tega ... (dela kaj)???

Quote:
Čez čas Rešitelj pripelje drugega, da se počuti utesnjenega, ker že v naprej ve, da bo spet postavljen v položaj, ki si ga ne želi. Torej v položaj Pomoči potrebnega.  


Kako to misliš, da pripelje drugega? Poišče drugega "pomoči potrebnega" ali kaj? Tole ne razumem čisto najbolj. Mogoče bi mi res lahko priporočala kakšno literaturo ali kaj podobnega, v kateri bi si lahko podrobneje prebrala kaj točno si hotela povedati.

In Amstel, to kar si pisala Robitu, ne moremo reči, da je analiza. Veliko bolje bi vsemu napisanemu (v tem postu) rekli oznaka. Pazi, Amstel, to zna biti pa zelo zmotljivo. Kolikor sem jaz brala Robita, (in brala sem ga kar precej), on v svojih postih poišče nasprotavanja v izjavah. Vsaj v glavnem.

In na osnovi česa lahko sklepaš, da za vsem njegovim početjem stoji želja po reševanju ljudi? REŠEVANJU.

Res, Amstel, drobcen nasvet, bodi no malo bolj previdna pri svojem "analiziranju".
Jaz bi bila.


Upam, da mi napišeš odgovore na moja vprašanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #136 - 17.08.2002 at 23:02:53
 
Samonekdo, kaj morem, tako vidim.

Vloga Rešitelja, je ena izmed vlog, ki jih ljudje nadomeščajo pristnosti. Druga vloga je Žrtev, tretja je Preganjalec. Lahko ti povem za literaturo.

Vidiš, Samonekdo, kako se lahko analiziranje hitro sprevrže v nekaj slabega. Ti si temu rekla označevanje. Kakorkoli je, je mimo človeka, a ne?

Ne vem sicer zakaj je tebe to tako razburilo, saj sem govorila o mojem videnju Robija. Robi je pač to razumel. Pravi, da sem s tem veliko povedala o sebi.
Robija malce poznam. In sva že govorila, da rad pomaga ljudem. Zato sem to mojo "analizo" prilagodila temu, kar je sam velikokrat poudaril.

Sem pa tudi povedala, da ne maram analizirati. Da sem to storila, je pa le zato, da pokažem, kako je lahko za koga analiza "preveč".
Veš kaj je ta "preveč"? To, da nekdo govori o svoji izkušnji, drugi ga pa skenira. In celo pozabi na naslov teme. Ampak secira ljudi, ki pišejo.

Očitno sem do sedaj edina, ki sem izrecno rekla, da mene ne analizirati.
Da rada berem, ko kdo kaj pove o SEBI. Ne posredno. Ampak NEPOSREDNO. Torej, da govori o SVOJI IZKUŠNJI, o svojem življenju.
Ne da se skoz skriva za tem, kako vidi druge.

In ja, Robi res zna poiskati nasprotovanja v izjavah ljudi.
Ljudje smo polni nasprotovanj, dvojnosti. Kaj češ. Smo človeški.

Samonekdo, bodi brez skrbi, da se ne bom več posluževala sistema, ki meni ni lasten. Pa upam, da drugi tudi ne.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DILEMA
Reply #137 - 17.08.2002 at 23:11:27
 
Amstel wrote on 17.08.2002 at 20:11:17:
Ja, seveda berem (skoraj vse) tvoje poste. In razberem kako razmišljaš. Poskusi se še kdaj izpostaviti s kako svojo dilemo. Potem bom vedela, da priznavaš tudi svoj ego.
Saj ga še imaš, a ne?  Shocked

Mnenje in analiza, to sem upala, boš razumel - razliko.
Mnenje dopušča, da se motiš. Analiza ne.
In ves čas ti govorim o načinu, kako nekaj poveš.

o tem tvojem načinu sem jest začel nekje tuki
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=svetovalnica;action=display;num=1...

in o tvojem egu (ki ga ni seveda) tuki:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=ezofest;action=display;num=102327...


Amstel wrote on 17.08.2002 at 13:18:23:
Si že slišal za Rešiteljski sindrom?


N. wrote on 17.08.2002 at 22:40:27:
Od kod ti ta informacija? Kje si slišala za ta sindrom? Knjige, šola...? Lahko napišeš malo več, da vem, kje poiskati podrobnosti.

temu se reče tud jezusov kompleks
veliko nas je bilo na lepi poti proti polju zarad njega
men se je on zbudu, ko sm se premaknu na tretji nivo.
ta forum in vse ostalo je produkt tega 'sindroma'.
kar pomeni da on ni slab, če se ga zavedaš.
jest sm se ga zavedu v tednu po tem ko se je zbudil v meni, v tisti zajebani obliki, mel sm ga seveda že od prej, se pa prej ni kazu v taki obliki kot kasneje.
kazu se je v počasni a vztrajni poti proti vzorniku ... jezusu ... kako pomagat vsem ljudem?
kako jim pomagat da se rešijo?
kako jim pomagat da sploh dojamejo da se je treba rešiti?
da to razumejo celo?
mega naloga
... sm si jo zastavu in jo dogajam.
tko nekako no

to je ta 'sindrom'
tko ga jest vidm
tko sm ga in ga doživljam

in tale poziv:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=svetovalnica;action=display;num=1...

te še kar poziva, da se daš na tapeto v svetovalnici ... pa dobr, sej te je amstelka gor postavla, z sindromom, jest se strinjam z njo, ti pa nam lahko razložiš zakaj ni tako, pa ne tukaj, ampak tam



da zaključim ta thread ...

smisel njegovega življenja NI "reševanje" problemov drugih, njegov problem (vzorec) pa je to da misli da ljudje rabijo pomoč. kar je res. ampak za to pomoč morajo VSAJ prositi, če ne prosijo, ponavadi niti ne vedo da jim nekdo pomaga in v tem primeru se deluje proti njih svobodni volji in to je najhujše kar lahko počnem v lajfu, da delujem proti svobodni volji nekoga drugega. to je po definiciji črna magija. ker pomoč ne rabi bit fizična. misli so dovolj, saj besede in dejanja (tipkanje) izhaja iz njih.
to robi če prvič slišiš po kakšnem čudnem naključju, si dobro preberi in če ti kaj ni jasno vprašaj na svojem threadu.
to je njegovo preklestvo, isto kot moje in isto kot mnogih, ampak to ni preklestvo, če se ga zavedaš ... in ... če ga zanikaš, se ga niti pod razno ne zavedaš.


... kako je lahko za koga analiza "preveč".  
jest to vidm tko da od te vaše slavne analize lahko človek - ego poči in ko poči moraš imet zadost energije nabrane da te ne odnese ... u polje ... zato se ljudem ne pomaga če niso pripravljeni, sej mogoče da ti tud nisi, ne vem, in niti me ne briga, ker to sm ti jest že enkrat povedu in si odreagiru v stilu da nimaš ega, pa ti ne verjamem.
prepriču me tud nisi.
in morm rečt compovi posti so mi bli zlo všeč, sploh od začetka, je blo tko da mi včasih kr nč ni blo treba napisat, si že ti napisu, to se mi dogaja tudi pri drugih ljudeh, ampak pri tebi je blo to še posebno pogosto, zato mi je tud pozornost pritegnilo, sploh zdej ko se spominjam za nazaj, v bistvu bi lahko reku da si mojo vlogo takrat prevzel, kar se je zgodilo še enkrat kasneje ... vsaj poskus ... ampak si bil nalogi nedorasel.
to vse bi mogoče blo lahko preveč, ampak ne zate ... ker si en od nas, in mi se ne damo, lahko nas praska al pa kar če, mi gremo naprej.

... nasprotovanja v izjavah ljudi
a ste že kdaj slišal da je edina stalnica sprememba
naj se kdo spravi na moje nasprotujoče si izjave ... vam bom samo oshota pejstu notr.

pa ne mislt da sm jezn al pa kej ... se pa strinjam z amstel ... robi ima problem in je blizu temu kar je napisala ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #138 - 17.08.2002 at 23:22:51
 
Hvala Gape, za tvoj.... "sindrom"..in videnje le tega  Grin

Kar se mi zdi bitveno pri vsem tem, je to, kar si gape napisal tule:

dejmo probat tipkat v ednini ... hočem rečt ne sebe enačit z drugimi (ne sodi drugih po sebi), ker recimo neki se nekoga dotakne, neki pač ne ... tko kt so že zadnjič hotl od nas ... dejmo govort iz sebe, svojo izkušnjo ... EDNINA  
naprimer
tole zgori
Nihče me ni učil, kako naj ustvarjalno razmišljam.  
Nihče me ni učil, kako naj v sebi prebudim to sposobnost. Kako naj v sebi prebudim lastno inteligenco,  s katero bi se lahko soočal z vsakdanjimi izzivi ...


NE pa tega:
Nihče nas ni učil, kako naj ustvarjalno razmišljamo. Nihče nas ni učil, kako naj v sebi prebudimo to sposobnost. Kako naj v sebi prebudimo lastno inteligenco,  s katero bi se lahko soočali z vsakdanjimi izzivi.


Prepogosto, ampak res, prepogosto, je način podajanja sebe, preveč neosebno.

Malo več pozornosti na to in bo manj dvojnosti, manj upiranja resnici. Kdo se je že spremenil, če mu je nekdo v fris navrgel... "kakšen da je" in odvihral dalje?
Kdo se tako spreminja? Kdo?

Samonekdo, mislim, da to pove kako Robi razmišlja:
Robi wrote on 23.06.2002 at 13:06:52:
Če bom napisal, da jaz ne razmišljam ustvarjalno, potem se ne bo nihče v tem videl in ne bo imel niti volje, da bi nekaj na tem naredil.
Če bom govoril o SEBI, bo to zelo omejeno in izgleda, kot le vcepljanje nekih mojih vzorcev.
To je pa popolnom v nasprotju s tem, da v vsakem posamezniku prebudim njegovo lastno sposobnost razmišljaja.
Treba je razumeti, kako ego deluje in kakšne postopke je potrebno uporabiti, da se ga razume.
To je tisto, česar NOČEM. Nočem več nobenega poistovetenja in nekih klasičnih postopkov.
Treba je razumeti, kaj je tisto, kar nas je pripeljalo v takšen položaj, v karšnem smo.


Jaz pa mislim, da je treba Ego  (kot se ga pač poimenuje) spoštovati in ga ne postaviti pred zid, ker potem res NE bo sodeloval!
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #139 - 17.08.2002 at 23:45:49
 
on Jun 23rd, 2002, 8:02pm, Robi wrote:  

Je pa normalno , da je v vas strah. Ta strah je le ego.
Ego pa ne mara resnice.  

::::::::::::
Za zaključek teh svojih misli in prepričanj o odvečnosti ne-osebnega govorjenja o drugem... še to:

Ego je naša realnost. Strah ga (nas) je sprememb. Zakaj? Ker rabimo varnost. Vzorci so varnost.  
So pa vzorci tudi odveč, ker si z njimi kratimo svobodo.

Kaj zdaj?

Zagotoviti Egu varnost, da bo dovolil spremembo. Tako, da ve (mo), kaj bomo počeli namesto prejšnjega vzorca.

A kdo živi brez vzorcev? Ja, kdo sigurno. Jaz pač ne. In iz tega izhajam. To je moja trenutna resnica.

Samo, da bom pa na silo Ego sesula. Pa ne vidim smisla.

Če pa je tebi recimo Robi uspelo, bi to bilo zelo dragoceno pričevanje.  
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DILEMA
Reply #140 - 17.08.2002 at 23:51:15
 
sm apdejtu tazgornga, tisti ki online spremljate tole zgodbo

Amstel wrote on 17.08.2002 at 23:22:51:
Jaz pa mislim, da je treba Ego  (kot se ga pač poimenuje) spoštovati in ga ne postaviti pred zid, ker potem res NE bo sodeloval!

to maš čist prov
dvojnost namreč nastane med egom in dvojnikom (jaz sem), ko en hoče neki, drugi pa drugo, takrat gre težko.
zato pravim da je pametno da se  z ljudmi pogovarjamo tko da v njih ne povzročamo dvojnosti.
ker čim je dvojnost je upor in nezmožnost napredovanja.
zato je treba v pogovoru ego v bistvu prelisičit, ga z razumskimi argumenti prepričat da je to zanj dobro, potem se ne upira in ista naloga (učitelja) je opravljena na popolnoma drugačen način.
ker
učitelj lahko učenca pripelje do rešitve tudi skozi dvojnost, ampak mora imet trenutno nabrane dovolj energije, da jo dovaja tudi učencu.
to pri forumu ne pride tolk v igro.
edin če ma kdo tolk krono odprto da lahko potrebno energijo pošija direkt, z namero, kot gape, kadar ga praska, recimo, ne zamerte mi, zato rabiš nekaj znanja, malo o reikiju na daljavo kr pripomore k temu vsemu recimo ...

no zdej me je itak čist odpelal ... sm hotu predlagat da bi naslednjo edicijo dileme odprl ... ta ima že 10 strani ... bomo amstel?
bi si vzela čast ???

pa ni mi treba govort da delam (pišem) isto kt robi, vem, ne znam še drugač, pa sej kr neki tega je pa blo iz mene ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA
Reply #141 - 17.08.2002 at 23:58:21
 
Hm, a da bi dali še Dilemo II ... hm... o čem bomo pa tam? Ne, sej se hecam... Bo itak kak reply na tole jezusov sindrom.

Gape, sam, moram pa rečt, da sem lepo razumela kaj govoriš, tokrat... Grin. Predvsem mi je všeč, ker upoštevaš realnost. Psihično realnost ega.



Nadaljujemo tukaj:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=svetovalnica;action=display;num=1...
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10