Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7100 times)
IRIDA
1
*
Offline

clovek enako tvega,ce
vrjame prevec ali premalo

Posts: 5

Gender: female
izventelesna izkusnja?
23.06.2002 at 23:52:57
 
danes zjutraj se mi je zgodilo,da sm za trenutek na fotelju zaspala.Kasneje sm izvedela,da mi je mama rekla,naj se zbudim in kaj zacnem delat.Vse lepo in prav,toda jaz tega nism slisala.Boste rekli,da sm imela pac trden spanec,...ampak ni to,...slisala sm jo kot,da bi govorila nekje iz daljave,nism prepoznala njen glas,nism cutila,da se me dotika,nism cutila svojega telesa,ampak cutila sm prisotnost v sobi.Tak filing sm imela priblizno pet minut,nato sm ustala,se nicesar spominjala in nadeljevala,kot ,da se ni nic zgodilo,sploh se nism spomnila.Sedaj pa se mi je ta spomin kar vrnil in tocno tak filing,kot sem ga imela danes zjutraj.Zakaj se to dogaja?(to je bilo zame prvic),je to tudi izventelesna izkusnja?
Back to top
 

Velika nesreca je,ce clovek nima dovolj duha,da bi dobro govoril,niti dovolj presoje,da bi molcal.
 
IP Logged
 
JustMe
2
**
Offline

OM SHANTI SHANTI SHANTI

Posts: 66

Re: izventelesna izkusnja?
Reply #1 - 24.06.2002 at 14:22:10
 
lahko bi tudi tako rekel, si pač mal "odplavala", sam nej se to ne zgoi ko boš recimo v avtu al pa kj podobnega
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: izventelesna izkusnja?
Reply #2 - 24.06.2002 at 19:05:30
 
nisem neki strokovnjak na tem področju
in ne vem okarakterizirat izkušnje
dejstvo je da je bla

zakaj se to dogaja?

usakmu se kaj dogaja ... prihaja čas sprememb ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: izventelesna izkusnja?
Reply #3 - 26.06.2002 at 00:05:06
 
velik stvari je se vmes med budnostjo in izventelesno izkusnjo. Ce imas zelo realno izkusnjo, ves da se je to zgodilo. Lahko pa pride tud do delne izkusnje...recimo da se ne spomnes vsega, al pa da nimas vida in samo cutis stvari okol sebe.
Ta (zapleten) proces se tkoaltko dogaja vsakic ko zaspis, tko da se vcasih lahko zgodi, da med tem procesom ohrans nekaj zavesti in dogajajo se podobne stvari kot jih opisujes ti...pri spontani izventelesni izkusnji gre za to, da ohranis zavest med prehodom iz spanja v budnost al pa obratno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: izventelesna izkusnja?
Reply #4 - 11.11.2002 at 10:31:46
 
Mal sem za nazaj brala, pa sem morala tole ven privleči. Tud jaz večkrat "odplavam", saj mislim, po temle, ko sem tole brala.
Kak teden nazaj, sem popoldne zadremala in sem napol spala, napol pa ne. Sem se počutila tako fajn. Kot da bi bila v materinici. Mogoče se sliši čudno. Bilo je kot, da bi bila v belem oblaku, obkrožena. Res me je spomnilo na maternico, še tako sem bila zvita, kot dojenček in sem na veliko uživla. Me je morala moja punčka, kar nekajkrat poklicat, da sem sploh dojela, da me kdo kliče. Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: izventelesna izkusnja?
Reply #5 - 12.11.2002 at 07:32:16
 
Kako si se pa počutila ko si bila zunaj? Baje je to čudovit občutek. To ni nič takega, da bi te moglo prestrašit. Opazuj občutke, ko pomisliš na to.
Back to top
 
 
IP Logged
 
milka
Guest




Re: izventelesna izkusnja?
Reply #6 - 09.02.2003 at 20:52:38
 
Ne vem ali so to kar opisujete izventelesne izkušnje ali ne. Jaz sem jo doživela malo drugače. Stara sem bila 7 let, ko sem že v mraku šla k stari mami. Vsak dan sem hodila k njej prespati. Pot je bila dolga približno 2 km. Če me kdaj ni bilo me je vedno prišla iskat, peš seveda.Pot je vodila po strmem klancu v dolino. Tekla sem po stezi in daleč v dolino kake15 do20 min. hoje zagledala staro mamo, ki me je prihajala iskat. Namesto po stezi sem jo ubrala kar po bljižnici. Srečna v pričakovanju snidenja sem se spustila v dir po klancu navzdol. Med tekom sem se spotaknila ob korenino ali ob neko malinovje- to ne vem- in  s kaskaderskim poletom poletela čez kake 3 do 4 metre visok rob ter s hudim udarcem priletela na kamnit kolovoz. Začutila sem strahovit udarec in močno trgajočo bolečino v prsih. Nato sem bila popolnoma mirna. Ob robu kolovoza sem nadaljevala pot proti stari mami, ki je nekako presenetljivo hitro prišla po klancu navzgor. Bila sem tik ob njej in sem jo ogovorila "Joj, kako hitro ste prišla gor!" Ni me ne pogledala, ne odzvala se ni, zamišljeno je počasi šla naprej." Pa kaj je sedaj to?!" me je postalo strah, a presenetljivo hitro sem se ovedela. Pogledala sem nazaj. Kakih 15 do 20 metrov nazaj je na poti ležalo telo deklice z pisano oblekico, popolnoma negibno. Postalo mi je samoumevno in "rekla" sem si: "še tole moram pobrati, potem bom lahko govorila in stara mati me bo videla". Bilo mi je tako samoumevno, da moram "pobrati " svoje telo, kot da bi izgubila šal. Smuknila sem nazaj. Občutka se ne zavedam, le neznosne bolečine po telesu in stare mame, ki je zaslišala moje stokanje in me na hrbtu odnesla domov. Vem le to, da sem jo odnesla zlažjimi poškodbami, o dogodku pa sem molčala kar 30 let.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: izventelesna izkusnja?
Reply #7 - 09.02.2003 at 21:20:52
 
taka izkušnja te zaznamuje a ... a obvladaš OBE dandanes?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: izventelesna izkusnja?
Reply #8 - 10.02.2003 at 18:36:15
 
Irida - to je tisto, budni spanec, ko telo spi duh pa je buden. Pa ga sploh ne čutiš in ga ne moreš kontrolirati. Meni je bilo to nekaj najbolj groznega prvih nekajkrat, ko se mi je zgodilo. Sploh, ker še nisem poznal OBE-jev pa tega. Če se ti to pogosto dogaja izkoristi to stanje za astralno projekcijo. Od tam dalje gre čisto enostavno.

Uh, mogoče je to idealna tehnika AP -- se vržeš iz enih treh metrov na hrbet, pa si veni  Grin Samo pol si lahko srečen, če še noter prideš...
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
milka
Guest




Re: izventelesna izkusnja?
Reply #9 - 11.02.2003 at 08:40:09
 
OBE?????????-jev
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: izventelesna izkusnja?
Reply #10 - 11.02.2003 at 13:08:33
 
OBE=out of body experience


se pravi, izkušnja izven telesa
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
milka
Guest




Re: izventelesna izkusnja?
Reply #11 - 11.02.2003 at 20:27:11
 
KALI HVALA. TOMI KAR SKOČI, SAMO JAZ NE BOM NIČ KRIVA Grin Cheesy Wink Shocked Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: izventelesna izkusnja?
Reply #12 - 13.02.2003 at 21:46:11
 
Ja tudi meni se je to dogajalo.
Vedno sem že prej dobila nek zoprn občutek, da zdaj pa bo in da je neizogibno. Takrat sploh nisem hotela spat, strah me je bilo full.
In začelo se je, pa če je moj zavestni um to hotel ali pa ne. Najprej sem občutila, kot nek preskok iz telesa, ampak čisto za malo. V ušesih se je vedno razvil neznosen pisk in ogromna teža me je pritiskala na posteljo. V začetku sem šla še naokoli po stanovanju, do drugih družinskih članov, prosila sem za pomoč, seveda me ni nihče opazil. Zanimivo pa je da me je opazila naša psica Kimi.
Občutila sem grozo, ker nisem mogla ničesar narediti, če sem probala govoriti sem uporabila skrajne moči, glas pa je bil zelo nizek in nerazločen. Zdelo se mi je da sem bila v treh zavestih, stanjih hkrati.
Le enkrat me je partner razumel, ko sem ga prosila naj da svojo roko na moj pleksus. Prišla sem nazaj.
Ponavljalo se je še velikokrat, vedno manj sem se upirala, dokler nisem zavestno pomirjala sebe in si dajala ljubezen med tem.
Nekega dne pa sem rekla z veliko ljubeznijo, dovolj je in
se mi ni več ponovilo.
Trajalo je 4 leta in še danes ne vem zakaj se je šlo.
To je moja izkušnja in še danes nerada izvajam kakšna potovanje iz telesa. Tako vodeno.
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
milka
Guest




Re: izventelesna izkusnja?
Reply #13 - 17.02.2003 at 12:11:21
 
NE DANES TEGA NE OBVLADAM IN NE POSKUŠAM, BILO JE DOVOLJ ENKRAT     L.P.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: izventelesna izkusnja?
Reply #14 - 17.02.2003 at 12:17:05
 
viš ... vi ki to obvladate, vem je dano po difoltu, tega ne uporabljate, se tega celo bojite, tuki gor je pa malo morje ljudi, ki leta delajo na tem da to 'tehniko' zaobvladajo ... a ni to smešn
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2