Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 8
(Read 26313 times)
terezija
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 9

Smisel življenja
07.06.2002 at 00:25:03
 
OB SKODELICI ČAJA april 2002

Dragi bralci, lepo pozdravljeni. Ko sem tole prebrala na spletni strani Čudovitega sveta kristalov                     ( www.kristali.comtron.si  ), sem se morala tudi sama vplašati, kaj je pa moj smisel življenja ??? Se o tem sprašujete tudi vi  ???  

SMISEL ŽIVLJENJA!

Kadar je smrt največja nevarnost,takrat se oklepamo in si želimo življenja:
toda ko spoznamo še hujšo nevarnost………..,si želimo smrti.

Kje je potem vzrok za toliko samomorov?

Beseda samomor pove, da gre za nasproten tok življenja, ki bi ga označil z eksplozijo. S tem hočem opozoriti, da življenje v našem okolju ni v razcvetu, v bujni rasti….. temveč žal nasprotno. To se kaže v negativnem naravnem prirastku, kjer je število smrti večje od števila rojstev.

Na socialni ravni to dejsvo potrjuje brezposelnost in druge oblike potiskanje ljudi na obrobje-do vedno večjega razraščanja novih vrst nasilja.
Iz tega lahko sklepamo,da samomor tako le ni stvar volje posamznika in njegove odločitve, pač pa nanj vplivajo tudi dogajanja v okolju.
V ospredje pride tudi vprašanje naših medčloveških odnosov, ki je izjemno občutljivo. Če se človek ne čuti sprejetega, spoštovanega, če nima človeka, ki mu je naklonjen, ki ga ljubi, če je ozko usmerjen zgolj na pridobitništvo, če nima pravega odnosa do narave, do Boga,se bo občutek praznine… in izgube smisla življenja pojavil pogosteje kot pri drugih ljudeh.

Kristali nas lahko streznijo…seveda če si mi tega želimo?
Smisel življenja vidim v tem, da spoznavamo nove ljudi, se iz lastnih napak in izkušenj nučimo nekaj novega. Smisel za življenje ti dajejo ljudje, ki so okrog tebe, prijatelji, družina in v glavnem vsi, ki te imajo radi. V glavnem je smisel življenja, da najdeš pravo osebo, ki ji boš zaupal svoje težave in te bo imela rada, da končaš šolo, se zaposliš tam, kjer te veseli,si s prijatelji, izkoristiš vsak trenutek, ki ti je dan, pomagaš ljudem v stiskah in dosežeš cilj, ki si ga postaviš in tvoje poslanstvu na zemlji?
Bodimo strpni in si pomagajmo. Ljudje smo različni,zato ima vsak svoj pogled na svet, vsak ima svoj smisel življenja. Nekaterim je to: šport, glasba, umetnost, nekateri pa še vedno niso našli smisla življenja in še vedno tavajo..*VSI SMO DEL BOŽJEGA NAČRTA.*

V mesecu aprilu kristaloterapevt priporoča nošenje kristalov: diamant, beli safir, hematit.
Diamant: je kristal…. simbol za moč, jasnost razuma, ljubezen, vzbuja zdravilne učinke drugih kristalov, pripomore k samokritiki, razrešuje jezo in požrešnost.

Prijatelji vaša sreča je v vas, največja sreča je v tem, da ne iščeš sreče zase, ampak za druge. Lepo uživajte v naravi in kristalih.

"ČUDOVITI SVET KRISTALOV"

Vaša razmišljanja in odgovore lahko pišete tudi na E-mail : terezija@pinkponk.com

Lepo vas pozdravljam in vam želim veliko dobrega v življenju.     TEREZIJA

Back to top
 

Življenje ti je ladja, ne pa dom.&&&&
WWW WWW  
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Smisel življenja
Reply #1 - 07.06.2002 at 19:25:15
 
Terezija, so kristali tukaj mišljeni kot pomoč, ali gre vse to tudi brez njih. ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
terezija
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 9

Re: Smisel življenja
Reply #2 - 08.06.2002 at 21:11:03
 

Pozdrav!

Mišljeni so kot pomoč.

Želim vam veliko dobrega.

Terezija
Back to top
 

Življenje ti je ladja, ne pa dom.&&&&
WWW WWW  
IP Logged
 
Someone
Guest




Re: Smisel življenja
Reply #3 - 14.06.2002 at 07:17:12
 
Quote:
V glavnem je smisel življenja, da najdeš pravo osebo, ki ji boš zaupal svoje težave in te bo imela rada.

Ja, in to potem postane res prava umetnost vsakega iskanja do sedaj, če upoštevamo to kar si povedala še prej (naslednji citat)...

Quote:
Če se človek ne čuti sprejetega, spoštovanega, če nima človeka, ki mu je naklonjen, ki ga ljubi.

Ali samo jaz vidim tu protislovje?
Povej mi, draga Terezija, kako v takih okoliščinah najdeš tako pravo osebo, ki ji boš lahko zaupal svoje težave in te bo imela rada... že mogoče, da to funkcionira v pravljicah, v resničnem življenju pa prej ne kot ja.
Sem pa vsekakor odprt predlogom, ki dokazujejo v tem primeru nasprotno. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Smisel življenja
Reply #4 - 15.06.2002 at 14:24:55
 
O kristalih vem bore malo, vsekakor pa verjamem, da lahko pomagajo določeni osebi z določeno težavo v določenem trenutku, vkolikor je/so izbrani za to. Pomagajo. Ne verjamem, da lahko rešijo karkoli, za kar jaz osebno ne želim, da se reši. Nekako tako...

Malce mojega razglabljanja... Wink

Več ljudi spoznavam, bolj srečna in hvaležna sem, ker ni v mojem Življenju samo ena oseba, ki bi me sprejela in me imela rada, navkljub mojim dejanjem, mislim, čustvom. Obstajajo ljudje, ki jih ne vidim tudi po več mesecev, a vem, da so tam, če jih potrebujem. Vem, da sem v njihovih srcih in mislih, kot so oni v mojih.
Nisem vedno čutila tako. Vendar to ni pomembno. Več.

Someone, verjamem, verujem, nenavsezadnje: VEM, da se da tudi v resničnosti doživeti in živeti sanje/pravljice. A vse to je na nas. Vzeti svoje Življenje, odgovornost zanj v svoje roke. ŽIVETI!

Seveda je pa potrebno kdaj pa kdaj si dovoliti in se "izpostaviti", sleči ego in pokazati ranljivost. Komu, kdaj, kako,... je pa odvisno od vsakega posameznika. ZAUPANJE.

Dodala bi še LJUBEZEN. Sprejemanje nekoga, z vsem, kar je. Vsakdo ima razlog, da je storil nekaj, tako, kot je storil. Pa naj bo razlog logičen ali ne. Naj ga pogojuje razum ali srce. Razlog obstaja. Dovoliti v prvi vrsti sebi in potem ostalim, da vidijo ta razlog.

Izkoristila bi priložnost in se iz srca zahvalila ljudem, ki me razumejo, ko se sama ne. Ljudem, ki mi dajo zagon, ko ga potrebujem. Ljudem, ki me imajo radi, četudi tega ne znam vedno pokazati.
Ljudem, ki so me sprejeli.

Veliko Ljubezni, razumevanja, sprejemanja,...

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Someone
Guest




Re: Smisel življenja
Reply #5 - 18.06.2002 at 10:57:27
 
Susi13 wrote on 15.06.2002 at 14:24:55:
O kristalih vem bore malo, vsekakor pa verjamem, da lahko pomagajo določeni osebi z določeno težavo v določenem trenutku, vkolikor je/so izbrani za to. Pomagajo. Ne verjamem, da lahko rešijo karkoli, za kar jaz osebno ne želim, da se reši. Nekako tako...

Kristali da pomagajo, mi lahko razložiš kako in po kakšnem principu? Po katerih zakonih?
Po mojem skromnem mnenju je to le še en način praznenja žepov obupanih ljudi, kateri so pripravljeni poskusiti VSE, samo da bi doživeli enkrat srečo v življenju. Ampak na koncu ostane vse isto, oz. se spremeni le tisto, kar se bi spremenilo tako ali tako, ostanemo edino bolj praznih žepov.

Quote:
Več ljudi spoznavam, bolj srečna in hvaležna sem, ker ni v mojem Življenju samo ena oseba, ki bi me sprejela in me imela rada, navkljub mojim dejanjem, mislim, čustvom. Obstajajo ljudje, ki jih ne vidim tudi po več mesecev, a vem, da so tam, če jih potrebujem. Vem, da sem v njihovih srcih in mislih, kot so oni v mojih.  
Nisem vedno čutila tako. Vendar to ni pomembno. Več.

Obrazloži tole bolj podrobno, prosim. Ti praviš, da si bolj srečna, ko vsak dan spoznavaš več ljudi kot pa bi bila, če bi imela le eno osebo, kateri pomeniš ves svet in ona tebi enako?
Zdaj jaz razumem tole na dva načina: 1.) V svoje življenje znaš sprejeti več ljudi in ko se z nekom zbližaš, ni rečeno, da se ne boš še z nekom drugim istočasno (varanje); 2.) Za posameznega človeka si ne vzameš časa, privlači te bolj množica kot en sam posameznik, ljudi imaš za predmete/orodje, ko lahko vsakega za nekaj uporabiš ob določenem trenutku.
Seveda se lahko motim...

Quote:
Someone, verjamem, verujem, nenavsezadnje: VEM, da se da tudi v resničnosti doživeti in živeti sanje/pravljice. A vse to je na nas. Vzeti svoje Življenje, odgovornost zanj v svoje roke. ŽIVETI!

V resničnosti se da doživeti sanje/pravljice? Daj mi prosim povej kako priti do tega brez splošnega ugleda, brez stvari, ki so naštete že zgoraj v mojem postu? Povej mi, kaj pomeni zate "živeti"? Jaz živim že od kar sem se rodil, vse to je življenje, vendar to še ne pomeni, da je to življenje moje sanje - daleč od tega, vsak dan si želim, da bi se zbudil iz njega, odprl oči in videl, da so stvari čisto drugačne in je vse to bilo le en bad dream. Ampak kot sem rekel, pravljic ni, lahko se še tako trudiš, vedno se bo našel nekdo, ki te bo spotikal. Pač človeška narava. Sam sem drugačen! Nikoli nisem tisto, kar sovražim.
Sicer pa nimam nič proti, če mi razložiš to tvojo pot do sanj bolj podrobno - reality included. Wink

Quote:
Seveda je pa potrebno kdaj pa kdaj si dovoliti in se "izpostaviti", sleči ego in pokazati ranljivost. Komu, kdaj, kako,... je pa odvisno od vsakega posameznika. ZAUPANJE.

Aha, pokazati ranljivost, zaupanje... Veš kaj se ponavadi zgodi s tem v realnem življenju? Pokažeš rano in prej ko slej dobiš sol nanjo! Redkokdaj boš dobil obvezo - zaupanje v obratni smeri, vse prej boš dobil na to rano še kakšen nizki udarec in na koncu, ko boš že čisto nemočen, smejanje.

Quote:
Dodala bi še LJUBEZEN. Sprejemanje nekoga, z vsem, kar je. Vsakdo ima razlog, da je storil nekaj, tako, kot je storil. Pa naj bo razlog logičen ali ne. Naj ga pogojuje razum ali srce. Razlog obstaja. Dovoliti v prvi vrsti sebi in potem ostalim, da vidijo ta razlog.

Hmm, ampak to se ponavadi neha s tem, ko ostali ljudje nočejo razumeti, kaj mi potem pomaga, če se samo jaz s tem naprezam - enosmerno (čeprav nisem rekel, da se ne)?

Quote:
Izkoristila bi priložnost in se iz srca zahvalila ljudem, ki me razumejo, ko se sama ne. Ljudem, ki mi dajo zagon, ko ga potrebujem. Ljudem, ki me imajo radi, četudi tega ne znam vedno pokazati.  
Ljudem, ki so me sprejeli.

Hmm, če so ta tvoja pričevanja resnična, potem je tvoje življenje zavidanja vredno, vendar pa sem resnično vesel zate, da ima vsaj nekdo tisto, kar nekateri nimamo.

Quote:
Veliko Ljubezni, razumevanja, sprejemanja,...


Se pridružujem tem željam in upanjem. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Smisel življenja
Reply #6 - 19.06.2002 at 07:56:42
 
Someone wrote on 18.06.2002 at 10:57:27:
Aha, pokazati ranljivost, zaupanje... Veš kaj se ponavadi zgodi s tem v realnem življenju? Pokažeš rano in prej ko slej dobiš sol nanjo! Redkokdaj boš dobil obvezo - zaupanje v obratni smeri, vse prej boš dobil na to rano še kakšen nizki udarec in na koncu, ko boš že čisto nemočen, smejanje.

Yap - that's real life…

Pa vendarle – to ne pomeni, da čisto vsi uporabljajo sol… in poper… Verjamem, da so tudi taki, ki namesto soli in popra znajo in želijo biti drugačni… Pomembno je, da se naučim izbirati in izbrati… Da prepoznam, kdo stoji nasproti mene in komu pokažem ranljivost…. Komu lahko zaupam…

Pa sem spet pri tistem: ne meči svojih biserov tistim, ki jih ne prepoznajo in ki se ne zavedajo njihove vrednosti…

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
Guest




Re: Smisel življenja
Reply #7 - 19.06.2002 at 09:51:09
 
Miška, jaz sam sem vedno pripravljen verjeti človeku za kakršnega se izdaja, to sem vsakemu pripravljen verjeti, dokler njegova realna dejanja ne dokažejo nasprotno. Ko se to zgodi, verjamem le še temu kar vidim - dejanja. Sicer tudi zdaj večinoma verjamem le še temu kar vidim, ampak na začetku sem vedno pripravljen popustiti in verjeti - upati na boljše. Tudi tu se zavedam slabosti, saj znajo nekateri tudi to začetno zaupanje spreobrniti v svojo korist in tvojo škodo.

Pregovor pravi: upaj naj najboljše, pričakuj najslabše... a ponavadi se zgodi, da upoštevam le polovico tega pregovora... katero polovico, pa je spet odvisno od razpoloženja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Smisel življenja
Reply #8 - 19.06.2002 at 10:30:02
 
Ah, ne!

Napisala sem predolg odgovor in sedaj mi ga je zbrisalo... Škoda...

Odpišem/odgovorim ob priliki. Morda še danes. Wink

Cmoka,

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Smisel življenja
Reply #9 - 19.06.2002 at 12:23:52
 
Someone wrote on 19.06.2002 at 09:51:09:
... katero polovico, pa je spet odvisno od razpoloženja.

Sem preveč firbčna, če te prosim, da tole malce bolj konkretiziraš?

Zakaj sprašujem: recimo, da si jezen. Jezen si na x osebo. Srečaš y osebo in odvisno od tega tvojega trenutnega razpoloženja, na to y osebo preneseš svojo jezo. Y oseba odreagira pač tako, kot v tistem trenutku največ zmore in bo po vsej verjetnosti negativno odreagirala. Kakšen je tvoj zaključek?

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
Guest




Re: Smisel življenja
Reply #10 - 19.06.2002 at 13:49:12
 
Miska wrote on 19.06.2002 at 12:23:52:
Sem preveč firbčna, če te prosim, da tole malce bolj konkretiziraš?

Nisi. Smiley

Quote:
Zakaj sprašujem: recimo, da si jezen. Jezen si na x osebo. Srečaš y osebo in odvisno od tega tvojega trenutnega razpoloženja, na to y osebo preneseš svojo jezo. Y oseba odreagira pač tako, kot v tistem trenutku največ zmore in bo po vsej verjetnosti negativno odreagirala. Kakšen je tvoj zaključek?

Hmm, če sem jezen na osebo X, sem jezen nanjo iz dobrega razloga in ji to jezo nakažem preko namigov ali pa s polnim ignorom, odvisno od preteklih izkušenj in koliko mi oseba pomeni, potem čakam na njena nadaljna dejanja in reakcije.
Potem srečam osebo Y. Zdaj predvidevaš, da na to osebo stresem jezo zaradi osebe X, vendar temu ni tako. Če sem od osebe X pričakoval veliko, a dobil negativne rezultate in če mi ta oseba še pomeni nekaj, potem bom v tem trenutku upošteval drugi del pregovora (pričakuj najslabše (tudi od drugih) - depresija), upanje na dobro mi upade in niti pomotoma ne bom stresal jeze na osebo Y, saj mi ta oseba ni storila še nič slabega in nimam popolnoma nobenega razloga za to prenašanje jeze, zato tukaj ne bo nikakor prišlo do negativnega zaključka iz moje strani.
Prvo polovico pregovora (upaj na boljše) pa ponavadi upoštevam takrat, ko ne doživim slabih izkušenj in se druga polovica izkaže za napačno. In obratno. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Smisel življenja
Reply #11 - 19.06.2002 at 14:23:23
 
Someone wrote on 19.06.2002 at 13:49:12:
Hmm, če sem jezen na osebo X, sem jezen nanjo iz dobrega razloga in ji to jezo nakažem preko namigov ali pa s polnim ignorom, odvisno od preteklih izkušenj in koliko mi oseba pomeni, potem čakam na njena nadaljna dejanja in reakcije.


Ker je še vedno topic smisel življenja... me zanima tole, Someone:
Praviš, da ko si jezen "na nekoga", to nakažeš preko namigov ali s popolnim ignorom....
Kak smisel vidiš v tem?
Kako lahko izraziš jezo, če je ne izraziš?
Kako lahko rešiš problem, če ne poveš?
Kako lahko oseba ve, zakaj si jezen, če samo nakažeš ali celo ignoriraš?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Someone
Guest




Re: Smisel življenja
Reply #12 - 19.06.2002 at 15:09:43
 
Amstel wrote on 19.06.2002 at 14:23:23:
Praviš, da ko si jezen "na nekoga", to nakažeš preko namigov ali s popolnim ignorom....
Kak smisel vidiš v tem?

Draga Amstel, vsaka oseba ve kaj je prav in kaj je narobe, kdaj komu nekaj reče iz zlobe in kdaj iz dobrote, kdaj je komu naklonjena in kdaj ne. Če tega (osnovnega) ne ve, potem tudi ni vredna moje pozornosti. Če pa je napaka čisto nedolžna in nenamerna, pa to vsekakor takoj mirno povem in če nasprotnik prizna ter mu je žal, tudi zlahka odpustim. Smiley

V drugih primerih pa imam še slabše izkušnje s povedanim kot z zamolčanim. Ponavadi s povedanim izveš še tisto, kar nisi hotel. Ne, raje se temu izognem in ne delam odvečnih debat in prepirov kateri nikoli ne prinesejo nič dobrega! Sicer pa sem tudi omenil, da je to več odvisno od posameznika in preteklih izkušenj z njim - povem vsakemu, ki vidim, da je pripravljen poslušati in sprejeti povedano. Po defaultu pa ljudje ne marajo nikakršne kritike in ko jim nekaj poveš, bodo na dan prinesli vse sorte neutemeljenih sumov in izkrivljenih obtoževanj, z namenom, da utihneš (real life again). Z ljudmi naokoli pa s prepirom le sebe postaviš v slabo luč, enako kot po vsej verjetnosti tudi nasprotnika, tega pa tudi nočem.

Quote:
Kako lahko izraziš jezo, če je ne izraziš?
Kako lahko rešiš problem, če ne poveš?
Kako lahko oseba ve, zakaj si jezen, če samo nakažeš ali celo ignoriraš?

Hmm, pustim času čas, to je to. Vedno povem tistemu direkt in takoj, ki imam občutek, da bo pripravljen poslušati. V obratnem primeru pa kot sem že povedal v prejšnjem postu, opazujem nadaljne reakcije in dejanja te osebe. Če so še naprej negativne, potem ne vidim nobenega smisla kaj razpravljat, ker je itak namerno. Če pa so pozitivne, potem pa itak sam uvidim, da je bilo tisto prej le napaka in se potem tudi pogovorim o tem ali pa preprosto pozabim - postane nepomembno (razen če se spet ponovi).
Če je ta oseba pametna, bo tudi opazila ta ignore in namigovanja ter bo sama povprašala kaj je narobe, če ji le nekaj pomenim. Jaz zase vem, da bi v tem primeru storil enako. S tem tudi uvidiš komu kaj pomeniš in komu je res mar zate.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Smisel življenja
Reply #13 - 19.06.2002 at 23:41:35
 
A sem res "draga" zate,  al je to ironično rečeno?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Smisel življenja
Reply #14 - 20.06.2002 at 00:05:29
 
Someone wrote on 19.06.2002 at 15:09:43:
Če pa je napaka čisto nedolžna in nenamerna, pa to vsekakor takoj mirno povem in če nasprotnik prizna ter mu je žal, tudi zlahka odpustim. Smiley

V drugih primerih pa imam še slabše izkušnje s povedanim kot z zamolčanim.

Po defaultu pa ljudje ne marajo nikakršne kritike in ko jim nekaj poveš, bodo na dan prinesli vse sorte neutemeljenih sumov in izkrivljenih obtoževanj, z namenom, da utihneš

Vedno povem tistemu direkt in takoj, ki imam občutek, da bo pripravljen poslušati.

Če je ta oseba pametna, bo tudi opazila ta ignore in namigovanja ter bo sama povprašala kaj je narobe, če ji le nekaj pomenim.



Someone, mal sem razmislila o tem, kar si napisal. Moram reči, da sem včasih tudi sama čakala, da je kdo opazil, da sem jezna....Zdej tega ne počnem več, ker mi ni do tega, da bi mi drugi brali misli.
Ti msilš, da če te nekdo ne vpraša, kaj je narobe, pomeni, da mu nisi pomemben? A ni možno, da oseba pač čaka, da se ti izjasniš?
Včasih pa vem tudi sama, da rabimo, da nas kdo malo spodbudi k pogovoru. In drugi tudi to rabijo od nas.

To o napaki nisem razumela. Kaj to misliš?

PRaviš, da imaš slabše izkušnje s povedanim, kot z zamolčanim.
Men se dogaja, da je res precej mučno se pogovarjati o nekih zadevah, in takrat bi rekla, da je to slaba izkušnja.. Ampak vse do trenutka, ko prideva obe osebi do bistva. Takrat odpade vse... In niti predstavljam si ne, da bi se ne pogovorila... Drgač ne znam živet. Da bi kaj zamolčala? No, bolj s starši to prakticiram...

Aja, kritike nihče ne mara... zato se lahko pove drgač... predvsem tist "ton".. učitleja gre po moje vsakmu na živce...
In to mi je všeč, k si reku, da pri tistem, ob katerm imaš občutek, da te je pripravljen poslušat, da si bolj direkten... Ja, verjamem, da je tako.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 8