Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7544 times)
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Hemi-Sync
06.06.2002 at 17:48:06
 
Zanima me, ce ma kdo izkusnje z uporabljanjem audio posnetkov za doseganje visjih stanj zavesti.
Iz audiogalaxya sem zdownloadu ene par takih cdjov, k uporabljajo binaural-beat(leva in desna stran signala sta zamaknjena za doloceno fazo, tako da pride do vibracij v notranjem usesu...mozganiski valovi se potem uskladijo s temi vibracijami).
Sprobu sem pr meditaciji in sem bil prov presenecen nad tem, kok hitr sem prsu v trans, pa kok hitr lahko zacutis vibracije....uspeha za izventelesno izkusnjo sicer se nisem mel...sam se pa ful hitrej prblizas tisti tocki.
Me pa zanima ce je mel kdo s tem kej uspehov ?


vec infota na:

http://www.brainwave-entrainment.com/

http://www.hemi-sync.com/
Back to top
 
 
IP Logged
 
alex
Guest




Re: Hemi-Sync
Reply #1 - 25.12.2002 at 10:11:05
 
zdravo!
jaz uporabljam FREMO generator možganskih frekvenc,
ki deluje na istem principu, le da je prenosni žepni aparat in ga lahko vzameš s sabo v hribe ali na morje.
Ustvarja dva tona in sam si naštelaš do katere globine boš meditiral. (Čeprav na začetku je bolje iti samo v alfa in theta stanje, kajti v delta stanju sigurno zaspiš).
Alfa stanje dosežem že takoj po vklopu, delta pa po petih do desetih minutah.
Poglej na stran www.fremo.gajba.net
Veliko uspehov pri meditaciji, in lep pozdrav
alex
Back to top
« Last Edit: 25.12.2002 at 11:49:27 by gape »  
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Hemi-Sync
Reply #2 - 25.12.2002 at 11:51:07
 
zgori sm samo url popravu



ti alex, kolk pa stane tale fremo?

jest sm se enkrat neki hecu s temi zvoki, pa sm mel prebedene slušalke pomoje, al kwa jest vem, sm meu en sw k je štimu te frekvence in to ...


zgornji infoti bolj prodajajo ... kje si lahko dljamo posnetke praviš?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
U.
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 45

Re: Hemi-Sync
Reply #3 - 27.12.2002 at 10:19:15
 
oj

sam imam nekaj cd-jev, ki zelo pripomorejo (vsaj meni) pri doseganju spremenjenih stanj zavesti.in sicer:
-Adventures beyond the body (2cd)- William Buhlman,
-Om - William Buhlman,
-Sacred bowls - William Buhlman.
-Shamanic Journey drumming - Evelyn Rysdyk
Za prvi in zadnji cd najdete opis na amazon.com, za ostala dva žal zdajle nimam naslova pa malo pobrskajte.
Če koga zanima naj mi piše na mail.
LP
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
alex
Guest




Re: Hemi-Sync
Reply #4 - 18.01.2003 at 11:07:36
 
zdravo,
tale fremo stane 9600 sit +ddv.
lahko mi pišeš na email.

lep pozdrav
alex
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
Guest




Re: Hemi-Sync
Reply #5 - 18.01.2003 at 17:06:27
 
Jaz sem ga ravno danes dobil po pošti, 13480 sit je s poštnino in slušalkami vred. Je pa res ful dobra stvar, name deluje v trenutku. Z meditacijo le stežka dosežem take globine kot s tem fremotom, res super stvar.
Le slušalk se vam mogoče ne splača naročit zraven (520sit), ker so pač navadne z obročem.

Malo je treba reklame naredit, gre za slovenski proizvod (mogoče tudi idejo?) Wink Se pa res splača...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Matxres
1
*
Offline

iščem eno bistvo
Posts: 11
Slovenija
Gender: male
Re: Hemi-Sync
Reply #6 - 06.03.2003 at 22:17:37
 
zdravo, na temle forumu sem zasledil program brain wave generator in me zanima, če je kakšna razlika med fremotom. Seveda, da ni prenosljiv to pa zna biti vse.8)

Vsekakor je super povsod in vedno uravnavati možganske valove. Prosil bi za vaše izkušnje in predloge.Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Hemi-Sync
Reply #7 - 07.03.2003 at 00:37:56
 
FREMO = brain wave generator!
Če misliš na cdje s posnetimi zvoki... razlika je da lahko pri fremotu sam uravnavaš globino meditacije (do katere frekvence se boš v času spustil), pa seveda prenosljivost... Pa še ful dobre slušalke rabiš pri cd verziji se mi zdi...
Drugače pa je precej podobna stvar...
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
-Matxres-
Guest




Re: Hemi-Sync
Reply #8 - 07.03.2003 at 09:27:19
 
A ima kdo kakšna navodila za uporabo teh generatorjev in delovanja možganskih valov? Saj v programu, ki ga imam je že nekaj prednastavljenih programov valov. Vendar lahko tudi sam narediš svojo zasedbo. Mogoče kakšna dobra knjiga o možganih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Hemi-Sync
Reply #9 - 07.03.2003 at 10:26:30
 
VZORCI VALOVANJ ČLOVEŠKIH MOŽGANOV

Vzorci valovanj se merijo v laboratorijih na elektroencefalografu (EEG). Določeni so štirje vzorci možganskih valov: BETA, ALFA, THETA in DELTA.


Beta valovanje (13 - 40 Hz):

To je področje budnosti in visoke koncentracije. Večino dneva se človek nahaja v tem področju. Večino časa preživimo v stanju med 15 in 30 Hz. Izredno visoka koncentracija niha na 40 Hz.


Alfa valovanje (7 - 12 Hz):

Stanje sproščenosti, sanjarjenja, meditacije. Alfa stanje je prehod med zavestjo in podzavestjo. Najvišjo vrednost ima pri 10 Hz. V tem stanju se širi kreativnost, izboljšuje sposobnost učenja, raste navdih. Mnogi umetniki so večino časa v alfa stanju, kjer črpajo ideje za svoja umetniška dela.


Theta valovanje (4 - 7 Hz):

Stanje spanja v katerem so sanje zelo žive. Podzavestno stanje, ki se ga zavedamo le za trenutek ko drsimo v spanje ali ko se prebujamo. Theta valovi so vrata do učenja in dobrega spomina. Tu se krepi kreativnost, izboljšuje sposobnost učenja, zmanjšuje stres, prebuja se intuicija in druge posebne čutne zaznave.


Delta valovanje (0 - 4 Hz):

To je področje gobokega spanja v katerem ne sanjamo. Valovanje je zelo pomembno za fizično zdravje, saj se v tem področju valovanja sproščajo hormoni, ki so koristni za regeneracijo vitalnih celic telesa. Pomanjkanje delta valovanja (globokega spanja) lahko privede do različnih bolezni.

10 - 12 Hz – vrata v podzavest, začetek seanse, prehod v harmonijo, meditacijo, osredotočanje vase

7 - 8 Hz – Elektromagnetna frekvenca zemlje, meditacija, kreativnost, navdih, razreševanje mučnih problemov

7 Hz – prehod v videnje na daljavo, posebne čutne zaznave, stanje povečane zavesti, meditacija

6 Hz - sprostitev, učenje, spomin, meditacija

4 Hz – zmanjšanje nivoja izčrpanosti

3,5 Hz – globoka sprostitev, učenje jezikov

1,5 Hz – zmanjševanje simptomov poklicnih bolezni in kronične utrujenosti, globoko spanje

1 Hz – globoko spanje

Mah poglej si sam: http://users.volja.net/tagea/freslo.html

Če imaš cd pa itak nimaš izbire - vklopiš, pa meditiraš...
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
JocHaan2
Guest




Re: Hemi-Sync
Reply #10 - 02.05.2003 at 10:10:07
 
Kaj pa če nastaviš na stanje 1 Hz, in globoko zaspiš.
Ali se lahko zudiš sam ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
JocHaan
1
*
Offline


Posts: 6
Gaberke, Šoštanj
Gender: male
Re: Hemi-Sync
Reply #11 - 03.05.2003 at 10:11:35
 
Kaj pa ko daš na fekvenco učenja, ali se lahko res bolj učiš in naučiš ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Hemi-Sync
Reply #12 - 05.05.2003 at 09:56:10
 
Quote:
Kaj pa če nastaviš na stanje 1 Hz, in globoko zaspiš.
Ali se lahko zudiš sam ?

Ni panike, niti ni nujno da zaspiš...

Quote:
Kaj pa ko daš na fekvenco učenja, ali se lahko res bolj učiš in naučiš ?


To pa sam sprobaj, kakor za koga.. Jaz sem takrat raje čimbolj v beta - poln kave in krhlih živcev  Wink
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
KAJAka
1
*
Offline


Posts: 37
kamnik
Gender: female
Re: Hemi-Sync
Reply #13 - 06.05.2003 at 01:20:42
 
Nasla sm na Kazaa tole Hemi zadevco in se mi neki malga snema zdele. Bom vidla ce je isto, pol povem.
Back to top
 

.. samo ena od varjant
 
IP Logged
 
DM
Guest




Re: Hemi-Sync
Reply #14 - 27.05.2003 at 07:24:21
 
Ce je komu do experimentiranja, si lahko s Cooleditom 2000 naredi svoj hemisync file in audio CD ali poslusa direkt s PC-ja. Prednost je v tem, da lahko poljubno izberes osnovno frekvenco zvoka in jo tudi poljubno moduliras, nastavis zacetno in koncno frekvenco, jakost, itd... Za konec pa lahko dodas se kaksna besedila, ipd...

http://www.syntrillium.com/cooledit/

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2