Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 7
(Read 43568 times)
JustMe
2
**
Offline

OM SHANTI SHANTI SHANTI

Posts: 66

MANTRA
24.04.2002 at 19:28:45
 
evo, zanima me če kdo uporablja kkšno mantro oz. če bi mi lahko kdo kj več povedal o tem

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: MANTRA
Reply #1 - 25.04.2002 at 00:41:02
 
om
prazvok
tolk časa kt poješ o tolk časa tud m
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: MANTRA
Reply #2 - 26.04.2002 at 15:52:43
 
Bom prenesla sem nekaj osnovnih misli o mantri iz knjige, ki jo ravno berem. Tibetanska mistika, Lama Anagarika Govinda.

Mantra je vibracija, ki se je ne poslusa in izgovarja samo z usesi in usti, pac pa tudi s srcem in zavestjo, njen zvok je predvsem duhovni, zato je se najmanj pomembna njena pravilna izgovorjava in ne deluje na nacin reproduciranja (posneta na plosce). Je namrec sredstvo za priklicevanje uspavanih moci znotraj nas, s pomocjo katerih postajamo sposobni upravljati s svojo usodo. Mantra ne deluje na nacin svoje lastne "magicne" narave, pac pa skozi zavest, ki jo dozivlja. Nima lastne moci, je samo sredstvo za koncentracijo ze obstojece. Moc mantre je odvisna od duhovnega stalisca, znanj in obcutenj individuuma, ki jo uporablja. Zato da mantra deluje v vsej svoji moci in ima svoj pravi smisel, je potrebno iti skozi posebno vrsto izkustva, vezanega na njo, ki ti ga da posebna iniciacija, ki pa je lahko povsem intuitivna in niti ne toliko vezana na tradicijo ali ucitelja.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: MANTRA
Reply #3 - 15.05.2002 at 22:38:04
 
JustMe wrote on 24.04.2002 at 19:28:45:
evo, zanima me če kdo uporablja kkšno mantro oz. če bi mi lahko kdo kj več povedal o tem

lp


Zelo strnjeno in na kratko:
http://www.napredek.org/Babaji/mantra.htm
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: MANTRA
Reply #4 - 15.05.2002 at 23:36:28
 
evo mantre po dalajevo:
www.gape.org/gapes/prispevki/alien28k/Om%20Namaha%20Shivaya.mp3

sicer je bl boge kvalitete, jih bom poštimu zdej da bojo boljše, zdej k mamo adsle in to.

aha
se splača reč najprej zasejvat ... save as (shrani kot)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: MANTRA
Reply #5 - 16.05.2002 at 08:51:25
 
OM MANI PADME HUM?????

Ali veš da so še pred nekaj leti uporabljali domačini na tihomorskih otokih ---ali pač glasnomorskih ----- mantre posebne vrste za lovljenje želv ......na tak način so jih priklicali........in sledila je župca........JUhica- M.Z. Hektor.

Evo mantre tudi v druge namene

plp

Brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: MANTRA
Reply #6 - 16.05.2002 at 09:19:30
 
a ne podirajo nekje domačini drevesa s pomočjo manter? Drevesu, ki je predebelo, da bi ga podrli na standarden način, sugerirajo, da se njegov drevesni duh odseli, izseli. Rabijo nekaj dni, da to dosežejo, potem pa je drevo njihovo Grin
ampak se pa ne spomnim, kako drevo potem dobijo na tla Roll Eyes
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: MANTRA
Reply #7 - 16.05.2002 at 11:26:29
 
jest za drevo še nisem slišou.....za želve sem pa ziher

in ful jih pride .....sam prej se more en vrač usest u en iglu in pol dela na tej mantri......želve pa .......lajk mal blesave diretisimo na obalo.......u lonc.......no ni čist tko ampak baje da u tem stilu........

no pa sej ste vidl sajt o eni hawaiski stari civilizaciji ....če smo že pr enih otočkih kjer so ena ljudstav živela k so pol delala ene čudne čoune pa čaral k blesavi ....

za drevesa pa vem da so indijanci preden so ga posekali ......so se mu hodili opravičevat ene par dni , tednov........u glavnem cela štala........

dons pa tega ne več ampak direktnga s ta močno štilarco u steblo......PIMBE.........

kaj sem že hotu?

aja čitejte knjigo tajni život biljaka.......

eno najhujših čtiv o rožcah.....in tehle zelenih stvorih k sem jih vzljubu po tej knjigi na kubik

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: MANTRA
Reply #8 - 16.05.2002 at 12:03:24
 
veš, da je pri nas navada, da, ko se grušt na novogradnjo gor postavi, da se ena majhna smrekica pritrdi na tramovje?

Eto, in koliko ljudi še ve, da ta mala smrekica simbolizira človekovo zahvalo za to, da bodo njene sestre pomagale dom eni človeški družini ustvart? Kdo od teh ljudi, ki sodelujejo v 'obredu', vidi v tem še kaj mističnega, ali se vsem gre samo za to, da se bo na likofu pilo pa žrlo?
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: MANTRA
Reply #9 - 16.05.2002 at 13:53:18
 
se strinjam , zato ker so jo tut pr nas nabili brez razloga gor....po moje so takrat mislni na čevapčiče,,,,,,,,,........al pa krvavice.......Smiley)))

ampak sej to je tud določena mantra ......a je nujno da je mantra verbalna......npr. a bi lahko reku da je madala simbolična in neverbalna mantra?????

a???

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
JustMe
2
**
Offline

OM SHANTI SHANTI SHANTI

Posts: 66

Re: MANTRA
Reply #10 - 17.05.2002 at 12:26:06
 
mantra je subtilen zvok, zvočna vibracija s posebnim pomenom, sicer se v zdejšnjem času pojem mantra uporablja za čudo stvari, ampak po defaultu nej bi bila subtilni psihični zvok

zvok je vibracija, vibracija ima energijo in ker je vse okrog nas in mi sami energija to deluje na nas, yantra je vizuelna oblika mantre, se prav ista energija v drugačni manifestaciji
aja, yantra je pa subtilni simbol

"a bi lahko reku da je madala simbolična in neverbalna "

a si mislu mandala, mandala je pa ponavadi okrogla in je znotraj yantre

mantro lahko izgovarjaš naglas ali pa mentalno
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: MANTRA
Reply #11 - 17.05.2002 at 14:30:24
 
a bi lahko kdo naredu kkšno povezavo med tem kar je ven metov Jung s svojimi arhetipi in pa temilelimi Yantrami (ja oprosti tipkam tko da je groza- mantra valjdka)

se pa strinjam da je treba vibrirati pr mantri ......vprašanje je samo kako........a to sami raziskujete........???

Se pravi da pr kristalnem kozarcu je tut njegova mantra visoki C prave barve , frekvence itd.....tko da ga pol zašejka in razbije ...... al kaj ......a gre pr matri bl za eno resonanco al kako bi to mal bl tko enmu zabitemu brus-liju razložil k je biu vajen vse hude fizike in matematike......u tej bl evropski terminologiji--- ker če mi rečeš mantra ali yntra je pol zame bikca čist isto kt če mi rečeš špljaglja....al pa brglala......tko al tko morm zadevo sprejet .....štekam pa nč.....ampak gotou mora bit kul...........tko bl u fundament bi to

A je kdo že na kkšn praktičen moment mantre naletu in kako je stvar delovala?

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
JustMe
2
**
Offline

OM SHANTI SHANTI SHANTI

Posts: 66

Re: MANTRA
Reply #12 - 18.05.2002 at 15:26:17
 
hja, pr kozarcu gre za resonanco, vibracijo zvoka, (a si zdejle pomislu da je tudi ultra zvok vibracija zvoka)

pri mantri pa se ti vse dogaja v glavi, je psihična, spiritualna izkušnja in to moraš doživeti

lahko probaš, se usedeš, pa umiriš, zavedaš telesa, zavedaš svojega naravnega dihanja, in ko si skuliran, ko nisi več napet lahko ponavljaš mantro OM, izgovorjava AUM, najprej naglas, potem boš verjetno vedno bolj potiho, pa probej za ene 5 min, pol ko pa končaš pa še 3x zelo naglas AUM, to je zato, če te slučajn km odpele,

če ti bo všeč, si nabav MALO, tj. verižca ki ima 108 kuglic in pri vsaki kuglici izrečeš OM in ja 108x, mala tudi pomaga da ne odlutaš

upam da ti je to kj pomagal

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: MANTRA
Reply #13 - 18.05.2002 at 16:06:59
 
a je ta aum mogoče resonanca....ampak tle bi rad slišou osebno razmišljanje (ne biliverjev).......milsu sem na resonanco enga vesoljskega organizma al česar že koli......ker sem slišou da majo tut naši organi svojo notranjo frekvenco......in z izgovarjanjem njihovih manter......jih lahko uglasimo v pravilno delovanje ......kot lahko z AUM-om ali OM-om uglasimo sebe z vesoljnim organizmom????????

Jest bi se raj mau poigrou iz špekulacijo okrog tega.....iz besedami najprej ......itak mi pa lahko vsak pove da ga biksam s takim načinom .......lahko pa mi pokaže boljšo pot

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: MANTRA
Reply #14 - 18.05.2002 at 21:13:26
 
Mantra kokr se jest spomnim je pač ponavljanje ene in iste besede ali kratkega stavka v nedogled... Osho pravi in jest se sedaj že kar strinjam, da se po določenem času takega ponavljanja UM umiri saaaaaaaaaaaam.... prej se naveliča kokr pa da se dejansko umiri...
Namesto mantre pri meditaciji, raje uporabljam Kundalini al pa še bolje dinamično meditacijo...kjer si po domače tko sfukan da z največjo lahkoto pol meditiraš...RES MEDITIRAŠ

Sicer lahko povem, da je bla moja najlubša mantra OM MANI PADME HUM in da so eni rezultati, sam povem vam da je to le delen rezultat...saj hočete meditirat ne pa mantrat in le to postane prej al pa slej ovira pri meditiranju...
...in zakaj sploh meditirate...a kdo ve?
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 7