Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10
(Read 88869 times)
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Reinkarnacija
Reply #30 - 24.05.2002 at 20:45:21
 
Popolno se strinjam z Devi! Ana zelo lepo napisano, mi je bilo všeč, na moč! No, omenila bi eno zelo zanimivo knjigo na to temo avtorja James Van Praagh:
<Pot do nebes>, oziroma duhovno potovanje skozi življenje in smrt. Jo je mogoče kdo od vas prebral? Meni je bili všeč, razmišljanje avtorja pa še posebno. Zelo lep in enkraten stil pisanja ima. Aha pa še nekaj. Čeprav nisem versko vzgojena <avtor omenja Boga,  kot največjo, vsemogočno in popolno  Bit>, mi je bila knjiga všeč. Zanimiva razlaga reinkarnacije, ni kaj.
Lep pozdrav vsem!
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Mici
Guest




Re: Reinkarnacija
Reply #31 - 12.09.2002 at 20:56:00
 
Preberite knjigo Potovanje duš in še nadaljevanje Usoda duš !!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Reinkarnacija
Reply #32 - 13.09.2002 at 00:07:59
 

Smo bral. A ni fajn, da je tko?

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Reinkarnacija
Reply #33 - 23.09.2002 at 14:53:03
 
Ma kaj naj, vse knjige sem prebrala, im so mi bile zelo všeč. Priporočam, kot obvezno čtivo, za vse, ki jih zanima posmrtno življenje.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Reinkarnacija
Reply #34 - 26.08.2003 at 13:07:19
 
Once when you were Pharoah...      
"One life leads to another," says hypnotist Irv Mordes and so on and so on
BY ERIC ALAN BARTON
feedback@newtimesbpb.com




News
Dying to Be Thin
Like other "super morbidly obese" people, Marc Patterson would do almost anything to slim down

Tailpipe
Dead Man Driving
A hawker pays a high price. A drunk driver tries to pay a deep-fried bribe.

Bob Norman
Don't Drink the Water III
An underling becomes the sacrificial lamb, but Bill Flaherty must go

Letters
Letters for August 21, 2003
An artistic conflict

Irv Mordes has a manuscript under his wrinkled and spotted hands, but he doesn't want to open it yet. It's too soon. He needs to build up anticipation for that four-inch-thick text of his life's most important work. So he ponderously goes through his story the way old men do, hitting the highlights to emphasize how successful he's been in his 84 years, first as a nobody salesman and then in a second career with its asterisk of fame. He'll end his story with that secret he's selling in his book, the one about living forever.

He begins back during World War II, when the Army rejected him because of a bad back and he ended up making some quick money taking pictures of servicemen. He'd approach the GIs in Baltimore parks, making as much as $1,000 a week just snapping photos for a buck. He'd mail the pictures to the soldiers' sweethearts and parents. The snapshots often arrived not long after word came that the men had been gunned down. "I'd get letters saying 'Thank you, thank you. This is the last picture I have of my son,'" Mordes recalls, his eyes widening behind large bifocals. But business slumped after the war, so Mordes started selling Venetian blinds to the ex-GIs. The work made him a living into the 1960s, when Mordes wanted something more. He doesn't say things so bluntly, but, really, judging by the story he tells, Irv Mordes wanted immortality.

In 1963, he opened a business that promised clients they could lose ten pounds with little effort. He simply hypnotized them, gave them subconscious messages to lose weight, and sent them off with a newfound ability to refuse food. It sounds simple now, but back then, hypnotism was a field akin to carnival sideshows. When his female clients started losing pounds, though, Mordes became popular. "Women would go to their friend and say, 'Oh my god, what happened?' And they'd say, 'I went to Mr. Mordes,'" he reminisces, using a high-pitched female voice to imitate his clients. "Next thing I know, I've got 12 offices all over Baltimore, then Pennsylvania, then Texas. I couldn't believe it."

http://www.newtimesbpb.com/issues/2003-08-21/feature.html/1/index.html
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
otok31
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1
Slovenija
Re: Reinkarnacija
Reply #35 - 30.08.2003 at 21:45:31
 
Hi

Sem prvič tukaj in se bom se velikrat vrnil  Grin

Sicer pa sem pred nekaj dnevi prebral knjigo MEMENTO,
ki mi je dala nov zagon za iskanje sebe in notranjega zadovoljstva predvsem pa iskanja duše in življenja.

Vse preveč se mi zdi, da živimo kar neko življenje,
z ljudmi katerimi imamo največrat dobre ali slabe izkušnje.

Sicer pa, če kdo pozna knjigo in metode v njej, me lahko kontaktira na mail.  ??? zapisan je nekje  Smiley

Pa lep dan vsem na forumu !
Back to top
 
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Reinkarnacija
Reply #36 - 08.09.2003 at 08:47:35
 
Jaz osebno verjamem v te stvari, sicer jih nebi tocno definiral ker se bom potem sam izgubil.

Pa vendar tako kot reinkarnacije ne moremo dokazati, tako tudi ne moremo dokazati da ne obstaja.  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Reinkarnacija
Reply #37 - 09.09.2003 at 09:13:34
 
reinkarnacija je. je tudi dokazljiva, le ce smo pripravljeni pri tem tudi sami iskreno sodelovat. tuki ni nbenga dvoma. problem je le v tem, da nam ni se ciz tocn jasn cemu sluzi ta reinkarnacija, v cemu je njen smisel, in nenazadnje, kako iti onkraj tega cikla rojstev in smrti, ki nam stalno povzroca polno nadlog. teh si pa nben ne zeli. torej pademo v dilemo. na nekaj upamo v srcu, po drugi strani pa drugo opazujemo navzven. kako to dvoje zdruzit, sharmonizirat? to je umetnost delovanja, ki jo v bistvu ze vsi znamo, ampak je le uspavana nekje globoko v nas. iskra ognja se razplamti ko pride v stik s primernim okoljem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Reinkarnacija
Reply #38 - 09.09.2003 at 09:46:22
 
Quote:
reinkarnacija je. je tudi dokazljiva, le ce smo pripravljeni pri tem tudi sami iskreno sodelovat. tuki ni nbenga dvoma.



Se pravi:


Reinkarnacija je tudi dokazljiva, ni dvoma, samo če verjameš. (najbrž v dokaze, ki to sploh niso - tudi najbolj iskrena vera ni dokaz ničesar; razen naivnosti tistega, ki verjame)


lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Reinkarnacija
Reply #39 - 09.09.2003 at 09:57:53
 
t wrote on 09.09.2003 at 09:46:22:
Reinkarnacija je tudi dokazljiva, ni dvoma, samo če verjameš. (najbrž v dokaze, ki to sploh niso - tudi najbolj iskrena vera ni dokaz ničesar; razen naivnosti tistega, ki verjame)

no, se mi je zdel, da se bos ti taprvi oglasu ten-nej.

ce teb ideja o reinkarnaciji ni vsec, ti pac ni vsec. sam s tem nisi dokazu se nicesar. tko kot ti verjames in druge prepricujes v neka svoja verjetja, za katere nimas dokazov, tko tudi jaz in ostali verjamemo v nekaj kar ti ne mormo dokazat, ce ti noces sodelovat pri tem. zdej, a je to koristno za nas ali zate pa bo seveda pokazal cas, ki je vrhovni in neodvisni sodnik nad vsemi nasimi "prepricanji".

ce te reinkarnacija ne zanima, potem pogovore o tem pac preskoci, razen ce bi nam rad iz "socutja" to izbil iz glave, ker se ti zdi, da nam to le skoduje. najbrz se ti zdi, da nam misel in verjetje v reinkarnacijo onemogoca neomejeno uzivanje, ki nam ga stalno propagiras in ponujas ti, ker se prevec po nepotrebnem bojimo, da bomo zeli tisto kar bomo sejali (vkljucno z naslednjimi zivljenji).  

v tem primeru si seveda vabljen, da predlozis svoje dokaze, razloge in podobne reci... sej mogoce ti bo pa ratal. nikol se ne ve. dokler pa so ti dokazi le neke tvoje sentimentalnosti, pa se mors zavedat, da ne bo vsak tega kar na slepo kupu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Reinkarnacija
Reply #40 - 09.09.2003 at 10:12:25
 
Quote:
no, se mi je zdel, da se bos ti taprvi oglasu ten-nej.

ce teb ideja o reinkarnaciji ni vsec, ti pac ni vsec. sam s tem nisi dokazu se nicesar. tko kot ti verjames in druge prepricujes v neka svoja verjetja, za katere nimas dokazov, tko tudi jaz in ostali verjamemo v nekaj kar ti ne mormo dokazat, ce ti noces sodelovat pri tem. zdej, a je to koristno za nas ali zate pa bo seveda pokazal cas, ki je vrhovni in neodvisni sodnik nad vsemi nasimi "prepricanji".




Če ti o nečem govoriš, kot da je in da imaš za to tudi dokaze, potem moraš te dokaze najprej predstaviti ti.

(Zame je dovolj, da te o tvojih dokazih povprašam in se zabavam ob tvojih izpadih, ko ugotoviš, da teh dokazov nimaš )  Grin Grin Grin



lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Reinkarnacija
Reply #41 - 09.09.2003 at 10:16:01
 
t wrote on 09.09.2003 at 10:12:25:
Če ti o nečem govoriš, kot da je in da imaš za to tudi dokaze, potem moraš te dokaze najprej predstaviti ti.

kot sem ti ze reku. ko bos pripavljen sodelovat bos lahko "verjel".

ce nekdo rece, da elektrike ni, brez da bi sprejel proces s katerim jo lahko spozna, bo pac zivel se naprej v svojih dvomih ali trditvah. ce pa npr. prime z eno roko plus in z drugo maso, pa bo elektriko "dozivel" in vanjo tudi verjel. njegova izkusnja mu bo njegov dokaz, ki ga drugi lahko ali pa tudi ne sprejmejo.

Quote:
(Zame je dovolj, da te o tvojih dokazih povprašam in se zabavam ob tvojih izpadih, ko ugotoviš, da teh dokazov nimaš )  Grin Grin Grin

tudi jaz se zabavam ob tvojem "pogumnem" igranju na "blef".  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Reinkarnacija
Reply #42 - 09.09.2003 at 10:18:56
 
Aryan, če ti meni razlagaš, da si srečal smrkce, potem ni moja dolžnost, da sodelujem in ti verejamem, temveč da te vprašam, če mi lahko to dokažeš - prav tako mi tudi ni potrebno dokazovati, da smrkcev nisi srečal.

(tvoje nedokazovanje je zadosten dokaz za neobstoj smrkcev ali reinkarnacije)


lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Reinkarnacija
Reply #43 - 09.09.2003 at 10:23:44
 
t wrote on 09.09.2003 at 10:18:56:
Aryan, če ti meni razlagaš, da si srečal smrkce, potem ni moja dolžnost, da sodelujem in ti verejamem, temveč da te vprašam, če mi lahko to dokažeš

lahko ti dokazem, ce si pripavljen sprejeti proces s katerim se to lahko spozna. v nasprotnem primeru pa ti "jaz" tega ne morm dokazat, kot sem ze parkrat zgori napisu. bos pa zihr dozivel, ce ne prej ob trenutku smrti, in to ne enkrat.

Quote:
- prav tako mi tudi ni potrebno dokazovati, da smrkcev nisi srečal.

zakaj se pa potem na vse pretege trudis vsem povedat in jih prepricat v to, da reinkarnacije ni, ce to ni tvoja dolznost? zdej, al delas to iz socutja do "manj-vednih", al pa delas to iz strahu, da se ti hisa iz kart katero si dolg casa postavljal podre pred ocmi drugih, ceprav si bil vedno preprican v njeno trajno trdnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Reinkarnacija
Reply #44 - 09.09.2003 at 10:28:28
 
Quote:

lahko ti dokazem, ce si pripavljen sprejeti proces s katerim se to lahko spozna. v nasprotnem primeru pa ti "jaz" tega ne morm dokazat, kot sem ze parkrat zgori napisu.



Pravila dokazovanja so jasna: dokaze gor pa pa je  Roll Eyes


bp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10