Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 33115 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: PREDLOG: BORILNE VEŠČINE
Reply #15 - 14.03.2002 at 00:11:49
 
A se sploh moramo zajebavat kdo in kako bo odprl folder in/če je ta potreben.  
Pač odpre se nov folder z vsebino, koncentracija, borilne veščine, (psihična) samooobramba. Pričakujemo lahko tudi novega člana ki ve precej o hipnozi in se torej v ta isti folder vključi še hipnozo. Saj če te en karateist pribije si itak v hipnozi.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: PREDLOG: BORILNE VEŠČINE
Reply #16 - 14.03.2002 at 09:19:29
 
Ljudje, dejstvo je, da se v enem mesecu, kar je ta zadeva predlagana, o temi sploh ni pisalo, tudi edini predlog za diskusijo ni naletel na noben odziv...

Glede 'obrambnih vescin' pa se mi ne zdi ravno posrecen izraz, dejstvo je, da se v slovenskem jeziku tem zadevam rece 'borilne vescine', pa se ljudi bi zmedli, ce bi jih dali pod drug naziv.

imho
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: PREDLOG: BORILNE VEŠČINE
Reply #17 - 14.03.2002 at 12:04:31
 
Q
Ljudje, dejstvo je, da se v enem mesecu, kar je ta zadeva predlagana, o temi sploh ni pisalo, tudi edini predlog za diskusijo ni naletel na noben odziv...
Q
rajt
tale thread se nahaja v:::
Tukaj lahko predlagate nove teme in to
Sistem, predlogi, izboljšave ... (Moderators: Andres, gape)
PREDLOG: BORILNE VEŠČINE
kolikokrat greš ti klele not pogledat kaj dogaja?
ostali?
kolk časa pa reč ostane na recent posts itak vsi vemo.

sicer pa ... jest sm tole postou v nedeljo, v ponedeljek je blo malce debate na to temo, in v torek se mi zdi sm jurcu po emailu natipku da je škrtica, zakaj ne vem, tko me je prjel, niti ne vem s čim je to izzval, ampak jest sm mu to napisu, in pol je bil mal užaljen, sva si mal tipkala maile pol sva se še po telefonu pomenla in je blo.
BLOKADA
ampak midva sva še zmeri prjatla, make no mistake.
proti enosti pa nismo več šli, zaradi blokade, na drugem nivoju, ki se je manifestirala na fizičnem -  zemeljskem pač tko, da sm jest jurcu reku da je škrtica.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: PREDLOG: BORILNE VEŠČINE
Reply #18 - 14.03.2002 at 12:06:31
 
A si mene vprasal? Smiley

K sreci sem na forum prisla tako zgodaj, da uspem slediti vsemu, tako da prakticno vsak dan pogledam vse nove poste.
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: PREDLOG: BORILNE VEŠČINE
Reply #19 - 14.03.2002 at 12:46:38
 
tud jest ampak tisti ki ne pregledajo vsak dan recent posts, jim zlahka uide, tko kt naprimer magli ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: PREDLOG: BORILNE VEŠČINE
Reply #20 - 14.03.2002 at 14:45:55
 
jebiga se zgodi... ko bom mel internet doma, se to ne bo več pojavljal...obljubim  Smiley

Drugače pa niti BORILNE niti OBRAMBNE veščine ne opisujejo tega o čemer je govor...
Govor pa je o UMETNOSTI življenja... o veščini premagovanja ovir. Ovira pa je  lahko karkoli...tudi EGO  Grin al pa zveza, faks, denar, muha, vročina, strah al pa tut ena zver....uglavnem borilni element je samo en in v primerih kjer se preveč povdarja ta element...govorimo o eni vrsti obrambne al pa borilne  tehnike... drugače pa to sploh ni... Se pravi da pravi prevod take teme bi bil UMETNOST življenja...

Glede enosti gape in škrtic pa... nevem poskusi s sori ker sem ti rekel, da si to pa to... vem da ful solim pamet tko da se upravičujem kar u naprej, če sem te spravil v ful dobro voljo...
Torej... hočemo borilne veščine...in tko kot je rekel A. je men čist u redu... ker ne ve, da mu bom nametal tam ene 20 threadov... Grin...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: PREDLOG: BORILNE VEŠČINE
Reply #21 - 14.03.2002 at 15:41:44
 
Magla wrote on 14.03.2002 at 14:45:55:
Glede enosti gape in škrtic pa... nevem poskusi s sori ker sem ti rekel, da si to pa to... vem da ful solim pamet tko da se upravičujem kar u naprej, če sem te spravil v ful dobro voljo...

to je že mim, sva se že zmenila kaj je kdo mislu s tem ko je kej reku ... upam

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: PREDLOG: BORILNE VEŠČINE
Reply #22 - 14.03.2002 at 17:55:56
 
Ja Magla in kaj čakaš, nameč tistih 20 tredov, bom jest pravi karatejc in jih bom z enim udarcem na pol presekov, da jih bo 40.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: PREDLOG: BORILNE VEŠČINE
Reply #23 - 17.03.2002 at 17:57:01
 
BORILNE VEŠČINE
Enost telesa in duha.
tai-ji, tae bo, aerobika, kate, karate ...

lahko bi pa to dal pod Ideje izpod odeje
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: PREDLOG: BORILNE VEŠČINE
Reply #24 - 18.03.2002 at 07:37:16
 
jaz sem se zmeri za to, da se najde druga rešitev??

ali pa da damo vsaj drug naslov  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: PREDLOG: BORILNE VEŠČINE
Reply #25 - 18.03.2002 at 13:07:23
 
Je bilo v petek 15.3. na TVS1 zelo povedano o borilnih veščinah, kako se je začelo v Shaolinu.
Drugače pa je tako že vsesplošno znano, da se borilnih veščin ne uporablja za napadati ljudi, temveč zgolj za samoobrambo.
Veliki mojstri vseh veščin   tako obvladajo sebe in energije, da sploh ne pride v konflikt z nikomer.
Uporabi napadalčevo energijo tako, da jo usmeri proti njemu, tako da se v bistvu napadalec sam poškoduje s svojo energijo, več je bo uporabil proti drugemu, bolj se bo poškodoval ko jo bo prejel nazaj...
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
brahmanc
Guest




Re: PREDLOG: BORILNE VEŠČINE
Reply #26 - 20.03.2002 at 12:05:41
 
Dobro jutro vsem v zvezi z Borilnimi veščinami ali v našem bratskem srbo-hrvaškem jeziku rečeno - drevne borilačke vještine, kar z drevjem verjetno nima nobene povezave. Verjetno tudi z odrevenelostjo ne.....hmmmm........morda.........včasih.

Tem na to temo, temno zagotovo obstaja neskončno saj je to šport, ki je verjetno najbolj množično zastopan v svetu - govorim o članih oziroma številu ljudi, ki načrtno obiskujejo treninge z namenom izoljšati oz. natrenirati oz. napredovati v tehniki določene borilne veščine. Take prakse ne vidimo v košarki ali nogometu in njihove privržence v glavnem vidimo na navijaških tribunah , redko pa na organiziranih treningih nogometa kjer bi lahko poglobili svoje razumevanje tega lepega športa in pa hkrati tudi tehnike igranja. V glavnem se ljudje hodijo rekreirati. Vendar je rekreacija le en vidik oz. le en pristop k stvari.

S strani dopisovalcev bi zelo rad videl, konstruktivne predloge pri kreiranju različnih tem, saj so borilne veščine verjeno najstarejši in najkontroverznejši šport ever........tako bi o tej zadevscini lahko mleli in mleli, tako vabim v razgovor tudi vse vilicariste in mlinarje in vse ki bodo seveda uzivali v tej vsaj upam interesantni debati.

Hvala za pozornost in ....... tipke v svoje roke.....publika

plp

brusli
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: PREDLOG: BORILNE VEŠČINE
Reply #27 - 20.03.2002 at 12:43:47
 
Lepo  da si se oglasil, če si v teh vodah, kar z besedo na plan!
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: PREDLOG: BORILNE VEŠČINE
Reply #28 - 20.03.2002 at 20:26:42
 
Brahmac!

Tebi bi v redu pristajal nick Borec.  Joj, kako partizansko bi te v tem primeru pozdravil.  29.11.1944 Grin
Ves kaj mene zanima? Pravis, da se ljudje najmnozicneje vkljucujejo v te sporte, ki imajo borilno vescino, borilno modrost, whatever.    Moje vprasanje se glasi:  Koliko odstotkov teh, ki se prijavijo na treninge  zeli skozi znanje iz karateja recimo, pridobiti nadvlado na  ulici oziroma koliko odstotkov te sporte trenira izkljucno zato, ker je to sport in vsak sport ima svoje kvalitete?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRAHMANC
Guest




Re: PREDLOG: BORILNE VEŠČINE
Reply #29 - 21.03.2002 at 15:33:24
 
Yo

Večina predstav o borcih z ulice je zgrešena. Največji odstotek - približno 90 % ljudi hodi na tako imenovano kuro zdravljenja samozavesti. Večinoma so to otroci ločenih staršev, otroci, ki so jih starši zapostavili pri zgodnjem otroškem ukvarjanju- obveznem seveda za normalne starše, pa potem introvertirani osebki itd. Tako sem tudi sam zacel.....iz popolnoma introvertiranega bitja naprej. Ker pa tako kot večina nisem videl smisla ......ali pa mogoče poguma za spopad na ulici si teh stvari nisem privoščil. Potem pa sem čez čas začutil da tudi če bi se lotil tepsti ostale mi to ne bi povzročalo takega zadovoljstva kot premagati sebi enakega ali pa boljšega nasprotnika na tekmi. Vsak pač teži k višjim ciljem in izzivom . Seveda prihaja tu do redkih izjem .......teh o katerih lahko govorimo........to so predvsem otroci ........lahko rečem odrasli otroci, ki jih v njihovem življenju ni spremljal oče. Zaradi občutka - da jih svet okoli njih ne priznava iščejo v nekem čudnem strahu samopotrditve - in ta samopotrditev se kaže v pretepih katerim smo včasih priča na ulici. Vendar tak človek nikoli ne vztraja na treningih več kot en mesec - ker je prepameten ali pa se noče udinjati določenim pravilom skupine. Vse kar sem tukaj naštel ni neko predpostavljanje ampak moje osebne izkušnje pri nekaj letnem poučevanju različnih borilnih veščin in prebiranja ter primerjanja psihološke literature z opazovano prakso in okolico.  

Želim si še več takih vprašanj da razbijemo tabuje na to temo.

plp

brusli
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4