Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 18489 times)
Sn0wBall
Ex Member




Re: Spontan feeling
Reply #45 - 04.12.2004 at 12:36:27
 
ma jst sm besedo "inkarnacija" uporabu v tem pomenu, ko se duša odloči "priti" na zemljo, zdej al s karmo al brez, nima veze

in zakon karme na nivoju duše ne velja, tako da se duša zaradi karme nikoli ne more utelesiti, utelesi se ker ima željo BITI, SPOZNAVATI SE skozi različne vidike.
duša se tako odloči kakšno izkušnjo bi rada doživela in hop, si izbere telo, starše, ker vnaprej ve kakšno osebnost in izkušnje bo v tem telesu imela/doživela..oz. si ustvari pogoje za doživet to izkušnjo
nekako kot lucidni sanjači ki si v sanjah ustvarijo svoj svet, si duša ustvari izkušnjo katero bo doživela

in na nivoju duše si ti lahko jaz in jaz sem lahko ti, je samo zavest ki preizkuša sebe v različnih vidikih

tista prijateljica je pač omenila da ima jasnovidno mamo in da se meddrugim tudi z mrtvimi pogovarja, ampak je nisem več spraševal ker se tej prijateljici zdi vse skupaj mal brezveze

in jaz bi pa rekel Smiley -  ko mal bolj napreduješ si sposoben komunicirati z katerokoli energijo, ki je okoli tebe, če ne z dušo, pa z energijo izkušenj ki jo je ta duša pustila v določenem življenju

Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Spontan feeling
Reply #46 - 04.12.2004 at 17:32:35
 

Imaš prav, duša se le zaradi karme nikoli ne bo utelesila, utelesi se ker ima želje katere se edino na Zemlji morejo uresničiti,  in duša izbira okolje, starše..
Ne vem zdaj ali je, in kdo to izbira lastnosti osebnosti, lasnosti duše (s tem in izkušnje) za naslednju reinkarnaciju..,višji Jaz, kaj ti misliš Smiley ?

        ''na nivoju duše si ti lahko jaz in jaz sem lahko ti, je samo zavest ki preizkuša sebe v različnih vidikih ''
To pa ne vem da bi bilo možno.. individum je individum,  more priti kot žena ali mož, živeti lepo ali slabo, pak v jedru to je vedno enaki individum, enaka oseba.

        ''ko mal bolj napreduješ si sposoben komunicirati z katerokoli energijo, ki je okoli tebe, če ne z dušo, pa z energijo izkušenj ki jo je ta duša pustila v določenem življenju''
Kje se nahaja ta energija iskušenj?  /ali na katerem nivoju obstaja/

Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Spontan feeling
Reply #47 - 05.12.2004 at 02:11:53
 
Quote:
Ne vem zdaj ali je, in kdo to izbira lastnosti osebnosti, lasnosti duše (s tem in izkušnje) za naslednju reinkarnaciju..,višji Jaz, kaj ti misliš Smiley ?

mhm, ne vem če je smiselno predalčkat ker je itak vse tako abstraktno
Quote:
To pa ne vem da bi bilo možno.. individum je individum,  more priti kot žena ali mož, živeti lepo ali slabo, pak v jedru to je vedno enaki individum, enaka oseba.

pomoje se proti "vrhu" brišejo meje med jazom in njegovo okolico
Quote:
Kje se nahaja ta energija iskušenj?  /ali na katerem nivoju obstaja/

ti bi rada res mela vse to zloženo in narisano kot zemljevid, ma mislim da ne gre tako:)
kje se pa duša nahaja? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Spontan feeling
Reply #48 - 05.12.2004 at 11:10:36
 
Ja.. te zadeve so nami precej in veliko abstraktne.  Če me kaj zanima nima veliko možnosti.. hm, najlažje je poiskat kaj se more najti da povedajo mistiki

          '''pomoje se proti "vrhu" brišejo meje med jazom in njegovo okolico'''
ok, tvoje menenje Smiley , jaz domnevam kako sem napisala

ja, zemljevid   ha, ha ...

           ''' kje se pa duša nahaja? Wink '''

Naj poskusim:  če si buden pri fizičnem in eterskem telu, če nisi ......
Wink
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Spontan feeling
Reply #49 - 05.12.2004 at 11:57:34
 
Quote:
pomoje se proti "vrhu" brišejo meje med jazom in njegovo okolico


Snow, jaz te najbolj ne razumem. V psihološkem jeziku pomeni razpad meja jaza psihozo, torej resno duševno obolenje (primer: shizofrenija)
O čem pa ti govoriš?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Spontan feeling
Reply #50 - 05.12.2004 at 12:10:44
 
Quote:
Ja.. te zadeve so nami precej in veliko abstraktne.  Če me kaj zanima nima veliko možnosti.. hm, najlažje je poiskat kaj se more najti da povedajo mistiki

lahko gremo pa tud mi raziskovat Grin Wink

Quote:
  ''' kje se pa duša nahaja? Wink '''

Naj poskusim:  če si buden pri fizičnem in eterskem telu, če nisi ......
Wink

mhm, zdej bom govoril na pamet, ker nimam pojma o tem:) mogoče je duša izven časa in prostora? in se v sanjah/realnosti pojavlja le delček duše - trenutna zavest?
je še dolga pot preden bova jst in ti to izvedela Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Spontan feeling
Reply #51 - 05.12.2004 at 12:17:33
 
Lilith wrote on 05.12.2004 at 11:57:34:
Snow, jaz te najbolj ne razumem. V psihološkem jeziku pomeni razpad meja jaza psihozo, torej resno duševno obolenje (primer: shizofrenija)
O čem pa ti govoriš?


mhm, veš kako jst gledam na to....absolut je neskončen potencial, ker si ta absolut želi spoznati sebe se spusti nižje in nižje do fizičnega. Ustvari vse pogoje da bi se lahko spoznaval. Se pravi "on" sanja sanje ki si jih je sam ustvaril in hkrati sanjajo sanje same sebe. In ko ta razdrobljena zavest počasi ozavešča samo sebe in ugotavlja kaj je in kaj ni,se začne spet razvijati in iti "navzgor", počasi spoznava da je okolico sama ustvarila, zato da je sebe spoznala....no in pride do meje ko ugotovi da okolica sem jaz, da je vse eno...in hop Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Spontan feeling
Reply #52 - 06.12.2004 at 11:43:29
 
Sn0wBall Quote:
je še dolga pot preden bova jst in ti to izvedela  Grin

Grin
Quote:
zdej bom govoril na pamet, ker nimam pojma o tem Smiley mogoče je duša izven časa in prostora? in se v sanjah/realnosti pojavlja le delček duše - trenutna zavest?

Zdaj, zato ker sem večkrat potrdila da ne vem, smem dalje komentirati Grin

Ja, to je to zapleteno vprašanje, dvom, ali obstaja čas in prostor. Paradoks;  zdi se človeku da čas obstaja, celo da zelo resno obstaja, sočasno pak človek ve da obstajajo resne teorije (Albert Einstein), in dalje raziskovanja katera povedajo kako je čas relativna zadeva.. (Ja, tudi materija/tvar in energija so eno, itd.. Shocked )

Zdaj razmišljam, seveda pogojena enom teorijom in vsem -  če čas zares ne obstaja, in če je veliko tega pravzaprav 'maya',  vendar čutim da se nahajam v tej mayi..  In dokler sem pogojena s 'mayom' rabim delčeke iluzije v kateri se nahajam. Iluzija časa, prostora in materije ni 'nič'. 'Maya' je pomembna in je ustvarjena ogromnim dejanjem in skozi žrtev veliko duhovnih bitij.
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Spontan feeling
Reply #53 - 07.12.2004 at 11:09:16
 
ja če časa ni, potem tud prostora ni

eno brez drugega ne obstaja, zato se pa začne prostor z ukrivljanjem časa tudi sam ukrivljati

sej je tako ne? upam da nisem kaj po svoje interpretiral fizike Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Spontan feeling
Reply #54 - 07.12.2004 at 14:01:25
 

Jaz ne vem bolj o tem, le se spominim da so učenjaki v raziskovanjim ugotovili da pri hitrem letu objekta čas v objektu se skrajša (?)

Na Zemlji pa, (ali v objektu ki je miroval  ??? ) istočasno meren čas je bil dolži ................
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Spontan feeling
Reply #55 - 07.12.2004 at 20:04:44
 
indigo in snowball, moj nasvet je, da prebereta knjigo katera ne temelji na umski spekulaciji in katere naslov je "Bhagavad-Gita-Kakršna je" od A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada

tam lahko najdeta odgovore na vprašanja, kot so:  Kdo sem jaz ?, kakšna je razlika med začasnim materialnim telesom in večno duhovno dušo ?,kaj je to preseljevanje duše? , kakšne so značilnosti človeka ki je dosegel samospoznanje ? , Kaj je to delovanje ?,  Kdo je Bog ?, Kakšen je naš odnos z Njim ?, Kaj je to Transcendentalno znanje ?, Kaj je meditacija ? Kaj je narava, kdo je uživalec in kaj je zavest ? Kaj so vzroki razlogi in kakšen je pomen nastanka materialne (čas,prostor) manifestacije,  Kaj je duhovno (onkraj časovno in prostorsko) prebivališče, Kako ga dosežemo ?...itd.


in tudi to, da znanje prihaja od zgoraj navzdol in ne obratno
Smiley
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Spontan feeling
Reply #56 - 07.12.2004 at 21:18:41
 
a branje knjige pa ni umska špekulacija? Smiley

no sej mogoče jo bom prebral, če ni preveč religiozno obarvana
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Spontan feeling
Reply #57 - 08.12.2004 at 10:55:17
 
"Bhagavad-Gita-Kakršna je"  religiozna knjiga, bi rekla No. 1 hinduizma, sem že velik del prebrala (tudi precej pozabila.. ).  
Zelo zanimivo in koristno Smiley , mnenja sem.
Mind, zdaj pak jaz veliko tega imam pripravljeno za brati Roll Eyes , žal ni časa da spet berem Gito.

        ''' znanje prihaja od zgoraj navzdol in ne obratno '''
Prav, pak bi rekla da moja dejanja, aktivnost pomogne naj bi znanje od zgoraj prišlo. Tudi znanstvena raziskanja so nekakšen pot, mnenja sem.  Če si otprt seveda, če ne pričakoješ le dokaz da samo materija obstaja.
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Spontan feeling
Reply #58 - 08.12.2004 at 16:17:08
 
Shri Krishna oz. Absolutna božanska Osebnost ter realizirani svetniki predlagajo poslušanje, branje, spominjanje Njega, petje Njegovih imen itd...nekdo drug predlaga nekaj drugega...v končni fazi pa smo vedno mi tisti ki se odločimo komu bomo sledili in koga bomo poslušali ali brali,  in zato moramo posledično tud sprejet izključno lastno odgovornost za takšne ali drugačne rezultate, ki smo jih oziroma jih bomo v prihodnosti bili deležni




Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4