Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 16391 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ZLATA PRIHODNOST
Reply #15 - 27.03.2002 at 15:14:30
 
Quote:
povzetek - glej jest grem na kononenkotovo stran in berem en članek, druzga, tretga ... vsi so mi kul, vse to vem, če me kaj zmoti, VEM da moram to še sprejet. če ne morem sprejet (in hkrati razumet kot smo se zadnjič lepo naučili), grem po knjigo in jo berem ... sicer se mi to še ni zgodil ... tko da ... kaj vem ... torej ne gre za pritegnjenost ampak bolj za sprejemanje, za dopuščanje možnosti, da bi lahko bilo tudi tako ... ne pa da sem iz inata proti, ker se ono ne uklapa u moj sistem ...



V skladu z gapetovim pomenom sprejemanja moram  svoj izraz  'ne strinjam' nazaj vzet.  Vse kar lahko rečem je le , da mi včasih kaj oshotovega ne  'sede'. Saj kdo pa sem jaz, da bom potrjeval ali zanikal absolutna spoznanja nekoga drugega?

Strinjam   ali pa ne se lahko npr. avtoriteto  učitelja, staršev, političnih voditeljev in se s tem uklonim  ali uprem vsiljevanju njihove volje na  moje ravnanje.

Z oshotom se, skratka,  'identificiram', kar je en toleratnejši, spoštljivejši izraz. Tolerantenjši v tem, da dopušča tud eno razliko med  dvema subjektoma, saj nujno reflektirata različno objektivno stvarnost, spoštljivejši pa zato, ker vsakomur prizava dokončnost in nespremenjlivost  te refleksije.

Identifikacija lahko poteka na podlagi neposrednega kontakta, informacije iz druge roke,  instant povzetka, knjige ali spisov celega  življenjskega opusa. Mislim, da jo s povečano količino kontakata al pa  literature ni možno niti jačat niti zavrečt, saj je itak v vsakem stavku  posebej en ključ do absolta odzad. Identifikacijo lahko  kvečjemu na širša ali ožja področja življenja razteguješ, kolkor trenutno rabiš in zmoreš.

Bi blo tud napak, če bi idetnfikacijo s tantro enaču, saj gre pri njej za hkratno zlivanje/staplajnaje/valovanje dveh  v  enost/objektivnost, pri identificiranju pa po mojem gre bolj za pokrivanje z nekom ali nečim. Tle   razliko od tantričnega odnosa namenoma poudarjam, saj ga je s tem mistikom (po mal zlobnih natolcevanjih) baje res nepregledno število deklet vzpostavlo. Jih je  na tak način morda tud praktično (ne samo v teoriji) s sexom frustracij odvajov  (kakor je komu sedlo, saj so bli odrašen folk), ampak samo  teorija je tist,  kar je za identifikacijo z njim za njim ostal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2