Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 19206 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Mame, vedno najdejo to kar bi lahko naredili b
Reply #30 - 09.04.2002 at 14:25:06
 

Ravno pri otrocih se najlepše vidi, da je prav vse mogoče in da naj vsak posameznik sam spoznava kako in kaj. Otroci niso omejeni, nato jih starši začnejo učiti, kako kao mora biti... (pa čeprav starši otrokom hočejo le dobro). V bistvu vidim jaz prav otroke, kot svoje največje učitelje, ki me imajo radi tako kot sem (otroci so me vedno imeli radi, napram mnogim odraslim) in me učijo brezpogojne ljubezni, in sploh imajo en tak svež pristop do življenja. To se ponavadi konča, ko prevzamejo vsiljene vzorce svojih staršev in postanejo podobni njim. Otroci se ne rodijo kot naše kopije, ampak jim to sčasoma vsilimo...

Že sam pogled v otroške oči pove več kot vse besede. Pomislite s koliko odraslimi se med pogovorom gledate v oči!
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Mame, vedno najdejo to kar bi lahko naredili b
Reply #31 - 09.04.2002 at 16:52:22
 
Hana wrote on 09.04.2002 at 13:43:49:
Kdo ve kdaj se zgodi tisti usodni trenutek, ko postanemo odrasli in ne znamo več gledati kot otroci!

misliš da obstaja nek trenutek ko se to zgodi ... i don't think sou
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Trisha
1
*
Offline


Posts: 8

Gender: female
Re: Mame, vedno najdejo to kar bi lahko naredili b
Reply #32 - 09.04.2002 at 22:13:55
 
Bravo Kali!


Strinjam se s tvojim razmišljanjem v celoti.Vsak otrok pride na svet kot čista solzica,...potem pa se navzame vsega in svašta;sprejema stile in načine živlenja,v katerem živi-diha.Tako majo nekateri srečo.Eni bolj drugi malo manj.A kolesje živlenja se vrti....naprej      
Back to top
 

TriSHa&&
118450944  
IP Logged
 
Hana
1
*
Offline

Vrzi današnji kamen, pozabi
in spi.....
Posts: 32
Ljubljana
Gender: female
Re: Mame, vedno najdejo to kar bi lahko naredili b
Reply #33 - 10.04.2002 at 08:56:20
 
Za otroke je vse čarobno, vidijo stvari, ki smo jih odrasli pozabili gledat, jaz ne vem, ampak kar naenkrat se znajdeš v svetu odraslih, pa začneš komplicirat, pa tuhtat,noret iz dneva v dan...prav nič čarobnega ni v tem. Saj vem, da veliko lahko sami naredimo, da ni tako, ampak saj te kar drugi potegnejo za sabo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: Mame, vedno najdejo to kar bi lahko naredili b
Reply #34 - 10.04.2002 at 12:09:32
 
gape wrote on 09.04.2002 at 16:52:22:
misliš da obstaja nek trenutek ko se to zgodi ... i don't think sou


Jaz pa mislim, da ni stvar nekega določenega trenutka (strinjam se s teboj gape) , ko postanemo odrasli - ko se iz otroka "razvije" ali "oblikuje" odrasel človek. Menim, da tega trenutka sploh ni...da le za nekaj časa otroka v sebi zatremo in le-ta je ves čas v nas, z nami...le da se tega nočemo zavedati. In, če nekoč spet dovolimo otroku v nas, da v polni meri zaživi, takrat smo se otresli vseh stereotipov, okov...takrat nam je v življenju resnično lepo.   Nekdo je rekel : "V vsakem izmed nas je otrok, le poiskati ga je treba!" Torej? Potrudimo se in poiščimo otroka v sebi!

Želim vam prijeten dan!
Le-ona  
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Mame, vedno najdejo to kar bi lahko naredili b
Reply #35 - 11.04.2002 at 10:48:44
 
Mislim, da vsi nosimo v sebi sebe in to iz vseh obdobij, ki smo jih preziveli. Nas najbolj cisti otrok je iz casa rojstva. Nosi za nas skozi zivljenje spomine, ki govorijo kako je, ko svet sele zacutis, kake so videti stvari, ko jih ni nacel se noben vzorec. In se mi zdi, da se ta otrok nikoli ne vrne kot tak, vedno ostane v preteklosti. Skozi zivljenje, ko si ze dosti prezivel, ko si prebolel in razumel dosti zalosti in nesrec in hudobij, ko znas dojeti in objeti vse te obcutke kot nekaj, kar je bilo potrebno, in jih imas kot take rad. Takrat se ti po moje povrne modrost otroskega dojemanja sveta, ker pride preko izkusenj in modrosti in ljubezni. Takrat pocasi ponotranjis svojega otroka in ta se lahko izraza skozi tebe. To se mi zdi kot nekaksno drugo rojstvo.

Ne vem, kje sem prebrala, se mi je zdelo pa strasno lepo, ko je nekdo napisal, da je najbrz najvecji dosezek cloveka, ce se pred svojo smrtjo spelje svoje rojstvo do konca.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: Mame, vedno najdejo to kar bi lahko naredili b
Reply #36 - 11.04.2002 at 15:00:13
 
Devi wrote on 11.04.2002 at 10:48:44:
Skozi zivljenje, ko si ze dosti prezivel, ko si prebolel in razumel dosti zalosti in nesrec in hudobij, ko znas dojeti in objeti vse te obcutke kot nekaj, kar je bilo potrebno, in jih imas kot take rad. Takrat se ti po moje povrne modrost otroskega dojemanja sveta, ker pride preko izkusenj in modrosti in ljubezni. Takrat pocasi ponotranjis svojega otroka in ta se lahko izraza skozi tebe. To se mi zdi kot nekaksno drugo rojstvo.


Devi , simply d'best!  ...
Ti moja sorodna duša - kako lepo si to povedala. Moje spoštovanje in največje simpatije! Dobrodošla v "klub".

Lep dan!
Le-ona
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Mame, vedno najdejo to kar bi lahko naredili b
Reply #37 - 15.04.2002 at 16:20:53
 
[color=Blue][/color] GrinZanimivo Vas je bilo brati... Kisskako se mnenja lahko v bistvu tudi krešejo... UndecidedHana tvoje razmišljanje mi je vešč, na moč... GrinImeti otroke je odgovorno dejanje, hkrati pa nas osrečuje dejstvo, da bomo vsaj kdaj dobili povrnjeno vso ljubezen,  Grinki smo jim jo dali...težko je razumeti otroško dušo, tako mila in ranljiva je.  EmbarrassedSama sem bila vedno mnenja, da se mora človek vživeti v kožu drugega, da ga lahko razume...in nikoli ne pozabiti otroka v sebi...jaz ga probam nositi s seboj skozi celo življenje...meni so otroci najbolj pri srcu Grin samo zaradi enega in očarlivega dejstva... Grinznajo uživati v sedanjosti, ne bremeni jih preteklost, še manj pa jih muči prihodnost...mar ni to očarljivo?  Grin CheesyDokler ne zrastejo so vsi taki...in mi? Zakaj marsikdaj pozabiamo, da smo bili tudi mi otroci, da smo počeli vse norosti in zablode,  ???tako, kot naši mali...
Kaj sem se zaklela, da ne bom nikoli storila svojim otrokom? Mogoče to, da nikoli ne bom nikogar v karkoli silila, ga morila z nekimi brezveznimi moralnimi normami in ne na koncu...nikoli ne bom položila roke na otroka. Res je nisem,  Kissker predobro poznam, kako zaboli tepež in batine... Shockeduniči duha v otroku, izniči kazen in za vedno zamori nežnost...Tepež in nasilje se mi najbolj gabita in to je edina stvar, ki je nikoli ne bom storila moji hčerki.
Grin Samo to sem imela namen napisati. Grin
lp
Angel*
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Hana
1
*
Offline

Vrzi današnji kamen, pozabi
in spi.....
Posts: 32
Ljubljana
Gender: female
Re: Mame, vedno najdejo to kar bi lahko naredili b
Reply #38 - 16.04.2002 at 09:30:55
 
Odrasli ljudje smo in veliko tega smo se naučili v življenju. Pri prizadevanju, da bi svoje otroke obvarovali pred napačnimi koraki, velikokrat, recimo temu pretiravamo, življenje je že tako narejeno, da se samo na lastnih izkušnjah kaj naučimo. Svoje otroke bom naučila spoštovati naravo in poškušala jim bom dati tisto, za kar večina ljudi današnjega časa nima časa.
Back to top
 
 
IP Logged
 
winstrol
2
**
Offline

I'll be back!
Posts: 55

Gender: male
Re: Mame, vedno najdejo to kar bi lahko naredili b
Reply #39 - 16.04.2002 at 21:26:25
 
Hana držim pesti in vem da ti bo uspelo Wink 8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Mame, vedno najdejo to kar bi lahko naredili b
Reply #40 - 19.04.2002 at 09:26:58
 
ČE BI LAHKO ŠE ENKRAT VZGAJALA SVOJEGA OTROKA

Če bi lahko še enkrat  vzgajala svojega otroka,
Bi več barvala s prsti in manj karala s prstom.
Manj bi popravljala in več povezovala.
Manj bi gledala na uro in bolj na otroka.
Manj bi me skrbelo za znanje in znala bi biti bolj skrbna.
Večkrat bi šla na sprehod in večkrat bi spuščala zmaje.
Nehala bi se igrati resno in bi se resno igrala.
Pretekla bi več poljan in opazovala več zvezd.
Več bi objemala in manj ožemala.
Najprej bi zgradila samozavest in šele potem hišo.
Manjkrat bi bila trdna in večkrat bi pritrdila.
Manj bi govorila o ljubezni do moči in več o moči ljubezni.

Diane Loomans
iz ene od knjig Kurja juhica za....
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Mame, vedno najdejo to kar bi lahko naredili b
Reply #41 - 19.04.2002 at 10:51:04
 
[color=Blue][/color] GrinZgodi se lahko marsikaj lepega...če le niso pozabili otroka v sebi...človek nikoli ne bi smel pozabiti otroka v sebi, potem lahko otroke bolje razume... Grin Hana, sicer pa ti to veš, prepričana sem v to...najstniki, pa so problematični,  Tongue, da glava peče včasih...samo včasih, saj so ravno na vmesni poti med otrokom in odraslostjo...Izdam ti skrivnost...jaz bom ostala večni otrok,  Tongue mi tale svet odraslosti prav nič ne diši, je preresen in prekrut... Undecided
Lep dan Vsem! Grin
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Mame, vedno najdejo to kar bi lahko naredili b
Reply #42 - 19.04.2002 at 16:26:50
 
Človek nebi smel pozabiti, da nosi v sebi moč odločitve - ljubezen DA ali NE. S to odločitvijo vse pride in vse gre. Vsak odnos, do kogarkoli še posebej pa do odtrok, ki to predobro čutijo.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Mame, vedno najdejo to kar bi lahko naredili b
Reply #43 - 30.04.2002 at 09:11:35
 
no, recimo, da semle, pod ta topic, paše

današnji Dnevnik

Čez dober teden se začne posebno zasedanje ZN o otrocih
Pričakujejo več kot 170 držav, Slovenijo bo zastopal premier dr. Drnovšek

Več kot desetletje po svetovnem vrhu o otrocih si predstavniki Unicefa prizadevajo vprašanja blagostanja otrok zopet postaviti na prioritetno lestvico mednarodne skupnosti. Zasedanje naj bi se predvidoma zaključilo z uradnim dokumentom, v katerem bo našteto 21 ciljev, kaj bo treba storiti, da bo svet otrokom prijaznejši…

(izpod peresa Deana Zagoraca)

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Mame, vedno najdejo to kar bi lahko naredili b
Reply #44 - 06.06.2002 at 18:36:45
 
Andres wrote on 26.03.2002 at 20:23:43:
Zanimivo. V bistvu neke vrste psihiična analiza. Vpogled osebe preko loga. Bom od sedaj bolj pozoren kakšne logotipe si narod gor meče. Andres


Grin, to je tko, kot vse, kar si navlečemo nase. Vse govori o nas. Sem se pa zbala, da nimte nobenega hudička med slikicami... pa sem si oddahnila.... ah.

Aja, to je out off topic.... Grin Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4