Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 
(Read 48609 times)
Oldi
Guest




Re: New Age bedastoče
Reply #75 - 12.04.2002 at 07:45:55
 
Tesla
Teslo sem med služenjem v JLA na rahlo študiral in opazil kar nekaj fantazm, ki s stvarnostjo niso imele kaj dosti skupnega. Torej so tudi vmesni kalibri - resni znanstveniki in "fantasti" obenem.

Intuicija
Po moje je intuicija vrh ledene gore, ki obsega vsa naša razmišljanja. Tisto, kar pride na dan nepresenetljivega je pod vodo, presenetljivi prebliski so pa nad vodo. Gre torej za način delovanja naših možganov in nič s čemerkoli nadnaravnim, božjim, kozmičnim povezanega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: New Age bedastoče
Reply #76 - 12.04.2002 at 08:34:37
 
... In le kaj je Einstein misli s temle stavkom:

V domeni iskalcev resnice ni nobene človeške avtoritete. Kdorkoli hoče tu igrati vlogo sodnika, se bo spotaknil ob posmehu bogov.

A. Einstein
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: New Age bedastoče
Reply #77 - 12.04.2002 at 08:41:46
 
Tale zgodbica od A. ja mi je všeč in pristaja semle...


Q
Danes sem spet sesu situacijo, no ne sesu falil, sam sem se nauču!

takole se je začelo...
Sem šel k profesorju in pol povem kaj sem uredil, pa tip reče ja kaj pa če bi naredu čisto drugač?

pol jaz  ja valda nisem pomislu da se da ker ni blo to mišljeno da bi počel... pol o ja ja kar pomisli...(sem vidu ne mislim kako bi se še dal, pa sam to drugač delam sam, ko sem tam pa tema!)

sem falil osnovo, vedno pomisli kako bi blo če bi naredu drugače...

pol jaz ja bom in ko prideva ven mi reče model k je bil tud tam ej A. zakaj tega nisva rekla če je to boljš zakaj pol vsi tega en delajo?  

falil osnovo II: nisem podvomil v učitelja...


fora:
nisem razmišlajl s svojo glavo aaaaaaa!
nisem, smrk lahk bi reku ne ni prav, lahk bi doma pomislu na vse možnosti, lahk bi...

sam preizkus učitla kolk delam z glavo in kolk nas je nauču!

ma ja pa saj sedaj vemo, na konc nas je nauču saj to, al pa smo mi razumel šel sedaj!  
Q
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: New Age bedastoče
Reply #78 - 12.04.2002 at 15:09:09
 
Obstajajo pravi iskalci, ki jih sodijo tepci (na to je mislil Einstein), na drugi strani so pa fantasti, ki se jim pravi iskalci smejimo in na te Einstein ni mislil, ko je napisal to misel.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: New Age bedastoče
Reply #79 - 12.04.2002 at 16:12:30
 
Mislim,da Einstein ni razmišljal tako sebično in omejeno.
Saj bi to pomenilo ,da ste tisti samozvani ,ta pravi iskalci,kot bogovi. Smiley.

Einstein je mislil to,da smo ljudje še preveč omejeni v svojem znanju,da bi si drznili sebe imeti za "sodnike".
Zato bi se nam bog naši omejenosti in prevzetnosti lahko samo smejal. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
einstein
Guest




Re: New Age bedastoče
Reply #80 - 13.04.2002 at 07:13:52
 
Ne, ni res! Mislil sem približno tako kot razlaga Oldi.

A. Ainstein

PS: Dedka Mraza tukaj ni, tudi Jezusa ne, če ste dovolj stari, da vam lahko to zaupam. Zresnite se.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: New Age bedastoče
Reply #81 - 13.04.2002 at 09:53:45
 
Če ni Dedka Mraza,potem tudi Einsteina ni. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
GD45eOK
Guest




Re: New Age bedastoče
Reply #82 - 13.04.2002 at 18:51:30
 
> Če ni Dedka Mraza, potem tudi Einsteina ni. (en čomp)

Kaj to pomen, da buš spoštvou pravico drugih, de sami izrazjo svoj mnenje, al de boš naslednjič svoje njueđerske fore razlagu skoz usta detka mraza?
Back to top
 
 
IP Logged
 
cornp
Guest




Re: New Age bedastoče
Reply #83 - 13.04.2002 at 18:56:14
 
Mislim,da tudi Dedek Mraz ni tako sebičen ,kot si ti GD453efOK!!!!!!!!!!!!!!!!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: New Age bedastoče
Reply #84 - 14.04.2002 at 15:31:36
 
GD45eOK!

Evo še mene na ladjo New age bedastoč. Tole glede dedka mraza.  
Pojdi ti rajši na Islandijo za Božiča. Tam ti lahko v tem letnem času zelo približajo podobo oz. stvarnost Dedkov mrazov, Grile, Lappaludija ipd.  Vse pač izvira iz zgodovinske legende, vključno z dedkom mrazom.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: New Age bedastoče
Reply #85 - 14.04.2002 at 21:07:16
 
Poleg Dedka mraza si pozabil še na Kristusa in vse ostale odrešenike - tudi oni so le legende.

comp
Za očitne bedastoče nas je kar nekaj dovolj kritičnih in podučenih, da lahko meritorno zatrdimo, da gre za neumnosti.
Seveda pa je recimo v kirlianovi fotografiji lahko tudi zrno soli, samo kaj ko je pa toliko očitnih nedoslednosti in nestrokovnosti, da se resni ljudje s komentiranjem tega "fenomena" niti ne ukvarjajo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: New Age bedastoče
Reply #86 - 14.04.2002 at 21:32:41
 
Oldi !

Ampak fora je v tem,da se tudi iz "neumnosti" da marsikaj naučiti,zato nima smisla nekaj že vnaprej obsoditi ali zavračati,saj si s tem samo preprečujem,da bi lahko spoznal kaj novega in ustvarjalno razmišljal. Smiley

Vem,da smo ljudje šele na začetku svojega razvoja,zato ničesar nima smisla jemati,kot neko dokončno resnico,prav tako pa tudi ne popolno izmišljotino.
Tudi "neumnosti" imajo nek razlog,da obstajajo. Smiley

Samo razumeti jih je treba.To je ustvarjalno razmišljanje. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: New Age bedastoče
Reply #87 - 14.04.2002 at 21:50:09
 
Ja Comp, tudi neumnosti lahko povedo. Celo iz neumnosti mladostnikov se lahko kaj naučimo.  
In ti Oldi. Še enkrat čestitke, da zdržiš tako dolgo z nami, zato pač vse čestitke tebi, pijačo sem ti tako ali tako dolžen "še od lani," na naslednje srečanje bi bilo pa tudi dobro, če bi prišel. In seveda Oldi. Brez registracije si tukaj "naturalizaran member" zato ti ta nebi škodila.

A veš Oldi, tudi palčki in druga astralna bitja so kao neka izmišljotina, z eno besedo, nekaj pač s čimer se plahta otroke.
Sem pa pred časom spoznal punco, ki je dolgo živela na zahodu Islandije. Obenem je ona še precej senzibilna in je nekoč v neki debati rekla, da je v mestih toliko pozidanega, da še palčkov ne najdeš več v isti meri kot na podeželju. Torej. Tudi ona jih vidi.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
mobiteli, gsmi, prenosni telefoni ... so nevarni
Reply #88 - 30.01.2016 at 17:13:38
 
Quote:
Torej najprej glede mobitelov: vključen mobitel seva zelo šibko, vendar dejstvo je da seva (pa če gre samo za baterijo, tudi to zadošča). Ali ta silno šibka zadeva lahko karkoli zruši - teoretično je to možno, praktično pa večina ljudi tega ne verjame, dokler ne doživi na lastni koži. Tudi sam nisem verjel, dokler me ni v roke vzela ena kineziologinja (Minnie Hein, ki trenutno dela raziskave na Univerzi v Stuttgartu, imela pa je tudi vabljeno predavanje v Ljubljani) - s testom mišice mi je pokazala, da vklopljen, pa tudi izklopljen (torej samo baterija) mobitel deluje na to, da je mišica šibkejša, ker je informacijski pretok oslabljen (ali gre tu za fizikalno znan informacijski pretok ali za kaj drugega - t.j. prano, bioenergijo, či ali kaj takega seveda ne vemo). Ker nisem mogel verjeti je kakih 5krat ali 6krat na meni ponovila poskus. Tu je placebo seveda izključen, saj niti slučajno nisem verjel in sem se trudil svojo roko držati zelo močno... Po tem je isto naredila še z nekaj skeptiki, ki so bili vsi silno presenečeni nad tem, kako z lahkoto jim je zvila roko, ko so imeli pri sebi mobitel.

bom dal smle

Quote:
Sevanja, še posebej sevanja prenosnih telefonov so zelo škodljiva in nevarna.

Radiation, especially the mobile phones radiation are very harmful and dangerous.





telefon naj bi bil vedno usaj 1 cm od telesa :/
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6