Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 8298 times)
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

TRI RDEČE NITI
17.02.2002 at 08:52:51
 
.. izšla je knjiga z gornjim naslovom. v njej avtor Nikola Petrović ( ki je tudi predsednik Društva za zdravo duhovnost v Mariboru) predstavi pogled na osebnostni razvoj človeka v petih stopnjah na svoj način -
1. lahko vzamem kar želim in uživam ...
2. s trdim delom bom dosegel kar hočem, za drugo mi ni mar ...
3. želim živeti v sožitju z drugimi ljudmi in naravo ...
4. našel sem pot do rešitve vseh težav ...
5. razkrivam se, da me resnica razsvetli ...

za primerjavo te stopnje primerja z deskami in pravi, da je tretja najožja, a hkrati najvišja oz. da se na njej značaj najbolj lomi. naprej namreč ne morejo laž, iluzija, odvisnost in škodoželjnost- kogar te stvari bremenijo, ne more naprej dokler teh blokad ne odpravi ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: TRI RDEČE NITI
Reply #1 - 17.02.2002 at 10:03:58
 
vida wrote on 17.02.2002 at 08:52:51:
za primerjavo te stopnje primerja z deskami in pravi, da je tretja najožja, a hkrati najvišja oz. da se na njej značaj najbolj lomi. naprej namreč ne morejo laž, iluzija, odvisnost in škodoželjnost- kogar te stvari bremenijo, ne more naprej dokler teh blokad ne odpravi ...

ja tele deske bi človk lahko primerju s stopnjami zavesti, oz prehodi med njimi. sicer se model pri peti ustavi pa naj bo. predvsem se mi zdi lepo tole napisano kar sem gor qoutu, ker tretja stopnja je res tanartežja, kjer je treba tudi zgubit ego in glih 'slučajno' smo to temo resno načel glih zdej, da si potem sposoben brezpogojno ljubiti vse ljudi, kar je pač četrta stopnja zavesti, ali kot model pravi ;  3. želim živeti v sožitju z drugimi ljudmi in naravo ...
ko si tega sposoben, prešaltaš na četrto raven zavesti.
najvišja je pač iz tega vidika ker do tretje te zemlja podpira, saj je ona v tretjem nivoju zvesti (strah), je blo že nekje rečeno, da če prej ne, bomo prešaltal (komplet zamlja) na četrti nivo ko pride na zemljo (se razkrije, tuki je že) maitreya, po zlomu japonske borze in s tem svetovnega gospodarstva.
čist tko usput, grafika homage to the master Maitreja je nalimana 30 cm od mojga ekrana.
no in pol ko si na četrti stopnji si že najdu rešitve za vse težave, maš vse rad in ti je edini cilj to povedat drugim, jim dajat zgled, jih učit, sej si ja čist blizu petega nivoja kjer je komunikacija doma, in vzgoja, torej moraš popucat še en dobr konc vzorcev. ko si tuki se razkriješ popolnoma, sej ja vse ljubiš in ti noben nič noče. in resnica te razsvetli na 6 nivoju ko se ti opre tretje oko in  jasno vidiš. očitno model naprej ni pršu in ostalih reči pač ne more razlagat.

no in tole kar govorim od nivojev zavesti je v bistvu nekako tko kot sm klele tipku:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=101387...

skratka da si votel bambus, da energija (božja) neovirano teče skozi tebe, da čimbolj direktno transformiraš energijo v material.  višje ko si manj je vzorcev in bolj si pretočen, saj s tem ko se dviguješ v stanjih zavesti kopleš kanal. do tam ko je kanal spucan do tam lahko skačeš bp in gor in dol, za preostale nivoje porabiš pač več energije in se tam (ravno zato) tudi ne moreš predolgo zadrževat.

večina 'duhovno prebujenih/razsvetljenih' ljudi je na tem nivpju - tretjem, vključno z mano - menda. ostali so pač na drugem - nivo sreče pri spolnosti ali na prvem - nivo sposobnosti poskrbeti zase, tu na zemlji, v teh okoliščinah, ki si si jih izbral.

zdej zakaj tri rdeče niti - bomo še izvedl, verjetno pa zaradi tega ker ti trije - zemeljsi nivoji so podprti, jih zemlja podpira s svojo zavestjo, ostali (4+) pa so bolj duhovne narave in četrti je prvi duhovni nivo, tudi zato je do njega najtežje priti.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: TRI RDEČE NITI
Reply #2 - 18.02.2002 at 15:14:13
 
..zakaj tri rdeče niti ...
 -  prva nit - osebnostni razvoj z zunanje perspektive
 -  druga nit predstavlja merila za odnose in se sprašuje, kako da človeštvo vse do sedaj ni čutilo pomanjkanja znanja o odnosih  ?
  - in tretja nit  - aktivni princip osebnostnega razvoja (proces izbiranja oz. odločanja)
in še ugotavlja, da dokler bo izobraževalni sistem usmerjal mlade le v kopičenje podatkov, ne pa v dejanski osebni razvoj, bo temu primerno vzgajal stroje, ki bodo zapolnjevali potrebo po družbenih vlogah, v sebi pa čutili nezadovoljstvo in poraz. sam sistem zadržuje razvoj na prvih dveh stopnjah ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: TRI RDEČE NITI
Reply #3 - 18.02.2002 at 20:10:50
 
Tako pač to je.
Kot je Osho zapisal : Manj birokracije-več razvoja Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: TRI RDEČE NITI
Reply #4 - 24.02.2002 at 15:27:20
 
Men je ta avtor v oči padu s člankom o ezo-egu v SP Delo. Ste članek prepisal na forum, mislim da mike, a ne vem več, v kater topik. Mu jezik dobro lavfa, sem tud njegovo knigo, o kateri teče govor, v knigarni na čopovi vidu, ampak je še nisem v knižnici zasledu. Se vključim, ko preberem, a mi je tip že iz članka ven bliz. Se bi ga splačalo zraven povabit, kot avtorja in kot društvo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: TRI RDEČE NITI
Reply #5 - 26.02.2002 at 09:30:37
 
.. naslov Društva za zdravo duhovnost: http://us.geocities.com/zdravduh/
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: TRI RDEČE NITI
Reply #6 - 26.02.2002 at 09:33:13
 
No, sem se pred par tedni vclanla v to drustvo pa tud tega Nikolo sem ze ene parkrat srecala, ga lahko pomailam, ce resno mislite, samo ne pricakujte prevec.
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: TRI RDEČE NITI
Reply #7 - 27.02.2002 at 09:51:47
 
...hvala ti, sicer pa je na tem naslovu naveden njegov email in možnost vpisa v društvo, tako da so možnosti odprte...
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: TRI RDEČE NITI
Reply #8 - 27.02.2002 at 10:56:36
 
vem, vem. Smiley
govorim pac iz svojih izkusenj. ob vclanitvi sem ponudila pomoc pri njihovih dejavnostih po svojih zmoznostih, pa sploh nisem dobila odgovora. glede mojih vprasanj o delavnicah pa so mi sicer odgovorili, ampak sem dobila obcutek, da imajo precej dela, da komaj zmorejo vse obvladati. mogoce pa tudi zelijo zadevo zadrzati za sebe, nikoli ne ves... Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: TRI RDEČE NITI
Reply #9 - 27.02.2002 at 11:19:32
 
..kaj češ, morda pa si ti preveč pričakovala  Wink
..tudi sama menim, da le z odprtim delovanjem lahko dosežeš cilje odvisno pač od tega, kakšni so ...!
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: TRI RDEČE NITI
Reply #10 - 27.02.2002 at 12:32:56
 
saj nisem nic pricakovala. Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1