Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 22374 times)
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Strah
Reply #45 - 07.09.2002 at 11:29:00
 
SeK: vzgojen sem v striktno krščanskem duhu, ne bom rekel da je to pustilo na men samo negativne posledice, se pa spomnim, zdej ko si to omenu, da ko sem bil nekje 4 oz. 5 let star da sedim na pojstelji v temni sobi in se jokam, jokam kaj pa če pridem v pekel... večino časa pa se trudim, da bi popravil posledice take vzgoje
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Strah
Reply #46 - 07.09.2002 at 13:01:21
 
zaupanje ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
SeK
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 28

Re: Strah
Reply #47 - 08.09.2002 at 12:30:12
 
gape wrote on 07.09.2002 at 13:01:21:
zaupanje ...


Zaupanje v kaj? Da ni strahu, da se bo vse dobro izteklo. Ali da je s smrtjo vsega konec, da sploh ni možnosti, da pride do večnega pogubljenja?

herby wrote on 07.09.2002 at 13:01:21:
SeK: vzgojen sem v striktno krščanskem duhu, ne bom rekel da je to pustilo na men samo negativne posledice, se pa spomnim, zdej ko si to omenu, da ko sem bil nekje 4 oz. 5 let star da sedim na pojstelji v temni sobi in se jokam, jokam kaj pa če pridem v pekel... večino časa pa se trudim, da bi popravil posledice take vzgoje


Ja če so te pa strašili, da prideš v pekel, potem pa res ne vem, če je bila to res prava in striktna krščanska ljubezen. Res obžalujem, da so bili morebiti starši ali kateheti pretrdi s teboj.

Čisto mogoče da se ti je to dogajalo. Samo da ne boš vseskozi ostal na razmišljanju otroka. In da ne boš šel sedaj v drugo skrajnost - da bi prenehal sploh razmišljati če večno pogubljenje res ostaja.

Veš kaj? Super da si tole že dal skozi. Potem se pa lahko še bolj usmeriš v dobrega Boga, v razmišljanje kako bo kaj v nebesih. Bom še tebe na današnji Marijin praznik priporočil Mariji, da bi ti Bog dal okusiti še več božje dobrote.

SeK
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Strah
Reply #48 - 08.09.2002 at 20:22:02
 
SeK wrote on 08.09.2002 at 12:30:12:
Zaupanje v kaj? Da ni strahu, da se bo vse dobro izteklo. Ali da je s smrtjo vsega konec, da sploh ni možnosti, da pride do večnega pogubljenja?

... v BOGA
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Strah
Reply #49 - 30.09.2002 at 20:55:28
 


 Shocked Joj......ko bi mu lahko pogledal v oči in g pregnala stran od sebe, bi blo ful dobr..........

       ........sam k ga pa ne morm.........


Strahec, kje si??? Smiley
Iščem Te!!
He he he..... Cheesy
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Strah
Reply #50 - 02.10.2002 at 13:45:20
 
Ne moreš?

Men (komplet) percepcijo prešejka, ko si vsak svoj "ne morem", preprosto in takoj prevedem v "nočem".
In je zelo zelo malokrat, da res rata iz tega "ne znam" namesto "nočem"; "ne morem" pa nikoli.

No, pa jih pejmo naprej sesuvat; strahove, namreč.  Wink

Lupčka,
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Strah
Reply #51 - 16.06.2004 at 09:58:37
 
Evo ga, našla en fajn topic o strahu. Smiley

Bom začela s temle:

gape wrote on 03.10.2001 at 08:17:19:
današnja misel od sai babe:

Once you know that the Lord, the Omnipotent Power, is the mainspring of your life, there will be no fear any more. When you suspect the strength of the foundation of a house, you are afraid to enter it; when you suspect the skill of the manufacturer, you are nervous to ride in the car. http://www.saipages.com



Tako, moje dojemanje strahu: ni nekaj, kar bi zavračala, ni pa tudi nekaj, česar bi se oklepala. Strah mi pokaže, kje trenutno sem. Ko pogledam, česa se bojim... in zakaj... lahko to prerastem.

Strah, v splošnem, se mi zdi pomanjkanje zaupanja vase. Bojim se zato, ker ne zaupam, da bom v neki situaciji (v prihodnosti) znala poskrbeti zase. Zato se takih situacij izogibam.

Samo, do zdaj sem še vedno, v vsaki situaciji, nekako odreagirala... in preživela. Grin



pa še en zanimiv post je v tem topicu Smiley

Quote:
Strah je nasproten zavedanju in nasproten ljubezni. Ves ego izvira iz strahu. 8)

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Strah
Reply #52 - 16.06.2004 at 10:07:32
 
m wrote on 16.06.2004 at 09:58:37:
Evo ga, našla en fajn topic o strahu. Smiley


Pa saj ta je tud v redu ...

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Strah
Reply #53 - 16.06.2004 at 12:04:22
 
Quote:
da:
strah (pred sabo, da ne postaneš tisto pod ne)
iskrenost

ne:
vzvišenost
dvojnost



Iga, tale strah bi te prosla, da malo razložiš, kako si mislil?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Strah
Reply #54 - 16.06.2004 at 13:35:56
 
m wrote on 16.06.2004 at 12:04:22:
Iga, tale strah bi te prosla, da malo razložiš, kako si mislil?


Tisto, ko sem napisal v oklepaju je samo en primer. Recimo, človek lahko na vsako stvar, ki se mu zgodi reagira pozitivno ali negativno. Zdaj je spet vprašanje kaj je za koga pomeni pozitivno in kaj negativno. In recimo, da je za večino pozitivno vse o čemer govorimo pod točko DA. In recimo, da delamo na sebi in se trudimo, da smo to, kar opisujemo pod točko DA. Pa pridemo do trenutka, ko nas recimo nekdo užali. Se iz nas norčuje. Zdaj je na nas, kako bomo odreagirali. In v tem trenutu smo pred dejstvom. Kako reagirati. Ali sploh reagirati? Ta reakcija pa se večkrat zgodi impulzivno. Žaljenje nas dregne direkt v EGO. Mi pa delamo na tem, da nas EGO naj ne bi zdrmal. In recimo, da na žalitev odreagiramo tako, da udarimo nazaj in pri osebi, ki nas je užalila iščemo napake in anomalije in mi potem žalimo nazaj in s tem poujčkamo svoj EGO. In, ko se stvar poleže, uvidimo, da smo s tem samo izgubljali energijo. Energije pa ne izgubljamo radi zaradi takšnih stvari. In pol nas je strah, da bomo v naslednji taki situaciji zopet odreagirali tako, čeprav se zavedamo, da to ni dobro. Ker smo delovali v skladu s točko NE.

Ali naprimer praktični primer. Vožnja z avtom. Mudi se nam. Nekdo pred nami mečka. Moramo ga prehiteti. Pod točko NE imamo tudi objestnost. In vemo, da se bomo še 20 km peljali po zaviti cesti, kjer je malo prometa. In se v trenutku odločimo za prehitevanje v nepregledni ovinek. Čeprav se zavedamo, da lahko ravno v tistem trenutku nasproti pripelje drug avto. In tako smo delovali objestno. In takšnih trenutkov se moramo bati. Pa čeprav nanje nimamo vpliva. Oz. imamo vpliv, ampak smo še premalo naredili na sebi, da se tega znebimo.

Zdaj je tako. Jaz sem gledal na strah kot nekaj, kar ima v bistvu vsak človek v sebi. Že ko se sprašujemo ali smo neko zadevo dobro izpeljali, nas je v bistvu strah, kaj pa če smo kaj zajebali in se bo to pokazalo kasneje. Tako, da v bistvu strah lahko uvrščamo med DA. Vsaj jaz tako mislim.

In ker smo ljudje v glavnem pozitivno nastrojeni, kljub temu, da imamo v sebi temne lise, nas je strah, da temno ne prevlada. Pa čeprav prevlada nezavedno. In vsaj mene je strah, da ne bi delal nekaj negativnega in se tega še sam ne bi zavedal.

Mater sem zakompliciral. Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Strah
Reply #55 - 16.06.2004 at 13:49:22
 
Strah je izraz lastne nemoči  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Strah
Reply #56 - 16.06.2004 at 13:55:26
 
Quote:
Strah je izraz lastne nemoči  Grin


Odvisno od okoliščin.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Strah
Reply #57 - 16.06.2004 at 14:16:54
 
Strah je stanje, v katerem se boječe bitje boji, da je njegovo stanje (fizično ali duhovno) ogroženo. To pomeni, da se to bitje zaveda samega sebe (razume koncept telesa, še posebej lastnega), zatorej bi lahko rekli:

Strah me je, torej sem.

Se pravi, da ko boste naslednjič šli k zobozdravniku in vas bo strah, vedite, da je to znak vaše inteligence in zavedanja.

Nam je že lažje pri srcu, hmmmm?

Grin Grin
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Strah
Reply #58 - 17.06.2004 at 15:48:02
 
napisala bom gledano iz čisto osebnega vidika.

mene ni strah ničesar.

banalno a ni?

je pa resnično. opravila sem s tem brezveznim čustvom daleč nazaj in rabila kar nekaj časa, da sem v resnici tako tudi občutila.
sem se znajdla v situaciji, ko ne veš, ali boš preživel, ali pa si na robu življenja in na začetku predora, ki pelje v smrt. ravno zbranost in ne raztresenost me je v biti rešila, da sem reagirala čisto človeško in nagonsko. zapeljala sem iz ceste direkt na polje, edina možna in najbolj logična varianta.
žal se moj avto ne skrči kot cunja, jaz pa bi tudi bila pašteta in najbrž res angel kje na uni strani pekla, ali nebes. vzhodno od raja nekje...

me je pa presenetila pred časom na moč depresivna oseba, ki je priznala, da je njena depresija smo en oklop v tem lajfu, recmo je dala svojo mašino v ler. zavoljo strahu pred življensko preizkušnjo se je totalno odklopla in uklopla v en nič. tega nisem niti razumela prav dobro, potem pa sem v pogovoru z njo odkrila, da je v biti zavoljo strahu, počepnila in čakala, kaj se bo zgodilo. odtrpnila je od strahu. stvari so se rešle same od sebe, sej je tko ponavad, če človek ne posreduje z nobenim hotenjem.

je tko pri strahu. mine, ko spoznaš bistvo, zakaj te je strah. ga ni. enostavno izgine.

strah pred zdravniki sem prebolela, pred lajfom in smrtjo pa tudi. vedno si sugeriram, sej več kot umret ne morem, boli pa itak.
strah pred bolečino pa žal bolečino samo še poglobi.

sem nekje brala, da imajo določeni ljudje blazen prag za sprejm bolečine. enostavno jih lahko razrežeš na koščke, skuriš, razsekaš... oni pa v tem še uživajo.

kako pa to?

jaz v bolečini čist nič ne uživam, samo molim v biti, da enkrat za vraga že neha bolet.

rezanje sebe, priljubljeno mučenje najstnikov, sploh ni tko redek pojav. jim je vseeno, jih ni nič strah. kako le?

bi mogla vprašat enga, ki je vsakodnevno na urgenci, porezan je kot prešit tepih, pa resnično starši ne vedo, kako naj ga tega odvadjo. pravi, da ga ni strah šivov in ne krvi, da uživa v tem.

ko bi le vedel, koliko vsakodnevnega strahu vnaša v dušo roditeljev, vzgojiteljev in ostalih, ki ga poznajo, bi definitivno tega ne počel. ali pa? kdo bi vedl, če se sam ne ve.

lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
GINX
1
*
Offline

Aquilla non captat muscas

Posts: 18

Re: Strah
Reply #59 - 19.06.2004 at 11:33:46
 
Nihče ne ljubi tistega, ki se ga boji. ARISTOTEL

Mnogih se mora bati tisti, ki se ga mnogi boje. PUBLIJ SIR

Kakor psi, tako tudi ljudje lajajo na vse, kar jim je novo in nepoznano. MACHIAVELLI

Strah pomeni že pol nesreče. REMARCQUE

Preplašeni je na pol premagan. SUVOROV

Strahopetci umirajo večkrat pred svojo smrtjo. SHAKESPEARE

Strahopetnost sestoji iz želje po uspehu in strahu, da ne bi uspeli. BEAUCHENE

Strah ustvarja bogove, junaštvo je ustvarilo vladarje. CREBILLON

Strahopetec se prestraši vnaprej - junak za nazaj. Leigh HUNT

Strahopetec je človek, ki v nevarnosti misli z nogami. A. BIERCE

Grešiti z molkom, kjer je potreben protest, dela iz moških strahopetce. LINCOLN

Gola resnica je, da ljudem ne dene samo dobro, če so včasih prestrašeni, marveč je za napredek družbe nujno, da se prav pogosto prestrašijo. G. B. SHAW

Nikdar se ne bojmo tatov in ubijalcev. Bojmo se sami sebe.Predsodki, glej, to so tatovi, pregrehe, to so ubijalci. Velike nevarnosti so v naši notranjosti. Bojmo se le tega, kar grozi naši duši. HUGO

Prva dolžnost človeka je, da si pokori strah. CARLYLE

Back to top
 

This si courage…to bear unflinchingly what heaven sends.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5