Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 20154 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #15 - 14.02.2002 at 09:22:10
 
Pa res, tud jaz si ne predstavljam cisto kaj kiropraktik sploh naredi.

Ravno predvcerajsnjim pa sem bla spet pri eni zenski, ki dela 'biomasazo', kot ona temu pravi. Pozna ful enih tehnik in vsakemu posebej naredi tisto kar clovek rabi. Sicer je pa medicinska sestra v pokoju.

Meni je najprej 'nastelala' hrbtenico (ne vem kako drugace povedat Wink ). To zgleda tako, da zgrabi kozo ki pokriva hrbtenico in jo povlece stran od hrbtenice. Ob tem vretenca, ki so bila kaj prestavljena, skocijo nazaj na svoje mesto, kar slisis kako poka. Smiley

Predstavljam si, da je to nekaj takega kar delajo kiropraktiki. No, samo ona mi je potem naredila se shiatsu po hrbtu in ramenih, pa masazo tock na stopalih itd.
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #16 - 14.02.2002 at 10:19:26
 
Včasih ni niti potrebno da vemo kako kaj deluje. A ni dovolj da deluje.

Vemo, kako deluje narava?

Pa že pogled nanjo deluje pomirjujoče, sproščujoče?

In spet Nedelovanje-Delovanje

Prepustimo se in poletimo preko naših vprašajev.

Smiley))


lp MIKe

P.S. Itak sem pa mal tečen. Smiley)
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #17 - 14.02.2002 at 11:28:11
 
Mike
Ko sem prvič vprašal sem bil že naročen pri tem mojem amerikanosu, zato sem pač probal, kako gre in me ni ravno prepričal, zato iščem informacije kako stvar izgleda drugje, predvsem pa ne bi rad čez leto dni bral, kako je nek prevarant zaslužil milijon DEM na naivnosti hrbteničarjev.
Če sem te prav razumel, je bila pri Japoncu le enkrat (enkratna seansa).

Kolega mi je povedal za amerikanosa v Kranju, ki se s tabo ukvarja kakih 10 minut, paciente pa naroča na 15 minut, v paketu pa je 5 terapij za mislim da 19000.

Če poslušam vas tule na forumu, moram:
1 Nehati hoditi k njemu, ker mi nekaj (intuicija) pravi, da je prevarant ali vsaj hoče le na hitro zaslužiti, odnosa do pacientov pa nima.
2 Prepustiti se in ne preveč razmišljati, računati, dvomiti in ugotavljati kako to deluje. Če pri tem ne bo sreče pa ajdi k drugemu, tretjemu ....

Preprosto povedano: Verjamem, da stvar nekaterim zelo pomaga, drugim lajša bolečine, nekateri pa le denar proč vržejo. Rad bi dobil le poštenega Kiropraktika, ki bo odkrit do mene in terapijo prilagajal mojim potrebam, ter se (recimo) pravi čas ustavil ter priznal, da je narava mojih poškodb (ali karkoli pač že) takšna, da mi on ne more pomagati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #18 - 14.02.2002 at 12:06:13
 
Jap, je res.

Moja žena gre k temu kiropraktiku po potrebi. Ne vem kako naj ti še drugač to povem. Tako kot greš k zobarju. Eto. Približno tako. In predvsem ti svetujem, da greš pod nož čim kasneje.

lp
MIKE

P.S. Tle mi spet kot že mnogokrat pride na misel Mello:"Ko si sit svoje bolezni se jo rešiš"
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #19 - 14.02.2002 at 13:51:29
 
Chiropractic treatment linked to stroke:

http://www.newscientist.com/news/news.jsp?id=ns99991914
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #20 - 14.02.2002 at 14:06:34
 
Marjana, kje si dobla tako dober surf? Smiley
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #21 - 15.02.2002 at 07:41:58
 
Beseda da besedo in sodelavec mi je razložil njegove izkušnje z amerikanosom, ki ordinira v Kranju in Ljubljani - v bližini Slona če se ne morim.
Takoj sem prišel na vrsto in njegov tretma je bistveno boljši. Ne počutiš se kot komad na tekočem traku. Čeprav ne zna slovensko, se s tabo pogovarja več kot oni na Dolenjski. Kiropraktični posegi so krepkejši vendar se počutiš varneje, ker jih izvaja pazljiveje.

Posebno je bilo močnejše pokanje v vratu in hrbtu. Na poseg te pripravi z masažo in ogrevanjem mišic, pri obračanju vratu pa je bistveno počasnejš. Skratka istočasno nasilnejši in po občutku varneje.

Meni je predlagal paket 5 obiskov, kar stane 20.000 (4 x 5000, peti je pa gratis).

Skratka kot noč in dan v primerjavi z onim na Dolenjski c.

Predlagam, da zberemo čim več konkretnih izkušenj in informacij (od telefonskih do opisov postopkov in cen), da bi s tem dosegli vsaj malo reda na tem anarhičnem področju. Gape bi lahko uvedel kako novo skupino topicov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #22 - 15.02.2002 at 08:30:02
 
mogoče še nasvet za hrbteničarje kot samopomoč:

obstaja knjiga avstrijskega zdravilca Breussa, v bistvu s področja zdravljenja raka, vendar je na koncu tudi omemba kiropraktike. Človek pravi, da se s starostjo diski med hrbteničnimi vretenci enostavno sušijo, sfrknejo, posedejo se (kot suha spužva), od tod tudi izvira veliko bolečin. Pomaga mazanje s šentjanževim oljem: rože šentjanževke namočiš v (kvalitetno!) olivno olje in pacaš kake tri tedne na soncu, da olje dobi rdečo barvo. To olje ima sposobnost, da se skozi kožo vpije v diske, ki pijejo to olje kot spužva vodo in zato nabreknejo.  
Breuss govori tudi o tem, da kiropraktike ne smeš izvajati, če hrbta prej ne pripraviš na to z mazanjem z oljem in masažo.
In to je, zgleda, tisto, kar je doživel tudi Oldi.
Sama imam težave s hrbtenico še iz otroštva in seveda je to stvar , ki se z leti samo slabša. Pa si znam kar krepko sama pomagati. Pri kiropraktiku še nisem bila (to sploh ne pomeni, da mislim, da drugi ne smejo iti, nasprotno, smatram, da bi pomoč kiropraktikov večkrat rabili, pri meni je pač problem denar).
Menda plemena Aboriginov zvečer ob ognju eden drugemu lepo pomagajo s kiropraktičnimi prijemi (iz knjige Imenovali so jo Dvoje src). Kako bi bilo dobrodošlo šele za nas, civilizirance, da bi se proti večeru umirili in naredili eden drugemu kaj dobrega (tudi) na tem področju.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #23 - 16.02.2002 at 11:28:13
 
Quote:
A ste slišali danes po radiju, da naj bi razmišljali o ureditvi področja alternativnega zdravljenja? Namreč EU zahteva ureditev. Ali to pomeni, da bi oziroma bo moral vsak zadovoljevati vsem pogojem ,ki jih bo natrosla država (prostori, higiena, ŠOLA???) ali bo to le nova pogruntavščina vlade da si prilije nekaj denarja v proračun?  


Jasno, da bodo poskušali 'urejati' in zraven mastno služiti. Ampak iz tega ne bo nič, ker država kot taka ne more 'urediti' nečesa, kar je izven njenega dosega. Seveda se bo našlo nekaj 'državnih alternativcev', ki se bodo prodali za neko 'licenco'. Za nagrado bodo dobili kakšno oddajo na TV ali kaj podobnega.
Naša naloga je samo, da se tega zavedamo in delujemo po svoje. Lahko prepovejo marsikaj, ne morejo pa prepovedati zavesti.
Sicer pa - to že dalj časa poskušajo, pa še nikomur ni uspelo.
EU naj pa kar zahteva. Več, kot bo zahtevala, več ljudem bo jasno, da je EU navaden pičkin dim.

----------------------------------------
Za tiste s težavami na hrbtenici:

O kiropraktiki ne vem kaj dosti. Dobre tehinke so še refleksoterapija, shiatsu in seveda akupresura ter akupunktura. Tistim, ki ne potrebujejo masaže, pritiskanja in špikanja, da bi zaupali zdravilcu, pa bo pomagal tudi reiki ali pa bioenergija.

Predvsem pa hrbtenici najbolj pomaga razgibavanje, če še ni prišlo do poškodbe. Ampak človek samega sebe do tega tako težko pripravi, a ne? Ravno včeraj sem se pogovarjal z žensko, ki pravi, da si je vse bolečine v hrbtenici odprevila z yogo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #24 - 16.02.2002 at 11:42:45
 
kar se hrbtenic raznoraznih tiče; pr nas pravmo da 'si si preveč na hrbet naložu'

ZDEJ PA 'BACK ON TOPIC'

če pa se komu zdi pa naj vse tele poste od hrbteničarjev in kirporaktikov zloži v posebne topice.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #25 - 14.03.2003 at 11:50:32
 
gape wrote on 16.02.2002 at 11:42:45:
kar se hrbtenic raznoraznih tiče; pr nas pravmo da 'si si preveč na hrbet naložu'

ZDEJ PA 'BACK ON TOPIC'

če pa se komu zdi pa naj vse tele poste od hrbteničarjev in kirporaktikov zloži v posebne topice.



gape, si pozabu na tale post? Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #26 - 14.03.2003 at 12:22:47
 
itak ... kaj naj?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
am
1
*
Offline


Posts: 41

Gender: female
Re: Ureditev podro?ja alternativnega zdravljenja
Reply #27 - 16.03.2003 at 16:37:41
 
Po mojih izkusnjah s kiropraktiki tukaj v Spaniji (s  slovenskimi nimam nobenih izkusenj) je se vsak do sedaj imel svojo tehniko.  Poskusila sem jih kar nekaj in velika vecina so bili bluzatorji.

In ce mi nekdo rece ze na zacetku koliko seans potrebujem... hvala lepa in adijo. Tega se ne da dolociti vnaprej, ker je prisotnih veliko parametrov. No ja, se da dolociti... ce ti je vazno samo to, da cim vec zasluzis. Res pa je, da to lahko pomeni, da hodis nekaj casa dvakrat na teden (odvisno pac od tega, kako si "razstelan" in postopoma zacnes redciti obiske. In popolnoma obicajno je, da te po seansi boli bolj kot pred seanso. Ni pa nujno.  

Zadnji, h kateremu hodim, je studiral v ZDA, Ohio in je se cisto "frisen". (Se) ne povezuje telesa in razuma, kar bi bila idealna kombinacija, vendar na zalost se precej redka med kiropraktiki. Se pa pozna, da obvlada manipulacijo okostja, kar je zelo pomembno (vecina tega ne obvlada).
Prve seanse lahko trajajo tudi po eno uro (ce je recimo res kaj hudo narobe), povprecen cas pa je tam okoli 15 do 20 minut na seanso.

Izkusnje z ostalimi? Npr.  terapevt, ki je imel na enkrat vec "pacientov" (kar je seveda pomenilo da sem bila tam trikrat: prvic, zadnjic in nikoli vec). Sicer je bilo slisati polno samohvale (med vrsticami) in spodbudnih lepih besed, (da se pocutis uf, ta pa res zna). Ampak potem se izkaze da je vse skupaj samo to - polno lepih besed, ostalo pa bluzenje.
V glavnem skozi izkusnje sem prisla do tega, da se pustim voditi temu, kar cutim in ne temu, kar mi zelijo prodati. Ce mi obcutek pravi, da ne, potem je ne in grem dalje. Mogoce je najbolje iti na prvo seanso in potem vidis, kaj cutis. Kar nekomu pomaga se ne pomeni, da drugemu tudi.

lp vsem Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #28 - 06.04.2014 at 17:01:06
 
v ponedeljek, 7. aprila 2014 ob 18:00 uri
v pritlični dvorani Stegne 21, Ljubljana.
posvet ob odprti javni razpravi
Pravilnik o spremembi Pravilnika o opredelitvi zdravilskih sistemov in zdravilskih metod ter o postopku evidentiranja, priznavanja in nadzora zdravilskih sistemov in zdravilskih metod, ki se uvajajo v zdravilsko dejavnost.
http://www.mz.gov.si/fileadmin/mz.gov.si/pageuploads/zdravilci/pravilnik_ZM_.pdf...

(pr usem delu k ga majo se grejo s tem zajebavat ... skaziti use čim prej)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2