Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6
(Read 32234 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Indigo otroci
Reply #15 - 23.01.2002 at 19:31:45
 
Bodo pa imeli res težko delo tile "novi" otroci Smiley

Quote:
Sicer pa ne bo treba nič ukreniti, bo kar samo prišlo, vsaj vedno do sedaj je prišlo.

Res je boljše,da cimmanj ukrenemo. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentina
Guest




Re: Indigo otroci
Reply #16 - 23.01.2002 at 19:53:53
 
Oldio wrote on 23.01.2002 at 12:23:07:
Kar se pa tiče njihovega intuitivnega obnašanja je pa to edino, kar imajo. V zgodnjih dneh razvoja je vse kar pride iz njih stvar občutka torej intuicije oziroma vzgibov, kasneje pa razum stvari začne nadzirat in oblikovat po lastni logiki.


Predlagam, da ta odstavek prenesemo v Intuicijo-2. Bravo Oldi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Indigo otroci
Reply #17 - 28.02.2002 at 13:24:58
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Indigo otroci
Reply #18 - 01.03.2002 at 08:05:30
 

http://ai.fri.uni-lj.si/xaigor/
na straneh Igorja je krasen prispevek o indigo otrocih, povzetek knjige:

INDIGO OTROCI
Po knjigi Lee Carroll & Jan Tober : »The indigo children«, maj 1999, Hay House, Carlsbad CA (Nemška izdaja: KOHA-Verlag GmbH Burgrain, 2. izdaja: junij 2000).
Povzela Irena Roglič

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Indigo otroci
Reply #19 - 01.03.2002 at 08:25:51
 
Grin
Grin
Grin
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: Indigo otroci
Reply #20 - 01.03.2002 at 17:39:22
 

Indigo otroci gor, al pa dol! To ni bistvenega pomena -pomembno je le to, da so naše NAJVEČJE bogastvo (pa kakršnikoli že so) in tega se je treba zavedat! ...
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: Indigo otroci
Reply #21 - 02.03.2002 at 22:06:10
 
Vsi smo indigo otroci... Sam eni so na to mal pozabl..

drgac pa, le ona, dobr napisan...
Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
Angel*
Guest




Re: Indigo otroci
Reply #22 - 27.03.2002 at 18:19:36
 
Ne vem...zanima me pa vseeno. Undecided Koliko od vas ima otroke tu gori? Grin Indigo otroci? Grin Nisem brala članka, sem pa vaše poste. Oprosti Veronika, dodala sem agela za sliko.
Imam doma eno deklico, najstniki so živ dokaz problematičnosti, zamotanosti, nerazumnosti...značaj spreminjajo žal na trenutno razpoloženje. Moja ni nobena kopija ničesar, ne mene pa ne očeta. Lahko dodam, da je sama svoja in to od malega. Za njo ne obstoji noben kalup, nobena dorečenost, ker njen značaj ni še niti izoblikovan v celoti pa ne dorečen.  GrinPotem imam doma zlato izjemo, ki potrjuje pravilo. Mislim, da se ne motim. Vzore, ki jih je imela od doma zvito spreminja v svojo korit in je to, kar je. Še dobro, ker ne želim imeti sama osebno nobene kopije mene, pa ne očeta. Kaj mislite na to? Roll Eyes
lp
Angel* Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: Indigo otroci
Reply #23 - 28.03.2002 at 22:30:54
 
Jaz sem pred kratkim dobil prvega. No dobil.... pomagal sem mu na svet.
LP
Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Indigo otroci
Reply #24 - 28.03.2002 at 22:41:24
 
Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: Indigo otroci
Reply #25 - 28.03.2002 at 23:01:30
 
Ne uporabljam smajlov. Sedaj pa jih bom:

Shocked Shocked ShockedDo sedaj sem gledal Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
8) 8) 8)sedaj grem pa spat in bol do jutri tiho tiho spančkal v sanjah zbral besede za malo zvezdico. Kiss Kiss Kiss


Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja
Guest




Re: Indigo otroci
Reply #26 - 10.07.2002 at 21:22:34
 
Ups, tukaj je pa živo! Šele danes sem prebrala poziv, naj se vam pridružim. Sem namreč tista, ki je spisala vse tiste članke o Indigcih. zadnji moj članek pa je bil objavljen v Delovi prilogi Šolstvo. Po vsem, kar sem tukaj prebrala, bi rekla, tako na kratko in bolj počez, da so mnenja zelo različna in, da je izziv precejšen, kar je super  Wink! Otroci...hmmm, so res več ali manj že vso človeško zgodovino podobno otroški, a tisti, ki trdi, da so otroci tretjega tisočletja enako prilagodljivi in upogljivi kot tisti pred njimi, je precej trdno odločen, da vztraja v svojem starem dojemanju življenja??? No, čestitam za vztrajnost in neomajnost, koliko vam služita v družbi z našimi malčki, je pa že druga reč  Roll Eyes
[color=Brown][/color]
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Indigo otroci
Reply #27 - 10.07.2002 at 22:25:12
 
Quote:
Ups, tukaj je pa živo!


Lep kompliment od kompetentne, mateja, tenks. Mogoče bi te zanimal še tole na to temo
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=101351...
pa prosim, če mal bolj natančno pokomentiraš  mnenje nekaterih, da se iz enega sloja otrok, ki so v bistvu žrtve zabluzenih staršev pa parfoksov pa sistema nasploh, dela ene odrešenike, da bi se vsi na ta način odkupil za svojo nesposobnost dojemanja svoje starševsko-vzgojiteljske vloge.  Mam občutek, da se je po objavi tvojega članka vsul cel plaz med pedagogi in straši in da je postalo ful moderno iz vsakega mulca z motnjami v koncentraciji in vsakega mulca, ki je tolk vase zagledan, da si upa odkrito požvižgat na druge,  delat indiga. Gerkman je  na to v auri opozoru, tvojih odzivov na takšno prakso pa še nisem zasledu.

V naprej havla.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Indigo otroci
Reply #28 - 10.07.2002 at 22:49:43
 
Z omenjene knjige, del katere je bil objavljen na lunin. net

"Obravnavajte jih spoštljivo. Obravnavajte jih kot odrasle in enakovredne partnerje, ne da bi jim ob tem naložili tudi dolžnosti odraslih."

Sorči, amapk, a ni to mal nesmiselno. Dolžnost odraslega je recimo tudi to, da hodi v službo, pospravi postlo, pomije posodo... nič takega, se mi zdi, česar indigo otroci ne bi smeli početi...
Se mi poraja vprašanje.. ker , če bi to indigo otroci počeli.. kaj bi se z njimi utegnilo zgoditi?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Indigo otroci
Reply #29 - 11.07.2002 at 08:12:22
 
Uou, uou, uouuuu.... ustavte konje!

Se bom naslonil na post, ko govori, da se od leta 1995 dalje rojevajo samo se indigo otroci? Potemtakem je ustvarjena ena sablona in bojo vec ali manj vsi glih?
Eee... ne bo slo to tko...

Ce pogledate mal naokoli boste vidl, da je zelo malo naklucij in cudezev. Otroci se vecino stvari naucijo od starsev in okolice. Noben se se ni rodil tko hudicevo pameten, da bi vse znal iz prvega suba. Pa ne mi zdej primerjat genijev, ker vemo kam spadajo. Smiley

Zame je vsak otrok zrcalo vzgoje starsev in druzbe in ko gledam tole mladino, ki sedaj pridno raste sem malce v skrbeh. Mojo generacijo so poimenovali generacija X, ker naj bi bila razdvojena, iskala naj bi nove smernice v zivljenju, obsojala dejanja starejsih generacij in stremela k temu, da se iznici vse kar je negativnega. a nam je uspelo? Je ja.. my as! Poglejte, kaj pocne mladez. Saj mi tudi nismo bili nedolzni, a to kar pocnejo sedaj, gre preko vseh meja normalnega okusa.
In vi mi sedaj trdite, da se bo to spremenilo? Se bo res?
Bo ja... kam pa, a na bolje?

Dejte mal pogledat kam folk samo se stremi. Vec ali manj nas zanima samo denar in materjalne dobrine. Ne me zdej skurcat, da ste vi neki posebnega in da vas zanima samo duhovnost in vrednote clovestva ter da zanicujete materjaliste, ker ste tudi sami del njih. Vas prevec obsojam? Ste vsi po sluzbah ali pa studirate, da boste dobili boljse sluzbe? Cemu to pocnete, ce ne zgolj zaradi lazjega prezivetja - vec dinijev, lazji lajf.

Ma mal sem skrenu s teme.... ne mi zamert, ce sem vas par potisnil v kot. Moje razmislanje pac temelji na dejanjih in oprijemljivosti le teh. Ostalo? Sanje in se enkrat sanje - ce bio hotel bit grob, bi termu rekel bluzenje in odmikanje od relanega stanja.

Pa brez zemere, ok?  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6