Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8010 times)
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: AKTIVNA STRAN NESKONČNOSTI
Reply #15 - 08.01.2002 at 15:27:22
 
Quote:
Ana, ti si meni zakon Smiley.

Pravzaprav nameravam kar realizirati svojo dolgotrajno željo - to je poleg svojega prvega imena v ID še pripisati svoje drugo ime - Ann.


no jaaaaaaa, ne me presenečat
pa ne, da imaš angleško obliko imena?
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: AKTIVNA STRAN NESKONČNOSTI
Reply #16 - 08.01.2002 at 15:37:18
 
Jep. Enostavno mi ne da miru, da sta mi mama in ata pozabila še tole lepo ime zraven, da bi bilo S.....-Ann.
Back to top
« Last Edit: 08.01.2002 at 21:20:24 by Loops_of_infinity »  
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: AKTIVNA STRAN NESKONČNOSTI
Reply #17 - 08.01.2002 at 15:43:27
 
no, zvezdica, jaz imam obratne težave: vedno sem mislila, da sem nusa. pa so me spokali pri kakih petih letih v bolnico in sem doživljala bajne travme, ko so me klicali vsesorte (ani, ancka itd), samo nusa ne (sevede, ko sem pa uradno na papirjih ana, meni pa ni tega noben razložil). Danes mi je mar: če je treba al pa ne, se odzivam na obe imeni, pa je
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: AKTIVNA STRAN NESKONČNOSTI
Reply #18 - 08.01.2002 at 18:56:20
 
ja bojevnici  Wink

vidve, kar bodta to...

ok, tkole, castanjeda zdepresa tiste, ki nimajo kaj s tem, kar on govori...

po drugi strani pa moram rečt litlstarka in herbi, da odvrzi tisto kar te moti in naredi na novo s tem kar te moti!

če razložimo oboje... prva stvar za to, da to od castanede dojemaš je čas, ti moraš biti tam in pripravljen na to kar pride in to more poklicat tebe...
drugo dojet moraš ravno to kar pripoveduje, da s tem nadgradiš svoj talent, nič drugega, svoj talnet
in tvoja pot naj bo to kar je...

in osdseva vse...

ne, da delaš to kar on dela, to so sledniki, šamani so samostojni in vsi v eni liniji

drugo kar je odpovej se temu kar te moti, torej odpovej se, vsemu in potem vse sestavi tako, da bo prav, kar te moti na tvoji poti je zato, da narediš drugače, da se učiš in greš naprej...

nekdo je rekel največ in najprej moramo uredit stvari, ki so nam najtežje v našem življenju in ko to uredimo smo izpolnili svojo nalogo

pol pa se zabava odvija...  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: AKTIVNA STRAN NESKONČNOSTI
Reply #19 - 08.01.2002 at 21:53:05
 
Q
a herby ni fantek? a kej še ne vem?
Q
herby je fantek, očitno pa še ni bojevnik (al pa je pa noče bit), sploh če ga lahko carlos zadepresira; mene ne, poznam še par ljudi ki jih ne.

niti nism mislu kar se organov tiče, ampak bolj tko jin pa jang scena, bolj energetsko gledano in to, nakako tko da deklice rabijo ljubezen za razsvetljenje, fantki pa bolj meditacijo - hvala oshotu za tole.
kar se tiče razuma smo fantki bolj razumski, deklice pa kao bolj intuitivne in to.
točno tko eni rabimo ene informacije, drugi druge, je pa res da tud druge informacije pridejo prov prvim, saj so lahko fantki bolj na punčkasto stran mahnjeni in obratno deklice bolj na fantkovsko stran, kar sploh ni rečeno da je slabo, samo, tko pač je. kot sm jest kao bolj na punčkasto stran mahnjen - bolj jin in to moja deklica pa bolj jang in to, pa je vse fino fajn, se glih lepo dopolnjujeva in to.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: AKTIVNA STRAN NESKONČNOSTI
Reply #20 - 09.01.2002 at 14:14:23
 
Ma gape ne me izzivat.  Grin  herbi ni še bojevnik, pa to,
poudarek je na ŠE, kolkr, da mora človek postati bojevnik, kolkr da ni vsak, vsako bitje bojevnik...

....Poglej, Castaneda nudi razlago  sveta, tako kot ima vsak človek razlago sveta, in vsaka razlaga je samo približen opis. Vse religije, mitologije, grški bogovi in duhovi indijancev so samo poizkus kako opisati svet tako materialni kot duhovni...
Ampak problem je v besedah, tako omejene so. Problem je tudi v fizičnem svetu ki je tako omejen in potem poizkušamo ponazoriti duhovni svet, s pomočjo fizičnega pa ne gre...

  Enostavno Castaneda nima razlage sveta s katero bi si lahko pomagal.
imho
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: AKTIVNA STRAN NESKONČNOSTI
Reply #21 - 09.01.2002 at 17:41:36
 
mal te morm no ... izzivat Smiley
še ...

meni pa se zdi da je fajn razlaga, mogoče je mal hard, pa nima veze, hoče rečt, da se je nujno začet borit proti podzavesti - v tem primeru jo imenuje predator in mu celo da fizično obliko in zavest.
pač potrebno je začet povečevat zavest, nujno je začet, če te drugo do sedaj ni prepričalo naj bi te ti zapisi v carlosovi knjigi.
ker če ti to ne da misliti da je tvoja podzavest od zunaj in da ta del ni v tvojem upravljanju ampak v upravljanju nekoga drugega (četudi je ta drugi po nekih interpretacijah SO drugi) in če te ne premakne z mesta na pot ozaveščanja, ti bo samo še bog osebno lahko pomagu. tko jest to vidim. sploh ni nujno da je tko, nujno pa je tko to da se je potrebno začet ozaveščat.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: AKTIVNA STRAN NESKONČNOSTI
Reply #22 - 05.05.2002 at 22:24:02
 
tukaj
http://www.gape.org/gapes/magicne_kretnje.htm#sestosredisce

se morda malce več izve o tem pogledu na reč
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
blond angel
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 4

Re: AKTIVNA STRAN NESKONČNOSTI
Reply #23 - 25.07.2002 at 20:49:24
 
Aloha ... tuki pa ne morem mimo ne da bi neki napisala ... in ta neki ni nič drugega kot do da je Castaneda nekaj posebnega, ... škoda da nisem živela v času, ko je živel on .... res pa je sicer, da so njegove knjige neki posebnega, tko ko je bil on ... sicer jih pa vsak razume po svoje ... hvala bogu ... če pa komu preseda pa njegova stvar ... pobere naj kar njemu paše, kar trenutno lahko sprejme in kar potrebuje, ... mogoče pa bo kdaj kaj drugače ...
...
Salamander :)
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: AKTIVNA STRAN NESKONČNOSTI
Reply #24 - 14.12.2002 at 16:04:01
 
Ful dobra ideja dat tak link sem gor!  Bravo!  Cheesy



Lp, Dylan Dog
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Carlito Juanito
Guest




Re: AKTIVNA STRAN NESKONČNOSTI
Reply #25 - 13.11.2005 at 23:00:48
 
Hm skoda da tale forumcek ni nekak zazivel in zasijal v polni luci.

Glede Castanede: prebral sem VSE njegove knjige priblizno 5x vsako, zacel sem ze v 6em razredu in takrat mi je blo vse UAU kaj delajo tile charovniki in shamani ti niso cist diht kako je to sploh mozno kaj jim je to omogoclo in podobna vprasanja in sanjarjenja so mi sla takrat po glavi. potem ko sem malo zrasel in knjige precital se veckrat (enostavno se nisem mogel ustavit, tako dobro so napisane) vendar me SPLOH vec ni fasciniralo dogajanje okoli samanov, zalezovalcev sanjacev, La Gorde ali raznih drugih osebkov. Koncno sem razumel da je Carlito Castaneda samo opisal zivljenje in da enostavno moras v zivljenju znat prisluhnit dogajanju okoli tebe in pravilno odreagirat, ceprav je to ZELO tezko in (na zalost) le malokrat v resnici izvedljivo. Zato pa: trening, trening, vaja. Ali kot bi rekel ucitelj karate tigera: Auftragen, polieren (sem pozabu kak je v anglescini), ali pa kot pravi star pregovor: vaja dela mojstra, mojster pa vajo.
Castaneda je pac (saj je bil antropolog) zajel in povzel vse bistvene in pozitivne lastnosti vecih kultur in religij (od daljnjevzhodnih do indijanskih pa tudi nekaj zahodnjaskih, ceprav je teh bore malo), jih zdruzil in napisal knjigo, oziroma knjige o njegovem uvidenju teh pozitivnih lastnosti skozi izkusnje v drogah ali drugih nacinih doseganja visje stopnje razumevanja.
Seveda nebi nikamor prisel brez ucitelja, ki je v njegovem primeru bil (najbrz) indijanec, ki mu zivljenje ni bilo najbolj naklonjeno vendar je on ravno v tem iskal IZZIV. in tako tudi je: NAJVECJI IZZIV JE ZIVLJENJE in treba ga je spostovati kot najhujsega nasprotnika in hkrati ljubiti kot puncico svojega ocesa.

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: AKTIVNA STRAN NESKONČNOSTI
Reply #26 - 14.11.2005 at 00:37:05
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2