Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 9045 times)
lucija
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 5

Gender: female
strah, tesnoba, zgubljanje nadzora...
29.11.2001 at 21:03:16
 
Eno vprašanje:
Neki časa nazaj sem po enem kukiju doživela totalno paranojo in strah, tko da sem nehala pohat. Malo po tem sem začela meditirat v skupini. Enkrat na mesec so se mi paranoje ponavljale- več ali manj v obliki strahu, tesnobe, žalosti... To še kar traja, že več kot eno leto, samo da je zmeraj hujše. Meditacije sem opustila, ker se mi je zdelo, da se mi je ravno tam vse privleklo na dan- čeprav ne vem kaj. Take reakcije doživim ponavadi pred menstruacijo, zadnji mesec pa se kar vleče v nedogled. Ni več tok povezano s ciklusom. Občutek imam, da se mi bo čist zmešal, da se ne bom mogla kontrolirat, težko ločim med realnostjo in temi mojimi afekti, včasih več ne vem, v katerem svetu se nahajam in kdo je resničen... Srce mi razbija, tko da mi je ljubše če se gibam med tem »napadom«. Umirit se sama ne znam, se tudi preveč prestrašim. konča se pa tko, da vzamem kakšen persen in grem spat- ker me čist zmatra. Zdej se pa teh reakcij že tok bojim, da mi je problem it na fax, ali pa biti nekje sama....
Lucija,
hvala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: strah, tesnoba, zgubljanje nadzora...
Reply #1 - 29.11.2001 at 21:26:57
 
Lucija dobrodosla!  Smiley
Dogaja se dogaja. Lih o tem razmisljam zadnje case. Jz sm recimo gobe (in kukije) jedu, pa ni nujno da od tega, da kr na trenutke ne vem vec kje sem, kdo sem, kdo je moja punca, kaj delam.... No to je tko kako leto (delno  ze celo zivljenje) ampak se je zadnjih dneh se ojacalo. Polna luna?  

No da preidem na bistvo problema: ves k se rece da si cist utrgan. ( da se ti mesa) No to pomen dobesedno. Poglej, drevesa imajo svoje korenine zmaterializirane. Ljudje pa ne, ampak na energetskem smislu imamo ravno tako korenine. (Pri drevesu je razmerje med koreninami in krosnjo 1:1) tako tudi naj bo pri cloveku ce zeli le ta ziveti v harmoniji. Ampak danasnji clovek je utrgan. Nima vec korenin. oz. NI PRIZEMLJEN. In to je VELIK problem, vse vecji. Zemlja se spreminja in ce nisi v stalnem stiku z njo, je jeba.  Treba je poskrbeti da se razvijas v sorazmerju. Da povezes nebo in zemljo in obratno. Ganja odpira mentalne, umske svetove, ki so krosnja. Poskrbi za korenine. Cimvec stika z zemljo, se posebej gozd, objemanje dreves, ples, bobnanje, ples. Vizualiziranje korenin. Vizualitiranje sidra iz konca trtice v zemljo.

Men osebno, zmeri k meditiram zacne glava bolet in potem si predstavljam kako sem povezan z zemljo in je boljs. Zemlja je ZIVO bitje. Ljubimo jo.

Aja pa lucija, ne se bati. Imej zaupanje. Nic ne more iti narobe. In mogoce oglej si malo thread 'nova doba.'
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: strah, tesnoba, zgubljanje nadzora...
Reply #2 - 29.11.2001 at 22:05:16
 
lucija mislim da ni naključje da je herby vprašal tole tukaj rano danes:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general&action=display&num=100706...

to o zemlji pa je popolnoma res, pojdi v gozd, vsaj na sprehod al pa kej, to zmeri pomaga.

pa še nova doba - da ne boš iskala - k si glih nova in to:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general&action=display&num=100335...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: strah, tesnoba, zgubljanje nadzora...
Reply #3 - 29.11.2001 at 22:13:50
 
Se to. Rekel sem pozornost na Zemljo. Usmeri  pozornost tudi na tvoje telo. Neguj ga, spostuj ga, poslusaj ga in telovadba, sprehodi in seveda kako sem lahko pozabil  na sex - to nikol ne skodi in za vse je koristno.  Grin

evo ga linkeca: http://www.gape.org/gapes/prispevki/2012.htm

in se (iz Aure): Znamenja nove energijske informacije se kazejo v spremenjenem dozivljanju sveta: -spremembe v nacinu zaznavanja odnosa do sebe, drugih, kariere..., splosen obcutek,da izgubljamo nadzor
  -obcutki praznine, 'nepovezanosti' in izgubljenosti
  -Dogodki prehitevajo naso zmoznost da bi se z njimi uskladili
  -trenutki v katerih obcutimo nekaksno neresnicnost sveta okoli nas. Nezmoznost presoditi, ali se nam je neki dogodek res zgodil ali pa smo o njem samo sanjali. Pogosti obcutki 'de-ja-vu-ja', obcasna izguba spomina za nepomembna sporocila in podrobnosti npr, imena, stevilke datume.
  -spremembe v spanju in sanjanju, obdobja 'nicelnega spanca' ali 'crne luknje' po katerem se zbudimo popolnoma izcrpani, ceprav smo spali dovolj dolgo. Temu sledijo obdobja izredno zivih in pojemljivih sanj, ki jih pogosto spremljajo jasna 'sporocila'
 -dozivljanje izredno hudih custvenih preizkusenj, ob katerih se zbujajo nasi najhujsi strahovi - strah pred izgubo, zapuscenost, porazom, smrtjo

evo cist vse razen zadnjega do piko velja tud zame in verjetn se za mnoge tko da ni panike lucija. Z zaupanjem nad strah.

upam da nisem v temo brcnu
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: strah, tesnoba, zgubljanje nadzora...
Reply #4 - 30.11.2001 at 11:48:15
 
ja kr v polno si zadel herby:)....

Jz sem imel obdobje enga mesca k se mi je to dogajal
in to po tem k sem pojedel en E, pa se abstineru sem od ganje
...namrec kr naenkrat sem dobil aritmijo srca, zacel me je shakeat, paranoje, tesnoba, zalost,....
tko da sem z vsemi praksami cist prenehal, pol se je pa stanje cist umirilo....pomagal je pa to, da sem se bolj druzil s kolegi, razmisljal o purifikaciji energije, ce nisem sel ven al pa ce nisem koga nasu za pogovarjat sem sel na ksn chat pa tm mal bluzil....pogovor uglavnem ful pomaga
...ce je blo bad sem se usedu pred tv, da mi je zamotil misli, ceprav pravjo da je v fazi prebujanja kundalinija najbols it ven in se sprehajat...
....to kar dozivljas je prebujanje kundalinija in folku se to vedno vec dogaja in neki casa bos verjetn to se dozivljala...odsvetujem ti pa razne persene pa vse kar je kemija...mors se soocit s sabo...s svojimi strahovi, s svojim srcem....
jz sem si to tko razlagu...da mi je slo ful velik energije v glavo(zemlja-kozmos) po hrbtenici(cutis mehurcke k grejo gor, al pa take prijetne chille), ni je pa slo veliko v obratni smeri, tko da sem si prepucal sprednje kanale in zdej tud cutim kako je energija bolj enakomerno razporajena....tud blokade sem cutil kako se pucajo...najprej me je prtiskal v celu, potem v nosu, kasnej v grlu,...vedno nizje...
 Sam je pa res kok se folku to dogaja zadne cajte...velik jih poznam k rece, da zadne case ful sanjajo, pa razni deja-vuji.....zadne case mam take sanje...tok zive k realnost in dostkrat se tud kej zgodi k se pol uresnic, al pa vidm ksno osebo k jo se isti dan srecam....
Skratka....kombinacija meditacije z drogam lahko izzove dvig kundalinija...in ce oseba ni pripravljena na to pride do teh negativnih(zacasnih) simptomov, k se pa energetsko telo prepuca pa zacutis tud tiste najlepse mozne feelinge k jih dvig kundalinija povzroca Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: strah, tesnoba, zgubljanje nadzora...
Reply #5 - 30.11.2001 at 17:19:11
 
dajmo fantje treba je povedat, da grejo te stvari tako enostavno, da bomo vsi šli v gozd in se tam ulegli in bo  Grin

lucija vzroke...

gre sam za to da se zgubljaš, da ni nadzora vse, je normalno

sam ne čistit več!!! stabilizirej, najdi kaj te mede, pol stran od tam pol skuliri stvari in pol nared bolje!

nafuri si lepe zadeve in razčist vzroke
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: strah, tesnoba, zgubljanje nadzora...
Reply #6 - 03.12.2001 at 12:16:16
 

Lucija
Pomembno je, da se ne borimo proti temu, česar nas je tako strah. Pa da ne želimo za vsako ceno imeti nadzora. Ker paranoja je ravno ta paničen strah pred izgubo nadzora, tesnobo... Če DOPUSTIŠ, da tesnoba je, po mojem ne more priti do izgube nadzora (saj si ti tista, ki je dopustila, a ne?) Nadzor izgubiš le, če se boriš proti nečemu, kar že tako ali tako je. Poskusi se zavedati, da kakor je v tebi Strah, tako je tudi Luč in Ljubezen, da si ti tista, ki imaš moč potolažiti se... Zato, če bo prišlo do takšnega stanja, samo opazuj, in dopusti, da je, predvsem se zavedaj, da je prehodno. Še raje bi rekla, da imaš celo moč, da to tega sploh ne pride, če ne dovoliš, ampak s soočenjem, strah izgine.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: strah, tesnoba, zgubljanje nadzora...
Reply #7 - 03.12.2001 at 21:26:41
 
Lucija...pozdravljena (dobesedno)
Sedaj si dobila že toliko odgovorov da ne potrebuješ še enega...pa vseeno
Preberi si o Strahu in videla boš da se da marsikaj narediti...
Poskusi se čim več zabavati... hoja v hribe, šport, aktivnosti in pri strahu pomaga, če je nekdo, ki mu zaupaš vedno s teboj...lahko je to tut kakšna majca al pa srečni štumfi  Grin.
Tablete ne pomagajo ampak samo prestavijo problem tudi strah!
Zdej kako meditirati???
Poskusi se spomniti kraja kjer ti je bilo resnično zakon - en lepo lep spomin  Wink... to naj bo tvoje zatočišče...upam da bo pomagalo - meni je
Zaupaj vase
Preberi si...kaj pa vem Jonattan Galeba
Aja ne pozabi, da za vsakem dežjem posije sonce...pa če tudi traja eno leto je VEDNO vredno  8)
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
DolpHiN
3
***
Offline

A wet kiss to you 2 :)

Posts: 112
Slovenija, maribor
Gender: male
Re: strah, tesnoba, zgubljanje nadzora...
Reply #8 - 02.08.2002 at 18:08:17
 
tudi meni se je dogajalo da sem zapadal v totalni BED ko sem se napuhal... in razlog ?

torej ponavadi sem puhal v isti družbi in potem naenkrat se je začelo dogajati Smiley)) BAD BAD in BAD ponavadi sem od sile kr odšel nekam ker sem zapadal v ista stanja kot jih opisuješ ti Smiley)) paranoja, preganjavica in BAD

krivi so ljudje ki so okrog tebe... verjetno ti ne ustrezajo ko si napuhana... sam pa sem ugotovil da ponavadi napuhan podoživljam nekatere ljudi bolj intenzivno kot drugače v normalnem stanju... in takrat so ponavadi izlivali svoj BAD naokrog po celi sobi, katerega sem jaz absorbiral...

moj nasvet: napuhaj se sama pa boš videla reakcijo Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: strah, tesnoba, zgubljanje nadzora...
Reply #9 - 04.08.2002 at 21:47:38
 
Hi Lucija,

Bi ti se jaz podal svoj pogled na tvoj problem iz stalisca zakajanja in meditiranja…

Najprej je potrebno povedati, da je meditacija ucenje spoznavanja in tudi rokovanja s psihicnimi silami v cloveku. Navsezadnje je tudi prvi nivo nad fizicnim nivojem custveni nivo, ki mu te psihicne sile tudi pripadajo.

To pa v praksi pomeni, da ti s spoznavanjem psihicnih sil v sebi z meditacijo le-te v bistvu ozavescas. To pa zopet v praksi pomeni, da jih v bistvu potenciras. Tisto, kar je v tebi spalo nenadoma ti s tem prebudis in hkrati s tem tudi pozenes v delovanje.

To je vse lepo in prav. To je tudi namen meditacije. Samo, ali si se  pripravljena soociti se s temi potencialno tudi neuravnotezenimi silami? Ali si sposobena to kontrolirati?

Naslednji problem pa je trava.
Glede na to, da gre v bistvu za halucinogeno drogo ima to lastnost, da ti dejansko odpre precej na siroko vrata v ta notranji custveni svet. Povprecen clovek bo to opazil npr. kot bolj bujno domisljijo itd., itd. Nekdo, ki pa uzivanje trave kombinira z meditacijo, pa ga bo izstrelilo dobesedno v "orbito", kjer zna doziveti in videti precej lepe stvari ali pa tudi ne. Odvisno od trenutnega razpolozenja. Samo problem je nekje drugje.

Trava ti sicer na siroko odpre vrata v ta custveni svet, samo ti hkrati pusca ta vrata tudi pocasi vedno bolj odprta. V kombinaciji z meditacijo, kjer se custvene sile cloveka ze tako potencira pa se lahko zgodi, da ta vrata nasploh ostanejo odprta, oz. Tudi ko si trezen, ko THC popusti, se ti "dogajajo stvari".

Tak clovek ima lahko potem hud problem. Pri nekaterih se pojavi depresija, nekaterim se cudne stvari zdijo, nekateri se enostavno ne morejo vec popolnoma prizemljiti, pa imajo problem s koncentracijo, saj jim misli stalno uhajajo, nekateri zacnejo celo videti in slisati stvari itd., itd.

Tocno to si ti opisala. Po prvi paranoji si zacela meditirati. Sprva so bile paranoje redke, povezane s menstruacijo, ki znano pogosto neugodno deluje na psiho neke zenske. Nato pa je paranoja postala ze kar vec ali manj stalna.

Po mojem mnenju si pravilno vse skupaj povezala z meditacijo, saj ima ocitno tudi ta svoje prste vmes pri tvojih tezavah.  To, da si nehala meditirati je po moje nadvse pravilna odlocitev.

Sploh vprasanje je tudi, kaksno meditacijo si prakticirala.

Zahodna meditativna tradicija, da povem s prispodobo, se ne zacne pri glavi, temvec pri nogah. Najprej te nauci trdne prizemljitve kar zna biti izredno dolgocasno, pa zavedanja in kontroliranja lastnih misli, pa trezna podozivljanja dnevnih dogodkov brez kakrsnega koli vpletanja custev itd., itd.

Sploh je prvi zakon: ko delas z mislimi, mora biti za ucinkovito rokovanje z njimi vsako
custvo, se tako dobro, izloceno. To pa zato, ker ti custva ze po svoji naravi projecirajo na tvoj mentalni ekran dolocene slike, ki jih pac kot taka vzbujajo. To pa med meditacijo pac ni vedno zazeljeno.

Zdej boste nekateri rekli, kaj pa je tako slabega, ce imas stalno v mislih npr. ljubezen. Jaz pravim, da je treba tudi na ljubezen misliti samo takrat, ko je cas za ljubezen. Sicer se zna hitro zgoditi, da te nekdo ne bo udaril po drugem licu samo enkrat… Prezivetje tukaj dol pac vcasih ni pogojeno samo z ljubeznijo. Zal je pogosto tako. Tega se npr. RKC kristjani vsaj v svoji filozofiji ocitno ne zavedajo…, kar je ze druga zgodba.

Da grem dalje…
In ko obvladas vse to, morda samo od dalec slisis o kaksnih energijah, pa duhovnih bitjih, pa Bogu, kundalini, cakrah in kaj jst vem se o cemu.

Da povzamem. Najprej moramo URAVNOTEZENO osvojiti Fizicni plan. Namen zacetnih meditacij mora biti vedno notranja psihicna uravnotezenost in obvladanje vsakdanjega zivljenja z vsemi njegovimi tezavami. Ne pa takoj dvig k Bogu ali pa preseganje Fizicnega plana, kot tako radi ucijo vzhodni mojstri. To je pri nas na Zahodu totalna zabloda. Je pa treba vseeno povedati, da je vseeno primerna za sicer zelo majhno stevilo ljudi. Kot bi morda rekli RKC kristjani v svojem simbolicnem jeziku:
Da te obdari Sv. Duh, najprej postani Kralj v Bozjem kraljestvu…

Jaz na tvojem mestu nebi trave vec niti od dalec povohal. Pa tudi z meditacijo bi povsem prenehal. Kar si pa ocitno ze storila. Bi pa tudi tvojo domisljijo povsem, seveda zacasno, eliminiral, oz. bi bil izredno previden z njo.

Kaksen bi bil nadaljni korak pri tvojem problemu, pa ti v bistvu tezko svetujem. Za zacetek morda informativni pogovor s kaksnim priznanim strokovnjakom, ki ze ima izkusnje na tem podrocju.

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
marta timer
Guest




Re: strah, tesnoba, zgubljanje nadzora...
Reply #10 - 05.08.2002 at 11:20:53
 
Mlado meso se samo kvari. Natančneje, vse je fizika, če pa ni fizika, je pa kemija. Indijci bi rekli, da je vse Maya ali privid, tisočere podobe ene in iste realnosti. V čem je problem? Dobili ste natanko tiste podobe in življenje, kot ste ga hoteli?!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: strah, tesnoba, zgubljanje nadzora...
Reply #11 - 05.08.2002 at 11:39:17
 
Pri mamilih je znano, da če je pod površjem zmeda, to zmedo spravijo na površje. Trba je torej k nekomu, s komer se da pogovarjat in spoznavat te pod površjem. To je lohk ljubi ali pa tudi psiholog. Ko enkrat stvari spoznaš in razumeš, se same po sebi začno spremembe na bolje.

Kar se pa tiče gozda je pa to lahko ena od najslabših rešitev - vsaj zame je bila. Imaš ogromno časa pestovati svoje bolečine in iz gozda prideš še bolj dotolčen.
Moj recept je eno delo, ki ti ni zoperno in ki zahteva toliko zbranosti, da ne moreš misliti na težave. Recimo križanke, zares dobra knjiga, kak konjiček, prijatelji.. Bistvo je torej okupacija našega premišljevalskega mlinčka s čem drugim.

Edina prava pot pa seveda spoznavanje vzroka.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: strah, tesnoba, zgubljanje nadzora...
Reply #12 - 05.08.2002 at 19:25:42
 
Hi,

Se popolnoma strinjam z Oldijem.

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: strah, tesnoba, zgubljanje nadzora...
Reply #13 - 05.08.2002 at 21:28:04
 
Oldio wrote on 05.08.2002 at 11:39:17:
Moj recept je eno delo, ki ti ni zoperno in ki zahteva toliko zbranosti, da ne moreš misliti na težave.
Bistvo je torej okupacija našega premišljevalskega mlinčka s čem drugim.

to je res eno najboljših prizemljevanj
Back to top
« Last Edit: 06.08.2002 at 11:51:49 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: strah, tesnoba, zgubljanje nadzora...
Reply #14 - 06.08.2002 at 11:15:43
 
Ja ampak to zame ni prizemljevanje, temveč beg pred stvarnostjo, razen ko si sami generiramo težave, kar se pa tudi dogaja.
Menda se celo pri psihoanalizi dogaja, da si pacient "izmisli" travmo, ki jo terapevt želi slišati.
Pri meditaciji je verjetno možno nekaj podobnega, saj gre za metodo odmeva, ko misli generirajo občutja in ta zopet nove misli ...
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2