Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 20192 times)
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
: Žerjavica = bližnica
Reply #15 - 16.05.2002 at 14:03:36
 
dožviš jo lahko tut tko kt ena znanka k je fritezo pozabla isklopt pol je pa cambah vrelga olja odnesla pa jo je štrik zategnu in je k Borut Petrič zaplavala ke u unem prežganem olju.......mislm da je tut ful hitr začela pol hladit tist kar se ni takrat scvrlo.......ampak zdej je use kul.....smo se pa tresli in smejali hkrati.....ja ni kej

enkrat sem pa šou u bolnco prjatla obiskat k je slemer touku pa si je glažouno zatouku u dlan in so mu kite skupi švasal.......pa prau prjatu čist mirno tko kt Aki u Noči na Zemlji........pravi on............ja je en dec tle k je zaspau na krušni peči pa je pol še en dan al dva krave futrou .....pol mu je pa pis MEAT-a dol padu z noge in ga je ženička pobrala pa rekla da more u bolnco ....no in so ugotovil da je tip opečen k svina.......in eto tut on je ostou žiu......

to se prau da smo usi živi pa če gremo čez žerjauco al pa čez ceu pekel.......

plp

Brusli

p.s. pekel....pekel.....je na žaru
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Žerjavica = bližnica
Reply #16 - 19.05.2002 at 17:28:39
 
Vsi ki želite zvedet kdo je po mojem najboljši psihoterapevt v SLO ali celo v Evropi...potem mi pošljite en mejl...
drgač pa ma ta človk...delavnico 24-26 maja ....pa ni 50.000 ampak mislim, da bi se dal zment za 16.000 kekov...to pa ob 2x nočitvi + hrana + žerjavca + zlo zlo dober psihoterapevt (več kot 30 let izkušenj) sploh ni preveč pomojem... pa še to na zadnji in ubistvu edini delavnici  žerjavce (3 dnevni) sem se nazaj grede počutil, kot da sem bil mesec dni na dopustu...

Tko da Devi...se kar strinjam s teboj, da je razlika tut v mojstrih...
Bruc...jest sem bil  5x20 minut na žerjavci ...al pa enkrat 30 minut pa 3x po 10 minut... uglavnem ta tip ne dela tega zarad biznisa...temveč zarad čiste radosti in načina življenja...
p.s. pr istmu tipu delam kundalini meditacijo, kjer plačujem samo za telovadnico...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Žerjavica = bližnica
Reply #17 - 19.05.2002 at 17:47:29
 
magla pa sej veš da brus-li rad spravlja ljudi v dvojnost ....ampak to se na konc izkaže kot čista nagajivost in pa veselje......mal za smeh mal za dobro počutje .......

ampak sej sem si že reku da bo tega maglata zlo dobr spoznat......je pa čist možno da se tega udeležim ......ker brusli----pride kot megla in odide kot magla.

Hvala za povabilo.....in veselim se novih poznanstev...zgleda da mi ta forum kr dobro dene.

plp

brus-li (on the fire)
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Žerjavica = bližnica
Reply #18 - 19.05.2002 at 18:18:03
 
Bruc...hec je št.1 pol pa use ostalo...tko da v imenu humorja in smeha te prosim, da se nehaš opravičevati in pa preveč resno jemati mene takozvaneg Maglo...  Wink

lp Resni
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
regla
1
*
Offline

"nothing exists outside
the moment"
Posts: 37

Gender: female
Re: Žerjavica = bližnica
Reply #19 - 19.05.2002 at 21:55:36
 
gape wrote on 15.05.2002 at 23:29:30:
želje - (prevelika) pričakovanja znajo zjebat marsikako doživetje ja ...


pod to bi se pa tud js podpisala ja...
Back to top
 

moje mnenje
 
IP Logged
 
regla
1
*
Offline

"nothing exists outside
the moment"
Posts: 37

Gender: female
Re: Žerjavica = bližnica
Reply #20 - 19.05.2002 at 22:05:22
 
Js pa bi probala to zerjavico. Sam ne vem zakaj imam pred tem neko veliko spostovanje in se vecji strah. Kaj bi pa ob tem dozivljala...ne vem. Najprej ib samo poskusila, za naprej bi pa se vidla. Enostavno tezko verjamem, da bi mi ratalo. Zato mi je fajn brat vse poste, kjer vidim, da vam je ratalo Smiley
Back to top
 

moje mnenje
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Žerjavica = bližnica
Reply #21 - 20.05.2002 at 10:28:18
 

Saj to je pa bistvo vsega: če zmoreš premagat ta strah in nesigurnost vase, zmoreš vse.


Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Žerjavica = bližnica
Reply #22 - 16.06.2002 at 10:48:59
 
različni mojstri...ali moje videnje dveh različnih mojstrov

Moja prva izkušnja je bila pri mojstru-začetniku, nadaljeval pa sem pri mojstru-expertu, zadnja izkušnja (včeraj) pa je bla zopet pri mojstru, pri katerem sem spoznal pot ognja...

Cenim vse mojstre, vseeno pa je edini pravi mojster OGENJ sam...
Mojster te pripravi, da greš dosti sproščeno (čim manj blokad) skozi žareči prag. Vendar, pa ni odvisno od mojstra, temveč od tebe, kaj boš odnesel, kaj boš izkusil. Mojster lahko pokaže pot, vendar jo boš ti hodil, če se boš odločil zanjo...in če se odločiš, potem se zavedaš, zavedaš se da je mojster potreben za začetek, ne pa toliko za napredovanje...
Razlika med mojstri se kaže tako v filozofiji, kot v cilju take izkušnje.
Cilj pa je lahko pogum, da premagaš strah, ali pa kar razsvetljenje... razlike so torej očitne, pravtako cene, katero postavijo mojstri za tak proces...
Razlike pa so tudi v ljudjeh, ki hodijo na take delavnice... in ena izmed takih razlik je tudi med gapetom in Maglo... Grin

Medtem, ko mene zanima vedenje, gapeta zanimajo pravila in pa pravila. A sem že omenil da gapeta zanimajo pravila, v katera verjame...da so taka kot so pravilna in da ni možnosti, da so le izmišljena oz. kulturno pogojena...



Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Žerjavica = bližnica
Reply #23 - 16.06.2002 at 12:14:45
 
ja izkušnja
izkušnja okolja - okolice - in sebe kako odreagiram na to okolje - kakšno to okolje v katerem sem tukaj in zdaj je.

ja mene zanimajo pravila - hočem jih spoznat čim bolj da bom enkrat lahko delu po pravilih brez odstopanj, brez odvečne izgube energije.
te izgube energije so (žal) prevečkrat odvisne od drugih ... lahko bi magla npr reku da ga je spekl tolk, da je mogu dol iz žerjavce skočt, zarad sebe, lahko pa bi gape reku da ker je zgubu podporo okolja - ker je zadost ljudi s svojim 'kurjenjem (svojega ali drugih?) ega' prepriču v to da mu itak ne rabijo dajat podpore - tko kt jim jo on ni daju - razen s tem ko nam je lepo krsno demonstriru kako ne rebiš gledat nad mojstra, ampak lahko gledaš v žerjavico (kar nam je mimogrede že aleš demonstriru eno leto nazaj), ko nam je demonstriru da lahko kr tacaš po ognju, pa s tem da je vsak peti ki je šel čez bil on v povprečju (od 40 ljudi) ... rudi ga je kr za vesoljca določu ... nimam nč proti

narobe si si interpretiru navodilo mojstra da naj gre čez tisti, ki ga ogenj potegne, da ni treba glih po vrsti hodt tko kt smo v krogu (je blo to bl mišljeno tako da se nebi zgodilo kot na prvi žerjavici ko je red prišel na gapeta, da gre prvi čez, takoj za mojstrom ... pa ni šu).

skratka pomoje si s tem 'kurjenjem s pomočjo razkazovanja' ega naredu sicer velik za sebe in ostale, ampak pomoje vseeno obstaja lažja pot.

zdej mojster se je mal zaj.... ker ni takoj ko so se pojavili ustavil vseh motečih elementov
: maglo s svojimi izpadi
: prekinjanje kroga med hojo nekoga čez ogenj
: bogi aum sodelujočih - ne podpora drugega - imho
: nedajanje možnosti drugim da bi šli čez ... se je blo treba kr mal grebst - matejo npr je izredno zmotilo to da se ljudje niso postavili v krog na koncu žerjavice ko so prišli čeznjo ... da bi nekako vsi imeli enake možnosti it čez ... ampak so se vračali nazaj na mesto pri vhodu v žerjavico, če ne celo kr direkt v vrsto (demostrator: magla)
: kamerman v krogu , ne izven, kjer bi mogu bit ...

je sicer logično da ko je enkrat kamerman v krogu, da ga težko vn vržeš, ker on je svojo distrakcijo že naredu (četudi ti je stal za hrbtom in ga nisi opazil v začetku) in zato ga sprejmeš in pustiš tam kjer je.
očitno je isto pravilo obveljalo za vse naslednje 'motnje' -  tko sm jih jest dojemu.
pravilo pa je blo SPREJEMANJE.

če primerjam s prvo svojo žerjavico, je bilo tokrat ogromno več motenj, ponavljam, zame, ko sm šu drugič čez, sm ko sm šu proti žerjavici, opazu, da krog sploh ni zaprt, to me je še dodatno zmotilo in ko sm šu čez me je spekl, sicer se mi danes nič ne pozna, ampak to da me speče mi ni fajn, lahko da sm mel blokado na hrbtenici, no ja tm okol nek na sliki, ampak pomoje ne, rudi naprimer je ugotovu da mu je prebil zarad ene ženske k jo je dopoldan čistu, ker veljda on tm že nima blokade ...
pomoje pa nam je prebijal ker nismo bili sposobni imet mirnih in čistih misli, ker so nas moteči elementi zmotili, posledično nismo bili sposobni 100% koncentracije in energija ognja nas je naučila lekcije.
nč narobe, ne me narobe razumet.
lekcija k lekcija ... ampak tko kt je magla ugotovu mene zanimajo pravila, bolje vedenje (o) njih (pravil življenja) in to zato da bom enkrat znah hodit po srednji poti, ker jest ne maram extremov, mam rajši mir. in jest ne rabim tacat po ognju zato da si dokažem da grem lahko čez, ego pa tud vem da mi ogenj ne bo skuru ampak ga bom mogu sam, in moja naloga včeri je bla pomagat 2 prjatlcam ki sta prišli na ogenj včeri in tudi vsem ostalim ki so bili prvič, in sebi pač s ponovno izkušnjo - med vesoljci - ne med zemljani.
in jest sm jim pomagu z aumom in s tem da sm držu svoj del kroga zaprt ... pokazat da se da čez jim itak ni blo treba, ker to je magla naredu in vsi ostali, ker mi (z mirotom vred) itak skorde nismo pršli na vrsto za prvo prevleko ognja.

tko da ... jest morm povedat da mi je bila prvič, ko nas je blo tud samo 25 precej lepša izkušnja kot pa včeri ko nas je blo neki čez 40.
pa je blo prvič precej več 'zijal' vključno s čist pijanimi gasilci ... pa ni imel noben pripomb ... pa tud aleš je vsakič ko je šu čez pokazu spoštovanje do mojstra in ga objel (čeprov se mu je vidl da mu je čist preveč začetniška žerjavca), kar je magla precej hitr nehu delat, k se mu je tolk mudil nazaj v vrsto.

ne narobe razumet, kdorkoli, magli sm to že včeri povedu in sm mu tud oblubu da bom napisu na forum ... in zdej je kle ...
... primerjava dveh različnih okolij pri istem mojstru v razmiku enega leta ...
skoz oči gapeta.


aha še to ::: Žerjavica = bližnica ::: do enega nivoja
tko kt vsak drug pripomoček ... razsvetljenje pa je v nas.
ne v pripomočkih.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
REFLEKSNE TOČKE NOG
Reply #24 - 16.06.2002 at 14:04:17
 
ja tole sm še ostal dolžan magli ... in vsem ostalim ki vas to zanima

REFLEKSNE TOČKE NOG
web werzija - www.gape.org/gapes/prispevki/files/refleksnetocke72.jpg
print verzija - www.gape.org/gapes/prispevki/files/refleksnetocke300.jpg
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Žerjavica = bližnica
Reply #25 - 16.06.2002 at 14:21:58
 
Grin  Wink  Cheesy  Smiley      ....  8)

Ja the best gape...šlo je do solz  Cry...zarad preveč smejanja)...
Da razložim. včeraj sva bla z gapetom, na eni žerjavci in očitno sem se jest bolj zabaval, kot on... On je pazil, na kuljegico in punco in pa POMAGAL še ostalim, pri tem pa mu ni bilo všeč...da se nekateri kar niso mogli držati pravil...
Jest pa sem se prepustil, in užival...  Grin

gape, res sori, ker kle pucam tvoj ego, sam ker ti želim le najbolje in še dolžan sem ti eno uslugo (rizle pa voda...) , sem se odločil, da ti razbijem te očala, ker je škoda kalibra tvojega kova, da ostane na eni super visoki razvojni fazi, ker faz maš neskončno...in čeprav si na super visoki ravni... si še vedno za neskončnost oddaljen od tistega čemur stremiš...namreč tvoj cilj je ENOST... in kokr vem tut veš, da je edini način, da najprej sebe sfuraš u enost, pol pa še cel svet...ne pa obratno...
to ti ne pišem, ker bi jest neki vedu al pa ker bi bil jest kao boljši... ravno obratno...to pišem ker vem, da si sposoben deček, ki svoje cilje uresničuje z neverjetno voljo in TO VOLJO, ki jo maš...uporabljaš za širjenje EGA...ego pa ma to lastnost, da se nebo n'kol razpočil, pa čeprav bo velik kot gora....
s tem sicer pridobiš, na strokovnosti, na samozavesti, premetenosti, pametnosti itd...ne pa na zavedanju, čeprav ROKO NA SRCE...si na dobri (obetavni) poti... valjda s pomočjo tega foruma in pa čudakov kot sem sam...
to pa pišem zato, da bi mi še ti mal razbil moj ego  Tongue

lp vsem zažgancem podplatov  Wink
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Žerjavica = bližnica
Reply #26 - 16.06.2002 at 14:23:09
 
tenks...evo že dajem dol štumfe  Grin
Res si hiter in pa res si mož beseda...oz. mož akcije


p.s. ni mi uspel pogledat tiste slikce...
guna za print pa dela... še enkrat tenks...ampak se nardi samo 1/20 od celotne slike...tist kar se vidi so verjetno prsti...tam pa nisem bil opečen... dej ko boš mel cajt in to pomeni, dejansko takrat ko ga boš res mel.. ne pa kao v najkrajšem možnem času... preveri in povej, kaj se da.... upam pa, da te zarad tega ne bo kej bolj praskal po glav... ajde
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Žerjavica = bližnica
Reply #27 - 16.06.2002 at 15:16:14
 
da best da sm te do smeha spravu  Grin

opravičeval se ne bom

U can't chnge the world but U can change yourself
to vem točno
ampak, tako kot vedno zame velja ... ne rabijo drugi ga najebat zato da se bom jest spremenu ... ne rabijo drugi jest mojga egota ... razen tisti katerim dovolim/prosim.
tebe nism prosu za to!
ampak ... sprejemam tud to ... zakaj bi se branu ...

slike zdej delajo
una k je za print se jo splača najprej Save As ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Žerjavica = bližnica
Reply #28 - 16.06.2002 at 22:35:25
 
Ja, da še jst povem svoje, kak je blo učer...

spet sem preveč pričakvou (kriv je Magla k je govoru da bom samga sebe srečal na žrjavci Wink  ) ubistvu sem največjo katarzo doživljal, ko smo okfrog žrjavce stal preden sem šel čez,ko smo tulil aum (ja se   strinjam z gapetom: premal so tulil aum)  in sem se odločil da grem gor, ko sem se poguvarjal z ognjem in sem čutil kako prejemam njegovo ljubezen, ki je ena...
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Žerjavica = bližnica
Reply #29 - 17.06.2002 at 13:22:28
 
Bom pa še jaz svoj pisker pristavil.

Absolutno se strinjam z gapetom glede izpadov. Pa se ne bom šel zdaj enih visokoduhovnih globokoumnosti, ampak osnovnih pravil obnašanja v večji skupini, kar se učijo že otroci v vrtcu, Magli pa je to očitno nepoznano.

Naj napišem tako, kot bi napisala tršica iz vrtca: kaj bi bilo, če bi se eden prepotenten mulc kar naprej vrival v vrsto za malico, čeprav je svojo že dobil? In to kar naprej in naprej!?

Ko sem šel drugič čez sem bil na vrsti za njim in moram reči, da me je zelo motilo. Ko sem videl, da je že čez, sem se pripravil, da bi šel še jaz, pa se je naenkrat spet pojavil gor in ene afne guncal. Valda je hotel pozornost pritegnit ali kaj. Mene pa je seveda zmotil, saj, ko sem bil pripravljen in na vrsti, nisem mogel gor. In potem, ko sem se ponovno pripravil, je prišel spet afne guncat.

Pomanjkanje samozavesti se kaže tudi na tak način.

In kolikor sem se pogovarjal z drugimi, je motilo vse, ne samo mene.

Torej, preden bi kdo rad razpravljal o mojstrih in njihovih delavnicah, naj najprej pomete pred svojim pragom in se nauči osnov obnašanja pri teh stvareh.

Če bi bil jaz mojster na tisti žerjavici, bi mu vrnil denar in ga poslal domov.

Kaj hočemo, najprej se je treba naučiti, kako se nese žlico v usta in kako se lula in kaka, da ne bodo gate usrane, šele potem pa razpravljati o egu, enosti, volji in vsem tistim, kar Magla očitno dobro odbvlada.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3