Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 20312 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Žerjavica = bližnica
28.11.2001 at 10:21:14
 
Predstavljajte si da ste življenje. Živeti ste začeli, ko ste prišli iz maternice...prišli ste iz nič v svet... nastali ste čeprav vas prej ni bilo... ČUDEŽ! ki to sploh ni... je pa lepo, je nekaj posebnega in ja TI si poseben, edinstven...

Kolikokrat se spomniš tega?
Kolikokrat moraš ponavljati iste napake da končno sprejmeš sebe takšnega kot si...karkoli to že je...?

Seveda ni lahko...
Vendar se da narediti marsikaj in žerjavica je pot - bližnjica, ki te pripelje do TEBE.
Ogenj očisti tvoje telo, napolni te z energijo matere Zemlje...energijo ljubezni...energijo kreativnosti, smeha, radosti...

Meni pomeni ogenj izbiro, moč da lahko naredim to kar hočem...  

Hvala
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Žerjavica = bližnica
Reply #1 - 28.11.2001 at 10:39:41
 
Magla,

pred nekaj tedni je človek, ki ga zelo cenim (tudi pripravlja rituale hoje po žerjavici), rekel, da gre po žerjavici lahko vsak, ki ima odprt pleksus oz. tretjo čakro. Kdor ima odprto četrto čakro (srčno), pa lahko hodi po vodi.
Eto, vidiš, in sedaj ne vem, zakaj je en kup ljudi  z odprto tretjo čakro, ki hodijo po žerjavici, ne poznam pa nobenega, ki bi hodil po vodi in nobenih ritualov hoje po vodi še nisem zasledila...
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Žerjavica = bližnica
Reply #2 - 28.11.2001 at 11:18:50
 
striktno imho

zemlja je na tretjem nivoju zavesti, (ko pride maitreja na sceno bo padla četrta in pol peta), zato smo tu tudi ljudje (na tretjem nivoju), kdor je na četrtem nivoju, ga drugi 'ne razumejo', in zato drugim ne kaže hoje po vodi, čeprov sm tudi za tako delavnico že slišu, ampak samo slišu.

sej sm reku imho.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
beno
Guest




Re: Žerjavica = bližnica
Reply #3 - 29.11.2001 at 14:26:35
 
čez pol ure grem k človeku, ki je naredil delavnico hoje po vodi. rekel je, da je njegova žena prišla do pol bazena potem pa jo je nekaj zmotlo in je padla noter. dobro da zna plavat Wink. bom ga vprašal če bo hotel povedal kaj več o tem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Žerjavica = bližnica
Reply #4 - 03.12.2001 at 21:56:06
 
Ana
Sej ni fora da greš lahko...to gre res lahko vsak...sam to sploh ni vse...TO SPLOH NI VSE... ni samo zmožnost iti ali pa v mojem primeru plesati po žerjavici in pri tem ostati neopečen... ne. Kar sem hotu z mojim thredom povedati je...da sem doživel zelo globoko, osebno izkušnjo SEBE, in da mi je ta izkušnja dala moči, samozavesti in ja zavedanja, ki ga nisem vajen... nič več strahu, nič več obotavljanja, nič več samopomilovanja...samo praznina...in to praznino sedaj polnim z ljubeznijo - mojo ljubeznijo...

Praviš da obstaja hoja po vodi - ja in... kaj ma to veze s hojo po žerjavici... do kdaj se morajo dogodki, ki te pripeljejo do izkušnje z Bogom primerjati med seboj... je voda  in je ogenj - oboje vidim kot pot in oboje je po svoji definiciji DOBRO... zame ne obstaj več višja in nižja raven...obstajam jest karkoli to že je... in se učim
Ko bom imel pa možnost bom pa itaaak poskusil tudi z vodo...ker sem RADOveden
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Žerjavica = bližnica
Reply #5 - 04.12.2001 at 07:37:17
 

oprosti, Magla, samo firbčna sem bila, če res obstaja nekaj takega kot je hoja po vodi pri nas, v Sloveniji. Enostavno vem, da so ljudje po svetu, ki jim je hoja po vodi ta mala malca, ampak zato ne bi nastopali v cirkusu in se razkazovali, da bi mi, zahodnjaki, ahali in ohali in premišljevali, kje je finta.

Sama nisem šla po žerjavici - pač ni bilo priložnosti. Vem, da ljudje doživljajo globoke občutke ob tem ritualu, in, kot si rekel, kaj ima voda opraviti z ognjem? Oboje je pot in oboje je dobro.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Žerjavica = bližnica
Reply #6 - 15.05.2002 at 10:14:15
 
Evo še enkrat sem šu na žerjavco in lahko bi kar prepisal prvi post...
Misli bolj jasne, sem bolj srečen, bolj zavesten...bližje svojim 100%...
aja plesali smo baje več kot eno URO...sicer se je men zdel pol ure sam če pomislim koliko muzike se je zvrtelo v tem času...bo kr res da je blo več kot eno uro...

Uglavnem obstajajo ljudje k te prpeljejo čez žerjavco in obstajajo mojstri, ki te prpeljejo do ene globje izkušnje vas samih... Razlika v ceni je plunk v morje glede na učinek ki ga ima taka izkušnja za posameznika "lahko"

In kaj se "lahko" zgodi...
Verjetno imate kako lastnost, ki jo ne želite.
Verjetno ste kdaj pa kdaj utrujeni
Verjetno ste se kdaj poškodovali, pa ste sedaj na tistem deluj telesa bolj občutljivi
Verjetno vas je nečesa strah...

uglavnem veste, da želite nekaj spremeniti na sebi, pa ne veste kako in nimate moči za tako spremebo. Po eni preprosti razlagi gre kle za strah, ki pa je nezaveden, se pravi da se ne spomnite točno, kdaj in zakaj vas je blo nečesa strah...če pa dobite eno energijo...potem dobite moč nad kreacijo svojega življenja, svoje usode, svoje sreče...svojega sveta....in ta moč je v vas, ta moč je vedno prisotna...po mojem ogenj samo spuca meridiane odvisno pač koliko časa ste na ognju in koliko ste pripravljeni prepustiti se ognju in ko vam spuca meridiane... SE SPOMNETE, da v vas je ogenj življenja, da ste kot iskrica, ki leti po zraku...da ste svobodni, da se mate zelo radi in da je življenje igra

Zakaj ne opeče?
Nevem... vem pa da me je peklo ko sem bil gor in da mi je blo obenem usen če me peče al pa boli...puca pa res dobro in sploh ni orenk bolečine...če bi me pekel tko k opekline pečejo na 800-1200 stopinjah...pol nebi stal eno uro gor al pa celo več, mar ne
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Žerjavica = bližnica
Reply #7 - 15.05.2002 at 12:53:19
 
magla zdej te že neki cajta berem na forumih in vidm da si na dostih delavncah biu in jih vidu ......tut jest bi ampak ne vem za to morš bit verjetno kr loudid........k jest bi itak use take fore obiskou.......ali........morm tut žvet......vsaka taka delavnca pa šteje 50.000 sitov ......torej maš kkšn recept zame .........k ne vem kako prežvet s takim budžetom k ga mam....flet plačvat pa služba pa še neki dodatno študirat pa ........komu rečt nej mi da popuste.........za tele obrede in tečaje. Sej res ni stvar al pa use u dnarju .......ampak brez njega me pa definitivno ne bi spustili na te delavnice........mene pa use te stvari k jih te veliki ljudje kažejo zlo zanimajo.

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Žerjavica = bližnica
Reply #8 - 15.05.2002 at 17:15:02
 
Hodila sem ze po zerjavici in sem zalostna zaradi tega. Se mi zdi, da smo v tisti hoji takrat spustili ven obcutenje ognja, ki bi ga morali dozivet. Sla sem cez....parkrat....mala malca.
Namest, da bi slavila, bolj cutim, ko da sem oskrunla neko dobro energijo. Jo prinesla okoli, ne pa jo castila.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Žerjavica = bližnica
Reply #9 - 15.05.2002 at 18:30:19
 
kako to misliš?
slab voditelj?
al kaj?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Žerjavica = bližnica
Reply #10 - 15.05.2002 at 19:04:49
 
Slab voditelj...o tem ne morem presojat.
Po moje sem imela sama prevelike zelje. Ogenj je moj element in za mene je pomenila zerjavica visek vsega, kar lahko z ognjem dozivim. Tud jaz sem si predstavljala to, o cemer govori Magla, plesanje, ekstazo, popolno predajo.
Zelela sem obred, ne premagovanja.
Potem pa se mi nic ni zdelo prav, najmanj prav se mi je zdelo ploskanje ob prehodu cez ogenj, recimo, vse skupaj je izzvenelo skomercializirano, kot nek instant preskok primeren za vsak dan in vsakega. Druzabno srecanje. En kup opravljanje, kje in pri kom je ogenj boljsi. Evo, se ena stvar, ki jo zmoremo, kaki frajerji smo. Nobenega notranjega dozivetja.
Saj ne, da ni bilo sprememb, bile so globoke spremembe, med drugim par dni nisem rabila ocal, ampak se mi je zdelo, da smo ogenj pravzaprav izrabili. Tak ko vzames tableto, ko te glava boli, gres pac cez ogenj, ko imas kak malo vecji problem.
Se mi pa zdi, da smo ogenj bolj spostovali takrat, ko smo se zbrali ena nazgana klapa, pa skakali prek njega, kot pa tistikrat, ko smo hodili cez.

Po moje sem bla tam jaz napacen del skupine. Ker ce bi bil tak slab, ko se je meni zdel, niti hodit ne bi mogli cez njega, a ne?
Sam na tak ogenj ne grem nikol vec. Rajsi sedim sama pred sveco Smiley

Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Žerjavica = bližnica
Reply #11 - 15.05.2002 at 23:29:30
 
želje - (prevelika) pričakovanja znajo zjebat marsikako doživetje ja ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Žerjavica = bližnica
Reply #12 - 16.05.2002 at 07:35:24
 
Devi, te razumem, ja.
Tisto, da ni globine notranjega doživetja, da je vse skomercializirano, da je vse za vse in predvsem zato, da se lahko o čem debatira. Sama sem rabila kar nekaj časa, da sem ugotovila, da ni vsak, ki leta po delavnicah, srečanjih itd , kar je vezano na duhovnost, notranje bogat. Koliko je ljudi, ki znajo cele knjige duhovnih misli na pamet, se znajo ure in ure zgovarjati o duhovnosti, a tega ne čutijo v srcu in ne živijo po kozmičnih zakonih.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Žerjavica = bližnica
Reply #13 - 16.05.2002 at 10:09:27
 
Devi- to je mogoče eden izmed razlogov zakaj sam nisem še šel na to hojo čez žerjavico....vse skupaj je tko kt.....če primerjam kako se prestrašene ovčke zberejo na drugi strani žerjavice in pol blejajo beeeeeeee.beeeeeeee.......beeee.......kožuh nam ni zgorel.........he, he.......men je to mim taka družbena premagovanja.....spominja me na burko........sem pa sam biu pr enih balinezijcih k so delali originalen ketchak Dance ko se moški posedejo v tri koncentrične kroge in potem pride ženska v sredo plesat neke hindujske fore, v katere so zaviti kulti črne magije - ali poganske stare religije ....kokr hočš in potem delajo počas ene take ful dobre dihalne vaje pa pojejo tko hecno in vsi so nakulirani in daleč od ovc.........sam pol se jim po neki časa začne feclat in vsi začnejo zlo čudn gledat dokler en od njih čist u trance ne pade.......no pol pa tega možička dajo na en štil od metle k ga jaha k konjička in začne plesat po žerjavci ampak to ne tko kt pr nas uni luzerji ko stečejo čez in pol si doma na zid diplomo prbijejo........model je skakou po žerjavci ene 10 min ........modela okrog njega sta jo pa nazaj na kup grabla......in jo je brcou pa teptou pa se zaajebavou u transu k da bi biu mau prfuknjen.........no in pol k je uniču uso žerjauaco....ni blo več žarečih delov ............je prletu tam en indijanc.........oprosti vrač ........in ga je neki butnu po glavi in en mlečn gres čez glavo vrgu in se je možiček zbudu ............no in pol sem gledou njegove noge.....tam mu jih je spucou z enim listom od banane en drug tip.........ubožček pa še ene 15 min ni vedu kje je in kaj je blo.......biu pa je viodt tko zmatran kt da bi od gospodarskega R. šprintou u Trnovo do kuda na en PER.

Eto tolk od mene

plp

Brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Žerjavica = bližnica
Reply #14 - 16.05.2002 at 11:08:49
 
Tak ko si rekla, Ana Smiley

Ne me razumet zdaj, ko da imam kaj proti zerjavici. Hoja po zerjavici je sigurno lahko tudi cudovita, ali pa tudi hecna (Brus-li Grin)
in sigurno jo je vredno dozivet.
Sam tak ko pri vseh stvareh, treba je najt nekoga, s katerim to lahko dozivis.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3