Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9
(Read 59251 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: INTUICIJA
Reply #45 - 07.01.2002 at 11:34:03
 
začni prakticirat, pa boš vidu zakaj mi v vse to kar tipkamo verjamemo, da ne rečem vemo, saj smo doživeli, v tisto ni problem verjet. če pa nočeš doživet si moraš pač dokazat. jebiga. lahko pač doživiš. in pol veš.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: INTUICIJA
Reply #46 - 07.01.2002 at 21:54:16
 
V resnici obstaja še veliko vec,ko  pa tu pišemo.
Problem je to,da so besede zelo omejene in je težko izraziti nekaj kar cutiš,ali pa nekaj novega.
Quote:
Ali ni iz vseh teh vaših in mojih odgovorov razvidno, da pojma nimamo o tem kaj smo. Vsak si domišlja svoje teorije v katere je prepričan,

Ravno zato pa smo tu,da lahko iz svojih izjav in na podlagi drugih komentarjev spoznamo sebe in kaj s svojimi besedami povzrocamo.
Je pa dobro,da smo tu ,priblizno vsi na istem nivoju in lahko drug drugega veliko bolj razumemo,kot pa nas bi razumel nek povprecen clovek.
Quote:
Meni žal ne, ker pač ne verujem ampak želim vedeti, če ne pa vsaj slutiti, v katerem grmu tiči zajec

Ampak,ce ne verjameš,tudi vedeti ne moreš.
Z vero si odpreš možnost,da nekaj spoznaš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: INTUICIJA
Reply #47 - 08.01.2002 at 08:01:07
 
Z vero si odpreš tudi možnost, da verjameš v izmišljotine, ki s stvarnostjo nimajo veze.
Sicer se mi je pa danes zjutraj zastavljalo tole vprašanje:
Čemu od naštetega vsakdo od vas pripisuje izvor v nerazumnem delu možgan, čemur smo nekako rekli inruicija ali DUŠA. Drug možni odgovor je razum.

1. Nacionalizem
2. Jeza oziroma ravnanje v afektu
3. Destruktivno obnašanje v partnerskem odnosu ko si prizadet
4. Uživanje krepko škodljivih drog
5. Divjanje po cestah
6. Spolne zlorabe in drugačno izživljanje nad lastnimi otroki

S temi vprašanji hočem nakazati temno plat naše DUŠE
7.
3.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: INTUICIJA
Reply #48 - 08.01.2002 at 11:22:40
 
oldi se mi zdi da se nismo razumel, al pa jest narobe razumem reč.

intuicija ne prihaja iz nerazumnega dela.
ona prihaja od višjega jaza, ki itak ve vse, saj je najbilžje enosti, blem je v tem da imamo čisto ozek snop povezave z njim - zavesti, zavest je tako majhna da glih komi kdaj pa kdaj zaslišimo glasek od intuicije - glasek višjega jaza. pa še takrat ko ga zaslišimo nas razum (predator) prepriča da to itak ni to. pa je.
dušo pa sploh ne vem kam točno bi vtaknu klele, verjetno ona združuje vso reč ki se tiče mene na enrgetski ravni.
bi verjetno lahko reku da razum, ki je naš sovražnik, on prepisuje podzavest, z novimi podatki, ki so nekako sooblikovani od višjega jaza in so boljši približek tistemu kar naj bi bilo in odmik od tega kar je. ko pa nekaj popolnoma ozavestimo, s tem odrivamo predatoraja - razum stran in on ne more več jest naše zavesti - je ne more več spreminjati v podzavest in tako je povezava do višjega jaza vedno močnejša - širša, vedno bolj nas upravlja višji jaz (vedno več inforamcij dobimo od njega in vedno bolj jim zaupamo), ki je edini pravi jaz, čeprov iz tega pogleda kjer smo zdej, ko nas upravlja predator to pač ne izgleda tako, ampak izgleda kot da nas hoče prevzeti v upravljanje neka tuja sila.

tko da ... mal me je odpelal off ... nerazumni del možgan, kaj to za tebe predstavlja na energetskem nivoju, ne znam drugač rečt ... probi ta izraz prevest v naš jezik ... je to mogoče podzavest???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
vesna p
Guest




Re: INTUICIJA
Reply #49 - 08.01.2002 at 12:29:42
 
..in delamo na tem, da bi blo tega, nerazumljenega dela namreč, čimmanj ... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: INTUICIJA
Reply #50 - 09.01.2002 at 07:53:50
 
V iskanju izraza za tisto kar ni čisti razum (v mislih imam tisti najvišji sloj možgan, ki razmišlja) sem prišel pač do izraza nerazumski. Vse kar iz glave prihaja in ni plod razumskega premlevanja je zame nerazumsko, vendar s tem nikakor ne neumno.
Ko sem skušal nerazumski del popredalčkati mi nikakor ni uspelo narediti ločnice.
Recimo da se začne pri:
principu vožnje kolesa (lovljenje ravnotežja), nadaljuje s
povsem avtomatično vožnjo z avtom v službo,
hipno reakcijo strahu (ko te nekdo ustraši),
odpor do drugačnih ljudi,
ljubezen,
gon po potešitvi stiske s hladilnikom,
odpor proti delanju nečesa, kar bi moral storiti, pa te nekaj vleče nazaj,
vzgib da storiš nekaj nelogičnega in
konča pri notranjem glasu.

Kako tu postaviti ločnice? in stvari popredalčkati in na kaj jih popredalčkati. Popredalčkati izključno zato, da vemo o čem govorimo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vesna p
Guest




Re: INTUICIJA
Reply #51 - 09.01.2002 at 09:16:32
 
Oldi, mogoče tiči zajec v tistem grmu (oz.stavku), ko si napisal, citiram "ker pač ne verujem ampak želim vedeti ali vsaj slutiti, v katerem grmu tiči zajec" !!!   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
vesna p
Guest




Re: INTUICIJA
Reply #52 - 09.01.2002 at 12:08:05
 
..še to Oldi, če ne čutiš potrebe, da bi verjel, potem ne boš vedel ...!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: INTUICIJA
Reply #53 - 09.01.2002 at 17:48:57
 
Q
V iskanju izraza za tisto kar ni čisti razum (v mislih imam tisti najvišji sloj možgan, ki razmišlja) sem prišel pač do izraza nerazumski. Vse kar iz glave prihaja in ni plod razumskega premlevanja je zame nerazumsko, vendar s tem nikakor ne neumno.
Q
hja ... to kar pride mimo razuma je pomoje intuicija, razum pa so v bistvu vzorci (razum deluje v okviru vzorcev), podzavest v bistvu, to kar si naštel je definirano kot vzorec, mogoče bi ljubezen lahko dal ven, ampak to je en tak zlo zakoreninjen vzorec, ki je v bistvu (recimo temu tako) že sčiščen - od vedno - od začetka - njega težko zjebeš - on deluje skoz - to da hočeš ljubezen - zato smo tukaj - da spejemamo in dajemo ljubezen.
imho ... recimo ... itak je tole zlo težka tema
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: INTUICIJA
Reply #54 - 09.01.2002 at 21:45:04
 
Quote:
Z vero si odpreš tudi možnost, da verjameš v izmišljotine, ki s stvarnostjo nimajo veze.

Ne bi rekel.
Večkrat je tako,da je v izmišljotini vec stvarnosti,kot pa v neki takoimenovani resnici.
Ali,kot pravimo,v vsakem vicu je nekaj resnice. Grin.

Mislim,da se tu gre bolj za neki strah pred neko manipulacijo.Torej ne želiš le necemu slepo verjeti,saj se bojiš,da boš postal orodje v rokah nekoga drugega.
Zato pa se,kot praviš raje zaneseš na svoj razumni del.
Ampak ravno v tem je fora,da ta tvoj razumni del ni tvoj,ampak je le odsev okolice,šole,tvojih staršev....
Vsi smo tako zmanipulirani,da se tega niti ne zavedamo.
Zato pa je potrebno prerasti ta razumni um in pogledati cez "zidove" našega razumnega uma.
In šele tu pride do izraza intuicija in višji jaz.
In ko imaš to višje zavedanje,potem tudi ni vec nobenega strahu,saj se zavedaš necesa,cesar se obicajni ljudje ne zavedajo.
Smiley

Quote:
..in delamo na tem, da bi blo tega, nerazumljenega dela namreč, čimmanj ...  

Jap. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: INTUICIJA
Reply #55 - 10.01.2002 at 07:57:06
 
Comp Na prvi pogled imaš sicer prav, vendar le, če so sprejete informacije vzete nekritično.
Po moje so pa stvari ravno obratno. Naša intuicija po moje deluje po principu medvedek zleze vase ali po vaši veri se vam bo zgodilo.
Z drugimi besedami: Če v nekaj verjameš, pa magari če so to Murphijevi zakoni, boš za pritrdilne argumente bistveno bolj dovzeten kot za tiste proti tvoji veri.

Gape: Razum je samo tisto, o čemer smo sprejeli razumski sklep. Ko se voziš v službo pri tem prav nič ne razmišljaš. Ko prideš v križišče se (glede na ostale)obnašaš povsem "nagonsko", enako prestavljaš menjalnik, izbiraš poti v križišču. To zame niso miselni vzorci.
Miselni vzorec je recimo, da so južnjaki golazen, iz nerazumskega dela možgan pa nam prihaja odpor do drugačnosti.
Recimo ko oni po cele popoldneve poležavajo in se zafrkavajo v družbenem stanovanju, ti pa cel dan garaš da bi naredil enonadstropno bajto za svoje otroke.
Iz nerazumskega dela možganov torej prihaja: Jebemti, tudi jaz bi rad poležaval, ampak nek gon v meni me sili, da celo življenje garam. Ker pa se slednjega ne zavedamo v takšni obliki kot sem zapisal, se stvar pretransformira v "banda južnjaška".
Slednje je torej miselni vzorec, intuicija pa pravi; tudi jaz bi ležal, pa mi drug vzgib iz nerazumskega ne dovoljuje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: INTUICIJA
Reply #56 - 10.01.2002 at 21:53:02
 
Quote:
Comp Na prvi pogled imaš sicer prav, vendar le, če so sprejete informacije vzete nekritično.

JA. Saj ravno v tem je finta.
Dokler boš vse presojal in na takšen nacin resnico prilagajal svojim navadam ali potrebam,tako dolgo niti nimaš možnosti,da boš slišal,kaj ti intuicija želi sporociti.
Zato pa je treba delati na tem,da ne obsojamo in da ne živimo le po nekih ustaljenih vzorcih.
Quote:
Po moje so pa stvari ravno obratno. Naša intuicija po moje deluje po principu medvedek zleze vase ali po vaši veri se vam bo zgodilo.

Vidim,da razmišljaš znanstveno in verjameš le v tisto,kar znanstveno dokažejo.
Ampak znanost je še zelo primitivna im omejena.
Znanost oz. materialni svet,le pocasi sledi duhovnemu.
Tudi racunalnik je bil nekoc le,kot neka blodnja ali sanje nekoga.Spoznal sem,da ljudje nismo ustvarili nic novega,ampak le poustvarjamo.Vse te stvari,ki jih imamo,ali pa še jih nimamo,že obstajajo,kot neki vzorci v duhovnem svetu. To je dejstvo.
Zato ravno mi,ki smo odprti za intuicijo ali neke "blodnje",kot jim ti praviš,znanstvenikom dajemo ideje oz. postavljamo temelje.
Torej odprtost za intuitivna sporocila ti omogoca,da spoznaš stvari,o katerih se znanstvenemu umu še niti ne sanja.
Dandanes je DUŠA neka izmišljotina,jutri bo to znanstven dokaz.
Cas bo vse pokazal.Tudi tebi.

Lahko bi bil znanstvenik,ampak,raje sem clovek z DUŠO in telesom. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: INTUICIJA
Reply #57 - 11.01.2002 at 08:48:45
 
Misel o nečem pa res ne moreš primerjati z dejstvi. O računalnikih se jim pred 100 leti ni še niti sanjalo, pred 20 leti pa niti slučajno nismo mogli verjeti, da bo njihov takt preko 100MHz.
Ljudje torej ustvarjamo nekaj novega, sicer pa itak velja, kar lahko en bedak vpraša, 1000 pametnih ne more odgovoriti.
Odprtost za intuitivna sporočila pomeni sprejemanja fantazm. Poglej talibane, ki so odprti za te stvari. Zažigajo slike, ker bojda Alahu ni po godu slikanje ljudi (to piše tudi v našem svetem pismu, le da tu ni Alah). Drugi odprteži ubijajo homosexualce samo zato, ker jih je Bog naredil takšne.
Sicer sem pa že zapisal, da so znanstveniki prišli do spoznanja, da si je človek sposoben izmisliti "sve i svašta", razum pa je tisti, ki stvari sprejema ali zavrača.
Ali pri sebi ne čutiš tega mehanizma, ko te prešine neka ideja, ki je očitno neuresničljiva ali bedasta. Nekateri tega mehanizma nimajo in božji glas (v konkretnem primeru) ji recimo pove, da bo rodila novega zveličarja.
Saj res, kako pa vi ki verujete, rečete temu fenomenu pojavljanja božjih odposlancev. Ali ni to čista intuicija. Mimogrede ali kdo ve kaj je s to zadnjo novodobno Marijo (mislim da je bila na POP TV-ju).
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: INTUICIJA
Reply #58 - 11.01.2002 at 09:12:44
 
Oldi, kaj je intuicija, smo v glavnem razpucali že na prvi strani, oz. v mesecu novembru (se ravno izide-preberi še enkrat).

Kar se pa tiče nezavednega v nas, pa ni stvar znanstvene razlage, ampak doživetja samega kot takega.

To kar počnejo kakršnikoli verski fanatiki, ima v končnih rezultatih zelo malo z prvinskim smislom vere. Če trdiš da talibani zažigajo slike, lahko vidiš njihov paradoks v tem, protislovje v tem, da pa celo predvajajo posnetke Osamiča BinLandena, po TV, njegove govore, na shodih nosijo njegovo sliko, torej bi se s lahko strinjali da mu Američani celo zelo fanatično sledijo v njegovih lastnih idejah. Hočejo ga ubiti, zažgati.....

Osama pravi, ubimo tiste ki se slikajo, torej so Američani njegovi pravi verniki, lepo ga bodo skinuli. Oldi, si me pripeljal, do razumevanja Ameriškega delovanja.


Al se spet motim,,,,,

No o tem smo že govorili, evo link:
- preberi 62 odgovor mojega prijatelja Andreja Grabarja

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=slovenija;action=display;num=1000...

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: INTUICIJA
Reply #59 - 11.01.2002 at 09:58:21
 
Na tistem linku nisem našel nič smiselnega oziroma od Andreja.
Kar se pa tiče fanatikov, kako veš, da ti in vsi vi (ali pa le nekateri) tukaj niste verski fanatike. Merila za to so pač različna. Za nekatere so vsi verniki fanatiki, razen tistih preprostih ženičk, ki pač hodijo k maši, ker je gosposka tko djala. Za Talibane smo pa vsi mi neverci oz krivoverci.
Zakaj vašo intuicijo dvigovati nad intuicijo tiste novodobne Marije. A ni vse to dokaz, da je intuicija zmotljiva in skratka za lase privlečena dogma.

Glede Američanov si pa namenoma malo pomešal vse skupaj, je pa kar zabavno izpadlo Cheesy.  Osama ni Talibanski fanatik, je pa res, da so vsi fanatiki; eni verski, drugi protiameriški, tretji pa protiteroristični.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9