Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 26142 times)
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Simboli Reikija
Reply #30 - 18.11.2001 at 00:57:45
 

gape wrote on 17.11.2001 at 16:31:25:
še enkrat
moramo združiti nazaj reikiste.

to se mi zdi zelo pomembno.



Spet?
Smo sploh kdaj bili združeni?!

Imaš kakšen predlog?


maxix
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Simboli Reikija
Reply #31 - 18.11.2001 at 00:58:59
 

ana wrote on 17.11.2001 at 21:11:50:
Glede na to, da sva z majstrom karmično zelo povezana (iz prejšnjih življenj), je enostavno smatral, da ga lahko sračka kolikor hoče, pa bom potrpela



Ana,

ta tvoja izkušnja ni osamljena.
Poznam kar nekaj reiki majstrov, ki zlorabljajo svoj položaj (in naivnost ljudi) na področjih:
-  moči (igrajo in učenci plešejo),
-  spolnosti (učenke uvajajo v skrivnostne "energijske objeme") in
-  denarja (daj keš, pa ti bom povedal, kako se reiki uporablja, izmenjava energije).

Ne obsojam takih ljudi, le njihova dejanja zelo težko sprejmem (včasih jočem, spet drugič sem jezen - čustvene reakcije pač). Zato sem seveda do takih dejanj tudi kritičen.
Tega se zavedam in vedno bolje mi gre..

Po eni strani mi je žal, da si padla v tak krog reikistov, Ana,  po drugi pa vesel, da se nisi pustila "šetati" - to je še najtežje.

Sam nisem nikoli bil član kakršnega koli društva, organizacije, skupine. "Čredna" mentaliteta ni zame.
Rad imam ljudi, ki se znajo postaviti zase, ki znajo odločno reči NE!, in ki se ne obnašajo kot ovce (razmišljajo s svojo glavo, niso naivni)...

Sicer je ta thread namenjen reiki simbolom in sva malce zašla s glavne teme, a vseeno:
zame je reiki (s simboli ali brez) le energija(nobene mistike, skrivnosti, neprizemljenosti, mogočnosti in zasanjanosti.), ki nujno potrebuje sodelovanje ZAVESTI (svobodne volje) posameznika.

Če to ne bi držalo, bi bil recimo tvoj majster do tebe spoštljiv, resen in odgovoren in ga ne bi bil "sračkal".

maxix


Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Simboli Reikija
Reply #32 - 18.11.2001 at 00:59:50
 

ana wrote on 17.11.2001 at 21:22:43:
Enako ti je, ali te hvalijo ali pljuvajo po tebi. Saj veš, ni čisto tako, sploh odvisno od tega, kdo se spravi nate. Bila sem vedno zelo samostojna in zato manj odvisna od drugih ljudi, zato sem se lahko tudi postavila zase oz. se požvižgala na mnenje drugih.



ani,

Ja, v teoriji je to tako, ja:
ne glede na to, kaj o meni govorijo oz. kako se do mene obnašajo, jaz sem jaz in odgovornost za moja početja je izrecno na moji strani in me zunanji vplivi ne bi "smeli" vreči s tira.

Praxa pa je seveda drugačna.
Če bi bil jaz bolj odprt, flexibilen, ljubeč, zavesten Resnice (jaz in duša eno), bi bili moji odgovori na očitke tu in na ahr drugačni...
Se učim...zahvaljajoč Miru, Andresu, in vsem ostalin tu.

Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Simboli Reikija
Reply #33 - 18.11.2001 at 01:03:37
 
ana wrote on 17.11.2001 at 21:32:53:
denar me je pri reikiju vedno odbijal in niti enkrat nisem delala za denar



Ana,

lepo, so mi tvoja razmišljanja kar blizu. Kaže da sva iz podobnega testa.

kje živiš, učiš?
kolko so stari otroci?

Če nočeš odgovoriti, pa ni treba Smiley


maxix
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Simboli Reikija
Reply #34 - 18.11.2001 at 10:56:23
 
kolkr jest razumem je bilo najprej reiki društvo slovenije, ki ga je ustanovil un model iz amerike, ki je reč pripeljal v slo.
to društvo je kasneje razpadlo v več 'društev', ki se med seboj ne 'štekajo' - vsak vleče na svojo stran. to pa ni pravi način za združevanje sil za spremembo na bolje.


tole mi je danes poslal sai baba:
People often recommend that one should enlarge the heart. But enlargement of  the heart
will compel you to go to a cardiologist! What you have to do is to broaden your mind, your
vision. The heart, meaning not the physical heart but the spiritual heart, is inherently broad.
It is one with cosmic consciousness. There is no need to broaden it. Only a broad mind is needed
to recognize the vastness of the spiritual heart. Narrow-mindedness should go. Narrow ideas of
"me" and "mine" should be totally given up in all forms.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Simboli Reikija
Reply #35 - 18.11.2001 at 19:30:27
 

gape wrote on 18.11.2001 at 10:56:23:


gape,

hvala za ta kratek opis zgodovine reikija pri nas.
No, sam spadam v tiste vode reikistov, ki jim v tujini pravijo "independent reiki master" (neodvisen rm, neodvisen od reiki organizacij, predvsem tradicionalnih), tako da ti glede reiki društva ne morem dati kakšnega pametnega odgovora...

Na internetu obstaja kar nekaj spletnih strani, kjer se ljudje združujemo z namenom nesebičnega dajanja reikija drugim.
Ena izmed takih strani je
www.angelreiki.nu, z lastnikom sva dobra znanca.
Na tej strani je lista, na kateri so navedeni reiki mojstri, ki nudijo reiki brezplačno ali po nizkih cenah.

Na strani www.ShareReiki.org/love.htm je lista, kjer so navedeni tisti mojstri, ki dajejo reiki popolnoma brezplačno.

Združevanje se je v tujini začelo že leta nazaj...


Sai Baba, praviš?
Cool.
Kako ti je to "poslal"?
Si z njim v telepatskem stiku?
ne štekam, sorry.


Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Simboli Reikija
Reply #36 - 18.11.2001 at 21:38:17
 
Maxix,
----
Po eni strani mi je žal, da si padla v tak krog reikistov, Ana,  po drugi pa vesel, da se nisi pustila "šetati" - to je še najtežje.
-------

meni ni žal za nič, kar sem takrat doživela, ker me je prerodilo in postavilo v življenje. To ni bilo nobeno društvo, temveč druženje enako mislečih ljudi, enkrat pri enem, drugič pri drugem, največkrat seveda pri majstru, ker je živel sam. Sama sem grozno uživala pri delu z energijami, drugim je bilo druženje in kvakanje (da ne omenim še kaj zraven) bolj važno. To me je najbolj motilo.

Kljub temu, da je ta reiki majster (in njegovi prijatelji) živel precej neodgovorno, so bili v vseh letih edina družba, s katero sem se lahko sproščeno in globoko pogovarjala o duhovnosti, izmenjavala mnenje, mišljenja...


Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Simboli Reikija
Reply #37 - 18.11.2001 at 21:44:43
 

ana wrote on 18.11.2001 at 21:38:17:

Ana

Te razumem, ja.
Tnx.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Simboli Reikija
Reply #38 - 18.11.2001 at 21:56:03
 
maxix,
---------
zame je reiki (s simboli ali brez) le energija(nobene mistike, skrivnosti, neprizemljenosti, mogočnosti in zasanjanosti.), ki nujno potrebuje sodelovanje ZAVESTI (svobodne volje) posameznika.
---------

zavestno sprejemanje energije posameznika se tudi meni zdi daleč najbolj bistveno. In da je to res notranja odločitev, ne odločitev razuma. Kot že rečeno, sama nisem dosti delala na drugih, a primer čisto tako: žensko čaka huda operacija, strah jo je, želi si najboljše. Ima sestro reikistko in ta skupaj s prijatelji dela za svojo sestro, za kar ji je ona seveda hvaležna. Operacija krasno uspe, dva dni kasneje pride do težkih zapletov.

Pa se porajajo vprašanja: je bilo dovoljeno delati za čimboljši uspeh operacije, če ni odstranjen najprej vzrok bolezni? itd itd

sama ne znam presoditi, kdaj je človek toliko zrel, da si bo želel najprej odstraniti vzroke za bolezen ali težavo, in kdaj si samo želi odstranitev simptomov. Imela sem malo težav s sosedo (že več let ima raka), ker je želela s pomočjo iniciacije za zdravljenje samo zmanjšati bolečine. Nisem mogla delati na ta način oz. dolgo sem se dogovarjala s svojim notranjim vodnikom in nato z njo, da smo skupaj našli kompromis. duhovni svet in ona. Upam, da kljub temu, da zanikaš mističnost reikija (tudi jaz smatram, da je to samo pretok energije, vendar je voden s svetlobnimi bitji - kako naj jim drugače rečem?), verjameš v obstoj duhovnega reiki vodnika?
No, v končni fazi se je k sreči soseda odločila, da rajši ne sprejema iniciacij, ki jih jaz nočem narediti točno tako kot želi ona in tako je bilo najbolj prav.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Simboli Reikija
Reply #39 - 18.11.2001 at 22:29:27
 

ana wrote on 18.11.2001 at 21:56:03:
---------
Upam, da kljub temu, da zanikaš mističnost reikija (tudi jaz smatram, da je to samo pretok energije, vendar je voden s svetlobnimi bitji - kako naj jim drugače rečem?), verjameš v obstoj duhovnega reiki vodnika?
---------



Ani,

aha, te razumem ja.
V prejšnjem postu sem govoril o samemu reikiju kot energiji, obstaja pa seveda tudi del celotnega sistema zdravljenja z reikijem, ki bi se mu lahko reklo "mistični del".
To zame seveda ne pomeni, da je nekaj specialnega, full kul in oh in sploh, ampak le to, da so v igri stvari, ki se jih praviloma s 5imi čuti ne da ujeti.

Duhovni reiki vodnik (ali kakor pač ljudje imenujemo tisti del "sebe", ki vso zadevo v zvezi z reikijem "vodi")
Ja, Ana, verjamem v njegov/njen obstoj.

Se mi zdi da sem prvi dve leti non-stop s pridom izkoriščal prisotnost "vodnika/ov". Ob zdravljenju, ob iniciacijah, meditacijah na simbole - vedno je bil/so bili tam.
No, s časoma pa sem se začel bolj zanašati na lastno intuicijo, in ga/jih po nekaj letih enostavno pozabljal vključevati v reiki aktivnosti.
Sedaj ga (bil je "on") oz. jih ne uporabljam več.

Stvar je zelo zelo subjektivna in morda govoriva o isti stvari, morda ne.
V glavnem, sam na 2. stopnji učim tudi meditacijo na vodnika(e) in ističasno poudarim razliko med pomočjo od "zunaj" in lastno intuicijo. Ljudje se potem sami odločijo, kaj jim bolj ustreza.

S časoma je moja reiki praxa postala zelo preprosta (ne vem, če se je da še bolj poenostaviti). Precej delam na daljavo (zdravljenje, iniciacije) in glede na obseg dela sem (bil) primoran opusitit zame ne bistvene dele postopkov.
Po več letih praxe je zame sedaj najbistvenejša NAMERA.
Moje mnenje je, da iz jasne NAMERE (intent, po angleško) vse izhaja. Tudi delo z energijo reiki.
Take so moje izkušnje...



Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Simboli Reikija
Reply #40 - 19.11.2001 at 08:07:46
 
maxix,
-----------
Moje mnenje je, da iz jasne NAMERE (intent, po angleško) vse izhaja. Tudi delo z energijo reiki.
------
tako je to, ja. Če imaš pravilno usmerjeno miselnost (urejene misli), lahko neverjetno veliko narediš zase in za okolico. Reiki je pač v tem primeru samo bergla oz. pripomoček, kateremu ljudje verjamejo, da potem vsaj v času seans reikija mislijo pozitivno. Je pač tako, da vsak posameznik nekje mora začeti z delom na sebi, na to, da se zaveda, da je tudi in predvsem misel energija in s tega gledišča je reiki zares daleč najprimernejši za večino ljudi.
moje mnenje
------------
Pred leti so me reikisti prepričevali, da naj po majstrstvu pustim službo in se preživljam z delom na drugih. Nisem mogla sprejeti te zamisli, čeprav sem uživala v delu z reikijem. Če danes pomislim, kako čutim te stvari, bi rekla, da se hočem v prvi vrsti razvijati sama, delati na sebi, posamezniku sem pa pripravljena pomagati samo v primeru, če si tega res iskreno želi (ne z razumom, ampak s srcem). Saj, če delaš na sebi, če dvigaš sebe, potegneš za sabo tudi svojo okolico. Kdor zviševanje energije zavrača, pa itak poskusi najprej s konfliktom vzpostaviti prvotno stanje, in, če mu ne uspe, se umakne sam. Vedno pravim, da ni rečeno, da je naredil za človeštvo največ tisti, ki ima za svoje delovanje trdne materialne dokaze. Vem, čutim in verjamem, da obstajajo brezimneži, ki jih ne poznamo in delujejo v dobro vseh ljudi, Zemlje, vesolja. Če jih ne poznamo in če jih ne hvalimo, je zato njihov prispevek k dvigovanju človeštva proti Enosti zato zanemarljiv?
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Simboli Reikija
Reply #41 - 19.11.2001 at 20:12:55
 
Reiki ni mističen... samo za tiste, ki ga uporabljajo... saaaammm men je še vedno ful kulj, oh in sploj itd... to pa zato... ker JE.  Ker obstaja ena zadeva ki ti resnično pomaga... bolj kot tablete, bolj kot zdravila... je bližnica tega kar te uči Yoga ali Tai Ji... je vzpodbuda... sam to ne velja samo za Reiki... najdlo bi se še mnogo drugih duhovnih stvari... sam dej ti enemu razlož da mu lahko pomagaš... ne smeš pa mu pomagat če noče... pol mu pa razlož z besedami... ni šans... zanj je Reiki hokus pokus... ali pa p..... dim... se pravi nekaj kar ni... za nas pa je to nekaj kar je... in za vse od nas se je začelo tko... da si mislil... uvvvaaa kaj pa  je sedaj to... je to sploh možno...
Ali ti bo kaj bolj jasno če rečem da mi je bordanje tut ful kul...oh in sploh... aja dodal bi še izraz UUULALALA..
8) Grin Wink

ZAKON MI JE DA REIKI OBSTAJA, da imam priložnost čutiti ta pretok energije... ki pa ni nič manj naraven kot seme, ki vzklije šele, ko ga daš v zemljo ali pa nič bolj naraven kot pa okus sadja..., strela, zrak, voda....dodaj sam...razvoj gre naprej... CARPE DIEM!
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Simboli Reikija
Reply #42 - 19.11.2001 at 20:47:28
 

Magla wrote on 19.11.2001 at 20:12:55:


----------
ZAKON MI JE DA REIKI OBSTAJA, da imam priložnost čutiti ta pretok energije... ki pa ni nič manj naraven kot seme, ki vzklije šele, ko ga daš v zemljo ali pa nič bolj naraven kot pa okus sadja..., strela, zrak, voda....dodaj sam...razvoj gre naprej... CARPE DIEM!
----------

Lepo povedano.
Jaz bi le še dodal, da je meni poleg naštetega še bolj kul to, da lahko to stvar dajem naprej drugim...



Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Simboli Reikija
Reply #43 - 19.11.2001 at 22:40:42
 

e. wrote on 19.11.2001 at 20:47:28:
*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*
Lepo povedano.
Jaz bi le še dodal, da je meni poleg naštetega še bolj kul to, da lahko to stvar dajem naprej drugim...

*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*/*

Wink to je to...
seme daš naravi... narava ti da plod....
reiki daš naravi...narava ti da ...
akcija - reakcija

kaj meniš o trditvi
bog = narava...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Simboli Reikija
Reply #44 - 20.11.2001 at 20:15:54
 

Magla wrote on 19.11.2001 at 22:40:42:


Magla

---------
kaj meniš o trditvi
bog = narava...
---------

Hmmm.
...zelo subjektivna zadeva, odvisno je od gledišča, seveda.

Po eni strani se s to trditvijo ne morem strinjati Če bi bila narava in ta ves svet res Bog, potem bi bilo vse popolno, absolutno in večno (kot Bog), vsi v njem bi bili popolnoma srečni in izpolnjeni. Relativnost, minevanje in trpljenje ne bi obstajalo.
Če pogledamo naokrog, vidimo da temu ni tako.

Po drugi strani pa se Bog (v enem od aspektov) res razodene (šele, ko človek doseže to stanje zavesti) kot Vse, kar Je. Ti, jaz, najin odnos, narava, svet vse, popolnoma vse je zajeto v Njemu in del Njega. (to je neosebni aspekt Boga, enost, kot jo zagovarjajo monisti).
Iz tega vidika je Bog res Narava.




Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4