Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 26149 times)
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Simboli Reikija
Reply #15 - 16.11.2001 at 12:26:42
 
Maxix
--------------
Prijatelj Andrej S. se je pač priključil temu forumu in tam podelil svoje izkušnje (podobne mojim) in ponudil reiki brezplačno.
Reakcija je bila še hujša kot tukaj. Označili so ga za šarlatana in ga "...jako napali...", kakor mi je povedal sam.

-----------

moj reiki majster je bil Zagrebčan, vendar je živel v Sloveniji. Soseda je iz Osijeka in ima prijateljico, ki dela in živi v tem mestu - vedno se je preživljala z zdravljenjem drugih z več različnimi alternativnimi metodami. Tretjo in četrto stopnjo reikija (s polletnim razmikom) je prišla naredit k mojemu reiki majstru, ker (sploh za majstrstvo) ni imela šans doma. Pravila je take grozljive zgodbe o ljudeh, ki v njihovem koncu držijo v rokah reiki, da še danes ne vem, koliko je res in koliko ni. Kao o najhujši obliki mafije. Res je, da ženska tudi v vsakdanjem pogovoru uporablja v vsakem drugem stavku izraz 'ja se bojim...', kar mene grozno moti. Če zaupaš višjim silam, dojameš, da strah ni potreben nikjer, zavedati pa se seveda moraš, kaj je nevarno in kaj ni.
Ko jo je ženska primahala s certifikatom za majstrstvo nazaj domov, ji ga seveda niso priznali, med drugim tudi zato ne, ker zanj ni dala 10 000 DEM.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Taša
Guest




Re: Simboli Reikija
Reply #16 - 16.11.2001 at 17:22:25
 
Maxix in Miro!

Meni je izgleda vajina burna razprava ponovno prebudila zanimanje za reiki. Toliko za vzpodbudo, meni so vsekakor zelo zanimive debate, kjer se mnenja krešejo!

Moje mnenje glede simbolov pa je, da lahko človeku škodijo, če sam verjame v to in obratno.

Prebrala sem celotne debate tule glede Reikija in Miro, meni se bolj dozdevaš ti tisti, ki mu je ego ven udaril.

Se pa strinjam tudi z N., ki je v enem od postov zelo lepo napisala glede plačevanja uslug. Od nekoga, ki je duhovno prebujen, vsekakor pričakujem tak pogled na zadeve.
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Simboli Reikija
Reply #17 - 16.11.2001 at 18:01:18
 

ana wrote on 16.11.2001 at 12:26:42:


Ana,

take zgodbe so tudi meni znane, nekaj podobnega se dogaja tudi pri nas.
Že kar nekaj telefonskih klicev sem dobil, češ kaj se pa greš, ko tako razdajaš reiki. Najprej so me take stvari vedno vrgle s tira:
sam sledim srcu in dajem naprej kar imam brez (seveda, iz mojega vidika) večjih ego tripov, in takole potem dobim povrnjeno (s posmehovanjem, žalitvami, očitki o egoizmu itd...).

Ljudje v reiki biznisu odreagirajo že na manjše razlike v dojemanju in tolmačenju reikija, kaj šele na take poglede in izkušnje, kot jih imam sam. S tega vidika razumem ogorčenje nekaterih tudi na tem forumu...

No, potem pa sem v bistvu videl, da sem sam odgovoren za svoje reakcije na dejanja ljudi, ki se pač ne strinjajo z mojim načinom dela, in začel prevzemati odgovornost za svoja dejanja do potankosti. Zdaj je lažje. V načrtu imam celo, da bom dajal vse tri stopnje reikija brezplačno (to sicer sedaj že počnem, ampak samo na daljavo).

Imam tudi precej informacij iz tujine, kjer so cene za energijo reiki (ki se lahko v telesu akumulira tudi s kontroliranim dihanjem, recimo) astronomsko visoke.
Saj ni problema, vsak ima svobodno voljo. Vseeno pa sem ob nekaterih zgodbicah o trženju reikija in, po drugi strani, o naivnosti ljudi že nekajkrat kar pošteno podvomil v zdravo pamet velikih (ego)mojstrov reikija...
Ne bi zdaj tlele o tem, ker gre za nepreverjene zgodbe...

Najbolj zanimivo pri vsem tem je to, da so najbolj glasni in zaščitniški prav tisti reiki mojstri,ki izvajano le to tehniko, le reiki in z drugimi tehnikami nimajo ne vem koliko izkušenj.

Ana, na kateri stopnji pa si ti trenutno?











Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Simboli Reikija
Reply #18 - 16.11.2001 at 18:02:12
 

Quote:
Se pa strinjam tudi z N., ki je v enem od postov zelo lepo napisala glede plačevanja uslug. Od nekoga, ki je duhovno prebujen, vsekakor pričakujem tak pogled na zadeve.



Taša,

Ja, te (saj se lahko tikava, ne?) razumem, ja.
Zame so konflikti vedno priložnost za napredek.

Woops:
"...Prebrala sem celotne debate tule glede Reikija in Miro, meni se bolj dozdevaš ti tisti, ki mu je ego ven udaril..."

Hja, bi se kar strinjal,ja.
Jaz sem sicer kar znan po svoji ostrini (na alt.healing.reiki to bolje vedo) in zavedam se te svoje pomanjkljivosti. Tako, da tudi jaz nisem čisto nedolžen pri vsej stvari, v to ni dvoma. Bo že bolje...

Hmm. Mirov post in nato Andrasev tudi, me spominjata na dni, ko sem se priključil Usenet skupini alt.healing.reiki.
Po nekaj postih, podobnih tem tukaj, me je ena američanka označila za "črnega" in mi rekal "...You are in the dark...I will pray for you..." (prevod: ti si v temi, bom molila zate).
Vzrok: zagovarjal sem nesebično dajanje reikija in nekajkrat rekel da reiki NI vsemogočen.

Zgodovina se tu in danes ponavlja...


Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Simboli Reikija
Reply #19 - 16.11.2001 at 21:49:50
 
Pomoč v sili.... Grin Grin Grin

Maxix...
s tem da želiš vsakemu povedati to kar mu gre... se meni zdi da ti ni vse eno...
tko da vedi da si dobrodošel in prosim vas lepo vse skupaj da takoj prenehate debato na tej strani... ker to kar pišete je že precej osebno... naslov bi pa moral biti " Sproščanje" ne pa Simboli Reikija...  Angry Kiss Grin

meni osebno je tvoj pogled čist kuljski, že zato ker veš da Reiki je... pa če se spomnimo: še preden si se naučil simbole si se naučil tudi Zakone Reikija (mogoče vesolja)
...samo danes se ne jezi
...samo danes spoštuj...
...samo danes...
...samo...
...

p.s. piši nasvete, piši izkušnje ker je kulj vsaj enim... piši kar češ... ne poizkusi pa biti učitelj... ker smo to itak vsi... če pa ima kdo že vprašanje bo pa vsaj vedel kje lahko dobi dober odgovor... celo več odgovorov... od tebe, mene, Mirota, gapeta... in od vseh drugih učiteljev=učencev, ki so na tem forumu ali pa od mimoidočih srfarjev

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Simboli Reikija
Reply #20 - 16.11.2001 at 22:27:20
 
reiki ima veliko praktikantov in škoda bi bilo da jih ne združimo - spet - po tem ko so že razpadli

združevat moramo, ne pa razločevat - razdvajat.

združevanje gre samo od sebe, je v pravilih univerzuma, ločevanje porablja energijo, združevanje ne.

jest nebi maxisa na gobec, men je fajn. če imate konflikte jih razrešite, lahko osebno lahko pa kle gor, da se bo še kdo kej nauču iz tega.

Q
Jaz sem tu novinec in verjetno bi bilo nekaterim bolj prav, da bi se do stalnih članov (senior members) obnašal drugače.
Q
meni je vseeno, pa sm admin, to je svobodna dežela, en drugemu smo ogledalo.


Q
Pravila je take grozljive zgodbe o ljudeh, ki v njihovem koncu držijo v rokah reiki, da še danes ne vem, koliko je res in koliko ni. Kao o najhujši obliki mafije.
Q
to dela keš iz ljudi
še enkrat
moramo združiti nazaj reikiste. maxix, jest in miro sva člana reiki društva slovenije, pa to govorim ne zato, da me boš kao spoštoval al pa kej, ampak zato ker se mi zdi da sta na nasprotnih polih, reikija in če najdeta skupni jezik ni hudič da ga tudi ostali ne bodo.
reikistov, kolikor vem, je za eno močno kritično maso, ki bi združena lahko naredila karkoli, v smislu združevanja, pod okriljem bele hierarhije, za boga.
ne dela pa nič - ta kritična masa ljudi, ki so kao vsi beli (se vsaj imajo za bele).
društva vlečejo vsak na svojo stran in to je to. pač 'tastari' so imeli slab zgled v tistih, ki so prinesli reiki v slovenijo, mi mladi nismo obrememnjeni s tem (10.000 dem za mojstra itd). oni niti ne morejo delovati drugače, mi lahko (mirota tukaj štejem med tamlade, ki pa ima tastarega mojstra). tud men je tomaž (moj tastar mojster, ki je tudi precej mlad, kot tudi mirotov, da ne bo pomote), govoru da ljudje, če ne plačajo ne znajo ceniti reikija (iniciacije) in sm prvo plaču, drugo pa oddelu. zdej bi mogu tretjo stopnjo plačat - tisti ki ne veste to je mojstrstvo, da lahko iniciram in pobiram 10, 20, 30 čukov od ljudi za iniciacije - pa mi ne diši tolk. jest sm itak bolj na tapocen naštiman, če ni pocen ni zame, ker ni za rajo. in to je to.
brez polen, da nebi to kdo kot polen dojel, ker ga bom brcnu, na fizičnem nivoju.


Q
Meni je izgleda vajina burna razprava ponovno prebudila zanimanje za reiki. Toliko za vzpodbudo, meni so vsekakor zelo zanimive debate, kjer se mnenja krešejo!
Q
no, no, ste vidl, ozaveščamo.


tolk: iz moje skripte za prvo stopnjo, drugač pa tud iz texta mojega mojstra:
www.gape.org/gapes/prispevki/reikitomaz.htm
---------------------------------------------
Če skušamo besedo Reiki prevesti v slovenščino, je to "kraljevska" ali "univerzalna" enerigija, sila, ki deluje in živi v vsej ustvarjeni materiji. Univerzalni REI - pomeni neomejen vidik univerzalne energije, medtem ko zlog KI pomeni življensko silo, ki teče skozi vsa živa bitja. Zlog "ki" pomeni pri kristjanih "sveti duh", "prano" v hinduizmu, ''bioplazmično energijo" pri ruskih raziskovalcih in "mano'' pri Kahuancih. Prikrit vendar enak pomen je tudi "ka" pri Egipčanih, "pneuma" pri Grkih, "življenjski fluid" pri alkemistih, "orgonska sila" pri W. Reichu, "biokozmična energija" ali celo "peta sila" pri dr. O. Brunlerju.
---------------------------------------------
da naum tipku preveč, ker, vse je že napisano Wink


Q
Zgodovina se tu in danes ponavlja...
Q
ti pa imaš več izkušenj Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Simboli Reikija
Reply #21 - 16.11.2001 at 22:29:53
 
bravo magleni

ps
ne upoštevat tega da bi nehal debato;
što se mora, mora se


Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Simboli Reikija
Reply #22 - 16.11.2001 at 22:48:53
 
ja, tenks... zdej se mi pa ful zdi...

en daj ko mi jo... hawk kot več, in, ter, ne, ta....

čokolino
kura
reiki

sej sem povedu
he he he
i ki pove veliko

Grin Kiss Cheesy Wink Smiley
8)
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Simboli Reikija
Reply #23 - 17.11.2001 at 10:40:28
 

Magla wrote on 16.11.2001 at 21:49:50:
... ne poizkusi pa biti učitelj... ker smo to itak vsi...



Magla,
Izkušnje so osebna stvar, pogledi so zelo subjektivna stvar (po moje). Ne vem, če mi bo ratalo govort o izkušnjah ter pogledih in biti istočasno neoseben.

Drugače imaš pa prav, ja. Nekatere stvari tukaj so že kar malce off topic. To se pri diskusijah dogaja pogostokrat. Se bom v prihodnje bolj omejil ne obravnavano temo. Tnx.

Zakoni reikija.
Hvala da si me opomnu, M.

"...ne poizkusi pa biti učitelj... ker smo to itak vsi..."

No, jaz učitelj nisem. In tudi nočem biti, za kaj takega je potrebno biti osvobojen iluzij (vsaj v smislu učitelja, kot ga razumem jaz )- jaz nisem. Ni nobenega dvoma, da še veliko časa ne bom.
Tako to vidim, no.

Ne vem, Magla, kam sedaj ciljaš oz. kaj ti je dalo misliti, da poskušam tuki biti učitelj.
Resno, se ne hecam zdej (se več ali manj non stop zafrkavam, zdej pa ne).

Glede na to, da mi tega še nihče ni rekel, me resno zanima,kaj je za vsem tem.
Morda moj ton?
Ostrina?
Konstrukcija stavkov?
Si mel občutek, da te hočem kaj naučiti oz. da se mi zdi to potrebno?

Se iskreno opravičujem, če sem ti ustvaril občutek, da te (ali koga drugega tuki) hočem kaj naučiti.

Prosim, osvetli mi to zadevo, lahko tudi na email, če hočeš. Se mi zdi to zelo pomembno. Morda česa ne vidim in bi rad to ozavestil.
Res ne bi rad dajal občutka, da ljudem turam svoje fore v smislu: "Jaz vem, ti pa ne..."
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Simboli Reikija
Reply #24 - 17.11.2001 at 10:55:42
 

gape wrote on 16.11.2001 at 22:27:20:
maxix, jest in miro sva člana reiki društva slovenije, pa to govorim ne zato, da me boš kao spoštoval al pa kej, ampak zato ker se mi zdi da sta na nasprotnih polih, reikija in če najdeta skupni jezik ni hudič da ga tudi ostali ne bodo.



gape,

glede spoštovanja. Pripadnost takim in drugačnim organizacijam name ne vpliva ne vem koliko. Te spoštujem tudi brez vsega. Zakaj ne?

Reiki je reiki. Kakor koli ga pač jemljemo.
Na nasprotnih polih stojimo le na zunaj. Pogledi na stvar se razlikujejo, to pa je tudi vse.

Hmm.
Kaj naju z Mirotom združuje, recimo:
- želja po napredku
- želja po pomoči drugim (za keš ali zastonmj, to je sekundarnega poomena)
- odprtost na energijo reiki
- smisel za humor itd...

Intelektualno pa se ne štekava, pa kaj pol?
Se men zdi, da je veliko ljudi, ki bi se še rado učilo reiki. Iz mojega vidika ni pomembno toliko kje se učijo, zame je glavno da se reiki redno prakticira in da se pomaga drugim.

Se mi zdi, da smo si vsi precej bolj blizu, kot pa nam ego in um narekujeta...





Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Simboli Reikija
Reply #25 - 17.11.2001 at 16:31:25
 
še enkrat
moramo združiti nazaj reikiste.

to se mi zdi zelo pomembno.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Simboli Reikija
Reply #26 - 17.11.2001 at 20:45:58
 
Taša,
----------
Se pa strinjam tudi z N., ki je v enem od postov zelo lepo napisala glede plačevanja uslug. Od nekoga, ki je duhovno prebujen, vsekakor pričakujem tak pogled na zadeve.
---------
hvala za mnenje. Počaščena sem.  (iz guest N. sem se premetuljčkala v ana)
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Simboli Reikija
Reply #27 - 17.11.2001 at 21:11:50
 
Maxix,

no, tudi jaz sem majstrca. Tri leta je že mimo.

je pa tako: ljudje, preko katerih sem dobila iniciacijo, so bili z eno besedo: krasni. Iniciacije sem dobivala samo od enega majstra, vendar je imel krog prijateljev, reikistov, s katerimi sem se zelo dobro ujela. Vendar nisem mogla pristati na njihov način življenja: sama imam redno službo (oni ne), takrat sem bila poročena, in z ločitvijo sem se pač odločila, da so moja trenutna in glavna skrb otroci. Ti me potrebujejo danes, jutri mogoče nič več. Na sebi delam redno, vse ostalo pa bo počakalo. Imam pa že nekaj mesecev krasen občutek, da se situacija odpira, in da moj čas prihaja. Zaenkrat po kapljicah.

Ja, kje se danes nahaja moj reiki majster, niti ne vem. Ni se mu zdelo razumljivo, da postavljam odgovornost do otrok pred reiki. Glede na to, da sva z majstrom karmično zelo povezana (iz prejšnjih življenj), je enostavno smatral, da ga lahko sračka kolikor hoče, pa bom potrpela (imam zelo visok prag potrpežljivosti). Pa se je uštel. Rabila sem resno delo, ne pa posedavanja. Mene je reiki neverjetno zagrabil oz. mi je bil pisan na kožo.
Kar se tiče mojega reiki majstra, mogoče še to zanimivo pojasnilo (vsaj zame): veliko sporočil dobim v sanjah in z majstrom se bova zopet srečala, ko se bo spremenil (zresnil).  





Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Simboli Reikija
Reply #28 - 17.11.2001 at 21:22:43
 
maxix,

saj to je to: ko se zaveš, da si sam odgovoren za vsa svoja dejanja, te enostavno kritike in mnenje okolice ne prizadanejo. Če človek sledi notranjemu glasu, ki izhaja iz srca (ali od tam nekje), se bo vedno vse prav izteklo, kljub temu, da se v tistem trenutku odločitev zdi neumna ali napačna. Sčasoma pa se domine zložijo tako kot je prav

mene so v zadnjih letih zelo strenirali s potrpežljivostjo: se navadiš, da ljudi poslušaš, jih gledaš v oči  in obdržiš nasmeh na licu. Ne prizadane te. Enostavno veš, da imaš prav, in ti nič ne poruši notranjega miru. Enako ti je, ali te hvalijo ali pljuvajo po tebi. Saj veš, ni čisto tako, sploh odvisno od tega, kdo se spravi nate. Bila sem vedno zelo samostojna in zato manj odvisna od drugih ljudi, zato sem se lahko tudi postavila zase oz. se požvižgala na mnenje drugih.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Simboli Reikija
Reply #29 - 17.11.2001 at 21:32:53
 
denar me je pri reikiju vedno odbijal in niti enkrat nisem delala za denar
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4