Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 12507 times)
A.
Ex Member




nespanje
24.10.2001 at 08:08:18
 
vsi, ki imate težave z tem da ne zaspite, me zanima kaj naredite, ker bi s tem lahko pomagali miljonom, ki jih muči težava

je morada vzrok v preveč razmišljanja  Roll Eyes

če je potem je morda predlaog da spustite misli iz glevae in da si rečete ko jebe stvari in da rečete brez mene gre bolje in se umaknete iz dogajanja, lahko dober namig...

samo še preverit ga morate, men deluje!

razvil se je iz tehnike, kako pridt lahko v sanje
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: nespanje
Reply #1 - 24.10.2001 at 10:42:41
 
Se ena varianta pa je da se ulezes na hrbet in poiskusas cutit celo telo in ce ti to uspe delat eno minuto (se koncentrirat na telo) ziher zaspis; ce ti uspe misli brzdat...
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: nespanje
Reply #2 - 24.10.2001 at 11:51:12
 
ja saj dela na isto foro, misli preusmeri na drugo zadevo, da spustiš svoje razmišljanje in se prepustiš ker je telo močnješi filning in se dogaja sedaj, kot tvoje misli se to da Wink

je pa še ena stvar če rešiš vse stvari, ki jih maš

Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: nespanje
Reply #3 - 24.10.2001 at 14:14:46
 
Q
je morda vzrok v preveč razmišljanja  
Q
predvsem v tem je problem, pač polna glava in to, čeprov mene je jebal tudi to da sem spal na slabem sevanju (glava je bla tm).
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: nespanje
Reply #4 - 24.10.2001 at 18:40:41
 
Moje izkušnje z nespanjem so kr obsežne in je bil skoraj vedno vzrok v tem, da sem mislil o preteklosti al pa o prihodnosti... o problemih itd...

1.Fora z ovcami mi dejansko pomaga  Grin
2.Reiki  - zelo hitro zaspim. pa če mi drug "pošilja" - isto
3.Opazovanje misli - se pravi neke vrsta pol meditacije - ko opazujem svoje misli postajajo le te nepomembne, ker sem se že ulegel in to...
4. Če imam hude bolečine (npr.zobobol)  - jola - pomaga v vseh primerih

5. včasih mi pa prav nič ne more pomagat...


Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: nespanje
Reply #5 - 25.10.2001 at 10:29:39
 

A ste morali tole odpret? Se vceraj se mi je zdelo, da nimam problemov s spanjem... pa bi me morali videt danes, podocnjaki da se sama sebe prestrasim. Wink Grin

Moj problem da ne morem zaspat so zunanji zvoki, v glavnem tisti, ki jih povzrocajo ljudje. Vceraj so nekje pri sosedu cvekali in to je tako, kot bi mi kdo po zivcih hodil. Zjutraj pa cistilka ob sestih ropota po hodnikih... K sreci je to pri fantu, ki zivi v bloku, doma v hisi spim dosti boljse. Sem se pa odlocla, da blok zame ni. Zelim si ene majhne hisice v naravi, malo odmaknjene od civilizacije. Gape, a se kaj dogaja na podrocju vasi? Wink

Sicer se pa zavedam, da so moj problem zivci. Samo ne vem se, kako jih umirit? Pomagajte... !

Z ljubeznijo,
Marjana  
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: nespanje
Reply #6 - 25.10.2001 at 10:54:36
 
jest tud nimam (več) probelmov s spanjem pa sm se dons zbudu čist povožen, sm sanju k norc, k ponavad ne tolk.

vas dogaja ...

ti se sam umer, ne razmišlji o tem in bo.
drugač pa sej veš .... tehnik k brata
Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
majch
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 20

Re: nespanje
Reply #7 - 26.10.2001 at 17:14:44
 
Men tut dogaja, da ne morem in ne morem zaspat. Se posebaj v obdobju, ko intenzivneje treniram in bolj malo jem.
Magla, men jola direkt pred spanjem ne pomaga... mogoce pol, po parih urah.

Je pa ena finta, ki mi ponavadi pomaga - avtosugestija - ponavljam si: LAHKO ZASPIM!

Drugace pa: zelim vam lahko noc in sladke sanje Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: nespanje
Reply #8 - 26.10.2001 at 17:25:43
 
Marjana, pravis da so tvoj problem zivci. Zakaj se pa zivciras? Poizkusi najprej najti vzrok zivciranja, pa se bo dalo kaj naredit. Zaradi cesa?

Drugace pa se mi zadnje case redko zgodi, da nebi mogel iti spat. Navadno grem v posteljo sele takrat, ko sem pripravljen, da nato zaspim. Pred tem pa berem al pa vcasih gledam TV al pa kej drugega.

Nespanec pa je pogojen lahko iz vec vzroko. Najveckrat so to skrbi. Skrb za jutri...
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: nespanje
Reply #9 - 27.10.2001 at 11:53:00
 
edini pogoj za zaspat so mirne misli - bolje - njih odsotnost.
tko da ... meditacija, ko se uležeš v posteljo, bi znala pomagat ... una meditacija brez misli, ne kontemplacija (poglobljeno razmišljanje) kao.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Valentina
Guest




Re: nespanje
Reply #10 - 30.10.2001 at 16:48:36
 
Meni sta proti težki nespečnosti pomagali dve stvari:
1. meditacija: odkar meditiram, spim kot polh celo noč, t.j. se ne prebujam
2. zaspim pa tako: zvečer, ko grem spat, položim obe dlani na srčno čakro in pošiljam dobre misli in molitve v vesolje; zaspim v dveh do treh minutah, v težkih dnevih pa sigurno v desetih minutah

Men pomaga, možno pa je, da je to čist individualna stvar.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: nespanje
Reply #11 - 31.10.2001 at 22:13:04
 
Jaz pa problema s spanjem nikoli nisem imel, toda vas zato vprasam nekaj drugega, ker vas je precej reikistov tule.
Miro mi je dal Reiki maja in potem se enkrat, po dopustu. Od prvega reikija jaz ne morem nobenega filma do konca pogledat. Kot moja bivsa tasca sem pred TV.
Navadno gledam filme okrog 22:00, tako da grem ob polnoci ze spat. Po 20-30 minutah je Andres ze fertik. Zdaj pa vas sprasujem, ce je to zaradi reikija ali ne??


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: nespanje
Reply #12 - 01.11.2001 at 14:38:40
 
zna bit, ker takrat nimaš kej tv gledat ampak moraš spat; to telo rabi ne pa tv-ja.
in reiki popedena kar je nujno za popedenat - verjetno je blo pr teb nujno to da hodiš prej spat - da ti ta vzorec sčisti - ostale si boš že sam - pač nisi bil neki bolan in to in ni mel kej pucat bolezni in je preskočil na bolj 'nedolžne' reči.

pomoje.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: nespanje
Reply #13 - 01.11.2001 at 17:06:07
 
Nespanje

Ravno zadnjic sva s frendom govorila o spanju. Spet bom navezal Nikolo Teslo, ki je baje dnevno spal samo eno do dve uri.

No point pogovora je bil ta. Da takrat ko spiš, seveda tudi sanjaš. V sanjah pa navadno sanjaš z osebami ki v podobnem času spijo. In če spiš v podobnem času kao slabi ljudje, se tebi lahko tudi take sanje upedenajo. Sicer ne vem ali je to kdo preverjal ali dokazoval, ampak lahko tvoja zavest, hoče podzavestno spati z drugo skupino ljudi.

KVA PA JEST VEM!
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: nespanje
Reply #14 - 02.04.2002 at 00:54:35
 
Če ne morem zaspati zaradi "polne glave", mi skoraj vedno pomaga to, da mislim pustim svojo pot. To naredim, da jih samo opazujem, torej se v njih ne vključujem in jih ne razvijam.
Meni ta tehnika pomaga 90%.
V ostalih 10% pa vedno deluje to, da se iz postelje prestavim na kavč in prižgem TV. Ker je program na vseh 40 postajah ponavadi (meni osebno) tako dolgočasen postanem garantirano zaspana že po 10 minutah, in to tako, da se komaj premaknem nazaj v posteljo.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 2