Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4910 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Svetloba iz neba
22.10.2001 at 23:56:06
 
Prijatelj mi je danes zjutraj povedal za dozivetje, ki menim, da bo koga od vas zanimalo.

Na severno zahodnem delu Islandije so iz nekega vikenda, on njegova zena in se en moski gledali v ne prevec oddaljen hrib. Naenkrat so vsi zagledali stiri sije, kot stiri luci se je izrazil, ki so sibale iz tega hriba v zrak, ali obratno.

Pravi, da je bila noc resnicno lepa, nekaj podobnega kot ob polni luni na morju, sam pa si ne zna razloziti vzroka teh stirih sijev. Cetudi je bila v hribih voda, sijev nebi smelo biti. Resda je na tem hribu tudi malo ledu, a vseeno, ravno tako to ni razlog, za tako razlocen sij. Ostaja le se vprasanje kaj so oni trije videl.

Je pa res, da so isto noc videli krasno polarno svetlobo, ki je trajala dolgo, barva pa je bila to pot zeleno modra.

Tako... Nekateri polarno svetlobo enacijo z necem kar ima zveze z vesoljci, drugi spet pravijo, da gre za produkt narave.  A vendarle.  200 kilometrov  vzhodno od mesta kjer je vikend prezivel moj prijatelj imajo Kanadcani, Japonci, Americani, Nemci in se nekateri ostali narodi bazo "za preucevanje" polarne svetlobe. Vendar oni to preucujejo ze 20 let od nekod se pac se vedno zbirajo sredstva za tovrstno delo.  
Ni problema, toda tam okoli je polno nekih super velikih anten, polarna svetloba ni redka, ravno splet pa navaja, da so na Islandiji v  kanjonu Jokullsarsgljufur zabelezili domovanje tujih zemeljskioh bitij.
Rekli smo ze, da nakljucja ni.  Center za proucevanje je od kanjona Jokulsargljufur oddaljen slabih 50 kilometrov.


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Svetloba iz neba
Reply #1 - 14.05.2002 at 09:28:21
 
andres neki podobnega se je zgodilo v Dragomerju kakih 7 let nazaj.....bil sem pri prijateljih do poznega večera in se pogovarjamo na terasi in okoli 1:00 zjutraj se iz smeri Borovnice začne bleščati nekakšna plava svetloba .....tako intenzivna da je bilo kot bi nekdo z -"Galaktike " obsvetil cel LJ-vrh al kaj jest vem kateri hribi so tam naokoli........no in trajalo je pol minute...........naslednji dan pa je bilo v Dnevniku od enih domačinov, ki so baje vidli vesolce al kaj jest vem kaj itd......no o tem se že enkrat k sem biu še mejhen pisou clo u en cajtng.......ampak filing zlo nenavaden. Svetloba pa odločno premočna in preveč nje da bi jo lahko ustvaril najboljši sistem za skinevanje letal ob letalskem napadu.......sigurno. Tako da s prijatelji še zdaj temo o temu dogodku raje preskočimo.

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Darinka
Guest




Re: Svetloba iz neba
Reply #2 - 15.12.2003 at 11:45:47
 
WinkAndres

Mislim, da so tvoji prijatelji videli simbol ljubezni in modrosti.

Darinka Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: Svetloba iz neba
Reply #3 - 15.12.2003 at 14:14:45
 
Takih pojavov je ogromno, tudi jst sem priča mnogoterim, pa nekateri nimajo niti male osnove za razumsko razlago 8)
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Svetloba iz neba
Reply #4 - 08.02.2004 at 05:39:59
 
Najbrž so krivi virusi  Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
romario
2
**
Offline

We do the surfing, so
you don't have to.
Posts: 60

Re: Svetloba iz neba
Reply #5 - 01.06.2004 at 10:51:33
 
Tud jaz sem videl nekaj podobnega. Bila je res temna noč, lune nikjer, okoli 12 malo oblačno. Prijatelj, ki je moj sosed me kliče ves nervozen, naj pridem ven, da nekaj vidim. Ko sem stopil na balkon me je oblil mrzel pot izza hriba se je valil živo rdeč oblak, ki se je premikal hitro. Ni šlo za meglico, ke r je bil res kar nek oblak. Kot bi bil nevihten, sam da je bil živo rdeč. Koji šok! To sem opazoval ene 15 minut, da se je odplauil čez hrih, ki je bil okoli 15 km oddaljen. Ne vem, kaj je blo to?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Svetloba iz neba
Reply #6 - 08.06.2004 at 17:43:27
 
sama sem danes vidla Venerin mrk...se vidi...ne boste vrjeli se vidi. ne s prostim očesom, ampak že s čisto navadnim dalnogledom...bi si želal it v londom v uni planetarium agein! venera. boginja ljubezni. moj planet po astrološkem znamenju. venera...kako je čisto majhna, nepomembna, nezaznavna. mrk pa je očarljiv. mamljiv.lep.popolen.
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
umrljivi
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 39

Re: Svetloba iz neba
Reply #7 - 11.09.2004 at 02:55:46
 
Andres wrote on 22.10.2001 at 23:56:06:
Prijatelj mi je danes zjutraj povedal za dozivetje, ki menim, da bo koga od vas zanimalo.

Na severno zahodnem delu Islandije so iz nekega vikenda, on njegova zena in se en moski gledali v ne prevec oddaljen hrib. Naenkrat so vsi zagledali stiri sije, kot stiri luci se je izrazil, ki so sibale iz tega hriba v zrak, ali obratno.

Pravi, da je bila noc resnicno lepa, nekaj podobnega kot ob polni luni na morju, sam pa si ne zna razloziti vzroka teh stirih sijev. Cetudi je bila v hribih voda, sijev nebi smelo biti. Resda je na tem hribu tudi malo ledu, a vseeno, ravno tako to ni razlog, za tako razlocen sij. Ostaja le se vprasanje kaj so oni trije videl.

Je pa res, da so isto noc videli krasno polarno svetlobo, ki je trajala dolgo, barva pa je bila to pot zeleno modra.

Tako... Nekateri polarno svetlobo enacijo z necem kar ima zveze z vesoljci, drugi spet pravijo, da gre za produkt narave.  A vendarle.  200 kilometrov  vzhodno od mesta kjer je vikend prezivel moj prijatelj imajo Kanadcani, Japonci, Americani, Nemci in se nekateri ostali narodi bazo "za preucevanje" polarne svetlobe. Vendar oni to preucujejo ze 20 let od nekod se pac se vedno zbirajo sredstva za tovrstno delo.  
Ni problema, toda tam okoli je polno nekih super velikih anten, polarna svetloba ni redka, ravno splet pa navaja, da so na Islandiji v  kanjonu Jokullsarsgljufur zabelezili domovanje tujih zemeljskioh bitij.
Rekli smo ze, da nakljucja ni.  Center za proucevanje je od kanjona Jokulsargljufur oddaljen slabih 50 kilometrov.


Andres



Rad čitaš pravljice ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1