Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 
(Read 42825 times)
Sn0wBall
Ex Member




Re: Nova doba
Reply #90 - 09.08.2003 at 16:46:02
 
ta link je ze Marjana objavila, ampak se mi zdi vredno da si vsi preberete to besedilo,sej nekaj podobnega sem ze nekje bral, ampak me je vseeno prevzelo

http://awakenone.freeservers.com/awakenin.htm
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Nova doba
Reply #91 - 13.08.2003 at 09:48:49
 
misel z ene mailing liste:

Wouldnt it be really interesting if on the dot of 2012, everyone actually
got what they expected to get right at that moment.  So there would be some
who would drop dead having had a vision of some sort of earth-killing
disaster.  Some would be immediately transported to nirvana and walk around
in shadow form with big smiley faces and some who had never heard of the
prophecy would, I guess, go to work as usual. OK, in that case, can I please
transform into spirit form overnight - no pain or fear - just suddenly I can
fly, see dead people and talk to god every day.

Grin
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Nova doba
Reply #92 - 02.10.2003 at 22:51:09
 
Iz knjige Po potem samospoznavanja od Ravnjaka (1999 izdana) mi je blo zanimivo tole o času in hitrosti spremembe:

Spremembe v načinu življenja se dogajajo vse hitreje, časovni val spremembe je vse hitrejši. Neki ameriški filozof znanosti Terence McKenn je na osnovi starih kitajskih koledarjev in I činga zračunal časovni val, katerega oblika je ponavlja, in to v vse hitrjših razmakih. Prvi val velikih pojavljanja novosti med leti 15.000 in 8.000 - pojav kmetijstva, isti vzorec, 64x hitrejši, med leti 1750 in 1825 - razsvetljenstvo. Drugi val okoli leta 500 pr.n.š. do 400 n.š. ko izgine Rim, isti vzorec v 20.stol. od 1967-začetka 90., 64x hitrejši.
Gre za spiralast vzorec, katerega vsak zavoj je 64x hitrejši in krajši. Tako pride sčasoma do situacije, ko se cikli sprememb skrčijo na leta, mesece, dneve...do točke nič. Ki bo po njegovih izračunih 22. decembra 2012. To pa je tudi po majevskem računanju konec zadnjega cikla na koledarju.
Novodobni antropolog Peter Russell pravi, da bomo ljudje te spremembe lahko prenesli zato, ker ne bodo več tako materialno tehnične narave, ampak predvsem mentalne, v odnosih, mišljenju. Spirala notranjega prebujenja.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7