Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7
(Read 42876 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nova doba
Reply #15 - 22.10.2001 at 20:05:39
 
Q
Koliko dol pa lahko še gre... (do atomske)
koliko gor lahko sploh gre... neskončno
Q
glih sva včeri z matejo o tem govorila;
popolno temo lahko umetno ustvarimo (se zapremo v hermetično zaprt prostor in to) - popolne svetlobe pač ne.
vsakdo je že bil v popolni temi - kjer ni vidu nič.
ali obstaja bolj temna tema od popolne teme?
vsakdo je bil tudi v zelo močni svetlobi, pa še vedno redkokdo v tako popolni, da bi ne vidu nič, hočem rečt, v največji svetlobi v kateri si bil - ali obstaja še bolj svetla svetloba?
valjda - svetloba (ljubezen) je neomejena, od največje obstaja še večja, v neskončnost.
dočim tema (strah ipd) je omejena, bolj temno od največje teme ne more bit.
al je lahko?


mislim da mamo lahko nebesa na zemlji, ne da bi vsaj okusil pekel. pekel ne obstaja - ustvarjamo ga sami - na zemlji.

kriza že je, ni še popolna (tema), je pa, kolk močna bo je itak odvisno od nas - v bistvu bi lahko reku clo tko, kt je reku kajvemkdože, da je v bistvu na zemlji experiment boja med lučjo in temo, in četudi tema zmaga bo po zmagi prišlo božje kraljestvo na zemljo. in bo luč. popolna. in bo sodba. sodili pa si bomo sami, s pretklimi dejanji.

zdej, če dopustimo da gre tema do konca - npr z atomsko vojno (kjer kot veš se dvigne prah in sonce ne more do zemlje - in je tema - največja kar jo znamo (umetno) ustvarit), bo šlo pač d hard wey, to je naša svobodna odločitev. glih v tem threadu smo pogruntal da bo božje kraljestvo prišlo na zemljo leta 2012. zdej si pa predstavlji, da čez leto al pa kej izbruhne svetovna vojna (atomska), in si predstavljej kaj vse boš mogu sprejemat ... boš zdržu v luči (kamor greš sedaj, po svoji svobodni odločitvi - in nimaš tako zelo težkih preizkušenj), al poš podlegu temi, tistih preostalih 10 let dokler ne pride na zemljo božje kraljestvo ???
mogoče boš ... pa misliš da bo večina ljudi zdržala sprejemanje tistega kar pride ... pa misliš da bo bog zadovoljen ko bo vidu da je je rešila samo peščica ljudi? ne vem ... kolkr jest vem hoče on velik ljudi ki ga ljubijo ... on hoče velik ljubezni ... ne mal ... misliš da bo zadovoljen z nami ki imamo možnost (nalogo) pomagat drugim ki ne vejo kaj je traba počet v lajfu, ki jim ni jasno da je bistvo v življenju ljubiti ... misliš da bo zadovoljen z nami če bomo pustili da se zgodi najbolj ćrna tema (in on zgubi igro) ... i dont think sou.

lahko gledaš clo tko da se bog s tem ko dobiva nove izkušnje od nas dograjuje in izgrajuje perfekten sistem za živet ... in s tem ko se on izpopolnjuje nam tudi nova navodila pošilja na zemljo (preko prerokov itd) ... vedno bolj natančna ... vedno bolj v jedro jih zna povedat ... sm glih dons poslušu polnočni klub ... pravijo da prvi krščanski bog je bil še maščevalen (mojzesov in abrahamov) ... do jezusa pa se je to spremenilo ... jezus nastavi še drugo lice ... tako gre svet naprej.

no prou spet me je mal odpelal.

glih zadnjič so me sekiral ker sm prjavu da nisem popoln, da se trudim ... kot sizif mi je rekla, da se trudim ... pa v bistvu sem popoln, nič se ne rabim truditi, damo nedelovat moram, in tisto kar delam naredit 100% ... pa nism naredu ... in je bla štala.
otimizem je gut ... imho ... želja ni tolk fajn - (ne)delo je fajn ... premalo je da drugim želiš naj naj in ležiš skrižem rok ... če si pomagal sebi pomagaj še drugim ... bodi njihov služabnik ... lahko pomagaš samo sebi ... pomeje pa je idealno da svoje znanje in izkušnje deliš z drugimi - da pomagaš drugim in hrati sebi - srednja pot in to.


Q
Če oni lahko živijo v bedi, ki to sploh ni potem lahko tud jest
Q
si zihr, glede na to da veš kako izi je lahko v lajfu???


služba te čaka
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Nova doba
Reply #16 - 22.10.2001 at 21:59:41
 
Andrej Grabar v cetrtek izdaja svojo drugo knjigo z naslovom DUH RESNICE, .... nekaj za poskusino:

Človek danes in jutri
---------------------
Zadnji stadij, takrat bo zanimivo. V bistvu ta čas prihaja, bo ravno to prepoznavanje sebe v drugih. Dobesedno se bomo zavedali tega. To bo usoden, tragičen čas, ker se nekateri ljudje ne bodo prepoznali v drugih in bodo izgubljeni, ker še vedno igrajo na karte variacij na to temo. Vse živo poskušajo. Biti dobri, pravični... Potem to ne bo igralo več vloge ali bom čutil da sem ali pa me ni. Na koncu se bo stanje odigralo samo psihološko. Zadnja človekova igra na zemlji bo psihologija. Nobene zveze z materialnostjo ne bo več. Tisti ljudje, ki ne bodo imeli sebe v drugih, se bodo popadli, pobili med seboj. Ker bodo drug drugemu predstavljali smrt. Življenje bo prešlo v eno samo osnovno bistvo Boga. Temu se reče črna luknja ali smrt, oz. to kar mi pojmujemo kot smrt. In smrt bo hodila v tistih in mimo tistih, ki nimajo drug drugega. Človek se bo človeka tako bal, kot da mu je dejansko smrt prišla. In ga bo popadel in tako izgleda poguba. Drugi pa se bodo razveselili, ker bodo dejansko srečali sebe, ter se bodo čutili popolnoma pomirjene. Kakor doma, kot da so našli svoj dom, zatočišče ali svojo popolno varnost, ki so jo poprej iskali z variantami.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Nova doba
Reply #17 - 22.10.2001 at 23:06:38
 
gape
Še dobro da sva frenda... ker kot sovražnik bi bil zelo dober nasprotnik...
Vseeno si ne morem pomagat, da bi še malo podrezal to načeto temo...
Galaktični človek si
velike spremembe v telesu
učenje ljubezni, kot nasprotje strahu
razmišlaj s srcem.... ne z razumom

A se ti zdi, da tvoji argumenti (mogoče strahovi), upoštevajo vse to... al so bolj logične - razumske narave...
Pomagat drugim itak je moj cilj, saj skoraj vedno vstavim štoparjem  Grin in tko naprej... sam vedi pa da pred bogom mi nismo ljubljenčki... ne smo samo otroci vesolja in kot takim nam pripada samo to kar si zaslužimo  ---  jest hočem vse  Grin



Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Nova doba
Reply #18 - 24.10.2001 at 10:58:02
 
Poleg te klobase postov bom pa namalu se solato, linkov ce se komu ljubi brat , evo:

http://www.greatdreams.com/2012.htm

Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nova doba
Reply #19 - 24.10.2001 at 12:55:45
 
magla:
hočeš že hočeš (želiš), kaj pa narediš za to???
poleg štoparjev???

no pa še tole glede herbyevih vprašanj:
porajala so se vprašanja :::
-kaj je to frekvenca zemlje(ce das stetoskop na zemljo in poslusas bo 12 hz?
al kaj; okrog cesa niha zemlja)
:

Gre za zvočno frenkvenco:

23 ur, 26min in 4 sek (dnevna rotacija) = 0,000.001.160.576 Hz = ton G (194
Hz), če ga zvišaš za 24 oktav.

V spominu imam sicer, da radiezstezisti merijo frekvenco zemlje okoli 8Hz
(7.8Hz).
Ti bom na okrogli mizi dal članek od muzikologinje dr. Mire Omerzel Terlep,
ki se s tem ukvarja.
Ga pa moram tudi jaz še enkrat prebrati, ker je že dolgo, kar sem ga bral...
(ta članek ima herby in nam bo mogoče povedal odgovore na svoja vprašanja)

Okrogla miza pa je usmerjena v malo manj tehnična vprašanja:

Za okroglo mizo bo nekaj uvodnih besed (vsak okoli 5 min, zelo na kratko,
saj lahko predpostavljamo, da imajo vsi prosotni vse tri tekste: I.K.
Znanost in duhovnost, F.Capra: Tao fizike - povzetek in M.Lesjak: Dejstva in
raziskave):
1. Igor - splošno: relacija med znanostjo in duhovnostjo
2. Mitja - relacija med kvantno fiziko in duhovnostjo
3. Petar - relacija med zdravjem in duhovnostjo

Pri tem bi poskušali paziti, da stvar ne postane nametavnaje argumentov in
protiargumentov o resničnosti parapsiholoških/zdravilskih/duhovnih pojavov,
ampak da se osredotočimo na bistvena vprašanja:

1. Znanstveniki potrebujejo srce: pot srca namesto poti profita je nujna
(kot pravi Fritjof Capra: pot Bude namesto poti bombe oziroma premik iz
prevlade in kontrole nad naravo in človekom v sodelovanje in nenasilje)!
2. Narava je samo z znanostjo neopisljiva v popolnosti, vsi opisi so samo
aproksimacija. Vključiti je treba tudi subjektivnost, čute: torej, kot pravi
Capra, premik iz objektivne znanosti v epistemološko znanost.
3. Zdravniki potrebujejo srce in ne samo znanje, ustvariti je treba novo
vzdušje med zaposlenimi v bolnici in med bolniki.
4. Pacient mora prevzeti odgovornost za svoje zdravje.
5. Duhovni aspekt človeških bitij je vsaj toliko pomemben kot molekulski.

Lep dan,

Igor


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Nova doba
Reply #20 - 26.10.2001 at 16:15:04
 
OK. Odgovarjam na svoja vprašanja:
Zemlja SE upočasnjuje! "Zastajanje hitrosti zeemljine rotacije je bilo prvič opaženo 1910. Večkrat v letih 1992 in 1993 pa so morali v državnih  laboratorijih v Koloradu premakniti cezijsko-atomske ure, da bi nadomestili izgubljeni čas v dnevu." In magnetizem zemlje je povezan neposredno z vrtenjem povezan in se tud zmanšuje (kompasi nezanesljivi) in naša zavest pa je vezana na magnetizem zemlje. Naprej citiram (iz Aure): "Visoka ali gosta magnetna polja Zemlje so sprejemala čustveno in miselno vrednotenje človeštva iz roda v rod in ga vzdrževala v morfogenski mreži okrog zemlje. To pomeni, da se vse, kar mislimo, zapiše in ohranja v tej mreži. Ko magnetna polja postajajo šibkejša, se ta mreža rahlja in osvobaja vsa shranjena prepričanja, predsodke, strahove, obsodbe in to nam omogoča njihovo prepoznavanje, ozaveščanje in preobrazbo...Zemljina magnetna polja so bila zgodovinsko naše "območje varnosti" ali varovalno polje med mislijo in njeno manifestacijo. Zgodaj v ciklusu razvoja naše zavesti je bil magnetizem zemlje velik. Kot tak je omogočal časovno razdaljo med formulacijo misli in njenimi posledicami...Zdaj ko se intenzivnost magnetnega polja zmanjšuje, se vzporedno skrajšuje tudi čas med mislijo in njenim uresničenjem. Opažamo, da smo sposobni manifestirati želje vedno hitreje"

Gape glede tistga članka: tisti ton G ni lastna frekvenca zemlje in sploh se zdej ta ista frekvenca upada in ne narašča...
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Nova doba
Reply #21 - 26.10.2001 at 18:13:40
 
frekvenca je stojece !elektromagnetno! valovanje in narasca, medtem ko se elektromagnetno polje zemlje slabsa.

Ancient prophecies predicted it. Indigenous traditions honor it.
Changes within the Earth are affecting your sleep patterns,
relationships, the ability to regulate your immune system and your
perception of time. You are living a process of initiation that was
demonstrated over 2,000 years ago, preparing you to accept tremendous
change within your body. That change is happening now.

* Migraine headaches, tiredness
* Electrical sensations in the limbs and spinal column
* Cramps in the muscular networks
* Flu like symptoms
* Intense dreams

skor vse se mi dogaja....a se se komu ?

http://www.william.saliba.com/ressonance.html

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nova doba
Reply #22 - 27.10.2001 at 11:50:24
 
* Migraine headaches, tiredness - redko
* Electrical sensations in the limbs and spinal column - ja
* Cramps in the muscular networks - ne
* Flu like symptoms - ne
* Intense dreams - vedno večkrat
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
majch
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 20

Re: Nova doba
Reply #23 - 27.10.2001 at 15:41:35
 
Ce bo nova doba, se mora zaceti s popolno temo. Vecina ljudi ne vidi, da poleg materialisticnega sveta obstaja se ena dimenzija... Tem ljudem lahko navedes miljon dokazov, ki so nastajali tekom cloveske zgodovine, pa jih bodo vzeli kot bajke, iluzije, norosti... zato se stvari nikamor ne premaknejo... zato se na zalost mora zgoditi nekaj blazno hudega, zaradi cesar se bo clovestvo spremenilo.
Primer cloveske destruktivnosti je moja mama. Le redko je dobre volje, pa se to najbrz cisto po nesreci. Zelela sem ji pomagati, da bi bila srecna, zadovoljna in da bi nasla mir v sebi, vendar je vse moje poskuse spretno zavracala. Dejstvo je, da se noce spremeniti, da uziva, kako unicuje sebe in s tem celo druzino. Da ji je edina pomembna stvar, kako nasa druzina izgleda na zunaj, kaj pa se v resnici dogaja za stirimi stenami, pa je popolnoma vseeno. In dejstvo je, da bo moral nekdo umreti, preden bo spregledala in ugotovila, kaj je v resnici pomembno.
In ce je ze v osnovni druzbeni enoti tako, kaj je potem sele s celim svetom!!! Koliko jih bo moralo umreti? Koliko živalskih in rastlinskih vrst mora biti iztrebljenih? Kako velika mora postati ozonska luknja? Koliko antraksa mora biti odposlanega po posti, koliko bomb mora biti odvrzenih, koliko mladih mora umreti zaradi mamil, kliko druzin mora biti unicenih zaradi alkohola in koliko ljudi mora narediti samomor, DA BO CLOVESTVO ZACELO CENITI ZIVLJENJE, LJUBEZEN, BOGA?????????
Toliko o globalni, revolucionarni novi dobi... zahtevala bi mnogo zivljenj. Ali si jo zelimo? Jaz si je ne. Vem pa, da nova doba v mojem srcu zivi in da bom po svojih najboljsih moceh dodajala kapljice v reko, ki vodi proti boljsemu svetu. In potem morda, nekoc...



Nekaj me zanima. Zgoraj je bilo govora o nekih okroglih mizah. Kje to poteka? Ali je mozna udelezba?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nova doba
Reply #24 - 27.10.2001 at 17:03:56
 
okrogla miza je že bila tko da ... drugič.
sicer pa je blo to tole:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general&action=display&num=100313...


Q
Primer cloveske destruktivnosti je moja mama. Le redko je dobre volje, pa se to najbrz cisto po nesreci. ...  Da ji je edina pomembna stvar, kako nasa druzina izgleda na zunaj, kaj pa se v resnici dogaja za stirimi stenami, pa je popolnoma vseeno. In dejstvo je, da bo moral nekdo umreti, preden bo spregledala in ugotovila, kaj je v resnici pomembno.
Q
lep primer kako ljudje živijo za druge ne pa zase.
jebiga tega je velik.
so dolgo delal na tem.
zdej se mi trudimo delat na tistem kar še ostane - preko sebe spremenit ostale.

Q
Ce bo nova doba, se mora zaceti s popolno temo.
Q
s tem se glih nebi strinjal, to ali bo potrebna tema popolna ali ne je odvisno od nas (so)ustvarjalcev prihodnosti.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Nova doba
Reply #25 - 27.10.2001 at 21:53:30
 
ZELJA(Igor Kononenko)

Ce bi bil UCITELJ, bi naucil svet, da je

LJUBEZEN mocnejsa od sovrstva,
SOCUTJE mocnejse od jeze,
ODPUSCANJE mocnejse od mascevanja,
PONIZNOST mocnejsa od ponosa,
STRPNOST mocnejsa od sodbe,
BLAGOSLOV mocnejsi od boja,

in

VERA mocnejsa od strahu,
POGUM mocnejsi od moci,
ISKRENOST mocnejsa od pretvarjanja,
SODELOVANJE mocnejse od tekmovanja,
SPOSTOVANJE mocnejse od ljubosumja,
DAJANJE mocnejse od jemanja,

in

TISINA mocnejsa od glasnosti,
MODROST mocnejsa od znanja,
SPONTANOST mocnejsa od preracunavanja,
IGRIVOST mocnejsa od resnosti,
SKROMNOST mocnejsa od denarja,
SRCE mocnejse od tehnike,

in da je

KRIZA velika priloznost za UCENJE.

----------------------

mislm, da nam preostane lahko samo tema ali pa taki ucitelji, ki bodo vplivali na nove generacije
Back to top
 
 
IP Logged
 
beno
Guest




Re: Nova doba
Reply #26 - 29.10.2001 at 11:04:43
 
zdravo!
dobro ste se lotli. sem zadnjič htel nekaj dodat pa prišo šef 8). bom pa zdaj.
ljudje ŽE živimo v temi (kali junga ali kaj).smo na poti v svetlobo. tukaj.  zdaj.
zavest je na psu pri večini politikov in folka.
(imamo tako vodstvo, kot si ga zaslužimo)
in noben mi ne ob rekel, da miljarde ljudi ne morejo ukiniti vojske in globalizacije in prevelikih razlik. lahkoooo! samo zavest večine je v kurcu.
in zdaj peščica ljudi, ki imajo(mo)zavest malo širšo dela kritično maso pozitivnega mišlenja in delovnja da bodo lahko z tem spremenili druge in še prej sebe in nato vsi skupaj  svet. v blagostanje za vse ker si kar misliš. in svet je kot misli večina. s tem, da ima pozitivna misel dosti večjo moč in lahko prevlada (ljubezen = bog = moč = naša pot).
in če je zemlja prenaseljena se bo otresla viška.
in to trpljenje na zemlji je šola. bog - zavest je.
je vse kar je. (razcepi deblo in me boš našel, obrni kamen in bom tam)(je tudi kamen ki ga obrneš). in se uči z našo pomočjo. o sebi.
o različnih stanjih zavesti. o dvojnosti.
na poti v enost. da, ko bomo energija-zavest ne bomo
zmešani kot solata, ampak bomo imeli zavest (jaz)
zato pa moramo prekiniti z našimi EGO igricami in vgriznit v načelo LOL2A, ker to ni neumno to načelo.
al kaj   Grin    
aja avtor je rene egli če bo kdo iskal
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Nova doba
Reply #27 - 31.10.2001 at 11:38:30
 
Se nadaljujem z zasipavanjem z linki; z malo druge perspektive govori o spremembah na zemlji geomant Marko Pogacnik, splaca si tudi sicer ogledat   njegovo stran...

http://www.ljudmila.org/pogacnik/FrameSET1.html
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Nova doba
Reply #28 - 31.10.2001 at 13:14:13
 
Mi vsi, smo nova doba!
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Nova doba
Reply #29 - 10.11.2001 at 22:42:40
 
Se eno potrdilo sem dobil da se zemlja upocasnuje doslej sem to vedel samo iz enega vira, zdej sem pa se v Gei prebral (ta postrikana racionalna revija), da se vrtenje zemlje zares upocasnuje in to zaradi padanja meteoritov (fotonski pas?)
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7