Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 5286 times)
A.
Ex Member




projektom za na pot
24.09.2001 at 17:22:23
 
Dragi prijatelji

Prišel je čas da morda spet ndgradimo obstoječe stanje in se dvignemo nad okove svoje krone, čas je da se kritično ozremo preverimo dosedanje rezultate in tako morda lahko izboljšamo dobre in bogate dogodke in ap tudi sicer bolj redke neuspehe, ki so vzeti kot sodbuda za naprej.

Večina novih ljudi se sprašuje kakšni so smisli in nameni foruma, ter kaj je tukaj njihova pot in kaj je tisto kar nas vse povezuje.

Naj vam že na začetku odgovorim da nas povezuje prijateljstvo in pa skupna ljubezen do oseben rasti.
Vendar to niti  najmanj ni vse, forum se je postavil najmanj iz dveh razlogov prvi je za iskanje prijateljev in sproščen klepet za navezovanje pristnih odnosov, ker je takšnih odprtih ljudi malo in je prav nujno da se neka ko poznamo in udejanjamo duhovno, new aga, psihološko… misel v Sloveniji in skrbimo, da se nekako mešajo tokovi…

Drugi pa je da imamo nekje možnost navdihnemo ideje da naredimo nekaj svojih misli, da uresničujemo svoje skrite želje in da prenesemo svoje znanje tudi drugim, zato smo dali na voljo projekte…

Prvi del namena je več, kot uspešno dosegel želje, saj smo spoznali veliko število prijateljev,  s katerimi smo navezali pristne odnose, ki nas dopolnjujejo v vseh pogledih.

Zato me po goli statistiki malo predrami da smo na drugem področju kar se tiče same izvedbe projektov še vedno v razvojni fazi in da je v nasprotju z družabnim delom, projektno in timsko delo nekako zastalo.

Vzroke za taksno dogajanje gre po eni strani iskati v sami organizacijski strukturi in v neurejenem projektnem okolju o katerem govorim ravno tako že 1 leto in je sedaj res v zaključni fazi.

Po drugi strani gre za dejstvo da se srečujemo le tu gor in da nismo v normalnem svetu naredili veliko srečanj in iz tega izhaja tudi nemogoče pričakovati da bodo projekt dobili kakšno jasno obliko.

Odločilno pri vseh teh stvareh je morda to da ni jasno določeno kdo in kje skrbi za projekte.
Kajti celo leto je mogoče prijaviti projekt najti ustrezne tu ljudi, vendar se nekako nihče, razen redkih posameznikov ni odločil za predlog ali celo udejanjanje projekta

V kolikor je problem v denaraju na voljo je več fundacij, ki imajo po več 1.000.000 sit
In so pripravljene pokrit vse stroške projektov, v kolikor smo zainteresirani  .
Druga stvar naučim vas delat projekte minimalnih stroškov, ker te delam že od moje včlanitve v študentsko kulturo in izobraževanj itd…

Da se stanje popravlja se kaže v tem, da dograjujemo še zadnjo inštranco projektov to je njihovo razvojno okolje kjer se izvajajo ideje in pa preizkusi in raziskave, kar se bo na začetku verjetno izvajalo na forumu, kasneje pa je možna tudi nadgradnja tega v navadnem svetu.

S tem se nekako spet vračam na osnovno idejo foruma da združi znanost in družabno sfero v en skupni prostor ki omogoča tako poglobljeno delovanje in raziskave, kot potem uporaba znanja v praksi in izmenjava samih izkušenj in znanja, ki pomaga v veliki meri pri samem obvladovanju problemov, ki se dogajao v vsakem izmed nas in sintezo tega v nekakšen projekt namenjen našim otrokom.

Zato forum združuje nekako na dva dela eden je splošen in družaben kjer je dovoljena špekulacija, drugi del pa je nekako resnejši in je usmerjen v obdelavo projektov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: projektom za na pot
Reply #1 - 24.09.2001 at 23:06:53
 
je cist res, da se bo treba enkrat sprojektirati...se bolj pa v živo, mogoce bo potem tudi bolj steklo vse skupi...
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: projektom za na pot
Reply #2 - 03.10.2001 at 12:37:52
 
odkril sem da se kot orodje za razvoj porjektov se najbolj obnesejo miselni vzorci

gape a lahko odpreš preizkuse raziskave analize
in daš za opis neki v tem stilu:
za vse ki imamo znanje pa bi ga radi preizkusili..

moderatorja:klimax, A.

aja če se klimax strinja, msi pa zasluž čene drugega

drugač pa moderatoje bi blo dobr mal bl dodelit ane da bodo še drugi mal prevzel
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: projektom za na pot
Reply #3 - 03.10.2001 at 14:06:00
 
lahko odprem, samo bolj točno mi zdefiniri.
sej veš kako to gre.

kar se pa drugih tiče pa pričakujem od njih da se bodo sami oglasili - jest bi pa to in to bil, ne pa da jih boš ti določu.
če ne zahtevam preveč.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: projektom za na pot
Reply #4 - 03.10.2001 at 14:25:08
 
kaj pa sem spljoh lahko, kako se kakšni stvari streže... Hast du nichts versthandet... Ich habe keine ahnung was habt man zu tun...
Also geben sie mir eine plan und ich can dann sagen etwas oder hilfen zumbeispile...
But I got to know what the fu*k do you want...or need.. so please don't get me wrong my friend, ampak tud če si izberem eno področje in mi je všeč, kaj mi to pomaga...če daš potem samo ene bližnice k te pelejo točno na začetek... al pa nekam k zahtevajo univerzitetno izobr.
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: projektom za na pot
Reply #5 - 04.10.2001 at 09:20:45
 
Magla, sej ni tko misljeno. Poglej Mohamed je bil tud samo navadn pastir, al kmet, neki tazga in ko ga je preblisnilo, je kar vedu, je kar znal pisat (prej ni znal). Tko, da ti lepo caki, delaj, pa se bo ze najdu kak preblisk.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: projektom za na pot
Reply #6 - 04.10.2001 at 09:30:11
 

... ja, in njegova žena je bila njegova prva spreobrnjenka ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: projektom za na pot
Reply #7 - 24.10.2001 at 08:24:25
 
Se kdo sprašuje kaj bomo ko bo na forumu 200 ljudi vsak dan kaj spisal, že sedaj ne mormo sledit vsem stvarem in vsem odgovorit

Se kdo sprašuje kaj jim bomo ponudili?
kaj bodo oni prinesel nam kaj bomo mi njim?

Bomo ostal zgol na forumovskem nivoju ali bomo ustvarili kakšen dokument?

Zakaj sedaj to razmišljam, ker forum nima jasne potrjene vizije in nebi rad da ostane na tem nivoju tudi ko se bo pridružil veliko več sorodnih soustvarjalce, in bi rad da obdržimo kakovost in način pisanja stvari, ne da se potem preide v neko drugo slabšo obliko ker pač nismo dovolj dobro razmišljali o prihodnosti?

Za vas imam torej vprašanje?
Ima kdo idejo kako delat projekte?
Katere so pomembne stvari?
Kako se naredijo projekti in kako povabit sorodne soustvarjalce da se bodo lahko priključil

In pa kako obdržat ali dvignit kakovost napisanega?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: projektom za na pot
Reply #8 - 24.10.2001 at 09:45:13
 

Quote:
Se kdo sprašuje kaj bomo ko bo na forumu 200 ljudi vsak dan kaj spisal, že sedaj ne mormo sledit vsem stvarem in vsem odgovorit

Se kdo sprašuje kaj jim bomo ponudili?
kaj bodo oni prinesel nam kaj bomo mi njim?

Bomo ostal zgol na forumovskem nivoju ali bomo ustvarili kakšen dokument?

Zakaj sedaj to razmišljam, ker forum nima jasne potrjene vizije in nebi rad da ostane na tem nivoju tudi ko se bo pridružil veliko več sorodnih soustvarjalce, in bi rad da obdržimo kakovost in način pisanja stvari, ne da se potem preide v neko drugo slabšo obliko ker pač nismo dovolj dobro razmišljali o prihodnosti?

Za vas imam torej vprašanje?
Ima kdo idejo kako delat projekte?
Katere so pomembne stvari?
Kako se naredijo projekti in kako povabit sorodne soustvarjalce da se bodo lahko priključil

In pa kako obdržat ali dvignit kakovost napisanega?




Smiley
Ta forum je kakovosten! Zakaj? Ker ga sestavljamo takšni kot smo. In obstaja tukaj za vse ostale, ki si lahko z njim pomagajo, če jih bo pot pripeljala sem. Mi smo to pot že prehodili in še zmeraj smo na poti. In ne strinjam se s tabo, da forum nima jasne vizije. Ima zelo jasno vizijo: biti to, kar je - sestavljen iz duše, naše duše. In kar mora priti, bo prišlo...

Razmišljati o prihodnosti in projektih v smislu privabljanja sorodnih ustvarjalcev, praviš, A.
O tem sem ti že napisala, kaj menim. Pa bom še enkrat:

Risanje zemljevidov je zame kot reševanje problemov med na primer dvema, ki skleneta zakonsko zvezo, in teh problemov ne bi bilo, če se ne bi poročila. Razumeš?

Smešno je tako nekam v prazno risat, skakat v višino, al pa se raztezat ne vem kam, ko pa je naše pravo mesto samo eno med dvema poloma.

Priporočam ti, da ne skrbiš tako močno za jutri..., seveda pa ostani takšen kot si in naredi kar moraš.
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: projektom za na pot
Reply #9 - 24.10.2001 at 10:51:17
 
Popolnoma se strinjam s teboj LittleStar: vsak ma svojo vizijo in vsak trenutek, je ta drugacna, zato nima smisla nove biblije pisat, jih je bilo ze dosti napisanih in poglej, kaj sklicevanje na "sveto delo" prinese: vojne, fanatike, zakrcenost, krutost... Sveta dela oz. risanje zemljevidov so potrbna za nekoga ki bi se rad na nekaj naslonil, necesa oprijel, "povejte mi kaj naj storim, oče", za tistega ki bi rad da ga drugi vodijo on pa bi slepo sledil...

seveda sem pa lahko cist narobe razumel A. kaj mislis s temi projekti
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: projektom za na pot
Reply #10 - 24.10.2001 at 22:47:27
 
A. ali si mislil s projekti nekako vse zdužiti v eno smiselno celoto?
Men je bla ideja da bi bla ena stran za duhovnost - in vse na njej...kulska...pa internetni cajtung tut... so pa to obširne zadeve...(brez začetka in še ne vidnega konca)

Predlagam, da nam daš kot vodja te ideje eno majhno delo, ki bi ga mi duhoviteži mislim rečt duhovno naravnani posamezniki z veseljem opravili... karkoli
sam da je konkretno, ker po pravici povedano meni moji miselni vzorci povejo mnogo, ko pa jih želim razložiti prijat'lom se zalomi, ker me sam čudn gledajo in isto se dogaja tuki...
Eni te takoj štekajo, eni pa ne takoj... menim da bi z eno tako manjšo nalogico imel tudi jaz(mogoče še kdo drug) pogled v tvoje oblake...

To pišem, ker bi res rad delal v takih projektih in delal bi s srcem... sam ker nimam svojih izkušenj (projekti in to) si tudi s tvojimi ne morem al pa ne znam pomagat...
 Embarrassed Undecided Cry
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: projektom za na pot
Reply #11 - 26.10.2001 at 17:01:32
 
začele so se kazat prve stvar ki jih je treba rešit, da se omogoči nadaljni razvoj sistema

par besed naj spregovorim o projektih, mislim da vsi vemo, da projetki sami po sebi predstavljajo gibalo družbe in da so posledica zbiranja inteligence, če ne bi blo velikih in malih prjektov kjer ljudje združujejo svoje zanje in energijo ne bi zmogli storiti tako velikih stvari, kot je earthdance in ostalih podobnih zadev, ki so v dobro sveta.

torej je vprašanje, ki ga puščam odprto še vedno...
kako se da naredit projekt, ki bo zadovoljiv vse ambicije in bo upošteval vsa mnenja, bo dovoljeval rast posameznika, omogočal da razvije svojo lastno pot, bo strokoven in kakovosten in nebo dopuščal odvisnosti od projekta samega?

to so izhodišča, ki jih lahko dopolnite...

Back to top
« Last Edit: 29.10.2001 at 08:45:32 by A. »  
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1