Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2299 times)
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Slovenija - eko country
12.09.2001 at 20:10:44
 
Zakaj poleg vseh debat, poleg vsega polemiziranje nebi Sloveniji, oz. prostorčku na katerem živimo dali novo perspektivo.
- Na nekem odgovoru sem že omenil, da smo na nek način lahko samozadostni, kaj sem s tem mislil:
1. Imamo svoje izvire vode, kar je zelo pomembno za prihodnost, pa zelo slabo skrbimo zanjo in postajamo podobni zahodu, polja iz katerih dobivamo vodo škropimo z pesticidi, umetni sneg - vemo da z svojimi spojinami (mislim da dušikovimi) je zelo škodljiv za živa bitja, pa kupujemo snežne topove in smo spet pri vodi, ki si jo uničujemo
2. Imamo veliko polj, še sorazmeroma neokrnjeno naravo, tako da bi lahko dovolj pridelali sami zase
3. Imamo gore, naravne lepote, morje,
kaj rabimo več.

Jest mislim, da je treba veliko, zelo veliko storiti še v pogledu ekologije. In eden izmed predlogov bi bil da bi ostro, drago kaznovali vsakogar, ki v naravo odvrže smet (od papirčka za čokoladice, čipse, pampers plenice (baje je razgradljiva doba full dolga), pralni stroji, avtomobilske karoserije, gradbeni material in cel kup nesnage. In vem, da bi se dalo hitro najdit tistega ki je to storil. Če bi bile kazni za odmetavanje smeti precej visoke, bi naša država hitro obogatela.

Naredili bi lahko čudovit čist, prostorček v Evropi.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Slovenija - eko country
Reply #1 - 12.09.2001 at 21:10:55
 
z lahkoto bi to naredili samo treba je ozavestit slovenijo - slovence
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Slovenija - eko country
Reply #2 - 12.09.2001 at 21:33:11
 
Z lahkoto, bolj mi zveni beseda z lakoto....
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1