Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 15091 times)
Borut
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA  ALLINCLUSIVE
Reply #15 - 12.10.2002 at 22:06:48
 
Devi wrote on 09.10.2002 at 10:19:08:
Po moje so vse karte za oboje...sloganje in meditacijo...ker vse neke energije predstavljajo, ki ti lahko nekaj sporocajo, lahko pa se tud povezes z njimi da jih bolj podrobno spoznas.

Angelske karte pa so tiste, ki ti vedno lahko dajo kak res dober in jasen nasvet ali vpogled.


Ja, važno je, da se s kartami človek poveže. Da jih začuti. jaz bi temu rekel da dobi karta globino.

Devi...jaz bi tebi eno vprašanje zastavil. Da stestiramo angelske karte. A se strinjaš?

Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA  ALLINCLUSIVE
Reply #16 - 12.10.2002 at 22:10:44
 
Moonlight wrote on 10.10.2002 at 22:00:09:
men so najbolj všeč ciganske karte....sem si že tolk stvari z njimi prerokvala, pa skor vse se je uresničl, kr ne morem verjet... res...

mogoče bom poskusila še tiste Angelske...

...so pa te iz Cosmopolitaniuma tud zanimive, kr neki sevajo...


Rad bi si izmenjal izkušnje s Cigankami. Povej mi, kaj te najbolj preseneča ali pa kaj te je najbolj presenetilo pri Cigankah?

Recimo mene to, da sem ugotovil, da je karta denarja lahko tudi močno negativna karta, če je v kombinaciji recimi z izgubo na levi.

Ali pa da je Iznenadna sreča skoraj samo negativna karta.

Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA  drugi del
Reply #17 - 13.10.2002 at 04:01:31
 
Da bo mera polna še nekaj pomembnega.

Nalimal sem dva linka do dveh izvrstnih forumov, ki so namenjeni izključno tarotu. Nekaj takega bi si želel v slovenskem okolju v domačem jeziku a kot izgleda, ljudi, ki bi bili pripravljeni deliti ali izmenjevati znanje zastonj, primankuje.

Oba sta odlična in primerna za vse nivoje znanja.

http://supertarot.co.uk/phpBB2/


http://www.tarotforum.net/forumdisplay.php?s=399c0601eb5a29a4b71ba7dfc7aa5d12&fo...

Upam, da vas ne boli glava od toliko mojega tipkanja.

Borut

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: KARTOMANTIKA  drugi del
Reply #18 - 13.10.2002 at 10:39:10
 
WB z dopusta, Borut Smiley

Saj ti ves, da ne znam slogat za druge, a ne?
Ampak ti kar vprasaj, bomo vidli, kaj se bo zgodlo Wink
Mene tudi zanima in bi rada preverila...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA  drugi del
Reply #19 - 14.10.2002 at 03:31:32
 
Devi wrote on 13.10.2002 at 10:39:10:
WB z dopusta, Borut :)

Saj ti ves, da ne znam slogat za druge, a ne?
Ampak ti kar vprasaj, bomo vidli, kaj se bo zgodlo ;)
Mene tudi zanima in bi rada preverila...



1. V torek imam predavanja za karte. Zanima pa me, kaj se bo v zvezi z njimi predavalo?

2. Prejšnji teden je prišlo v službi do nekega dogodka, zaradi katerega sem bil potem tri ure na telefonu z različnimi osebami. Kaj se je zgodilo?

3. Kaj si mislim ta trenutek v zvezi z tarot kartami?

4. Kaj mi pomeni določena knjiga, ki jo imam sedaj v mislih?

5. Kaj nameravam postoriti doma ta teden?

Odgovore mi pošlji na mail brb1group@hotmail.com

Hvala ti.

Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: KARTOMANTIKA  ALLINCLUSIVE
Reply #20 - 14.10.2002 at 13:03:25
 
Quote:
Kje stojiš? Tam, kjer nikomur ni za verjeti razen svojemu srcu. V tem trenutku se v tebi pojavlja izkrivljena oblika realnosti. Izkrivljena do te mere, da lahko zaideš s svoje prave poti v življenju in sprejmeš odločitve, ki ne temeljijo na realni sliki ampak na tvojem osebnem pogledu. Z drugimi besedami: Prikazuje, da obstaja odklon med realnostjo in tvojim razmišljanjem.


Borut


Borut;


Hvala Ti za to razlago. Bolje ne bi mogel zadeti-DEJSTVA. :-*

Jaz sem si to karto vzela za neko stalnico, obenem pa sem si rekla ;

Hej, Star12, zbudi se že enkrat! :D




Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: KARTOMANTIKA  ALLINCLUSIVE
Reply #21 - 14.10.2002 at 13:06:49
 
Quote:
Rad bi si izmenjal izkušnje s Cigankami. Povej mi, kaj te najbolj preseneča ali pa kaj te je najbolj presenetilo pri Cigankah?

Ali pa da je Iznenadna sreča skoraj samo negativna karta.

Borut


Borut;

Ja ciganke, Te  karte so v redu, čeprav jih ni čez tarot(  so pa malo  prezahtevne). Mene so ciganke že takoj pritegnile. Spoznala pa sem, da z njimi lahko prerokujem ali »razlagam« samo za določen čas, kar me pri njih zelo moti.  Ha ha, to bo za to, ker še nisem izkušena v tem… za to potrebuješ veliko znanja… Iti moraš globoko vase, da spoznaš njihov pomen. Na splošno se mi, ko nisem dovolj  tesno »prikopljena« nanje,  se zgodi, da se mi obrnejo najslabše karte.
Vedno se moram znesti potem na intucijo, ki jo začutim ob določeni karti. Vsaka karta govori sama zase. Jaz z njimi ne gledam v prihodnost, pač pa si vsak dan obrnem tri karte, ki naj bi zaznamovale moj dan, tako mi govorijo, kaj se bo dogajalo čez dan in kaj se bo zgodilo in kako bom delovala.

Mnenja sem; da sta najbolj negativni karti ; ( hope, visit ) na splošno

; upanje in obisk, ti dve karti, če sta bili sredinski, sta mi vedno prinseli slab dan  (tega pa sem se zavedala, ko je minil). Tako čutim jaz, tako mi delujeta…Tudi vedno že vem, ko se dotaknem karte, da bo ta…resnično nekaj je  na tem…

Drugače pa jaz v glavnem prerokujem sama sebi, zgolj… mogoče še kakemu prijatelju, vendar samo če čutim, da mi zaupa. Potem se kar dogaja…

Najbolj me preseneča pa dejstvo, da imajo simboli, ki jih nosijo karte  lahko nešteto zgodb, ki pa jih brez skrbne vizualizacije, ne morem razpoznati, poglobiti se moram, za to, pa se še učim in delam na tem, da bom viđela več kot samo KARTO. Torej tisto, kar je za njo.. Kajne?

Presenetilo pa me je to, da so vedno do potankosti napovedale dogodke, po katerih sem spraševala, .. no ja razen v enem primeru, ko sem se preveč igrala in sem dobila nazaj 10x…


Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA  drugi del
Reply #22 - 16.10.2002 at 01:48:16
 
Najbolj me preseneča pa dejstvo, da imajo simboli, ki jih nosijo karte  lahko nešteto zgodb, ki pa jih brez skrbne vizualizacije, ne morem razpoznati, poglobiti se moram, za to, pa se še učim in delam na tem, da bom viđela več kot samo KARTO. Torej tisto, kar je za njo.. Kajne?



Točno. Slovar simbolov v roke in en detajl za drugim obdelati. To pa samo zato, da karta pridobi globino, hrapavost, otip,......

Počasi se pride do tega, da se karto gleda na sliki okoli in okoli svoje osi.

Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: KARTOMANTIKA  drugi del
Reply #23 - 16.10.2002 at 10:53:04
 
Quote:
[i]
Točno. Slovar simbolov v roke in en detajl za drugim obdelati. To pa samo zato, da karta pridobi globino, hrapavost, otip,......

Borut


...itak Borut..., sam lahko je brat knjigo in vse vedt kar piše v njej, kar čutiš, da ti nek določen simbol tud pove... moraš pa tud sam met ena določena znanja...

...temu jaz pravim intuicija, ko lahko že na daleč čutiš osebo in jo lahko tudi "prebereš" , na kakršenkoli način..

Vidm, da Tebi to zelo uspeva in želim Ti še veliko uspehov, v nadaljnje... ;)

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA  drugi del
Reply #24 - 17.10.2002 at 02:41:41
 
Moonlight wrote on 16.10.2002 at 10:53:04:
...itak Borut..., sam lahko je brat knjigo in vse vedt kar piše v njej, kar čutiš, da ti nek določen simbol tud pove... moraš pa tud sam met ena določena znanja...

...temu jaz pravim intuicija, ko lahko že na daleč čutiš osebo in jo lahko tudi "prebereš" , na kakršenkoli način..

Vidm, da Tebi to zelo uspeva in želim Ti še veliko uspehov, v nadaljnje... ;)



Hvala ti za tvoje želje.

Sicer pa je potrebno znanje simbolov samo na začetku. Vse dokler ne začutiš za kaj pravzaprav gre pri simboliki na karti. Potem postane vse easy. Priemr tega je recimo tudi razčlenitev sibolov na reklamnem plakatu za Lisco:

*********************

To se je pa res potrebno ustaviti bolj pri plakatu in opazovati namige:  
- obleka izdaja poslovno žensk
- računalnik izdaja aktivno žensko
- desna roka na mizi pomeni, da rada pomaga ali ponuja (pa ne svinjarije ampak prefinjenost, nežnost, aktivnost in razgledanost)
- rahla priprta obleka razkriva glih toliko malo modrca, da se vidi oblika, fantazija in odpiranje spredaj
- odpiranje spredaj kaže na to, da je ženska na sliki oseba dejanj in ne flancanja

Skratka, poslovna ženska, ki v svoji intimi namenja mnogo časa izbiranju spodnjega perila in v temu skrajno uživa. Tako kot tudi pri nošenju le tega.

***************************

In ko preideš "porodne" bolečine pri branju debele knjige o simbolih, je vse okoli tebe en sam simbol.

Borut


Back to top
 
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA  drugi del
Reply #25 - 27.10.2002 at 07:42:13
 
Drugi teden bom odprl topic za Crowley tarot, kjer se bo lahko dodajalo mnenja, izkušnje in način dela s temi kartami.

Enako bom preimenoval topic Možen način učenja kart - CIGANK

In še enega za OSHO karte.

Neverjetno je namreč, kako lahko toliko kart Crowleya in Oshota pa cigank prodajo po Sloveniji, nihče pa se z njimi ne izpostavlja na forumu recimo za študij.

Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA  drugi del
Reply #26 - 29.10.2002 at 17:43:34
 
veronika wrote on 29.10.2002 at 09:21:00:
Pa še eno vaše strokovno mnenje, zakaj mi je enkrat ena oseba rekla, da tarot karte niso zame? Prav zaradi tega, si jih še nisem kupila. Ona pač gleda v tarot, meni pa je rekla, da niso zame.
Veše cenjeno mnenje? ;)


To odgovorim v Kartomantika 2, tja spada tole vprašanje.

Ne vem zakaj dopustiiš, da ti nekdo diktira kaj je zate in kaj ne?
Tale oseba ti je lahko rekla to iz dveh razlogov:
- morda se boji, da bi ti sama razkrila zakaj se pravzaprav gre in stem sesula njen mit o njej kot poznavalki tarota
- morda pa ve, da je to obsežna tematika ter te zato od tega odvrača v smislu "ma kaj boš ti, to je zate brezveze"

Draga Veronika.
Tarot je za vse tiste, ki jih potegne. Tako kot je kvačkanje za vse tiste, ki jih potegne. Bolj enostavno kot tako ti ne znam razložiti.

Mene je potegnilo par let nazaj, ko sem gledal eno oddajo, ki je govorila o prerokovalcih. Najbolj me je pritegnilo prav to, da so tarot karte nekak skupek razpoložljivega znanja na voljo ta trenutek...od astrologije do simbolike pa do alkimije in čarovništva in magije. In takrat me je zagrabilo. In pazi to: Tarot karte sem imel poleg knjige, ki je v moji zbirki ležala najmanj pet let, pa je še odprl nisem.

Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: KARTOMANTIKA  drugi del
Reply #27 - 29.10.2002 at 19:18:39
 
Quote:
Neverjetno je namreč, kako lahko toliko kart Crowleya in Oshota pa cigank prodajo po Sloveniji, nihče pa se z njimi ne izpostavlja na forumu recimo za študij.

skrivajo ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: KARTOMANTIKA  drugi del
Reply #28 - 29.10.2002 at 19:46:58
 
gape wrote on 29.10.2002 at 19:18:39:
skrivajo ...


Ja, ljubosumje je huda reč.

Tu smo pa že na open source zadevi.

Ko flikam na ciganke ali pa na tarot moje videnje in razlage, prišparam ogromno poti nekomu, ki te poti še ni prehodil. Pokažem mu bljižnico.

Zgodi pa se hecna zadeva. Prej ali slej bo moral tak človek prehoditi celo pot še enkrat, saj mu s tem, ko kažem krajšnjice, delam velike luknje v znanju. Mojo razlago recimo sprejme kot dejstvo, sam pa se v to ne poglablja. In prej ko slej ga nekaj povozi ali pa se zaustavi pred vrati, za katere pa nima ključa.

Ključ pa mora vsak zase najti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: KARTOMANTIKA  drugi del
Reply #29 - 12.11.2002 at 09:27:44
 
mene pa zanima če ima kdo izkušne z Vilinskimi simboli, kartami od Marjetke Jeršek. bi jih kupila pa ne vem. Nimam nobenih izkušenj s kartami.

Hvala, hvala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3