Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 14 15 16 
(Read 57964 times)
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #225 - 13.06.2003 at 22:11:59
 
Smiley
ta ti je zelo dobra, samo da bi jaz namesto pameten raje uporabil moder Wink
je pa še ena zelo stara, ki gre nekako takole:
Kdor stopi na pot notranje resnice kot neumnež,
lahko iz nje izide kot največji modrec  Wink Roll Eyes 8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #226 - 13.06.2003 at 22:24:30
 
Vse moči v vesolju so že naše. Sami smo si zakrili oči in potem zastokali, da je temno.

                                                      ...

Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #227 - 13.06.2003 at 23:05:32
 
Smiley
in ko smo se osvobodili notranjih strahov in laži,
nam je posvetila notranja božanska svetloba Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #228 - 13.06.2003 at 23:23:20
 
Quote:
in ko smo se osvobodili notranjih strahov in laži,
nam je posvetila notranja božanska svetloba


dragi stojci, mene zanima ta "notranja božanska svetloba"....

praviš, da "ko smo se osvobodili notranjih strahov in laži", takrat se pojavi ta svetloba....(sklepam da izhaja iz srca)

do sedaj sem nekako mislil, da je ta stik z tvojim srcem (ki ga povdarja Maharaiev "nauk") povzrocil "izgubo notranjih strahov in laži" ne pa obratno

mi lahko malo to pojasnis ?

ti praviš, da nimaš nobenih notranjih strahov ? je to samo takrat, ko si v svojem "meditativno božanskem sloju svetlobe" ali ta občutek varnosti traja nonstop ?





LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #229 - 14.06.2003 at 12:00:58
 
dragi mind Smiley
končno po dolgem času eno pametno vprašanje.
Poglej v procesu priprave na sprejem tehnik notranjega poglabljanja, oziroma Prem Rawatovega Spoznanja,
se mora posameznik rešiti svojih dvomov in zmed.
Razčistiti mora sam s sabo, ali to Spoznanje resnično hoče, ali ne.
Seveda ga mora najprej prepoznati znotraj sebe, kar mu je v samem procesu omogočeno.
Običajno po pol letnem pripravljalnem obdobju gledanja Prem Rawatovih satelitskih prenosov, se posameznik dodobra seznani s celotnim procesom in s tem, kaj ta proces vključuje.
Tisti, ki se odloči ali je pripravljen za sprejem Spoznanja ali ni, je sam posameznik. Vkolikor ni pripravljen, bo vseeno na njegovo željo dobil tehnike, vendar bo to pot zapustil, ali na poti imel veliko težav.
Ta pot ni lahka. Zahteva vsakodneven notranji trud in sprotno čiščenje odnosa samega s sabo.
Človek, ki je neiskren in nepošten do samega sebe in drugih se ta vrata njegovega srca enostavno ne odpro, ali pa ima v samem procesu velike težave.
Tak človek ne more videti notranje svetlobe.
To darilo je popolno in je hkrati ogledalo tvoje duše.
Spomnim se , ko je neka Prem Rawatova učenka vprašala mojstra zakaj ne vidi notranje svetlobe, pa prakticira že toliko let.
Mojster ji je samo odgovoril:"Najprej si operi svoj obraz"
Ženska na to ni rekla niti ene same besede in se je lepo vsedla. Ona je ves čas vedela zakaj, potrbovala je še mojstrovo potrditev, če pa je kaj spremenila v svojem odnosu do sebe in drugih v svojem življenju ve samo ona.
Tudi v Ljubljani, kjer je največja skupnost Prem Rawatovih učencev so tudi taki posamezniki, ki so neiskreni in nepošteni in ki se pretvarjajo in se iz sebe delajo samo norca.
Zakaj so taki, vedo samo oni.
Večina od njih pa je iskrenih in poštenih.
Ker je tu popolnoma nepomembno, kaj kdo o čem misli, smo si kot skupina ljudi povsem različni.
Danes sploh ni nobene potrebe, da bi nekdo, ki ga Maharajijevo spoznanje zanima moral hoditi na take prireditve. Obstajajo satelitski prenosi preko katerih danes večina ljudi spremlja Prem Rawatove govore, obstaja tudi knjižnica, kjer si vsak lahko sposodi 24 video kaset, si jih v miru ogleda doma in je že lahko pripravljen na sprejem Spoznanja. Večina njegovih učencev se v Sloveniji sploh ne poznamo med sabo, niti ni nobene potrebe, da bi se.
Javne prireditve se organizira izključno za nove ljudi, da se jim omogoči priti na predstavitev in se seznaniti s tem učenjem. Vkolikor koga to zanima, potem nadaljuje svoj aspirantski proces, za njih se prireja posebne prireditve, kjer se bolj poglobljeno seznanijo s samim procesom, in ko se jih nabere dovolj velika skupina, se za njih organizira sprejem tehnik, (ki so za vse enake in kot sem že napisal brezplačne). Sprejem sam traja dobri dve uri. To je vse.
In še odgovor na tvoje zadnje vprašanje:
Ko zjutraj vstanem se eno uro poglabljam. Vsako tehniko delam 15 minut. Z vsako tehniko se bolj približujem temu božanskemu bistvu znotraj sebe, ki se ga da izključno in samo čutiti in ki lahko z mojo zavestnostjo popolnoma izpolni vsako celico mojega telesa. Ko se notranje izpolnim s to božansko zavestjo, jo lahko z dihom vzdržujem preko dneva. Če me vsakodnevne aktivnosti preveč oddaljijo od mojega bistva, ali sebstva, se vedno lahko ponovno vsedem in ponovno poglobim, ko mi to čas dopušča.
Ali sem v stalnem stiku sam s sabo?
Iskreno povedano: NE
Trudim pa se in tole in vsa ostala moja pisanja so posledica tega mojega truda.
Je pa še ena neverjetna stvar. Ne vem kako je pri drugih, ampak meni se je pri mojem notranjem trudu zelo razvila moja intuicija. Smiley Wink 8)
Upam, da sem ti uspel odgovoriti na tvoje vprašanje. Wink
Naj pa ti pa izdam še eno veliko skrivnost:
Karkoli, kdorkoli dela v smeri tega čudovitega notranjega spoznanja, mu to vedno lahko prinese
veliko zadovoljstva in notranjih nagrad. Smiley Wink 8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #230 - 14.06.2003 at 13:48:46
 
Smiley
in btw občutek varnosti traja tako dolgo,
dokler sem v notranjem stiku Wink

Quote:
kdor zadiha iz srca,
ta skrbeti zase zna
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #231 - 14.06.2003 at 16:28:31
 
Smiley Wink Cheesy Shocked Roll Eyes 8) Kiss

ker je že moj drugi topic zafilan, nadaljujemo od tule naprej:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=105560071...

Kiss Kiss Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 14 15 16