Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 
(Read 26438 times)
Ezav
1
*
Offline

Jaz sem jaz in ti si ti;
vsi skupaj smo OM
Posts: 12

Gender: male
Re: Sai Baba in materializacija
Reply #60 - 08.12.2003 at 14:32:35
 
Quote:
lahko ti nekoga kdo tudi iz socutja predlaga, ampak odlocitev je v koncni fazi le nasa/posameznikova sama in za njo mora/mo prevzeti odgovornost.

siljenje je v nasprotju z ljubeznijo.

Pa sva skupaj  Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sai Baba in materializacija
Reply #61 - 08.12.2003 at 15:37:16
 
Quote:
lej, jz ne vem kaj cerkev pricakuje, kaj svetuje itd. jaz se tuki pogovarjam s tabo in glede tega kar se midva pogovarjava.

jz sm samo reku, da je umsko spekuliranje in znanje pridobljeno na tak nacin vedno omejeno, torej nam ne more odstrant vseh dvomov, torej vznemirjenosti ob negotovosti. obenem pa sem ti se predlagal kaj lahko naredis, da se temu izognes. kaj pa bos ti dejansko naredu ob tem spoznanju pa je itak tvoja svobodna odlocitev.

drgac pa ti lahko iz lastnih izkusenj povem, da ga ni cez vecno dobronamerno "pokroviteljstvo", ki smo ga lahko delezni od Boga in njegovih verodostojnih predstavnikov, ceprav se nas umetni-ponos ob tem zgraza in na vse pretege upira.

(a jz res na tak nacin in s tako notranjo vsebino pisem, da je v mojih postih cutit vec ponosa kot pa socutja? se res pocutis bolj ogrozenega/vznemirjenega kot pa varnega/pomirjenega?)


Moje vznemirjenje ne izhaja iz tega, ker  prave vednosti ne bi bil  sposoben s tabo izkustveno delit, ker kjer je  tvoje izkustvo zapdovoljivo  zapolnjeno z vero, je moje izkustvo zadovoljivo zapolnjeno s špekulacijo;  ker kot   si ti lahko sočuten do moje nevernosti, sem jest lahko  sočuten do tvoje  nevednosti. Moje zanimanje zate ima isti vzrok kot tvoje zame: kako ima lahko za koga vera lastnost pravega vedenja  kako ima za koga špekulacija lastnost prave  izkušnje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Sai Baba in materializacija
Reply #62 - 08.12.2003 at 16:01:06
 
aja, sej res.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Sai Baba in materializacija
Reply #63 - 08.12.2003 at 16:15:25
 
Quote:
aja, sej res.



aryan, ful me zanima, kake misli, kaki občutki grejo skoz tebe, ko napišeš tole?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Sai Baba in materializacija
Reply #64 - 09.12.2003 at 08:29:03
 
m wrote on 08.12.2003 at 16:15:25:
aryan, ful me zanima, kake misli, kaki občutki grejo skoz tebe, ko napišeš tole?

obcutke se res da do neke mere tud opisvat, ali se od "cutilca" vcasih presevajo na druge, ampak se boljs pa je sledit proces, da te obcutke dozivis sama, ce te zares zanimajo.

lej, tole sm ti-tudu ze prej napisu pa prosim tud-ti preber...

Quote:
s spekuliranjem bos v koncni fazi dosegu to spoznanje, da so informacije, ki jih na ta nacin lahko pridobis omejene in da delovanje v skladu s takim znanjem ne more prnest tolksnega zadovoljstva kokr si ga notranje zelis. tako spoznanje je zelo dobra predispozicija za iskanje in sprejemanje drugih virov informacij in instrumentov zaznave.

ce lahko prostovoljno, z iskrenostjo in brez zavisti poslusamo informacije iz Vedskih virov (od Boga) smo s tem znanjem popolnoma opremljeni za pravilnejse delovanje, ki nam omogoca najprijetnejsi vecni obstoj.

titud, lahko pa tud samo stalno recitiras sveta imena Boga za njegovo zadovljstvo in bos zlo hitr po Njegovi milosti dosegu popolnost svojga obstoja.

Goura Hari bol.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sai Baba in materializacija
Reply #65 - 09.12.2003 at 08:41:45
 
Quote:
obcutke se res da do neke mere tud opisvat, ali se iz "cutilca" vcasih presevajo do drugih, ampak se boljs pa je sledit proces, da te obcutke dozivis sama, ce te zares zanimajo.


Aryan, od kje ti tolikšno zanimanje pa pozornost za moje špekulacije? A  v njih vidiš samo odsev tebe kot 'čutilca' a v njih res ne vidiš odseva moje resnično prave izkušnje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Sai Baba in materializacija
Reply #66 - 09.12.2003 at 08:53:46
 
titud wrote on 09.12.2003 at 08:41:45:
Aryan, od kje ti tolikšno zanimanje pa pozornost za moje špekulacije? A  v njih vidiš samo odsev tebe kot 'čutilca' a v njih res ne vidiš odseva moje resnično prave izkušnje?

moje zanimanje in pozornost za tvoje spekulacije je zame posredno koristne narave.

ce men nekdo rece naj ne skacem v prepad, ker je to zame skodljivo mu jaz lahko verjamem in res ne skocim. ali pa lahko skocim in sam spoznam dejstvo skodljivosti takega pocetja. tretja moznost pa je, da kokr se da objektivno opazujem kam to pocetje pelje oz. na koncu pripelje druge in na ta nacin to spoznam. ta tretja moznost je nekje vmes med popolnim zaupanjem/verjetjem nasvetu in osebnim dvomom. no in s pomocjo tebe se mi vrednost spekulacije postopoma prakticno razodeva.

v Vedah in iz besed realiziranih svetnikov lahko slismo o marsicem kar je skodljivo oz. dobrobitno za "nas-vecni-jaz"  in kaj je v zadovoljstvo ali skodo "nasemu-zmotnemu-jazu". samo ta informacija se ni dovolj, treba je pol to se v praksi sprobat in spoznat/obcutit.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sai Baba in materializacija
Reply #67 - 09.12.2003 at 10:03:19
 
Aryan, a dopuščaš možnost, da človk  svojo  špekulacijo sprejme kot pravo vero in s tem postane njegovo pravo vedenje in tud  prava izkušnja. Se pravi, a dopuščaš, da je možno, da iz vere v pravilnost  lastne špekulacije nastane osebna vera, ki se potem kot pravo vedenje   razodeva v  pravi izkušnji. A ni tak  proces spoznanja (psihološko) v bistvu isti, kot če se začne s pravo vero in iz nje izhajajočega  pravega  vedenje in prave izkušnje, v kateri se to pravo vedenje in verovanje itak  samopotrjujeta? A ni  to zadovoljstvo, ki si ga lahko delimo ne glede na to, iz katerega vira prihaja? Saj če je krog zadovoljstva sklenjen (ko dvom neha vrtat), se vira zadovoljstva v bistv u niti ne more niti locirat: a je v  veri? v vedenju? veri v vedenje? v izkušnji? v vedenju iz izkušnje? v izkušnji iz vedenja? A ni vsa umetnost zadovoljstva, da vse to postane eno drugemu vir in cilj in da vmes ni nobenga razkoraka, ki bi povzročal trpljenje? Zakaj ne bi blo možno, da špekulacija prevzame v tem  krogu vlogo prave vere?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Sai Baba in materializacija
Reply #68 - 09.12.2003 at 10:35:36
 
titud wrote on 09.12.2003 at 10:03:19:
Aryan, a dopuščaš možnost, da človk  svojo  špekulacijo sprejme kot pravo vero in s tem postane njegovo pravo vedenje in tud  prava izkušnja. Se pravi, a dopuščaš, da je možno, da iz vere v pravilnost  lastne špekulacije nastane osebna vera, ki se potem kot pravo vedenje   razodeva v  pravi izkušnji.

jaz dopuscam moznost da si nekdo spekuliranje izbere za svojo vero in v skladu s tem deluje. vsak ima svobodno voljo.

Quote:
A ni tak  proces spoznanja (psihološko) v bistvu isti, kot če se začne s pravo vero in iz nje izhajajočega  pravega  vedenje in prave izkušnje, v kateri se to pravo vedenje in verovanje itak  samopotrjujeta?

"prava" izkusnja je zame notranja pomiritev in ekstaticna izpolnjenost, ki kot stranski produkt odstran vse dvome in vznemirjenja. ampak ne le zacasno ampak v vecnosti. s kaksnimi izkusnjami pa so drugi zadovoljni pa itak vejo sami. ce z rezultati svojega delovanja niso zadovoljni je priporocljivo da iskreno raziscejo napako in jo odpravjo.

Quote:
A ni  to zadovoljstvo, ki si ga lahko delimo ne glede na to, iz katerega vira prihaja? Saj če je krog zadovoljstva sklenjen (ko dvom neha vrtat), se vira zadovoljstva v bistv u niti ne more niti locirat: a je v  veri? v vedenju? veri v vedenje? v izkušnji? v vedenju iz izkušnje? v izkušnji iz vedenja? A ni vsa umetnost zadovoljstva, da vse to postane eno drugemu vir in cilj in da vmes ni nobenga razkoraka, ki bi povzročal trpljenje? Zakaj ne bi blo možno, da špekulacija prevzame v tem  krogu vlogo prave vere?

kot sem reku. ce tebe spekulacija in delovanje v skladu s tem ciz pomirja in zadovoljuje pol je itak nesmiselno ti kej predlagat ker tko al tko ne bos nic spreminju. ce pa nisi zadovoljen/izpolnjen pa bos najbrz mogu/hotu iskat neke druge resitve. jaz te lahko usmerim v delovanje, ki je kot pravijo Vede in realizirani svetniki univerzalno za vse individualne duse in ki jih lahko v vecnosti pomiri in izpolne. na teb pa je, kolk vere polagas v to. vsak ma svobodno voljo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Sai Baba in materializacija
Reply #69 - 09.12.2003 at 10:42:17
 
Quote:
obcutke se res da do neke mere tud opisvat, ali se od "cutilca" vcasih presevajo na druge, ampak se boljs pa je sledit proces, da te obcutke dozivis sama, ce te zares zanimajo.

lej, tole sm ti-tudu ze prej napisu pa prosim tud-ti preber...

Goura Hari bol.




sem prebrala... pa ne vem kaj si naj s tvojimi besedami počnem

hočeš povedat, da če bom sledila proces, ki ga ti priporočaš, bom dosegla občutke, ki jih doživljaš ti, ko nekomu napišeš 'aja, sej res' ?  ???
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Sai Baba in materializacija
Reply #70 - 09.12.2003 at 10:48:04
 
m wrote on 09.12.2003 at 10:42:17:
hočeš povedat, da če bom sledila proces, ki ga ti priporočaš, bom dosegla občutke, ki jih doživljaš ti, ko nekomu napišeš 'aja, sej res' ?  ???

ne, ampak ce bos iskreno prakticirala tist proces bos dosegla obcutke, ki te bojo v vecnosti pomiril in izpolnil. takrat te obcutki ob mojem "aja, sej res" ne bojo vec tok zanimal. na cisto radovednost se mi pa vcasih ne da vec odgovarjat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Sai Baba in materializacija
Reply #71 - 12.12.2003 at 20:16:21
 
Ko kristjani slišijo za človeka, ki je obujal mrtve, zdravil bolne, se pojavljal na različnih krajih ob istem času, prenašal znanje, poznal notranje skrivnosti vseh ljudi, govoril vse jezike sveta, ne da bi jih kdaj študiral, citiral odlomke iz vseh Svetih spisov sveta, ne da bi jih kdaj bral, množil hrano, da je nahranil množice, spreminjal vodo v olje, ustvarjal prstane, svete podobe, zdravila, slaščice iz zraka, bi morali biti pozorni. Vse poznane čudeže, ki jih je delal Jezus, je Sathya Sai Baba ponovil. Mogoče je, kot trdijo milijoni, da smo priče dolgo pričakovanemu prihodu Boga na Zemljo v človeški oblik, morda pa je res Sai Baba Jezus, Buda, Krišna, Alah....?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Sai Baba in materializacija
Reply #72 - 13.12.2003 at 14:54:40
 
zame ne.

preciti si cel topik od zacetka, ce te zanimajo moji argumenti zakaj Sai Baba ni Bog, ceprav se zanj razglasa.

sicer ma pa vsak svobodno voljo sledit/verjet komur hoce.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Sai Baba in materializacija
Reply #73 - 25.01.2004 at 19:55:42
 
Dejstvo, da se nekdo razglaša za Kristusa, še ni znamenje, da je res Kristus. Nekdo lahko iz trde skale izvablja vodo, umirja viharje, ozdravlja bolne in obuja mrtve, a ni treba, da je poslan od Boga. Celotna narava se podreja človekovi volji in zlobni ima prav tako kakor dober človek vse duhovne sposobnosti, po katerih lahko ljudje obvladujejo elemente.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sai Baba in materializacija
Reply #74 - 01.07.2005 at 11:14:20
 
ponovitev oddaje
danes
petek

16:50
DUHOVNI UTRIP, PONOVITEV





pot: domov / televizija slovenija / tv oddaje / duhovni utrip
DUHOVNI UTRIP

Zvrst: VERSKI - Druge verske oddaje

Na sporedu: vsak četrtek ob 18.15 na TVS1, ponovitev ob petkih, ob 13.45 na TVS1

Spletna stran: duhovniutrip/

Opis:

Na področju duhovnosti in ezotekirke je zelo živahno. Veliko je gibanj
in posameznikov, ki na samonikle načine odkrivajo prostrano področje
človekove eksistence. V Sloveniji deluje poleg institucionalnih verskih
skupnosti (registriranih je preko 40 skupnosti) prav toliko neformalnih
skupin. Vse iščejo odgovore na vprašanja o smislu življenja, o sreči in
zadovoljstvu, o odnosu do transcendentnega.

Oddaja Duhovni utrip, ki jo pripravljamo v Uredništvu verskih oddaj TV
Slovenija, sledi in dokumentira vse to.
V letu 2005 bo oddaja na sporedu vsak četrtek, na TVS1 ob 18.15.

V 15. minutni oddaji bomo v obliki feljtona privlačno in celovito
predstavili različne teme. V januarju napovedujemo Odpuščanje in
zdravljenje čustvenih bolečin, Podjetništvo in duhovnost, Iridologija
kot metoda komplementarne medicine.
Sledila pa bodo poročila v katerih bomo zajeli dejavnosti in zanimivosti
v verskih skupnostih.

Redaktor oddaje je Sašo Paukovič.


Napovednik:
četrtek, 30.6.05 ob 18.15 na TVS1

Sai baba je eden od svetovnih duhovnih voditeljev, borec za mir, človekove pravice in za pravice najrevnejših. V oddaji bomo spoznali njegove številne projekte po svetu.



http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rtvoddaje&op=web&func=read&c_id=2206...

jest sm za vse to kar je naredu že slišu, vidu na tak način pak ne ...

... watch & learn ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5