Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 20030 times)
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
DILEMA II   ( D.L.)
17.08.2002 at 23:57:54
 
Tu se nadaljuje debata... lahko o dilemi I, lahko o analiziranju, lahko o Jezusovem sindromu, Egu, vzorcih, lahko o pisanju v prvi osebi ednine, lahko kaj drugega... :

Link na DILEMO I  ... glej spodnji Gapejev link:




(D.L. - pomeni David Lynch  Grin)
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #1 - 18.08.2002 at 00:03:48
 
Amstel wrote on 17.08.2002 at 23:58:21:
Predvsem mi je všeč, ker upoštevaš realnost. Psihično realnost ega.

najprej jo je (blo) treba skrekat ... razumet

pa link si zaj.....
tale je pravi (na zadnjo stran)
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=svetovalnica;action=display;num=1...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #2 - 18.08.2002 at 00:05:36
 
Ups.... tnx za pravi link.
Kiss
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #3 - 18.08.2002 at 04:18:53
 
Take dileme nastanejo če ne upoštevamo dejstva, da gremo skozi več stopenj osebnostnega (duhovnega) razvoja...(TRI RDEČE NITI - N. Petrović)
Po odgovorih sodeč je Robi na stopnji, ko človek vzpostavi stik z Resnico (Bogom).
Glavne lastnosti te stopnje so - človek nima potrebe govoriti o sebi, hitro prepozna lastnosti drugih in ima v vsakem trenutku pripravljen odgovor ali nasvet. Hitro prepozna ljudi drugih stopenj, njega pa lahko razume le drugi človek resnice.
Takih ljudi je malo in so v razvitejših kulturah zelo cenjeni.
Dilema - ali spadamo med razvitejše kulture ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #4 - 18.08.2002 at 11:47:28
 

Quote:
Kakorkoli je, je mimo človeka, a ne?


Amstel, ampak čemu potem še naprej pritrjevanja in dokazovanja o tem, da je ta oznaka pravilna, če pa je mimo človeka ?

Torej želiš na vsak način nekaj dokazati in vsiliti neko svoje prepričanje, čeprav veš, da to ni resnično.

Zakaj ?
Ker bo potem tvoja dilema manjša ?

Quote:
Mnenje dopušča, da se motiš. Analiza ne.  

Ja, to je to. To je "moj" problem.  Smiley
Ker ne napišem nič takega, na kar bi se lahko tvoj ego navezal, ker mu ne dam "hrane".
Torej bi rada, da pokažem ranljivost.
Zakaj ?
Zato, da bi me lahko rešila ?
Zanimivo....torej je bilo to še kako res, da si pisala o sebi, ko si meni dala oznako "rešitelja". Smiley

Torej, če sprejmem to oznako in vlogo rešitelja, ti bom pomagal ?
Ja, bom. Zadovoljil bom tvoj ego. Ker, kot si napisala še ni čas, da bi opustila te vzorce.
Quote:
Če bi iskala rešitelja, bi se te oklenila, a ne.

Saj si se me oklenila. Pa še kako. A ne vidiš tega ?
Poglej vase, pa boš videla, kako zelo me potrebuješ, seveda v vlogi rešitelja, da ne bo pomote. Smiley
Vendar poglej malo globlje, ne tako površinsko.

Veš, Amstel, ampak jaz nisem take vrste rešitelj, kot bi rada (in tudi nekateri drugi ), ampak delujem na enem drugem nivoju, ki se ga še ne zavedaš.

Torej se tu sploh ne gre o meni.

Quote:
Zagotoviti Egu varnost, da bo dovolil spremembo

A res verjameš, da ti bo ego dovolil spremembo ?
Bolj, ko egu zagotoviš varnost, bolj varnega se počuti in ni šans, da bi dovolil spremembe.

Zanimive so te igre egota. Smiley

In ni mi jasno, zakaj potem pišete, da pride do sprememb v krizah ? Smiley

Quote:
Samo, da bom pa na silo Ego sesula. Pa ne vidim smisla.  

Zakaj pa potem to počneš ?
Saj ravno dilema je znak, da bi rada nekaj na silo in se boriš.

Quote:
Če pa je tebi recimo Robi uspelo, bi to bilo zelo dragoceno pričevanje.  

Potem pa začni brati moje poste, ne svoje resnice.

Zanimivo je to, kako bi znova in znova nekaj radi.
Ampak te vaše želje so tako zmedene, da še bog ne bi vedel, kako jih uresničiti. Smiley
Toliko želja, toliko zmede in posledično tudi toliko nezadovoljstva in toliko dilem... Smiley

Zakaj ???

Quote:
zato pravim da je pametno da se  z ljudmi pogovarjamo tko da v njih ne povzročamo dvojnosti.

Gape
Potem pa to ni več pogovor. Smiley

Potem nismo nič drugega, kot ponavljalni stroji.

Sploh pa ta trditev povzroča še več neodgovornosti. Kot, da je nekdo drug odgovoren zato, da v meni povzroča dvojnost. ???
To je v nasprotju z ozaveščanjem, ali ne ?


Če že na vsak način želite imeti temo o meni in kao mojem sindromu, pa pač odprite to temo in pišite o meni.
Jaz nimam nobene želje in ne vem o kakšni dilemi naj pišem.
Sem srečen, da sem to, kar sem.
Ne želim biti nič drugega, kot to, kar sem in igrati neke vsiljene vloge.
Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
Sebastijan
Guest




Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #5 - 18.08.2002 at 14:48:58
 
Robi svaka ti čast... da se zavedaš dasi na enem nivoju, kjer te dost folka ne razume... baj d vej... kako veš to... da si ti na enem višjem nivoju...ker si lahko tut na nižjem... sej veš kakor zgoraj tako spodaj... pa da nau pomote... imam dobro mnjenje o tebi... in tvoj nivo se mi zdi da je na eni lepi ravni.... kot nekakši bistrosti...

Ali veš kaj pravi Castaneda o tej stopnji?

p.s. men je tvoj tekst samoumeven... nič nezemeljski al pa nerazumen...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #6 - 18.08.2002 at 15:02:04
 
Robi, tema "dileme" je že zdavnja mimo. Svoje odgovore sem tudi že zdavnja dobila.

O vsem ostalem pa sploh nimam kaj reči. Ti vidiš svoj "prav", torej to kar si, jaz pa kar sem jaz. Tu ni kaj dodati.
Z analizo sem ti hotela pokazati, kako je to brez zveze.
Pa nekako ne razumeš tega, kar ti govorim. Način, način kako stvari poveš, Robi! Ne kaj poveš!

In ne bom se ukvarjala s tem, kaj o sebi si ti v meni prepoznal, ker se mi to zdi labirint.

Cmoka! P.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #7 - 18.08.2002 at 15:17:53
 
vida wrote on 18.08.2002 at 04:18:53:
Dilema - ali spadamo med razvitejše kulture ?

Ne razumem dobro, kaj se tu sprašuješ.
A to je tvoja dilema, Vida? Ali se sprašuješ "Ali spadam med razvitejše ljudi - kulture"?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #8 - 18.08.2002 at 17:05:54
 
Amstel!
Quote:
...kako se lahko analiziranje hitro sprevrže v nekaj slabega.


Ne analiziranje, Amstel. Označevanje. To je to, kar si napisala:
Quote:
...saj sem govorila o mojem videnju Robija.


Videnje še ni analiziranje. Analiziranje je razčlenjevanje, brez podajanja mnenja, kako TI vidiš. V analiziranju ni nič osebnega. Nobenega osebnega mnenja. Torej dejstva. Lastne besede (ali karkoli pač že) tistega, ki piše, ki se ga analizira.

In Amstel, priznaj, označila si Robita. Na njegov hrbet si nalepila etiketo, kjer piše, da ima Rešiteljski sindrom, ali Jezusov ali kakšen že. In Gape, tudi ti si se ji pridružil. Ah, ah, ah...

Quote:
Robija malce poznam. In sva že govorila, da rad pomaga ljudem.


In če Robita malo poznaš, mu lahko etiketiraš?  Smiley
In to, da rad pomaga ljudem se po novem imenuje Rešiteljski sindrom?  Smiley
Dej no, Amstel.
Ali ni to največja škoda, ki jo lahko naredimo drugemu. Da na osnovi
Quote:
Robija malce poznam.

nekomu pripišeš neko lastnost, sindrom v tem primeru?

Quote:
Torej, da govori o SVOJI IZKUŠNJI, o svojem življenju.
Ne da se skoz skriva za tem, kako vidi druge.

Ampak, Amstel, pa saj nekoga vedno vidimo s svojimi očmi. Torej skozi sebe. O nečem, česar ne bomo poznali, pač ne bomo mogli pisati. Ali videti. Za nas enostavno ne bo obstajalo. Razen če ne bomo prepisovali iz knjig.

Quote:
smisel njegovega življenja NI "reševanje" problemov drugih, njegov problem (vzorec) pa je to da misli da ljudje rabijo pomoč. kar je res. ampak za to pomoč morajo VSAJ prositi,

Gape, če jaz kaj vem, razumem, vidim, potem je Amstel Robita prosila, da ji pomaga. Res ne vem, zakaj potem takšna reakcija. Naj pač vsakdo stoji za svojimi besedami. Ne izrečejo se kar tako.

Quote:
robi ima problem in je blizu temu kar je napisala ...


Gape, ne moreš, ne smeš, trditi, da ima Robi problem. To ni fer. Problem ima ena tvoja predstava Robita. Tisti Robi, ki ga ti vidiš. In mimogrede, do zdaj ko to pišem, ima Robi problem samo za vaju. Tebe Gape, in Amstel. Kaj pa vsi ostali?
Mogoče pa nima Robi nobenega problema, ampak ima problem kar vaš... hm, EGO?  Smiley

Quote:
Kdo se je že spremenil, če mu je nekdo v fris navrgel... "kakšen da je" in odvihral dalje?
Kdo se tako spreminja? Kdo?

Amstel, tudi to zna biti način. Res je malce brez občutka za dušo, občutenje, ampak če nekaj zaboli EGO, ostane. Hočeš ali nočeš, ostane. In če nič drugega, začneš o tej stvari, besedah, razmišljati in seveda vse teži k temu, da bi to zanikal, EGO želi zanikati, ampak ne moreš. Ti veš.

Quote:
Jaz pa mislim, da je treba Ego  (kot se ga pač poimenuje) spoštovati in ga ne postaviti pred zid, ker potem res NE bo sodeloval!

Sodeloval? ČE si jaz pravilno predstavljam EGO, potem ta nima nobenega namena sodelovati. Želi biti EDINSTVEN. Želi VLADATI. Želi IMETI PRAV. Itd. Kaj praviš, si pravilno predstavljam Ego? Takšen Ego pa že ni pripravljen na sodelovanje. Potrebno ga je postaviti pred zid, neusmiljeno, brez cincanja, ker ti, kot oseba, si več. VEČ in še enkrat VEČ. Ne daj se, naj te ego, ali karkoli pač že, ne ustavlja. Priznaj si, postani močna. Ne  razmišljaj takole:

Quote:
Zagotoviti Egu varnost, da bo dovolil spremembo.

Da bo Ego dovolil? Ah, ah, ali moraš ego prositi za dovoljenje, od njega dobiti dovoljenje? To nikamor ne pripelje. Ego skrbi samo za svojo "rit". Naj ne bo prevladujoči del tvoje osebnosti.

Quote:
dvojnost namreč nastane med egom in dvojnikom (jaz sem), ko en hoče neki, drugi pa drugo, takrat gre težko.

Ampak ponavadi je ego prevladujoč vsaj toliko časa, dokler se tega ne zavedaš. Ja?
Zato, da bi tole izvajali:
Quote:
zato pravim da je pametno da se  z ljudmi pogovarjamo tko da v njih ne povzročamo dvojnosti.

bi morali govoriti, pisati, delovati na način, ki je ljub egotu, zato do napredovanja niti ne bi prišlo.
Tako, da je pravzaprav
Quote:
ker čim je dvojnost je upor in nezmožnost napredovanja

trenutno edina rešitev, ki jo vidim. Torej, upor proti Egu.

Quote:
kako veš to... da si ti na enem višjem nivoju...ker si lahko tut na nižjem...

Prav imaš, Sebastjan, lahko bi bil tudi nižji. Sploh pa ne verjamem, da je višji, nižji nivo (to je bolj neka hrana za naš ego), ampak nek DRUGI nivo.

Tako, za konec pa samo še tole: resnično sem proti uporabi besede Ego. Temu razčlenjevanju. V tem postu sem se ga posluževala, saj upam, da vam je bilo tako lažje razumeti, kaj sem hotela povedati.
Drugače pa zagovarjam definicijo, da smo ljudje pač nek preplet telesa, razuma in čutenja. In pika. Nič več. Nič egota, nič višjega ali nižjega jaza in kaj vem kaj še vse.
Ljudje pač.  
Je po mojem Ego samo sredstvo za izgovor.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
;)Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #9 - 18.08.2002 at 17:27:17
 
Quote:
Z analizo sem ti hotela pokazati, kako je to brez zveze.  


Amstel
A res ?  A ni ta tema, kar precej odmevna ?

Mislim, da bo povzročila kar precej sprememb.
Ravno ob takih trenutkih se rodijo nova spoznanja in pustijo močan odtis.

Quote:
Način, način kako stvari poveš, Robi! Ne kaj poveš!  

Povem pač direktno, brez olepševanja. Smiley
Mislim, da forum ni zato, da bi na njem na dolgo razglabljal, saj, kot sem opazil se marsikateremu od vas niti ne da brati dolgih postov.

Z olepševanji in občutki bom pisal, ko bom pisal kakšen članek.

Saj razumem, da si ženska in rabiš še posebej bolj nežen način "obdelovanja" Wink

Sicer pa jemlji moje poste malo manj osebno ali pa me ignoriraj. Smiley


Quote:
Ali veš kaj pravi Castaneda o tej stopnji?

Sebastijan

Ne, ker še ga nisem bral.  Smiley
Bom ga poiskal, ko grem v knjižnico. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #10 - 18.08.2002 at 19:01:52
 
Hm, hm. Uf, koliko zadev je prišlo na dan.

1. Res je Robi, vprašala sem te za mnenje. Si ga podal. In sem ti tudi napisala, da sem vsebino razumela in jo vzela v "sebe". Še enkrat in tokrat zadnjič. Meni je način pomemben. Kaj češ.
Ti praviš, da ni. Da si direkten, da iščeš pri izjavah ljudi tisto, kar si nasprotuje. Prepričan si, da boš dosegel, da se bomo drugi spraševali o tem, kaj si hotel povedati. No, morda to pri komu deluje, pri meni ne.
Pri komu je to delovalo? Si bil priča čudežni spremembi? Me zanima, prosim, da poveš.

2. Zame Ego ni sovražnik. Sploh ne vem, kaj bi bilo sovražnega v njem. Kar pomeni, da če čutim odpor ob nečesa, bom to povedala. Pa če je to še tako Egovsko.

Imamo različno izhodišče. Nekateri bi radi Ego presegli, se ga znebili... da boste... na drugi ravni, brez želja, brez problemov. (Vam uspeva?)

In prosim, ne me prepričevati naj verjamem, da moram Ego sesuvat... ali karkoli sesuvat.

Tole dodam:
Someone si napisala: "Takšen Ego pa že ni pripravljen na sodelovanje. Potrebno ga je postaviti pred zid, neusmiljeno, brez cincanja, ker ti, kot oseba, si več. "

In potem sodeluje? Khm.


3. Označevanje, analiziranje, reči temu kot želiš. To je bila samo DEMONSTRACIJA. Tega jaz ne počnem. Samonekdo, razumeš? To sem storila samo zato, da prikažem, kam se pride.

Recimo Robi je moje videnje vzel tako: da to kar jaz vidim v njemu, je odsev mene same.
Torej, enako lahko rečem zate, Robi. Razumeš?
Dokler bomo govorili o drugem, bomo vedno prišli v labirint... Vedno. Čeprav misliš, da se s tem kaj reši. Na ta način privabiš odpor.

Recimo, da nas je več, ki tako vidimo Robija. Kaj zdaj to pomeni? Da se vsi motimo? Da vsi iščemo rešitelja?

Kaj pa če je kaj resnice v tem? To Robi najbolj veš, če odgovoriš na vprašanje... : Kaj bi počel, če nihče ne bi rabil, da ga opozoriš na nasprotovanje v njegovih izjavah? Kaj bi počel, če ne bi imel ob sebi ljudi, ki rabijo tvojo pomoč? Kako bi komuniciral, če bi opustil razčlenjevanje?


Za konec, Robijeve besede:
"Amstel, vzrok tvoje dileme je v tem, da bi rada bila nekaj, kar nisi.
Zato od drugih pričakuješ, da ti odsevajo nekaj, kar si želiš in ne to, kar si.
Tule se zelo dobro vidi delovanje tvojega egota, ki želi realnost prilagoditi svojim vzorcem in svoji resničnosti.  
Imaš znanje, ki nasprotuje tvojim prejšnjim predstavam in ego se še naprej bori za svojo resničnost.
In v tem je dilema.  
Vprašaj se, kaj skrivaš ? Česa se bojiš ? "

No, meni zveni to kot prepričanost, da je tako. Ne mnenje.
In če bi sedaj tebi Robi rekla... "to, kar si zgoraj napisal, hvala ti, da si povedal nekaj o sebi..." Torej, si povedal o sebi to, kar si videl v meni.

In to je navaden labirint.

Robi, vzemi kot želiš. Jaz ti predlagam, da svojo resnico govoriš tako, da boš res kaj dosegel. Ne da postaviš človeka pred zid svojega prepričanja.
Spomni se Robi, koliko odpora je bilo, ko smo začeli govoriti o delu na svetovalnici. Ti praviš, da zato, ker smo se upirali. Ker se je Ego upiral.
Samonekdo, si prebrala link, ki ga je objavil Gape?
Vidiš, meni recimo, je bila takrat tvoja želja svetovati, pretirana. In sem ti tudi povedala. Pa drugi so ti isto povedali. Torej, ne vidim tega samo jaz.

Robi, saj ti veš, da sem tudi jaz direktna. Tudi veš, kako mislim o delu z ljudmi, če preskočiš osebnost, ego. Takrat se mi je zdelo, da si razumel, da je Ego fajn vključitit. Sedaj vidim, da nisi napravil nobene spremembe. Zakaj je nisi? Ker se ti ne zdi smiselno. KEr verjameš, da je tvoj način pravi.
V redu. Meni ni problema. Jaz ti bom itak povedala, kdaj mi kaj ne paše. Kot vedno.

Samonekdo, Robi je fajn dečko. To se mu povedala. Ne rabiš se čutiti ogrožene, saj Robija ne obsojam.
Se oproščam, če si Robi doživel, kot označevanje, ko sem rekla o Rešiteljskemu sindormu.
Tokrat sem ti to povedala, na način, ki mi sicer ni lasten. Navadno povem drugače, tako, da ne označujem.

Za res.. za konec...
Robi, praviš, da če bi pokazal svojo ranljivost, bi se moj Ego lahko na kaj obesil.

Jaz pa pravim, če bi pokazal svojo ranljivost, bi vedel, kako je, ko jo drugi pokažejo in predvsem v mojih očeh, bi te doživela ... bolj človeškega.
Back to top
« Last Edit: 18.08.2002 at 22:05:21 by Amstel »  

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #11 - 18.08.2002 at 19:04:31
 
Robi wrote on 18.08.2002 at 11:47:28:
Veš, Amstel, ampak jaz nisem take vrste rešitelj, kot bi rada (in tudi nekateri drugi ), ampak delujem na enem drugem nivoju, ki se ga še ne zavedaš.


Khm.... tu Ega ni? V tem o" taki vrsti rešitelja"? O nivoju? O mojem zavedanju?

Možno, možno.

Samo, zanimivo, da jaz ne mislim, da sem jaz na kaki stopnji, ki se je drugi ŠE ne zaveda.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #12 - 18.08.2002 at 19:22:53
 
Robi wrote on 18.08.2002 at 11:47:28:
To je v nasprotju z ozaveščanjem, ali ne ?


Kdo ozavešča? Ti mene? Ali jaz sebe?


Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #13 - 19.08.2002 at 09:06:49
 
/Amstel - Ne razumem dobro, kaj se tu sprašuješ.
A to je tvoja dilema, Vida? Ali se sprašuješ "Ali spadam med razvitejše ljudi - kulture"?/

Ne Amstel, to ni moja dilema. Na to vprašanje sem si sama že odgovorila.
Se pa opravičujem, če sem bila nerazumljiva.



Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: DILEMA II   ( D.L.)
Reply #14 - 19.08.2002 at 10:59:59
 
/Amstel - Kdo ozavešča? Ti mene? Ali jaz sebe?/

K DOBREMU lahko vlečejo (ozaveščajo) le tisti, ki so vsaj eno stopnjo naprej v osebnostni rasti.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3