Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 14
(Read 88705 times)
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #90 - 06.12.2005 at 14:44:29
 
ej če jaz kaj vem sem jaz zasnubila tebe Grin

sam dokler ne boš širše gledal :no :rfl:
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #91 - 06.12.2005 at 14:50:32
 
a imaš krst obhajilo in birmo - jaz se poročim samo cerkveno in sicer v cerkvi v Lj - sva jo z Gogi in še enim že ogledale Grin

aja pa ti plačaš Grin
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #92 - 06.12.2005 at 15:01:16
 
TheONE wrote on 06.12.2005 at 14:39:06:
vse si povedala in mislim da vsak ki ma kaj soli v glavi zna precent kaj ste se sli kaj se greste itd

ne izkoriscajte besede ljubezni v svojo prid za polovickarstvo

torej nekdo ki je pripravljen umreti vam pise eno....tisti ki pa niso pripravljeni umreti - pa pisejo drugo in to za svojo ljubezen da ne bo pomote

in na vprasanje ce je manj plemenita ti z lahkoto odgovorim

ja manj plemenita je ce sploh plemenita je


Ti lahko 100x napišeš, da si pripravljen umreti za ljubezen, pa ostaja eno veliko vprašanje, če je to res. Vprašanje je tudi, kako Bob vso tvojo kao pripravljenost vidi Grin, glede na to, da si samo za svoj ideal pripravljen izdihniti. Vprašanje tud, če ti ne bo ta pripravljenost minila, ko ti bo vesolje pokazalo, da te kar ne misli še tako kmalu popolnoma vzeti Grin. Najbolj res odgovor pa bi se itak pokazal, ko bi te življenje zares postavilo pred dejstvo in bi se zavedel, kaj spljoh govoriš in izkoriščaš besedo ljubezen za polovičarstvo Roll Eyes

Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #93 - 06.12.2005 at 15:04:53
 
...

chicken :rfl:
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Doroteja
1
*
Offline


Posts: 26
LJ
Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #94 - 06.12.2005 at 22:28:00
 
Če ti povem, da mi gre vsiljevanje in edini prav, ki ga dokazuješ na naravnost otročje načine, na živce (moje mnenje pač, ker mi ne bo noben pameti solil o stvareh ki jih vem), sem pa temna in rabim čiščenje?HAAAAHAAAHAAA... stigmatizator, ki ne more iz svoje kože. Očitno kar samopoveličani. Vsi, ki ti ne dajo prav so polovičarji...  Grin Grin Grin Pa to ni res, pa človek kje ti živiš? Daj postavi se na realna tla, pa začni že enkrat mozeg uporabljat... Ti bo lažje živet, pa tvoji okolici tudi.
P.S.: Uporabljanje mozga ne pomeni, da znaš quotat kaj so drugi napisal, pa potem klatit nonsense.
P.P.S.: Šla bom kamor bom sama hotla, ne pa kamor me boš ti poslal, jasno? In distancirala se bom, ko se bo meni zdelo to primerno, tudi jasno? Pa dva stavka o eni stvari še nista predavanje, ampak verjamem, da če človek nikoli ni hodil na kakšna predavanja, je lahko tudi v zmoti.
Back to top
 

No one is immune from curiosity...
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #95 - 07.12.2005 at 08:11:51
 
TheONE wrote on 06.12.2005 at 15:18:46:
pa se tole lopsika...

v svojih razmislanjih saj zadnih 50 nisi bla sposobna napisat kaj vec kot par stavkov, par besed, par crk, ......

tam kjer si se razpisala pa je povsod prepisano iz knjig


And your point here would be?

A pol meniš, da bi raje, tako kot ti, delala večje razmake med vrsticami, da bo videt, kot da sem tako širokega duha? Grin


Quote:
hvala ti lopsika za vse ... naucila si me ... kaj ze?

hvala ti lopsika ... naucila si jih ... kaj ze?

hvala ti lopsika resnicno iz srca ti si tista ki odprla si duha


Jp, bitka za neznano Grin



Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #96 - 07.12.2005 at 09:54:04
 
TheONE wrote on 07.12.2005 at 08:43:00:
hehehe doroteja ti si trcena zafurstrirana feministka ki misli da je vloga njene pojavnosti v ukazovanju hehehehehe

le poglej si kaj si napisala...

Šla bom kamor bom sama hotla, ne pa kamor me boš ti poslal, jasno? In distancirala se bom, ko se bo meni zdelo to primerno, tudi jasno?/besede doroteje/

hehehehehe jasno? a res jasno? hehehehehehhe

me zanima doroteja kako zgleda zivljenje ob tebi hehehehe no se vec zanima me povej nam kako ti LJUBIS Smiley al si una z bicem in usnjem heheheheheheheheheehehehe

ok dost heca a ne doroteja Smiley


ti lopsika Smiley pa naj ti bob pomaga Smiley hehehehehehehe




ti pa nisi nič priden :no

kako lahko neko žensko, ki samo izrazi svoje mnenje označiš tako kot si jo :no
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #97 - 07.12.2005 at 11:51:02
 
Besede, besede, besede ...

Ljubezen ne prepričuje z besedami.
Ljubezen se ne prepira.
Ljubezen ne nasprotuje.
Ljubezen ne izloča.
Ljubezen ne udriha po drugih.

Ljubezen se izkazuje z zgledom.
Ljubzen združuje.
Ljubezen živi samo sebe.
Ljubezen objema vse.

Iz tega topika veje zelo malo ljubezni.
Kar je po eni strani razumljivo, saj ima v naslovu ljubosumje, po drugi strani pa je to žalostno (ali pa smešno, odvisno od kod gledaš), kajti ... Love IS all arround. Ker je osnovna sila v univerzumu.

A ste pozabili? Ali si zatiskate oči pred tem, kar ste nekoč že čutili?

Veliko ljubezni vsem.
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #98 - 07.12.2005 at 12:09:03
 
Mateja B. wrote on 07.12.2005 at 11:51:02:
Besede, besede, besede ...

Ljubezen ne prepričuje z besedami.
Ljubezen se ne prepira.
Ljubezen ne nasprotuje.
Ljubezen ne izloča.
Ljubezen ne udriha po drugih.

Ljubezen se izkazuje z zgledom.
Ljubzen združuje.
Ljubezen živi samo sebe.
Ljubezen objema vse.

Iz tega topika veje zelo malo ljubezni.
Kar je po eni strani razumljivo, saj ima v naslovu ljubosumje, po drugi strani pa je to žalostno (ali pa smešno, odvisno od kod gledaš), kajti ... Love IS all arround. Ker je osnovna sila v univerzumu.

A ste pozabili? Ali si zatiskate oči pred tem, kar ste nekoč že čutili?

Veliko ljubezni vsem.



Aja, v kateri (ali med) izmed tvojih besed al pa stavkov točno pa lahko vidimo ljubezen, ki kar veje?

It takes one to see one.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #99 - 07.12.2005 at 12:26:36
 
TheONE wrote on 07.12.2005 at 12:22:15:
lopsika a lahko nehas, dovolj si naredila skode sebi in ostalim


Sam bodi sprememba, ki jo želiš Roll Eyes


Back to top
 
 
IP Logged
 
Doroteja
1
*
Offline


Posts: 26
LJ
Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #100 - 07.12.2005 at 14:37:20
 
TheONE wrote on 06.12.2005 at 07:01:19:
doroteja zate je dejansko skoda vsake besede


Pa kaj potem mečeš stran svoj čas in se sploh trudiš z odgovarjanjem?

TheONE wrote on 05.12.2005 at 09:40:41:
poglej pisem stvari v katere vrjamem pa ti ni OK
napisem celo da si mmmmmm res nekaj oh in sploh pa spet ni OK


Ti pišeš stvati v katere res verjameš? Potem res verjameš, da sem jaz mmmmmm in oh in sploh? Se mi zdi, da si poln kontroverzij in otročjih šal.

TheONE wrote on 06.12.2005 at 07:01:19:
...enostavno se distanciraj pa
pojdi dalec dalec stran


Ti mi ne boš govoril kdaj naj se distanciram in kam naj grem. Jasno? Vendar je oblak v tvoji glavi pregost in jasnine zgleda ne dopušča. In pol mi natakneš label, da sem trčena, zafrustrirana feministka. Od kje si pa to potegnu? Zafrustrirana: daleč od tega. Feministka, če se ne strinjam s tabo tudi nisem. Trčena... ne vem no, že da se mi ljubi toliko tipkat, samo zato, ker želim, da tudi ti uvidiš luč, to pa res mogoče.

TheONE wrote on 06.12.2005 at 14:21:38:
naj ti povem da sem jaz pripravljen umreti
pa si tudi ti?


Umreti za svojo ljubezen? Če za velikimi besedami ne stojijo dejanja, so te prazne! Pridruži se licemerskim politikom, tam zveneče besede nimajo preveč realnega ozadja, ki bi temeljilo na dejstvih. V teoriji pameten je lahko čisto vsak osel. (Primer: večina ljudi tudi trdi, da ne bi nikoli pojedla drugega človeškega bitja, ampak samo do trenutka, ko so postavljeni pred dejstvo: poglej kako so lepo postali teoretični nejedci človeškega mesa kanibali v letalski nesreči v Andih pred leti). Torej  so tista ki govore dejstva, ne zgolj teoretiziranje.

O moji ljubezni pa toliko: se mi ne zdi, da bi prepričanim solila pamet in hkrati v kake podrobnosti razgaljala eno najčistejših doživetij mojega življenja, ter pustila, da ga vsevedneži ocenjujejo ali celo pljuvajo po njem. Sorry, no go: ne potrebujem namreč zunanje potrditve o velikosti/majhnosti moje ljubezni, ker vem, da je za osem let trajajoče razmerje to popolnoma nepotrebno. Smiley Jaz zase in zanj vem. In tudi vem, da je popolnoma na drugem (pa ne trdim, da je na višjem ali nižjem, da ne bom spet zafrustrirana al pa nerazumevajoča, pa temna pa potrebna čiščenja hehehe) nivoju, kot to kar si opisoval ti zase. Ti bodi popoln z njo. Samo ne prepričuj me, da je to edini možen način. Midva sva popolna vsak zase, vsak svoje vesolje utrinkov... Skupaj včasih delava čudeže. In najina ljubezen ne potrebuje visokozvenečih besed. Dejanja štejejo.


Back to top
 

No one is immune from curiosity...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #101 - 07.12.2005 at 14:40:12
 
Razlog za ljubosumje, ki ga  izkazujejo  drugi do tistega, ki iskreno ljubi, so lahko različni, skupno pa jim je iskanje razloga, zakaj nisi ljubljen od nekoga, ki ljubi.  

Ena od možnih razlag je, da nisi ljubljen zato, ker njegova ljubezen do drugega  itak ni iskrena ali pa je vsaj nezrela in da gre itak za zaljubljenost/zasljepljenost/(samo)prevaro. Druga razlaga je ta, da  gre za njegovo sebičnost, za prilaščanje drugega, ki pač ne zmore vključevat tistih, ki si mu ne dopustijio prilastit. Tretja razlaga pa je preprosto  v lastni  nezmožnosti, da bi sam ljubil konkretnega drugega, zato to nezmožnost pač preslikaš na vsakogar, ki ljubi. O ljubosumnosti kot izrazu  lastne nezmožnosti ljubiti sem že pisal na linkih, ki jih je na zaćetku tega topika naredil gape.  

Po moje pa so vsi ti razlogi   samo posledica golega  dejstva, da se izkazovanje ljubezni konkretnemu drugemu praktično izključuje  z izkazovanjem ljubezni vsem ostalim. To je po svoje grozljiva izkušnja tudi za tistega, ki ljubi,  tej izkušnji pa bi se mogoče vzeti grozljivost po moje le, če bi čisto vsakdo iskreno  ljubi vsaj  enega čisto konkrentnega drugega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #102 - 08.12.2005 at 09:38:00
 
TheONE wrote on 18.11.2005 at 10:31:51:
skratka ljubezen je in bo in za ljubezen po enis trani ni potrebno nic narediti ker sama deluje in po drugi strani garasko delo da to vzdrzujes samo ne garasko v smislu da se zavestno trudis delas ampak se vse to dogaja samo po sebi in to je tisto ko pravim ce ljubis moras ljubiti ker te to osrecuje in moras dajati ker te edino to dopolnjuje...in ce je do enako pri obeh je itak to tisto za kar se splaca ziveti



Si me spomnu na tale tvoj prvi post na tem topiku, moram ponovno rečt, da delim s tabo to izkušnjo.  

Najbolj garško v ljubezneskem razmerju  je zavesto dopuščat, da gredo stvari same po seb. Jest to razumem tko, da si oba  priznata, da drug za drugega ne moreta vedet, kaj je najboljše zanj in  da tisto kar je dobro za enega ni vedno nujno dobro tudi za oba. Zato sta prisiljena zaupat,  da je za oba najboljš tisto, kar se jima v razmerju dogaja v bistvu neodvisno od volje in hotenja obeh. Uspešno ljubezensko razmerje torej  ni plod  nadvlade/podreitve enega drugemu  niti plod  medsebonega dogovora/kompromisa ampak plod skupne zavesti, da je  njuna ljubezen  močnejša od obeh. Nobene 'zunanje' garancije in zaščite  seveda ni, da se  tako razmerje zaradi neugodnih življenjskih okoliščin ne bi končalo tragično, vendar je po drugi strani edina prava grancija  takega razmerja, da si samo okrog sebe začne ustvarjat  okoliščine, v katerih se oba partnerja lahko uspešno samorealizirata.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #103 - 08.12.2005 at 10:17:41
 
TheONE wrote on 08.12.2005 at 09:47:11:
in tiste okoliscine se spet ne delajo zavestno ampak podzavestno oba sprejmeta in se mogoce niti ne zavedata .. vesta le da se predajata da rabita en drugega in da le skupaj eno in popolna vsak posebaj pa nekaj popolnoma obicajnega ki niti ne iztopa iz povprecja


Tud njuno razmerje na rabi bit neka big story a'la romeo in julija ali dr. živago, ker vsake velike love zgodbe so po defoltu tragične... Je pa vsaka taka  zgodba enkrana in  edinstvena in zato mora bit dragocena vsaj akterjema,  če že drugim ne.

Theone, pri teb cenim, da se zavedaš in da  braniš pred drugimi enkratnost lastne zgodbe in vsaj jest se ne čutim ogroženga, da bi mi jo vsiljeval. Svetujem pa ti, da se zavedaš, da lahko izpadeš netoleranten ali celo vsiljiv in da lahko drugi razumejo to vsiljivost kot izraz tvoje  nesigurnosti v lastno razmerje oz. da za utrjevanje v lastnem razmerju potrebuješ konflikt z okolico. Tud sam sem imel obdoje, ko sem trdnost lastnega ljubezenskega razmerja ocenjaval tkorekoč po stopnji konfliktnosti, ki jo lahko prenese  z (nerazumevajočim) okoljem, vendar bi si zdaj skoraj upal trdit, da sem ravno z zaupanjem v zmožnost samoustvarjanja okoliščin, v katerih se ljubezen  realizira, počas začel spoštovat tako zmožnost tud pri drugih al pa vsaj sočustvovat z njihovo nezmožnostjo, ne da bi se zarad nje moral  počutit  ogroženga v lastnem razmerju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #104 - 08.12.2005 at 10:42:41
 
The One readed:
Quote:
... men se zdis boga ti...se vec smilis se mi

..dejstvo pa je da zenske ne znate bit vec zenstvene, tople, ljubece, skrbne..postajate vse to kar vam nikoli ni bilo namenjeno

bumbar

lopsika ves ta tvoj negativizem je pomilovanja vreden..in kaj se dogaja?

hehehe doroteja ti si trcena zafurstrirana feministka ki misli da je vloga njene pojavnosti v ukazovanju hehehehehe

ne sam kokos  

KOKOSKA  

doroteja za tok boge kot si ti je dejasno skoda besed kot sem ti ze povedal..preberi si pozorno in ugotovila bos..


Tole so obmetarije, ki meni osebno (mam svoje mišljenje) ne sedejo. Sej ne rečem, da sam kdaj ne uporabim "klofutarski" prijem, ampak iz energije ki je podana v teh besedah veje nekaj, kar mi pravi, da te stiska. Kje, kako in zakaj boš že sam ugotovu!

Če pišeš v to kar verjameš, bi tud ti kot moški moral delovat v tej smeri.


Quote:
za dorotejo vsekakor pomeni debatiranje o ljubosumnosti zaljubjenosti in ljubezni nekaj kar ni poklicana da ocenjuje...pa vendar ocenjujes mene in ostale...


Si ti poklican da ocenjuješ.

Quote:
ce picola bi ludje obstajali kot osebe kot samostojni kot individumi potem nam narava nebi naklonila zenske in moske...ampak bi bili dvospolniki kateri bi si bili samio sebi dovolj...

moski in zenska sta ustvarjena zato da skupaj funkcionirata ze v startu kot ENO se dopolnjujeta  


Maš malo prav. Sta ustvarjena, da se dopolnjujejta in to je lahko čisto dovolj. NE rabiš nič komplicirat.

Vendar ne smeš izključiti možnosti, da se tudi sam dopolnjuješ v odnosu do vsega stvarstva. In veliki mojstri, so po tem kar vemo, dosegli najvišjo obliko ljubezni v glavnem sami. Če se kje motim, me lahko popraviš.
Predvidevam, da je tvoja pot krščanska, zatorej si zagotovo slišal za Jezusa Kristusa. On seveda boš rekel, je dan na zemljo od svojega očeta. On, (predvidevam) da boš tako reku je bil izjema.


Quote:
IN JAZ PRAVIM GAPE POTREBOVANJE NEKOGA JE LJUBEZEN KAJTI CE NE POTREBUJES NEKOGA IN ON TEBE NIMATA SKUPAJ KAJ ISKATI....


Kakšno potrebovanje imaš tukaj v mislih. Beseda potreba, ni beseda ljubezen sicer nebi ti dve besedi obstajali ločeno. Razloži mi mal.


Quote:
GAPE LARI FARI...SEM VEREN PA MOGOCE BOLJ KOT TI...PA TAKO NEUMNOST NE BOM REKEL....BREZPOGOJNA LJUBEZEN DO BOGA NE SAMO DO PARTNERJA

TE BESEDE POVEDO VSE....JAZ SEM PREPRICAN DA JE BREZPOGOJNA LJUBEZEN DO PARTNERJA DO BOGA PA VERA  

res je jaz vem kaj govorim in govorim iz srca in sem pripravljen umreti ce bi bilo potrebno za mojo ljubezen - pravo in ne zaigrano  


Me resnično zanima, če ti zdajle-tukaj živiš.
Torej da imaš svojo desno polovico za katero bi umrl. Jo maš?
Ali to govoriš iz tega ker verjameš v to (si se skozi proces svojega razvoja v to prepričal, da potrebuješ v vse to verjet)

Veš, maš nek potencial, sem te prečital. Sam po eni strani, pa tudi ti sam zelo razumsko, naučeno deluješ. sori če se motim, ampak tko se začuti, ko se vse tole prebere.

Kar se tiče brezpogojne ljubezni ali vere, je to precej ista zadeva. Brezpogojno verjeti, se že zlo podobno sliši. Ker če ljubiš, v to kar ljubiš in čutiš tudi verjameš, in v tem kontekstu tvoje trditve, da:
"skratka ljubezen je in bo in za ljubezen po enis trani ni potrebno nic narediti ker sama deluje in po drugi strani garasko delo da to vzdrzujes samo ne garasko v smislu da se zavestno trudis delas ampak se vse to dogaja samo po sebi in to je tisto ko pravim ce ljubis moras ljubiti ker te to osrecuje in moras dajati ker te edino to dopolnjuje...in ce je do enako pri obeh je itak to tisto za kar se splaca ziveti "

... čisto zdržijo. Vera ali ljubezen, precej skupnega.

Zdej ne mi rečt, da sem se nate spravu kot vsi drugi. Podajam ti svoje mnenje, vzemi to tako. Kot debato.

OK.

pa pu ba
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 14