Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 14
(Read 88696 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #60 - 25.11.2005 at 19:35:13
 


Preveč zanimiva debata, da ne bi še jaz malo zapletel:

Ljubezen/zaljubljenost lahko gledamo tudi funkcionalistično - v funkciji nadaljevanja vrste: tu potem gre za sebične gene pa to, medtem ko lahko pojma razlikujemo samo na kulturnem nivoju, kjer je ljubezen samo kulturno posredovan pojem in je zaljubljenost bistvo - brez nje ljubezni ni. Za ljubezen lahko potem rečemo, da je kultivirana zaljubljenost, ki je predelana za bolj socialne namene.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #61 - 26.11.2005 at 10:13:17
 
TheONE wrote on 25.11.2005 at 12:26:43:
ko ljubis resnicno se ne vprasas niti 1x kaj takega ker je samo po sebi umevno da se samga sebe razdajas in z tem povelicujes osebo ki jo ljubis in ko ljubis nikoli ne bos naredil niti najmanse napake ki bi bila kakorkoli nesprejemljiva za tvojo ljubezen vendar pod predpogojem da se ljubita oba




Po moje moraš bit za tole popoln...pardon, oba morta bit popolna...(the one, a mogoče trdiš, da si popoln...? Grin Wink Wink Wink)
predvidevam, da v VSAKEM TRENUTKU točno veš, kaj si partner želi, oziroma česa si ne želi, kajti le tako ne boš nikoli naredil najmanjše napake, ki bi bila kakokrkoli nesprejemljiva za tvojo ljubezen...(sej pravim, da moraš bit popoln...)
A mi lahko razložiš, kako tebi tole uspeva? ???
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #62 - 28.11.2005 at 08:26:02
 
TheONE wrote on 26.11.2005 at 20:15:19:
in tisti ki ne bo imel straha pred sabo in tisti ki si bo upal pogledati v tisto kar si resnicno zeli v kar resnicno veruje in v kar resnicno brez dvoma ve da obstaja...bo mogoce zelo blizu tistega da najde svoj koscek mozaika


TheOne, ljubezen ni samo, da gledaš le tisto, kar si želiš in veruješ, ljubezen je tudi in predvsem, da (u)vidiš, česar si ne želiš.

Zato naj te ne bo strah videt, da drugi nič manj ne ljubijo kot ti. Le drugače.  
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #63 - 28.11.2005 at 10:33:37
 
Iz zgornjega bi bilo mogoče razumeti, kot, da je ljubezen lahko samo nekaj med dvema partnerjema.
Čustvena doživljanja med (spolnima) partnerjema so dejansko lahko dokaj pestra, vendar je ljubezen nekaj širšega in ni omejena le na (spolna) partnerja.

Ljubezen je mogoče čutiti in jo izkazovati še komu drugemu, kot le partnerju, naprimer staršem, otrokom, skratka ljudem, ki so ti bolj ali manj blizu, nenazadnje obstaja tudi ljubezen do živali ali pa ljubezen do Boga (najbolj verni celo trdijo, da je le ljubezen do Boga tista res prava ljubezen in bi jim bilo kar za verjeti, da tako tudi čutijo).


Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #64 - 28.11.2005 at 10:50:53
 
To je pa tvoja teorija, da imaš le toliko ljubezni, kot ti je bog nameni, kar pa mene lahko le nasmeji.

Tele tvoje misli mi delujejo precej konfuzno in dejansko ne vem, kako naj bi si z njimi kdo pomagal.
Če so pa komu drugemu kaj bolj pomagale razsveliti pojem ljubezni, pa naj še mene razsvetli ...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #65 - 28.11.2005 at 11:05:51
 
Saj to je vsakemu jasno, da nimamo vsi enako in da nismo enaki in zato niti ni treba odkrivati tople vode.

Neekdo ni predsednik zato, ker mu je bilo to dano od Boga, ampak zato, ker so ga volilci izvolili, še prej se je moral pa tudi sam malo zagrebsti... in ker predsednikov ne more biti prav veliko, je potrebno tudi nekaj srečnih okoliščin, da bo izvoljen prav on.
(po pravici povedano, si jaz niti slučajno ne želim biti predsednik, ker mi je čisto v redu tako, kot mi je zdaj)




Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #66 - 28.11.2005 at 16:45:36
 
TheONE wrote on 28.11.2005 at 12:52:16:
aja me prov zanima kere barve je tvoja karta..politicna

al je odgovor to je pa osebni podatek in pravica intime Wink

Verjetno bo že držalo, da je politika kurba, vendar to še ne pomeni, da je stvar intime ...

Sicer mi pa ni težko na glas povedat, da se mi po domače povedano "jebe" tako za politične barve kot politike
(to so sami bleferji in neki "hudi" kalibri, prav vsi, brez izjeme, jih nekaj tudi osebno poznam).



Back to top
 
 
IP Logged
 
Doroteja
1
*
Offline


Posts: 26
LJ
Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #67 - 28.11.2005 at 21:30:50
 
The one kdo je pa tebe poveličal za odločanje o tem kdo in kaj je več in kdo in kaj manj (oz. na višji/nižji stopnji) od tebe in tvojega doumevanja ljubezni? Samooklicani 3.0 :lol
Back to top
 

No one is immune from curiosity...
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #68 - 29.11.2005 at 11:30:54
 
TheONE wrote on 29.11.2005 at 08:53:53:
in ne vem kaj je narobe z tem ko recem da nekdo premore ljubezni za eno malo baterijo 1.5 nekdo premore ljubezni za akumulator ki je pac vec....in kar sem trdil je to da v 1.5 ne mores spravit 3

in ne vem kaj je narobe s tem ko rečem da nekdo premore pameti za eno malo baterijo 1,5, nekdo premore pameti za akumulator, ki je pač več, ....  in kar trdim je to da v 1,5 ne moreš spravit 3  Grin

TheONE wrote on 29.11.2005 at 10:30:14:
zanimivo pa bo recimo cez 3 leta spet pokukat

Saj ni treba čez tri leta, vzemi si več časa, recimo 300, raje kar 3000 let

Bomo uživali v miru (pred tabo)  Grin   8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #69 - 29.11.2005 at 22:19:12
 
TheONE wrote on 26.11.2005 at 20:15:19:
picola vesel sem tega tvojega zadnjega....veliko vec si povedala kot pa je napisano




A si lahko bolj specifičen?


Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #70 - 30.11.2005 at 00:32:53
 
TheONE wrote on 28.11.2005 at 09:39:22:
lopsika,

ljubezen je stanje in moc duha kjer okolica in vse okoli tebe postane nekaj nenormalno lepega kjer dosezes stanje ki te vodi

in ne vem zakaj ti govoris da uvidis cesa ne zelis...jaz pravim drugace-ko ljubis ni potrebe po tem da gledas isces stvari ki jih ne zelis ampak v ljubezni so stvari ki jih definirrata dva lopsika in niti en par dveh ni enak drugemu paru drugih dveh.

in ko se dva najdeta ki si delita ljubezen kjer predajanje postane del potrebe ker te to krepi kjer ti to daje elan in se in se in se...enostavnoi ni potrebe po gledanju po iskanju da /u/vidis cesar si ne zelis?

in ko si dva dajeta ko se ljubita ni debata o temu da nekdo ljubi drugace kot jaz lopsika, je samo mozaik kjer se dva sestavita in v svoji sestavljanki funkcionirata in trdim le to da ko ljubis ljubis popolnoma in ce imas sreco da najdes svoj par potem si zmagovalec na vsej fronti in pri takem odnosu si nasmejan zjutraj si nasmejan cez dan si nasmejan ko gres spat in to vsak dan vse dni v tednu vse tedne v mescu vse mesce v letu in vsa leta do konca bivanja tukaj!

ce pa se gres ljubezen kot premnogi trdijo da je ljubezen odrekanje da je ljubezen kompromis da je ljubezen vsak individum zase da je ljubezen svoboda gibanja govora druzenja in razlicnih poti zelo hitro ugotovim da v takem odnosu ni ljubezni o kateri jaz govorim... v takem odnosu postane vse drugo pomembnejse pred prvinsko ljubeznijo pred tisto ki bi morala govoriti iz srca in se naprej v takem odnosu so ludje ki najdejo skupno pot skupne intterese v imenu ljubezni v srcu dusi pa so nezapolnjeni

in to mi sploh ni usec da izkoriscate besedo ljubezen kaj to naj bi bilo kajti sama beseda je samo delcek vsega tistega kar v resnici je

in ce ti lopsika mislis da lahko v imenu ljubezni reces;
- sem oseba ki ima svoje potrebe katere del nisi ti
..torej gres sam vn
...ne rabis ga ob sebi in se druzis rajsi z drugimi

in lahko nastevam teh vasih budalastn se do jutri pa ne pridem do konca

sori se enkrat povem to ni ljubezen o kateri jaz govorim in taka ljubezen kjer je vse prevec kompromisov in egoizma naj gre mimo mene in vesel bom da me ne najde

kaj pa jaz mislim je da ljubis in ljubezen predstavlja viseg vsega ko ti partner postane pomembnejsi od tebe samega kajti ko si pripravljen v ljubezni sebe postaviti v pozicijo manj partner vec in ko partner naredi isto je to zame popolnost ki v njo vrjamem

torej da si dajeta vse da se osrecujeta in bistvio vsega je da jima ni potrebni nicesar govorit da sta lahko tiho se gledata in nasmeh pove vse obcutki povedo vse in si lahko v takem polozaju brez besed ure pa si najsrecnejsi.

ves lospika dokler pa vsak posameznik ne zivi za to da osrecuje svojega parnerja ker mu je pomembno le to da je srecen vesel zadovoljen zadovoljen itd itd ne more biti tiste prave ljubezni

vsak pa ima moznost se odlociti a bo pil radensko, a bo pil spricer al pa bo pil cisto vino

kaj si se ti odlocila ne vem in me niti ne zanima..vem pa zase kaj sem se odlocil jaz v kaj verujem in cesa vsega sem sposoben

zato ti dajem prov na vse kar poves tako kot tudi ostalim...vendar z tem da pac razumem domet ki ga vsak posameznik ima in ta domet pri nikomur ni isti

in ko bos dojela da si ti nula da je tvoj partner nula in da sta le skupaj popolna toliko casa se bomo obmetaval z spisi..pa se prav je da se ker mogoce kdo le potegne kaksno besedo vn ki mu pomaga videti dlje od tistega kar vidi

aja ful sem vesel da je novembra zapadu sneg...to cakam ce vrsto let Smiley jupiiii gremo se kepat gremo se mavzat in naj sneg trajaaaaaaaaaaaaa



Na tale tvoj post sem ti misla že enih parkrat napisat par besed...pa se vedno ustavim...ker ugotovim, da nima smisla prepričevat prepričanih (tko kot nima smisla, da ti, al pa kdorkoli drug, mene prepričuješ v nekaj v kar sveto verjamem)
Ampak vseen se pa priporočam, ko boš najdu nekej takšnega al pa ša boljš, ko boš srečal nekoga, ne ne, ko boš samo slišal za nekoga, ki ima takšno zvezo, kot si jo predstavljaš ti, da me pokličeš, da se grem na lastne oči prepričat kdo zavraga je tisti, ki je srečen zjutraj, čez cel dan in še ko gre spat in to celo do konca bivanja na tem planetu...+ vse ostalo kar spada zraven po tvoje...OK?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #71 - 30.11.2005 at 09:11:53
 
TheONE wrote on 28.11.2005 at 09:39:22:
in ko se dva najdeta ki si delita ljubezen kjer predajanje postane del potrebe ker te to krepi kjer ti to daje elan in se in se in se...enostavnoi ni potrebe po gledanju po iskanju da /u/vidis cesar si ne zelis?


Saj, kdo pa si želi videt, kar si ne želi? Te razumem popolnoma, ker je to čisto človeško; nisem mislila, da moraš zdaj to iskat, vendar kdorkoli ima rad življenje bo na koncu izbral resnico, ki pa nikoli ni samo svetloba, ampak tud senca oz. del sebe, ki je osvetljen.


Quote:
kaj pa jaz mislim je da ljubis in ljubezen predstavlja viseg vsega ko ti partner postane pomembnejsi od tebe samega kajti ko si pripravljen v ljubezni sebe postaviti v pozicijo manj partner vec in ko partner naredi isto je to zame popolnost ki v njo vrjamem


Ne vem, kaj lepega lahko daješ partnerju s tem, če ti je pomembnejši od tebe samega ??? Partner te vendar "izbere", ker se vidi v tebi, in kaj bo na koncu koncev z nekom, ki "nima" sebe?



Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #72 - 30.11.2005 at 09:50:09
 
Ne bit žalosten, TheOne, ok? Naši pogledi niso tako različni, kot se ti zdi. In sestavljajo mozaik, le da v času preblizu gledamo in ne vidimo tega.  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Doroteja
1
*
Offline


Posts: 26
LJ
Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #73 - 30.11.2005 at 22:30:20
 
Jaz se ne skrivam za nickom, chat je pa iz wow-a  Smiley Nisem imela le dveh fantov... pa se nikakor ne čutim poklicane ocenjevati moči njihove ljubezni (ali jakosti ljubezni kogarkoli drugega, for that matter...) do mene v voltih, vatih ali kakršnikoli drugi bv enoti, hehe. Vsak jo je kazal drugače, na svoj način, od mene je bilo odvisno, če sem tak način znala sprejeti in doumeti ali pač ne in obratno. In ne manj in/ali več od mene, samo drugače. By the way: prepričana sem, da vsakdo premore enako mero ljubezni, le načini izkazovanja se hvalabogu razlikujejo. Ker nekateri načini meni pač ne ustezajo in nekaterim moj način ni preveč všeč. Če se najdeta dva kjer način obojestranskega dajanja/prejemanja ljubezni klapa, je to to. Privoščim vsem, tudi tebi, da se jim to zgodi in traja. O trajnosti take ljubezni pa ne bi... Je je prehitro lahko konec. Ti pa zgoraj napisano pač lahko dojemaš, ali pa tudi ne. Si prepričan, da je tvoj (vajin) način izkazovanja ljubezni edini pravi? Vse ostalo je manj, ali pa raje nič. Pa res no... kdo te je poveličal? (ni mišljeno ravno kot kompliment... da ne bo pomote)
Back to top
 

No one is immune from curiosity...
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #74 - 30.11.2005 at 23:30:40
 
TheONE wrote on 30.11.2005 at 09:28:05:
zgleda pa da to ni mozno in zalosti me nekaj...

to da kako lahko le jaz vrjamem v neko popolno ljubezen in nihce drug ....kako je mogoce da jaz vrjamem v razdajanje dveh in v to da se en drugega potrebujeta da tvorita celoto in v tej celoti neizmirno uzivata in kako je mogoce da ko napisem vesel si ko se zbudis en ob drugem srecen si cez dan in pomirjen ko gres skupaj spat




...potrebujeta drug drugega... potreba je eno, želja je drugo...potrebuješ vodo, hrano in vse ostalo za preživetje (pa še to pravijo, da več ne...), otrok potrebuje skrbnika, da preživi, odrasli se pa ne potrebujemo, ampak se odločamo en za drugega, se pravi izpolnimo neko željo, ne potrebo...-to je eno, kar me moti pri tvojem pisanju
kot drugo, ti verjameš, da si lahko NON STOP srečen, vsak sleherni trenutek svojega življenja...se pravi v tvojem svetu ni prostora za žalost, za jezo, konflikt, jst te tako razumem, no...in to se men zdi nemogoče...zato bi blo mogoče fajn, da mi razložiš, kako se ti dve popolni osebi v popolni zvezi obnašata npr. pri vzgoji otrok, a se vedno v vsem strinjata, a se nikol ne skregata, a nista nikol jezna en na drugega, a nimata nikol različnega pogleda na situacijo, a sta vedno fantastične volje, a je v službi vedno vse krasno, a so otroci vedno pridni in idealni...vidš, to mene bega pri tvojem pisanju...-jst verjamem v krasno zvezo, čudovito in lepo, v idealno in popolno pa res ne...ker NIHČE ni idealen (predvidevam, da se zopet ne strinjava).
In če se ne strinjava, mi opiši idealnega človeka ( ali zvezo), ker me zanima, kako zgleda bit idealen oziroma popoln.tnx.
...postaneta eno...-jst sem prepričana, da DVA ne moreta postat ENO, vsak je zase individuum...ne moreš čutit isto kot nek drug individuum, ni možno-če pa je pa mi povej, kako...aja, sej res, najdeta se in sta si usojena...
Ful stvari ne razumem, sori, ampak meni res niso logične.Mogoče bi te lažje razumela, če bi vsako svojo trditev logično utemeljil, povedal, kako si v bistvu prišel do tega. Mogoče se pa potem v čem strinjava.

Lepo se imej in hvala ti za odgovore.
Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 14