Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 14
(Read 88135 times)
Doroteja
1
*
Offline


Posts: 26
LJ
Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #30 - 09.11.2005 at 23:48:37
 
Laila, če spoštuješ svoj čas in energijo pusti manipulatorja, še bolje, na daleč se mu ogni... njemu in podobnim. Veš koliko je ljudi na svetu??? A si prepričana da ob sebi potrebuješ nekoga, ki te omejuje? Se v resnici čutiš poklicano ga spreminjat? Ali sebe spremenit do take mere, da mu boš ustrezala? Hmmm... Undecided
Back to top
 

No one is immune from curiosity...
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #31 - 10.11.2005 at 01:06:16
 
X wrote on 09.11.2005 at 10:47:01:
Mogoče je pa fant tako ljubosumen zato, ker je sam v stanju Lailo prevarat takoj ko bi imel priliko in se zato boji, da je Laila ista?


To je varianta, kakor je tut možno, da si on samo želi, da bi ona njega tok močno rabila kot on rabi njo (nesigurnost vase) in zato poskuša uvesti take "standarde".

Laila je postavila vprašanje z namenom, da bi situacijo rešila. Očitno še ni v fazi, da bi se spraševala ali je ta zveza dobra zanjo ali ni, če naj bo še z njim ali ne; če bi to vprašala, je pa odgovor jasen: če moraš to spraševati druge, kako globoka so lahko tvoja čustva?

Laila, odgovor boš itak našla sama tako ali drugače.

Svoboda je enim izredno pomembna, eni so pripravljeni sklepati raznorazne kompromise, eni se ji pa zaradi raznoraznih strahov odpovejo. Slednjega ne priporočam nikomur; je pa logično, da je svoboda vredna ravno toliko, kolikor jo ceniš.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
leonarda
1
*
Offline

vir je v nas
Posts: 47
Ljubljana
Gender: female
Re: Zakaj??? - off topic
Reply #32 - 10.11.2005 at 09:54:42
 
Doroteja wrote on 09.11.2005 at 23:48:37:
Veš koliko je ljudi na svetu???


k so nam prpravleni pokazat u čem lohk sebe spremenimo, da nam bo lepš. Smiley

Doroteja wrote on 09.11.2005 at 23:48:37:
Ali sebe spremenit do take mere, da mu boš ustrezala? Hmmm...


ali do take, da boš ustrezala seb


gape wrote on 08.11.2005 at 19:01:23:
reč mu modify
'


Sm mu rekla in me je poslušu

in zdej je znotri tko kt zuni

in če komu ni ušeč zuni, nej spremeni znotri

in če kdo noče spremenit znotri ga odnese

if "ni res, da je zuni tko kt znotri" goto "zbogom in hvala za vse ribe (d.a.)"

Nej vam bo vsak trenutek čudovit!
Back to top
 

...iz nič prihajamo in v nič se vračamo...&&...le čemu tak hrup vmes...&&
WWW WWW 268827344  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #33 - 10.11.2005 at 10:17:34
 
Doroteja wrote on 09.11.2005 at 23:48:37:
Laila, če spoštuješ svoj čas in energijo pusti manipulatorja, še bolje, na daleč se mu ogni... njemu in podobnim. Veš koliko je ljudi na svetu??? A si prepričana da ob sebi potrebuješ nekoga, ki te omejuje? Se v resnici čutiš poklicano ga spreminjat? Ali sebe spremenit do take mere, da mu boš ustrezala? Hmmm... Undecided


.. ali pa ... sebe spremenit do te mere da bi Sebi ustrezala  ... Shocked
Morda pa Lailo v to smer žene neka notranja želja, ki se je še sama ne zaveda in išče le način kako naprej ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #34 - 11.11.2005 at 11:03:13
 
TheONE wrote on 10.11.2005 at 18:39:59:
ampak kot prvo si pustis dihat kot drugo pa noces delati nic posebaj vsak zase  torej ko ljubis se itak potrebujes in cisto podzavestno nimas potrebe po temu da bi sel sam vn

vn pomeni zurat vn pomeni kofetkat z skoraj tujci itd

vn sam ne pomeni ce gres z prjatlcami na kavo ali v soping ali pa cist tko in vn sam ne pomeni ce gres na rekreacijo

vse ostale interpretacije pa zgovarjanje kdo terorizira kdo  to kdo ono so cist mim....lahko dihas skupaj lahko ne dihas skupaj lahko se matras



hm ja, tole mene zdj mal bega. ne vem če se ravno tolko potrebuješ, da bi pa vse, ampak čist vse skupaj počel, ko ljubiš...  je pa res da se mi ne da sami (to je mišljeno without him) ven žurat. se mi pa ne zdi čist nč narobe, če grem kdaj s kolegicam brez njega vn žurat in se mi ne zdi nč narobe če greš tud s kom razen prjatlc na kavo. Če ljubiš nimaš potrebe po tem, da bi karkol ušpiču pa tud če greš ga žurat ali z nekom na kavo. Verjetn se pa najrajš organiziram za take kavice s prjatlcam, znanci, komerkol takrat ko je on v službi pa jaz samevam doma in mam ravno čas, da lahko potem izkoristva čas ko sva oba doma...

nekj takega! LP Kiss
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #35 - 11.11.2005 at 22:24:09
 
TheONE wrote on 10.11.2005 at 18:39:59:
v vezi kjer ni zaljubljenosti ljubezni se dogajajo take reci kjer vsak vsakemu pamet soli kako in kaj...to je dejstvo ki ga ni mogoce zaobiti...

in ce obstaja veza kjer izzareva ljubezen tako pri zenski kot pri moskem se nikoli ne vprasas kako gres vn kdaj gres vn itd itd

ampak kot prvo si pustis dihat kot drugo pa noces delati nic posebaj vsak zase  torej ko ljubis se itak potrebujes in cisto podzavestno nimas potrebe po temu da bi sel sam vn



Po mojem to ni res. Zaljubljenost ni 'real state of affairs', zaljubljenost je slepilo in ravno v zaljubljenosti si še bolj (subtilno) solita pamet.

Tudi to, da se v ljubezni potrebuješ se izključuje. Potrebovati ni ljubezen.

Ljubezen pa pamet nimata zveze eden z drugim. Za partnersko razmerje je potrebno zavedanje, spoštovanje, naklonjenost (nekoč je titud govoru o 'uslugah' eden drugmu in takrat ga nisem razumela) in prizadevanje.

''podzavestno nimaš potrebe, da bi šel sam ven'';
ja, valda, sej to je itak Lailin primer. ampak kdo je tukaj definiral ali je njen partner zaljubljen ali 'nesiguren' ali obseden, torej - se ne ve!

karakterji so različni, preteklost je različna, aspiracije so različne, vzorci so različni ... da sam po seb (to pomen brez 'vzgoje' v to smer) najdeš enga tazga za ceu life ... je za današnje čase že rariteta oziroma bi blo treba redefinirat temeljenje/statiko.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Zakaj???
Reply #36 - 12.11.2005 at 23:31:01
 
spark wrote on 09.11.2005 at 16:21:00:
Grin ok en bk je izjema

a ti lahk pošlem mojga lupčka na posevtovanje Grin Kiss


A lahko še mojga dragega vrinem tukej zraven...? Cheesy Cheesy Cheesy(ne na posvetovanje...)


Drugač pa z moje strani takole...S sedanjo pametjo in izkušnjami na področju ljubezni bi v tvojem primeru odreagirala takole:povedala bi mu, kaj me moti, kaj si želim  in kaj si ne želim, povedala bi mu o svojih občutkih, strahovih in razmišljanjih;če bi mi reku ok, dejva se poskušat zment, te bom poslušal,itd., potem se bi pač pogovarjala tolk časa, da se razumeva...ker pa je za to malo možnosti (da gre tako zlahka, namreč), bi mu rekla, da želim, da gre z mano na partnersko terapijo.Če bi bil odgovor ne, bi bil to zame dokaz, da se še ni pripravljen spreminjat skupaj z mano in bi preprosto odšla, ker zame tukej nima smisla ostajat in mučit sebe, njega in drug drugega. Nato bi se orng vzela v roke, začela orng delat na seb (predvsem s pomočjo terapevta, da gre hitreje in lažje) in nato bi si našla drugega partnerja. Vem, da zveni preprosto in da v praksi ne gre vedno tako lepo in po planih...mislim pa, da se da, če si resnično želiš sprememb na bolje.
Leila..., zanima me nekej...Zakaj misliš, da 'privlačiš' takšne moške kot je tvoj fant? A si v svojem življenju že kdaj doživljala takšne občutke, kot jih sedaj? Mogoče v otroštvu? A je tvoj oče posesiven? Mogoče mama, brat...kdorkoli, ki ti je pomemben? Zame bistvena vprašanja, ki se jih vprašam v konfliktu s fantom...
Kot je reku en-bk...beri.Knjiga 'Najina ljubezen' je nama zelo pomagala...pa dober terapevt. In zdej sva tukej, kjer sva. Ampak samo zato, ker sva OBA tako želela in delala na temu, da nama je lepo.
Srečno. Kiss
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #37 - 16.11.2005 at 15:53:12
 
TheONE wrote on 15.11.2005 at 10:50:34:
nobena knjiga noben strokovni nasvet ne pomaga pri zavozeni zadevi....dejte si ludje zapomnit da se ljudi ne da spreminjat...vse je v vas in ce je zelja volja sposobnost boste to resili sami brez strokovnih ha ....

ce se mas rad ce se spostujes ce... 1000 al pa miljon drugih stvari nikol ne pride do pizdarij....in taki odnosi nikoli niso prfect nikoli niso popolni itd itd

so le odnosi kjer se iscejo kompromisi in tak odnos kjer delas vsak dan le kompromise je ..... le polovickarski




Če je zveza zavožena, ti ne pomaga nihče, tut sam si ne moreš pomagat...Če pa ni zavožena...pol pa itak vemo...
Kar se tiče knjig pa tega...Včasih se kej spremeni že samo, če se eden spremeni...se pravi tut če samo eden bere pa se spreminja, se včasih zarad tega spremeni tut tist tadrug...najboljš je itak, da se spreminjata oba. In ja, seveda, nikogar se ne da spremenit, sam ne vem čist točno kaj ima branje knjig tukej veze.
Lahko imaš željo in voljo pa nimaš znanja. Nekdo si blazno želi ok komunicirat s svojim partnerjem pa nima pojma, kako. Vsakič, ko odpre usta, je samo še slabše.in vsakič ma večjo željo uredit stvari...Se pravi, če si bo sam dost želel in imel voljo, bodo odgovori kar sami padli v njegovo glavo in bo vedel, kaj in kako naj nekej reče al pa naredi?

Če se imaš rad in se spoštuješ...Sej glih v tem je problem.Ljudje, ki imajo največ težav v svojem življenju, se majo najmanj radi in se najmanj spoštujejo. In kaj jim (v bistvu vsem nam) preostane? Da se začnejo učit tega. S pogovori, branjem, terapijo, itd.

Lahko pa da sem te čist narobe zastopla...v tem primeru mi boš pa itak še enkrat razložil, kaj si mislu...
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #38 - 18.11.2005 at 11:24:01
 
TheONE wrote on 18.11.2005 at 10:31:51:
skratka ljubezen je in bo in za ljubezen po enis trani ni potrebno nic narediti ker sama deluje in po drugi strani garasko delo da to vzdrzujes samo ne garasko v smislu da se zavestno trudis delas ampak se vse to dogaja samo po sebi in to je tisto ko pravim ce ljubis moras ljubiti ker te to osrecuje in moras dajati ker te edino to dopolnjuje...in ce je do enako pri obeh je itak to tisto za kar se splaca ziveti


Se paradoksno sliš, da se je treba trudit, da bi se nekaj dogajal samo po sebi, ampka bi se s tem strinjal. Trud je v učenje zaupanja, v tem, da bi se nauču zaupat drugmu in da bi bil sam vreden zaupanja drugega. Trud sicer, ki te  lahko stotero nagradi  al pa te postoterjeno razočara, ponavad itak oboje, v tem je tud smisu učenja.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #39 - 18.11.2005 at 11:28:29
 
Mij sin je imel puzzle, ko je bil še majhen /tako majhno slikco mucka/, s katerimi se je zelo rad igral...na razne načine. Rad jih je sestavljal, jih je pa zelo rad tudi grizel, namakal v čaj /mi ni ravno jasno zakaj/, mečkal...in jih dajal meni, da sem jih sušil, likal, ravnal..., ko se niso več lepo prilegali en na drugega. In ko so bili preveč uničeni, ker je pač premalo pazil nanje /ni jih negoval bi lahko dejal celo/, sem jih zagnal v smeti, pa čeprav so se novi prilegali en na drugega kot ata na mamo. Saj pravijo tako, a ne.

en bk
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #40 - 18.11.2005 at 11:33:53
 
en_bk wrote on 18.11.2005 at 11:28:29:
Mij sin je imel puzzle, ko je bil še majhen /tako majhno slikco mucka/, s katerimi se je zelo rad igral...na razne načine. Rad jih je sestavljal, jih je pa zelo rad tudi grizel, namakal v čaj /mi ni ravno jasno zakaj/, mečkal...in jih dajal meni, da sem jih sušil, likal, ravnal..., ko se niso več lepo prilegali en na drugega. In ko so bili preveč uničeni, ker je pač premalo pazil nanje /ni jih negoval bi lahko dejal celo/, sem jih zagnal v smeti, pa čeprav so se novi prilegali en na drugega kot ata na mamo. Saj pravijo tako, a ne.

en bk
Smiley



       ...  Bravo, en bk, ti res znaš!
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #41 - 18.11.2005 at 12:03:11
 
Me veseli The ONE, da si našel svojo ljubezen
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #42 - 21.11.2005 at 15:09:52
 
The one...ful se vse tole lepo sliš...in ful je fantastično, če si ti to najdu...ampak meni osebno se tvoj opis ljubezni bolj zdi opis zaljubljenosti, ki pa nima nikakršne zveze z ljubeznijo. Mislim, da je tvoja logika, ki te je pripeljala do tega razmišljanja ta, da če sta si dva usojena, če sta duši dvojčici, itd. itd., potem sta za skupaj in potem je vse čudovito in v rožcah, če pa nista, gre pa pač vse skup v franže. Lahko, da se motim... Ne vem, no...sam men tole tvoje razmišljanje ne sede...zame ni realno. Tista prava, zrela ljubezen se po mojem mnenju ne zgodi, ampak se jo zgradi, do nje se mora šele prit (mora bit pa res neverjetno, da se dva, ki sta različnih spolov, iz različnih družbenih okolij, kulturnih in včasih verskih, vsak s svojimi travmami in z vso navlako,ki jo prineseta s sabo, skratka tako zelo različna v dojemanju sebe in sveta, v čustvovanju in razmišljanju, ujemata kr tako...že v štartu v nulo...)
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #43 - 21.11.2005 at 17:41:08
 
Ok. Hvala za tvoje razmišljanje. Ne bom ti več kontrirala, ker ostajava vsak na svoji strani. Če ti je tako fajn, potem je vse ok. Smiley
Srečno. Wink
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #44 - 21.11.2005 at 17:53:08
 
Enostavno nisem navajena na to in sploh ne pomislim, da bi šla na chat...Sicer sem pa tut v službi, ker doma še vedno nimam računalnika in na hitr napišem tisto, kar imam za napisat in letim nazaj delat. Sicer je pa najino mnenje kar se te teme tiče tako različno, da se po moje ne splača, da debatirava o tem.
Kontriranje zame pomeni odgovarjanje nazaj, se pravi dati nekomu kontra odgovor (odgovor nazaj). Kaj pa tebi pomeni pa ne vem.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 14