Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 
(Read 88714 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #180 - 25.12.2005 at 11:38:58
 
jezusu za rojstni dan
(pa še enmu, pa še vsem ostalim, k ga dons nimamo)

titud wrote on 20.12.2005 at 17:06:47:
Ne vem, zakaj bi se morala ljubezen zaciklat (v?) točki navezanosti na svoj objekt.

če so predpostavke tuki nekje:
vida wrote on 25.12.2005 at 06:59:40:
(ljubezen) lahko živimo le v odnosu do konkretnega drugega

se ona mora zaciklat ... če prej ne, ko zmanjka 'konkretni drugi', če prej ne, ko konkretni drugi več ni 'vreden' ljubezni ...

bog kot tak, ni konkretni drugi - imho - je glih tolk, kollkr je moj pravi jaz konkretni drugi ... drugi že je ... ni pa glih 'konkreten' ... rang za prjet al pa dokazat

ne bi hotu česarkoli ali kogarkoli omalovaževat ampak ta ljubezen, ljubezen do konkretnega drugega - enost z njim/njo, je ljubezen drugega nivoja (od sedmih). Ljubezen do vseh ljudi - vseh 'konkretnih drugih' je četrti nivo ljubezni. sredina poti. v zemeljskih - orlovih sferah. LJUBEZEN do boga - enost z njim, pa na sedmem nivoju.

je ta ljubezen (drugega nivoja - čustvena in to) super in fino in fajn, je pa to samo 2/7 poti.
Ljubezen kot taka ni čustvo. je stanje, je način življenja - in tudi posledica njega.

človek je u bistvu razdeljen na dvoje
na spodnji - fizični (od 1 do 4)
in zgornji duhovni del (od 4 do 7)
v 4 - srcu - se ta dva svetova srečata.
in vse je interconnected, samo da se od gor dol gre brez problema, od spodi navzgor pa precej težje ...
če si tm že šu je lažje.
če greš prvič te je zihr strah
če greš prvič, moraš tkoitak najprej odstrant ovire, da sploh lahko greš.

(Dec 25th, 2005, 11:11am
Dec 25th, 2005, 11:33am)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #181 - 25.12.2005 at 18:57:24
 
vida wrote on 25.12.2005 at 06:59:40:
picola, malo je trajalo  Smiley
tole besedno prepucavanje na forumu sega že precej časa nazaj in je na tej temi nekako »izbilo sodu dno« kot se temu reče, ko je TheONE na preprost način dal vedet, da ljubezen lahko živimo le v odnosu do konkretnega drugega. Tudi jaz v to verjamem, le da tega nikoli nisem znala tako lepo povedat. Sem ti odgovorila ?




Hm, niti ne...Ker te še vedno ne štekam čist dobr Embarrassed... Malo mi razloži stavek 'ljubezen lahko živimo le v odnosu do konkretnega drugega'.
Lepo se imej!
Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #182 - 25.12.2005 at 21:02:48
 
hm .. potem pa še enkrat od začetka brat  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #183 - 26.12.2005 at 22:14:59
 
vida wrote on 25.12.2005 at 21:02:48:
hm .. potem pa še enkrat od začetka brat  Smiley




Ok.......tebi očitno pomeni 'živeti ljubezen le v odnosu do konkretnega drugega' to, kar je o ljubezni razlagal The one...
Ok. Do tukaj mi je nekako jasno. Še vedno pa mi ni jasno kakšen žulj si mislila takrat, ko se je tale najina debatica začela.
Lepo se imej pa lepe zadnje letošnje dni ti (vam) želim. Smiley Kiss
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #184 - 26.12.2005 at 23:13:50
 
eh ja ... pojem ljubezni je večna debata in še vedno brez doseženega soglasja kaj to sploh je. Mene upam da si sedaj razumela in dajva zdaj zaključit tole.
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #185 - 26.12.2005 at 23:24:46
 
Ok, ni panike, če tako želiš...(čeprav mi še vedno nisi konkretno odgovorila na moje vprašanje...pa nič zato...bom poskušala sama najti odgovor...  Wink).Debata zaključena. Wink
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Skyper
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 2

Gender: male
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #186 - 12.07.2006 at 20:16:53
 
Tudi sam imam enak problem, kot bi opisovala mojo situacijo, le spoli so obrjeni.
Back to top
 
Skyper  
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #187 - 26.07.2006 at 15:18:22
 
Ljubosumlje ni nič drugega kot strah pred izgubo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mony
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 2

Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #188 - 20.12.2006 at 20:20:50
 
Smiley Ponavadi so tako ekstremno ljubosumni tisti, ki sami najbolj varajo. Ali pa so popolnoma nedorasli, ker kot otroci niso prejeli dovolj ljubezni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #189 - 20.12.2006 at 22:25:53
 
Mony wrote on 20.12.2006 at 20:20:50:
Smiley Ponavadi so tako ekstremno ljubosumni tisti, ki sami najbolj varajo. Ali pa so popolnoma nedorasli, ker kot otroci niso prejeli dovolj ljubezni.


hmmmm se ne bi strinjala, da so ljubosumni tisti, ki kot otroci niso prejeli dobolj ljubezni.
ker so potem nagnjeni bolj k temu, da odrivajo ljudi, ker se bojijo biti ljubljeni oz to kompenzirajo s čim drugim. in je zato pomojem,njihov problem bolj samo manipuliranje z ljudmi, sprejemanje ljubezni in manj ljubosumnost.
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #190 - 24.12.2006 at 13:02:36
 
Donna wrote on 26.07.2006 at 15:18:22:
Ljubosumlje ni nič drugega kot strah pred izgubo.

Je tako, in tudi Oni-Gor , je povedal, da vsaj malo ljubosumja mora biti, če ne , ni prave ljubezni  Exclaim. Vendar pa tudi svari pred preveliko ljubosumnostjo, še posebej žensko .  Exclaim
Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #191 - 12.01.2007 at 17:20:35
 
Razlika je tudi med ljubosumnostjo in posesivnostjo. Eni se nas kar lastijo, pa ne razumem ravno na podlagi česa. Pa so lahko samo prijatelji.
Čaki mal. Eno osebno svobodo in voljo lastnega odločanja in lastne volje je pa človeku treba dat, ne pa, da mu dihamo za vrat vsako uro in minuto, eni gredo še celo tako daleč, da delajo scene in pri tem naredijo še večjega bebca iz sebe, kot v resnici so.
Nihče ni popolna lastnina nekoga, ne more in ne sem biti. Ljubosumni moški se mi kar malo smilijo, ker vem, da trpijo na moč. Na koncu dobe že kar paranojo in jih lahko obravnavajo psihiatri za zasvojence, ki sami sebi delajo škodo, namesto, da bi resnično uživali v nekem osvobajočem in osrečajočem ljubezenskem odnosu. Ljubosumnost mene spominja na zavist, ali pa ji recimo, da je to eden od 7 smrtnih grehov, kot jih sama prištevam k: požrešnosti, zavisti, lenobi, domišljavosti.
V našem življenju se moramo enostavno navadit, da ljudje prihajajo in odhajajo. Pa naj si bodo to prijatelji, znanci ali pa laverji. Do onemoglosti priklepat nase nekoga z izpadi ljubosumlja je bolestno in nezdravo. Že marsikatera zveza, se je zato sfižila.
Ne vem, ali daješ svojemu moškemu povod za ljubosumlje, ali pa je z njim nekaj narobej. Ustavi ga in mu lepo razloži, da nima vzroka za tako bedno čustvo in naj raje svojo ljubosumno energijo preusmeri v kaj bolj kreativnega in osrečujočega. Drugače pa ga zamenjaj. Ali pa trpi. Vedi pa, da je vsak izpad ljubosumlja hujši, tako kot vsak prepir. Samo potencira se. Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
bat
Ex Member




Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #192 - 08.11.2007 at 18:58:52
 
Heh...

Moj fant mi tud ne pusti kej preveč. Lips Sealed

Grozno je ljubosumen, in to že ves čas odkar sva skupi. Brez njega ne grem skoraj nikamor več, ker je potem slabe volje, včasih mi govori, da imam frende raje kot njega, da sem se zanje pripravljena tudi bolj postaviti, itd. Ampak nič od tega ni res! Ne vem, zakaj tega ne vidi. Mnogim stvarem sem se odrekla zaradi njega. Zakaj tega ne opazi, čeprav mu to vedno povem, ko je jezen zaradi teh stvari?
Ampak danes sem se odločila, da se ne bom več ozirala na to, da bom oblekla, kar bi se njemu zdelo prav. V bistvu si z obleko želim ugajati. Ugajati LE SEBI. In nikomer drugemu, pa naj bo še tako ljubosumen.m Če je to egoistično... d000h... Shocked
In zaradi tega bom jutri oblekla krilo. Petič odkar sva skupaj? Menda... Ampak storila bom vse, da se ne bom več ozirala na njegovo mnenje. Že vem, kaj je najbolj prav. Naredila pa bom vse, da bo kljub vsemu končno začutil, da je vse v redu in da mi pomeni vse. <3<3<3 Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #193 - 08.11.2007 at 22:17:43
 
Donna + Bat, imata prav , obe  Cool.
Sem namreč ravno nekaj tednov nazaj izkusil groooooooooooooooooozno ljubosumje mojega ( bivšega ) prijatelja  Shocked Cry Embarrassed Sad Huh.
Škoda, pa tak' fejst' fant je biu'  Tongue.
In, vse to je povzročila ena samcata moja "napačna" KRETNJA  Exclaim Shocked Tongue Undecided.
Izgleda, da res ; kdor išče - ta najde ;  - tudi oni "B." , je našel kar je iskal ; svojo ljubosumnost pri svoji punci  Cry .
Pa kaj morem jaz za to, ... Undecided ...
...  Roll Eyes moliti za dobro, pozitivno razrešitev, da fant nekoč spregleda svoje zablode, blodnje + napake ( grehe )  Roll Eyes Tongue.
Do tedaj pa, ...  Cool ...z Gospodom   Cool Roll Eyes Cool
... + lep pozdravčaw, ... Roll Eyes
by Boštyx
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #194 - 09.11.2007 at 00:22:10
 
Quote:
Heh...

Moj fant mi tud ne pusti kej preveč. Lips Sealed

Grozno je ljubosumen, in to že ves čas odkar sva skupi. Brez njega ne grem skoraj nikamor več, ker je potem slabe volje, včasih mi govori, da imam frende raje kot njega, da sem se zanje pripravljena tudi bolj postaviti, itd. Ampak nič od tega ni res! Ne vem, zakaj tega ne vidi. Mnogim stvarem sem se odrekla zaradi njega. Zakaj tega ne opazi, čeprav mu to vedno povem, ko je jezen zaradi teh stvari?
Ampak danes sem se odločila, da se ne bom več ozirala na to, da bom oblekla, kar bi se njemu zdelo prav. V bistvu si z obleko želim ugajati. Ugajati LE SEBI. In nikomer drugemu, pa naj bo še tako ljubosumen.m Če je to egoistično... d000h... Shocked
In zaradi tega bom jutri oblekla krilo. Petič odkar sva skupaj? Menda... Ampak storila bom vse, da se ne bom več ozirala na njegovo mnenje. Že vem, kaj je najbolj prav. Naredila pa bom vse, da bo kljub vsemu končno začutil, da je vse v redu in da mi pomeni vse. <3<3<3 Roll Eyes



joj, pa ti imaš komaj 16 let.  Huh plus tole kar si zdaj tu napisala precej bolje pojasni vso tvojo nesamozavest in nesigurnost in sekiranje, ki si jih opisovala na tisti drugi temi. vse dobro še naprej.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14