Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 14
(Read 88132 times)
linda
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 2

Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #120 - 09.12.2005 at 22:37:54
 
Picola, hvala  Smiley

Sem pa velikokrat kaj zanimivega in pametnega tudi na tem forumu prebrala, čeprav sem se komaj zdaj prijavila  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #121 - 10.12.2005 at 11:53:13
 
Sicer ne vem, kaj je bilo na chatu(samo sklepam)...vendar se včasih tudi jaz vprašam, ali res ne znamo odreagirat na pisanje nekoga vsaj malo drugače...in razločevat med mnenjem in osebo, ki je mnenje podala...Mislim, da je vzrok predvsem v naši lastni nesamozavesti (lahko pa da se motim)...Jst osebno se ne čutim napadene in 'posiljevane' s strani the one-a (ima sicer svoj način, ki ravno ne privlači... Wink),nekaj časa sem se trudila, da bi ga prepričala v svoj prav, vendar vidim, da sva oba trdno prepričana v svojega...tako da sem odnehala in mu pustim, da ima svoja prepričanja o ljubezni, jaz pa svoja. Pika. Brez veze se prepirat in blatit nekoga, ki ima o nečem svoje mnenje, istočasno pa ne posega v moje meje. Just my opinion.

Sicer pa...The one, pozorno si preberi začetek te debate (še posebej, ko si se vanjo vključil ti), jaz osebno sem dobila občutek, da si ti bil prvi, ki je odreagiral rahlo nesramno, češ mi smo tisti, ki nimamo pojma, kaj je to prava ljubezen...('in tole pisanje na tem forumu me je prov spravlo v smeh') mogoče razmisli malo tudi o svojih reakcijah...Pa da se ne boš počutil spet napadenega z moje strani...-ne napadam te, ok? Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Doroteja
1
*
Offline


Posts: 26
LJ
Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #122 - 10.12.2005 at 17:58:52
 
TheONE wrote on 08.12.2005 at 10:41:28:
da karkoli naredis je to super in najboljse in popolno za drugega in popolnoma pravilno in da karkoli drugi naredi je prav tako popolno zate - to je zame ljubezen

da pa ti razmisljas kaj bos naredil da bos pravilno naredil da ne bo drug uzaljen da ga ne prizadanes da ne naredis narobe da najprej mislis nase sele potem na drugega - to nikoli ni bila niti nikoli ne bo LJUBEZEN


Načeloma se strinjam z napisanim, mogoče celo zaradi podobnih doživljanj, čeprav bi sama uporabila drugačne besede, pa jih ne bom, da ne bo nesporazumov. In ravno zato sem Laili napisala, da bi blo po mojem mnenju pametno prekinit razmerje, ker si v odnosu z dotičnim človekom tako ljubezen težko obeta. Jo bo morda lahko dosegla s kom drugim. Možno pa je seveda, da se tudi motim. Ker moje mnenje seveda ni kaka sveta krava, kot je tvoje theone.

Ampak tole je pa čiiiist izven:
TheONE wrote on 08.12.2005 at 10:41:28:
in vse kar 99.9% ostale populacije ne bo nikoli dojelo razumelo in cutilo je....


Tko da smo pri (mojem) prvotnem vprašanju tebi: Kdo te je poklical za ocenjevalca 99,9% ostalih? A bi lahko to razložu, pa ne tko poznam 2+2+2... (to je skupaj 6, da se ne bomo kje spet lovili...) ampak za celih 99,9%
Vsak goji šipek po svoje (eni ga tud ne, pa ga mogoče kdaj bojo) in ne vem od kje prodajalcu megle pravica trgati liste s šipka, ki se ga goji drugače, kot ga on sam. Valda, da je dobu na gobec, še premal močno. In naj tudi ljubezen goji vsak po svoje, ne da bi to nekdo, ki jo sam doživlja kot svojo popolnost, bil pripravljen ob vsaki sledi drugačnosti raztgati, ali pa jo iz 3 (al kok že...) takoj ponižati v 1,5. To se mi v osnovi zdi nesramno vsiljevanje svoje vizije popolnosti. In potem sem prisiljena bit tud jst nesramna, ker lepa beseda pri enih ne najde lepega mesta.
Quote:
Edina prava ljubezen je ljubezen do drugačnih 8)


Ma bi blo že sprejemanje drugačnosti namesto ocenjevanja in poniževanja dovolj...

TheONE wrote on 08.12.2005 at 08:37:25:
in ko tako opevas tvoje 8 let trajajojoce popolno razmerje..kar se ne pomeni popolno ljubezen - sploh pa ne z tvojim razmislanjem ki je podobno le kokoski kjer so jo napitali z galofoaksom da se ji saj kje pozna, bi bilo fajn slisati se tvojo drugo polovico kako pa on vse skupaj vidi

aja sori ti ukazujes on kleci in kima Smiley


Ker je moje razmišljanje začuda celo v enem delčku podobno tvojemu, si potem tud ti gotovo en napihnjen petelin napitan z galofoaksom. Kot sem že rekla, midva sva oba prepričana v popolnost najine ljubezni in noben od naju ne kleči, ni potrebe. Pa tud če bi je to najina stvar. Je pa res, da dostikrat kimava, oba, hehe. Bi blo zanimivo tud tvojo boljšo polovico slišat, mogoče bi znala na bolj človeški način podat svoje mnenje.

TheONE wrote on 08.12.2005 at 08:58:06:
in doroteja,

tvojega feminiziranja mi vrjami se ne poslusa nikomur



Pa ti pav zares nimaš pojma kaj pomeni pojem feminizem. Niti en moj stavek namenjen tebi to ni. Mal čitanja na temo, ti po mojem mnenju ne bi škodilo, ker bi mogoče lahko v bodoče smiselno uporabljal izpeljanke izraza.
Back to top
 

No one is immune from curiosity...
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #123 - 12.12.2005 at 06:54:47
 
picola wrote on 10.12.2005 at 11:53:13:
Sicer pa...The one, pozorno si preberi začetek te debate (še posebej, ko si se vanjo vključil ti), jaz osebno sem dobila občutek, da si ti bil prvi, ki je odreagiral rahlo nesramno, češ mi smo tisti, ki nimamo pojma, kaj je to prava ljubezen...('in tole pisanje na tem forumu me je prov spravlo v smeh') mogoče razmisli malo tudi o svojih reakcijah...Pa da se ne boš počutil spet napadenega z moje strani...-ne napadam te, ok? Smiley


picola, jaz pa imam občutek pa ne samo občutek ampak vem, da je TheONE prvi ki je znal tako preprosto in tako iskreno povedat vsakemu kako je s tem. In ker je tako marsikomu stopil na žulj je čisto normalno, da je takrat zabolelo ...   Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #124 - 12.12.2005 at 08:00:47
 
TheONE wrote on 10.12.2005 at 09:18:58:
titud....zal tokrat nimas prav in nisem tukaj zacel pisanje da bi potekalo tako kot si sam svoj poizkus opisal

nisem tukaj zato da bi pisal o svojih osebnih zadevah niti nikoli ne bom, vendar le zato da povem kaj si mislim in kaj cutim pri dolocenih temah ki so mi blizu

na tem postu sem odgovoril glede ljubosumnosti ne ker sem se poiztovetil....ne ga bigsat titud  Grin

nikakrsne povezave nimam z temi tvojimi besedami moja zgodba j epopolnoma drugacna tako kot so drugacne vse zgodbe posebaj in ta zgodba je moja in je ne bom delil z vami Wink

vedno ko bom prisel do kaksne zanimive teme na svetuduhovnosti pa cutil da je fajn da kaj napisem bom to storil

sem pa mel v cetrtek izkusnjo ki me bo distancirala od tega foruma in to je chat kjer neka skupina misli da je potrebno hinavscino zganjat da se lahko razvijas

tega pa ne maram tako da sem resnicno premisljeval da bom pustil nek cas moje pisanje na tem forumu da pac vidii nekaj ljudi..in ko zacutim se bo zacelo brisanje le teh do konca

predno bom pa to naredil, bom pa se kaj napisal

je pa zelo fajn spoznavati reakcije razmislanja in predvsem nacine kako se to dogaja na forumu z imenom svetduhovnosti



Theone, ti že pišeš o svojih osebnih zadevah, jih je mogoče razbirat tud   iz tega,  na kašen način  pišeš o osebnih  zadevah  drugih.  Men manjka tvoja osebna zgodba, ker le z njo boš pri men pridobil pravo kredibilnost  poveličevat ali omalovaževat  osebne zgodbe  drugih.

Mimgrede, to ni form 'svetduhovnosti' ampak svet pogovorov. Tud  ta tvoja interpretacija naziva foruma kaže tvojo fasciniranost nad transcedentnim/duhovnim, ki se je mogoče resnično znebit le s preprostim umeščanjem svojih presežnih občutij in spoznanj  v življenjsko lastno zgodbo.  

Nihče te ne more zaščitit pred tem, da tvoj osebnejši pristop k pisanju ne bo zlorabljen, ampak se pri tem moraš zavedat, da si z neosebnim pristopom tud ti  med tisitim, od katerih se tisti, ki imajo osebnejši pristop,  počutjo zlorabljene, čeprav morda ti nimaš tega namena
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #125 - 12.12.2005 at 08:36:04
 
Picola

prepoznava simbiotičnega zlivanja tule:

TheONE wrote on 10.11.2005 at 18:39:59:
ha...

v vezi kjer ni zaljubljenosti ljubezni se dogajajo take reci kjer vsak vsakemu pamet soli kako in kaj...to je dejstvo ki ga ni mogoce zaobiti...

in ce obstaja veza kjer izzareva ljubezen tako pri zenski kot pri moskem se nikoli ne vprasas kako gres vn kdaj gres vn itd itd

ampak kot prvo si pustis dihat kot drugo pa noces delati nic posebaj vsak zase  torej ko ljubis se itak potrebujes in cisto podzavestno nimas potrebe po temu da bi sel sam vn



Posledice pa menda poznaš. Od primera do primera se drugače udejanijo, a vendar jim je skupno izhodišče, da ne moremo več dihati, nas duši, ni osebnega razvoja, ker ni (več) osebe. Pa srčne bolečine so strašansko hude v teh primerih, primerljive z bolečino ob grožnji izgube lastnega življenja.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #126 - 12.12.2005 at 09:30:22
 
Lilith wrote on 12.12.2005 at 08:36:04:
Picola

prepoznava simbiotičnega zlivanja tule:


Posledice pa menda poznaš. Od primera do primera se drugače udejanijo, a vendar jim je skupno izhodišče, da ne moremo več dihati, nas duši, ni osebnega razvoja, ker ni (več) osebe. Pa srčne bolečine so strašansko hude v teh primerih, primerljive z bolečino ob grožnji izgube lastnega življenja.


Jest zlitja ne bi jemal tako patogeno. Tako kot vsako stanje zvesti je tud  to zlitje mogoče ozavestit, ga refletirat kot sredstvo za kreiranje nove/drugačne identite udeleženih v zlitje. Brez zlitja do te nove identititete enostavno ni mogoče prit, v tem ni nč patogenga kot ni patogeno zlitje kromosomov v spolnih celicah, iz katerih se skreira nova (mešana) identiteta zarodka. Ljubezensko zlitjje je proces izgube lastne identititete  v drugi z namenom, da se pri obeh skreira nova in drugačna identititetain ne da se  zarad njega izgubi/zavrže vsakršna lastna identititea. Lahko se seveda tud eden ali oba zaciklata v zlitju, kar zna bit patogeno, ampak to še ni razlog, da bi folku odsvetoval izkušnjo zlitja sploh. To bi blo tko, kot bi zarad možnosti, da se  se iz spolnega mešanja kromosomov ne razvije uspešen osebek s samostjno identiteto, razgalsili spolnost za patološko in se šli rajš na bolj ziheraško  kloniranje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #127 - 12.12.2005 at 10:11:02
 
Lilith wrote on 12.12.2005 at 08:36:04:
Picola

prepoznava simbiotičnega zlivanja tule:


Posledice pa menda poznaš. Od primera do primera se drugače udejanijo, a vendar jim je skupno izhodišče, da ne moremo več dihati, nas duši, ni osebnega razvoja, ker ni (več) osebe. Pa srčne bolečine so strašansko hude v teh primerih, primerljive z bolečino ob grožnji izgube lastnega življenja.




Pred kratkim sem si ogledal neko znanstveno fantastiko (Serenity (2005)), kjer ima del ekipce idejo, da je potrebno ljudi poboljšati, da je potrebno narediti popolnoma nov svet brez običajnih izpadov: in se lotijo poskusa, kjer zraku dodajo neke kemikalije, katere naj bi uničile vso človeško agresivnost in kar je še slabega - in rezultat je bil seveda tak, da večina ljudi neha z vsemi funkcijami in se preprosto ustavi, določen procent pa jih popolnoma podivja.

Sem mi zdi, da ima tak koncept ljubezni, kot ga prodaja theONE podoben učinek, del folka postane nezmožen živeti, drugi del pa najbrž podivja v ljubosumne obsesivce - dokaz je lahko že samo  theONEtovo obsesivno divjanje tu.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #128 - 12.12.2005 at 10:18:30
 
titud wrote on 12.12.2005 at 09:30:22:
Jest zlitja ne bi jemal tako patogeno.  


Saj zlivanje ni nujno patogeno, s predpogojem, da je zavestno in časovno omejeno.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #129 - 12.12.2005 at 10:22:51
 
t, sem gledala en podoben film, Equilibrium ali nekaj takega - res dobra zadeva.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #130 - 12.12.2005 at 11:12:11
 
Lilith wrote on 12.12.2005 at 10:18:30:
Saj zlivanje ni nujno patogeno, s predpogojem, da je zavestno in časovno omejeno.


Finta zlitja je v zaupanju, ta pa predpostavlja odostnost nadzora tako nad sabo kot nad drugim. Zlitje je zato nujno nendzorovan proces, ker le tako  lahko opravi svojo funkcijo prestrkturiranja identitete. Prisotnost zavesti ni v nadzoru, ampak v zavestnem odrekanju nadzora, ta pa  predpsatvlja zavestno pripravljensot na vse, od zaciklanost v zlitje (eros/tanatos situcaijo) do vpostavitve drugačne (višje?) zavesti na podlagi nove/drugačne identitite. Boljš izraz za vzpostavljanje zaupanja preko  zavestnega odrekanje nadzoru je sicer  vera, ampak ker ima ta  izraz slabo konotacijo prav zarad  nadzora, ki se v njenem imenu vzopstavlja  nad tistimi, ki (slepo?) zaupajo, ga rajš ne bom uporabu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #131 - 12.12.2005 at 11:49:55
 
TheONE wrote on 12.12.2005 at 11:19:39:
in z eno besedo vse to je recimo dost bliz izrazu LJUBEZEN

interpretacija oziroma jakost zlitja kot ti pravis pa je v temu kok je kdo pripravljen dati svoje identitete

torej tisti ki govori svoboden v odnosu ne bo nikoli dal 100% sebe

tisti ki pa pravi partner je pred mano bo pa dal 100% sebe

in ce povezemo vse skupaj dobimo tudi enoto moci ljubezni ki pa je za vsakega posameznika-par specificna za nekoga ki pa nas v narekovajih gleda pa na lestvici od do in ce nekdo zna ljubiti bolj kot jaz nisem ljubosumen na njega JAZ osebno sem srecen in uzivam v pogledu na LJUBEZEN ki jo lahko nekdo da vec in se probam kaj nauciti .




Se mi zdi, da lahko začutim jabolko spora: če damo vse skupaj na nek imenovalec, recimo dokaz ljubezni, bodo nekateri kot dokaz ljubezni vzeli večjo svobodo, ki jo bodo skozi nek odnos doživljali, drugi pa mogoče skuzi večjo zmožnost odrekanja v imenu ljubezni, v absolutnem smislu se mi zdita obe možnosti precej absurdni, saj vodita do hudih pritislovij, katera lahko patološko vtaknemo pod narcisizem, mazohizem in sadizem (torej kot patološki odklon od tega, kar naj bi bilo normalno).

V ideološkem smislu pa je ta razlaga klasična platonska ljubezen, ki temelji na Platonovih hermafroditih (popolnih ljudeh, katere so bogovi, ker so se počutili ogropženi razcepili na dvoje), ki je osnova za vse te duše dvojčice in podobne primere.

Jeba je pač v tem, da je popolnost nekaj, kar je predvsem predmet vere in prepričanj za razliko od realnosti, ki niti približno ne uresničuje takšnih idealov. Kar ne pomeni, da ne obstajajo trenutki občutja popolnosti, vprašanje pa če lahko to raztegnemo čez vse...



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #132 - 13.12.2005 at 08:46:35
 
t wrote on 12.12.2005 at 11:49:55:
Se mi zdi, da lahko začutim jabolko spora: če damo vse skupaj na nek imenovalec, recimo dokaz ljubezni, bodo nekateri kot dokaz ljubezni vzeli večjo svobodo, ki jo bodo skozi nek odnos doživljali, drugi pa mogoče skuzi večjo zmožnost odrekanja v imenu ljubezni, v absolutnem smislu se mi zdita obe možnosti precej absurdni, saj vodita do hudih pritislovij, katera lahko patološko vtaknemo pod narcisizem, mazohizem in sadizem (torej kot patološki odklon od tega, kar naj bi bilo normalno).



Vsako obdobje naredi eno od teh 'patoloških' oblik pojmovanja za normalno, to je zaželjeno  obliko prakticiranja ljubezni.  

Ljubezen se nam kaže samo skoz trenutno veljavno in prepoznano kulturno obliko njenga prakticiranja, le skoznjo je prepoznamo kot ljubezen in ne npr. kot patološko duševno stanje,  t.j. kot bolezen. Srednjeveško romantično ljubezen njeni dediči še vedno pripoznavamo kot 'naravno', 'zdravo', čeprav  se njen nastananek ujema s pomanjkanjanjem stanovsko streznih partneric tedanjim vitezom, ki so bli zato prisiljeni svoja ljubeznak čustva izživet v fantazmi o janaškem osvajanju  nedosegljivih princesk.

Quote:
V ideološkem smislu pa je ta razlaga klasična platonska ljubezen, ki temelji na Platonovih hermafroditih (popolnih ljudeh, katere so bogovi, ker so se počutili ogropženi razcepili na dvoje), ki je osnova za vse te duše dvojčice in podobne primere.

Jeba je pač v tem, da je popolnost nekaj, kar je predvsem predmet vere in prepričanj za razliko od realnosti, ki niti približno ne uresničuje takšnih idealov. Kar ne pomeni, da ne obstajajo trenutki občutja popolnosti, vprašanje pa če lahko to raztegnemo čez vse...


Men se zdi, t, da ti ravno iz realnosti delaš ideal oziramo da gojiš neke vrste vero v realnost/normalnost. Ljubezen  je po moje enako skladna  z realnostjo, če se  hočeš s  svojo izvoljenko zlit z junaškimi dejanji in mazohističnimi žrtvovanji zaradi njenega visokega/nedosegljivega stanu ali pa s sadistističnim  izživljanjem  in dokazovanjem  svoje nadmoči  nad žensko kot družbeno depriviligiranim objektom tvojega poželenja. Patološka je zame kvečjemu nezmožnost uprabljat ali magari inovirat kulturne obrazce izražanja/izživljanja  ljubezni v kakršnikoli praksi, ne pa taka lai drugčana praksa. Strah pred nerealnostjo/patološkostjo/nenormalnostjo  ljubezni, ki blokira prakticiranje ljubezni v kakršnikoli kulturni formi, je po moje dost bolj patološki pojav kot zlitje, trajna ali začasna  izguba identitete in druge glavne in stranske posledice prakticiranja ljubezni.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #133 - 13.12.2005 at 09:32:19
 

Madan Gopal Das wrote on 09.12.2005 at 09:35:02:
"Zakaj je moj fant tako ljubosumen?"

Ker si ti tako ljubosumna.

Ce hoces ljubezen, daj ljubezen.


Madan Gopal Das wrote on 13.12.2005 at 09:15:06:
noben se ni prezivel. tist k se rodi, tud umre. tist ki se ne rodi, ne umre. jaz sem ta, ki se nikol ni rodil niti nikol ne bo umrl.

kdo hoce in se na vse mozne nacine trudi, da bi prezivel, kljub temu, da vsak dan opazuje, da vsi umirajo?

nekdo, ki ni vecen, si ne more zelet obstajat vecno.

jaz nisem to telo, sem spiritualna vecna dusa.




Ti si ekstremist, mgd. Če punca reče oz. vpraša, zakaj je njen fant ljubosumen, in ji ti vehementno odvrneš: zato, ker je ona, je en  Shocked takšen absolutizem, približno kot izjava: jaz nisem to telo.

Smo se hecali, in lej, če rečem npr., moj fant nima roke - a boš odvrnil: ja, to je zato, ker je jaz nimam, al kaj? Aja, točno, ker nisem to telo Grin. Mislim, daj no. A pol ne obstaja nobenega objektivnega pogleda na sobitje, al kaj?


Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #134 - 13.12.2005 at 09:47:03
 
Quote:
Ti si ekstremist, mgd. Če punca reče oz. vpraša, zakaj je njen fant ljubosumen, in ji ti vehementno odvrneš: zato, ker je ona, je en  Shocked takšen absolutizem, približno kot izjava: jaz nisem to telo.

kar je res, je res. res, da se da resnico povedat tud na primernejsi nacin, glede na to komu jo govoris, ampak ker jaz osebno nje ne poznam, sem dal pac na javni del foruma tak splosen odgovor.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 14