Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 14
(Read 88140 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #105 - 08.12.2005 at 11:26:46
 
TheONE wrote on 08.12.2005 at 11:14:36:
in pravis potencial....vsi mi imamo potencial pa ne maram te besede ker je mrtva




Potencial česa?

Bi mogoče beseda še oživela  Wink



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #106 - 08.12.2005 at 11:30:23
 
Draga Loops of Infinity in draga Doroteja

Neko prijetno toplo majsko jutro sem sedel na svojem vrtu in užival v pogledu na cvetoči, bledo rožnati šipek. Sicer so mi vse rastline zelo pri srcu, a na šipek sem kar nekako čustveno navezan; dajem mu dober kompost, rahljam mu zemljo, plevem ga, pomlajujem, ročno obiram listne uši, mu včasih celo zapojem, namenim prijazen pogled in lepo besedo...pa tko. On pa mi vrača z bujnimi, dišečimi cvetovi pomladi, z obiljem rdečih plodov jeseni in čez zimo. Nekaj jih oberem za čaj, nekaj pa pustim za okras, da oko počije v kratkih, hladnih jesenskozimskih dnevih. Je kralj mojega vrta.
V ta posvečeni trenutek je vstopil en akviziter /mislim da je bil predstavnik firme za miksanje zračnih molekul ali pa prodajanje megle na metre...se ne spomnim točno, niti ni pomembno najbrž/.
Ko je opazil, da imam šipek, se je kar malce raznežil. Da silno obožuje šipek tudi on, mi je dejal in da ga skrajno skrbno neguje. Mi je postalo toplo pri srcu, kajti je pa ja prijetno srečati nekoga, ki ima rastline tudi rad. Začel mi je opisovati, kako v sončnih dneh s senčnikom brani nežne cvetove pred premočnim soncem, kako s pipsom /ker so naravni insekticidi premalo učinkoviti/ vsako jutro in vsak večer pošprica celo rastlino, da slučajno ne bi kak žužek zašel na bledo rožnate cvetove in jih poškodoval ali oprašil celo, kako zavija cvetove v polivinilaste vrečke, da bi jih ne zmočile in nacefrale dežne kaplje, kako ima vsako šibo trdno privezano na oporo, da bi jih ne upogibal nebodigatreba veter.
Jaz sem ga malce začuden poslušal in ga pobaral, češ, bi ne bilo morebiti bolje pustiti grmu, da se naužije sončnih žarkov, bodo listi bolj zeleni in cvetovi izrazitejših barv in bolj dehteči; da ga božajo pomladni vetrovi, bodo veje močne, trdne; da pipsanje in zavijanje v polivinil ni primerno, bo ostal brez šipkovega čaja in užitka ob pogledu na rdeče pikice pozimi.
Jih je dobil, pikice rdeče. Da sem en vol zarukani, bedak, ki nima pojma o šipku sploh, da zato pa imam tak zanikrn šipek /je začel trgat liste z grma in mečkat cvetove/, da mi ne bi dal niti plastičnih rož v varstvo, da...
No, tu sem ga nehal poslušati /kar ni ravno vzor komunikacije, kajti namreč bi ga kot dober poslušalec moral poslušati do konca a ne/. Ok, fant si nego šipka predstavlja malce drugače kot jaz, a to je njegova stvar, ne moja,/čeprav, priznam, sem podvomil v iskrenost njegove ljubezni do šipka, kajti nekdo, ki ima rad šipek tako zelo, kot to on trdi, bi moral ostale rastline vsaj spoštovati, če že ljubezni ni ostalo niti za kanec ali dva, ne pa, da jih omalovažuje in cufa celo/, ampak da me ponižuje in blati na mojem vrtu, to je pa moja stvar...da mu predočim, da je prešel mejo. Naj ga postavim pred vrata in porabim ene pol ure za umirjanje, da znižam svoj pritisk ali naj mu omogočim izkustvo zakona karme...sem razmišljal ene pol trenutka. In katero interpretacijo naj izberem, da bo primerna in poučna za oba: akcija in reakcija /no ja/, kar seješ to žanješ /ravno takrat nisem imel v bližini ne srpa, ne česa podobnega/, kar daš, to dobiš...se mi zdelo najprimerneje.
Po posegu je imel lepe linije obraza, le nekoliko nepravilno razporejene. Oba sva pridobila; jaz sem se izognil prežečim nevarnostim visokega krvnega pritiska, on pa si je poleg nazorne prezentacije, da kar daš, tudi dobiš lahko takoj, ne da bi čakal na druga življenja, prihranil stroške za obisk kozmetičnega salona in injekcijo botoxa. Seveda sem mu razložil, da jih je dobil po gobcu zaradi njegovega napuha ter omalovaževanja in nikakor ne zaradi njegove ljubezni do šipka, ki da jo iskreno spoštujem, kakršna koli da je že. Ali je dojel, ne vem. Kot dober gostitelj sem ga pospremil do vhodnih vrat in mu zaželel fest lep dan in da naj me obišče, če že mora, takrat, ko me zagotovo niti slučajno ne bo doma.

Čudovit dan vama želim

en bk Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
belavila
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 4

Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #107 - 08.12.2005 at 14:03:06
 
lepo lepo lepo razmišljaš

strinjam se s teboj in vsak, ki je dovolj odkrit do sebe si bo priznal iste sanje...

ampak dragi The One NE meči BISERE  svinjam....ne razumejo TE ...napadajo tebe, s tem napadajo sebe,
zapirajo vrata k ljubezni, zapirajo si možnost zanjo...

pusti jih, naj bodo kar so...
... ti ostani kar si, ednistven, čudovit, romantičen, resničen...

bori se, in zagovarjaj svoje sanje, svoja prepričanja..

ljubezen je najmočnejša energija, je pure energy ...je vse kar smo, iz česar smo narejeni...je naša pot, ja naš smisel...to smo mi...

zavračanje nje v čisti energiji,...je zavračanje svojega bistva in svojih korenin...

PODPIRAM TE !
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #108 - 08.12.2005 at 15:02:06
 
Hehe

Kako da ne zastopiš, The one.
Meni je popolnoma vseeno, kakšne so tvoje predstave o ljubezni. Tvoje so in to mi zadošča. Tako kot meni moje. Vendar pa blatenje, poniževanje vseh, ki se ne strinjajo s tvojim pogledom, kaže na probleme s komunikacijo. In če v tej komunikaciji sporočaš odsotnost sočutnosti, sprejemanja drugače mislečih, napuh, aroganco, podlost, neupoštevanja integritete drugih...hja...potem...potem je kredibilnost tvoje interpretacije ljubezni vsaj vprašljiva.

Konec koncev...če drugim paše, da pljuvaš nanje...pa daj.

en bk
Back to top
 
 
IP Logged
 
belavila
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 4

Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #109 - 08.12.2005 at 15:17:54
 
to sporočilo je bilo namenjeno tebi,  
da te podprem, da veš da nekdo enako razmišlja... da nas je več, ki enako razmišljamo...vse več nas postaja

ne skrivam se, ničesar nima za skrivati ...  
NIKOGAR in pred NIKOMER se nimam za skrivat, moje srce in misli ki prihajajo iz njega so čiste....

če kdo misli drugače, so to njegove/njene  usrane misli, v njegovi/njeni usranih glavah....grdo sem napisala samo tako na žalost je

tukaj pišem prvič in tak nick sem si pač zbrala...

povem na tak način, kakršnega pač znam in zmorem, tisti, ki hoče, bo videl,  
tisti, ki čuti, bo čutil.....
kdror noče, mu če napišem na tisoč načinov ne bo dalo prebliska...ne vidi luči,pa čeprav bi bil v luči

vse ostalo je kot sem že rekala metanje bisera (še enega) svinjam

res žalostno a tako je  Embarrassed Embarrassed Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #110 - 08.12.2005 at 16:16:30
 
belavila wrote on 08.12.2005 at 15:17:54:

ne skrivam se, ničesar nima za skrivati ...  
NIKOGAR in pred NIKOMER se nimam za skrivat, moje srce in misli ki prihajajo iz njega so čiste....

če kdo misli drugače, so to njegove/njene  usrane misli, v njegovi/njeni usranih glavah....grdo sem napisala samo tako na žalost je

tukaj pišem prvič in tak nick sem si pač zbrala...

povem na tak način, kakršnega pač znam in zmorem, tisti, ki hoče, bo videl,  
tisti, ki čuti, bo čutil.....
kdror noče, mu če napišem na tisoč načinov ne bo dalo prebliska...ne vidi luči,pa čeprav bi bil v luči

vse ostalo je kot sem že rekala metanje bisera (še enega) svinjam

res žalostno a tako je  Embarrassed Embarrassed Embarrassed




Upam, da nisi še ena tistih, ki sploh ne prdi - če pa bi slučajno, bi zagotovo zadišalo po nebeških vonjavah.

(u bistvu ta hud ekskluzivizem - če že kdo misli drugače, je to zelo grdo: tako grdo, da je še glava, v kateri se misli grda)


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #111 - 08.12.2005 at 16:51:19
 
TheONE wrote on 08.12.2005 at 16:30:40:
tvoj nivo T se pa vidi po tvojem pisanju...nekoga ki podpre nekoga ki ima podobne misli ga je treba prav tako POPLUVAT se vec ti si tisti ki je uporabil besedo PRDENJE kaj res?

ce bi bral moje pisanje bi bil delezen tudi da smo vsi KRVAVI pod kozo in to pomeni da tudi vsi PRDIMO..a je to kaj narobe?

torej ti T se ne strinjas da puncke ne PRDIJO v javnosti in se grejo kulturo kot mi MOSKI?

po tvojih besedah morajo punce zaceti PRDETI na delovnem mestu ob kuhanju ob lulanju skratka na sportu in povsod....bravo T kapa dol tebi .... si pooseblenje bumbarja in celo vec da je tak lahko administrator na forumu ki se samooklicuje svet duhovnosti .... ala vam vera

uzivajta vidva cudovita moska na kateredva se jaz lahko samo poserjem .. oprosti mi za kaj si ze napisal? aha ekskluzivizem kot sam pravis



Da nisi nekoliko preveč občutljiv; ali pa mogoče razcepljena osebnost?

Svoje sporočilo sem postavil v kontekst tega, kar je napisala bela vila, sedaj ko sem šel pogledati nekoliko nazaj pa sem ugotovil, da zares mislita zelo enako - mogoče celo nekoliko preveč, saj se vama dogajajo tudi iste pravopisne napake.



uživajta!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #112 - 09.12.2005 at 08:29:14
 
Edina prava ljubezen je ljubezen do drugačnih 8)


[size=0,5](evo, mi je uspelo najt en trdilni stavek o ljubezni, brez, da bi imel na drugem polu svoje nasprotje)[/size]


Back to top
« Last Edit: 09.12.2005 at 11:17:09 by Loops_of_infinity »  
 
IP Logged
 
belavila
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 4

Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #113 - 09.12.2005 at 09:11:20
 
ja The one ti si jim pa dal vetra   Bravo !!!! Smiley

saj veš kjer je dim je tud ogenj  Roll Eyes Shocked

vsem ostalim, ki imate tolk problemov z razmišljanjem the ona, ki obračete njegove nadvse odkrite in čiste misli v negativne...

to je vaše razmišljanje v vaših usranih glavah ( usrene glave so zato ker imate not usrane misli, ne kr znate PRDET....) da ne bo spet nesporazuma !!!! Grin

Ko bi se le vsi tisti malo manj ukvarjali z The Onom , ga malo manj na chatu šinfali in napadali vse povprek, in malo več razmislili o svojem odnosu do ljubezni, do svojih partenerjev, bi bil svet malo lepši...

....če se greste duhovnost potem ponovite malo osnovo...ne obsojajte, ne kritizirajte, ....spreminjajte sebe ne drugih in poslušajte s srcem ne ranjenim egom!!! Angry Angry

Ful ste negativni in resnično nezreli....sploh ne pustite ene lepe misli, enih naivnih sanj, in želj nekomu....kot da morate vse kar je lepega uničit, zato ker imate sami Štale doma.... razen redkih.... ??? in najbrž zato nimate več upanja na nekaj kar vam opisuje The one

pa sej veste, boriš se, ker nočes slišati resnice,če resnico poznaš....se na rabiš kot vi borit ....lepo se pokaže tuki egor slika od  vseh... tudi moja VEM!
Grin Cheesy Grin


no pa de vidmo kateremu se bo zdej spet zakadil....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #114 - 09.12.2005 at 09:26:52
 
t wrote on 08.12.2005 at 16:51:19:
Da nisi nekoliko preveč občutljiv; ali pa mogoče razcepljena osebnost?

Svoje sporočilo sem postavil v kontekst tega, kar je napisala bela vila, sedaj ko sem šel pogledati nekoliko nazaj pa sem ugotovil, da zares mislita zelo enako - mogoče celo nekoliko preveč, saj se vama dogajajo tudi iste pravopisne napake.



uživajta!



...  t-ja za detektiva!

Drugače pa - če se želi kdo simbiotično zlivati v nedogled, pa naj se. Saj sam tako izbira in naj bo odgovoren tudi za posledice.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #115 - 09.12.2005 at 09:35:02
 
"Zakaj je moj fant tako ljubosumen?"

Ker si ti tako ljubosumna.

Ce hoces ljubezen, daj ljubezen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #116 - 09.12.2005 at 17:33:30
 
Ko sem raziskoval, zakaj tko simpatiziram s theonovo nestrpnostjo do tistih drugih, ki si ne morejo kaj, da ne  bi   prav zaradi te njegove  nestrpnostnosti do  drugih izrazili  dvom v verodostojnost njegove fascancije nad enkratnostjo lastnega občutenja ljubezni, sem odkril, da sem prav na tem forumu  tudi sam izzval podobno situacijo: http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=101350...

Vsaj pri men je šlo  za nek manever, pri katerem drugim  odkriješ ravnljivost (dvome/dileme/razpoke/šibke točke) lastnega razmerja z namenom, da bi ga utrdil s tem, da potem iste druge  obtožiš neobčutljivosti, nerazumevanja ali celo škodoželjnosti... V bistvu gre za to, da na tak način odkriješ, da ti nekaj, kar imaš za samouemvno/rutinsko ali celo neperspektivno postane spet enkratno, vredno truda in zaščite,  neprecenljivo in nenadomestljivo, tkorekoč sveto.

Theone v lastnem manevru  sicer ni   razkrival  ravnljivosti (dvome/dileme/razpoke/šibke točke) lastnega razmerja, ampak se je (po moje nezavedno) navezal/poistsovetill z ranljivstjo razmerja avtorice uvodnega topika laile. Glede na lastno osvobajajočo izkušnjo te, theone, skušam na tem mestu okorajžit, da greš do konca, da nam razkriješ ranljivost tvojega razmerja. Glede na dobljeno pozornost imaš enkratno priložnost, da se v  njem realneje utrdiš na način, da se z našo pomočjo osvobodiš fascinacije  nad tem  lastnim razmerjem.

Loops ti zna bit tle tko  nenadomestljiva vodnica  kot je bla men malazvezdica/litlestar.
Back to top
 
 
IP Logged
 
linda
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 2

Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #117 - 09.12.2005 at 19:35:29
 
Ciao!

Laila, jaz te razumem, saj sem imela ravno takega fanta, močno ljubosumnega in takrat sem bila enostavno premlada in neizkušena, da bi rešila tako zvezo. Bil je celo ljubosumen, če sem se po telefonu pogovarjala s kako kolegico in sem morala takoj zaključit pogovor. In po določenem času se je vse samo še stopnjevalo. K staršem sva morala iti skupaj, da ne bi on slučajno kakega pogovora zamudil, oblačit se nisem smela v kiklce, kontroliral je moje poglede, ko sva bila zunaj, saj če bi naštevala ta nesmiselni seznam, ne bi nikamor prišla, rada bi ti samo povedala, da se je najina začetna (idilična) zaljubljenost spremenila v najhujšo nočno moro. Vsak dan sem jokala in ga prosila naj mi verjame, da ga ljubim, a on je zahteval drugačne dokaze o moji vdanosti. No, in po kakšnem letu in pol skupne zveze me je prvič udaril. Bilo je psihično boleče. Potem mi je prvič izrekel "kurba", čeprav mi je bil prvi. In sledilo je vsakodnevno mučenje z njegove strani in redno jokanje z moje strani. Sploh se nisem zavedala, da sem bila odvisna od njega, da z mano manipulira. Vse skupaj je šlo predaleč in kar naenkrat sem se začela zavedati, da mu popuščam zato, ker se JAZ bojim, da me bo zapustil, zato ker sem JAZ imela podoben vzorec doma. Morala sem biti "žrtev" in kar je najbolj smešno, tudi JAZ sem postala močno ljubosumna. Očitno je bilo ljubosumje nekje zadaj skrito. S tem, ko sem se upirala, da kako mi ne pusti tega pa onega, sem tudi jaz začela omejevat njegovo življenje (kar pa njemu ni bilo všeč, saj on je moški!) in po treh letih "borbe" sem zbrala pogum, potegnila črto in od takrat ga v življenju nisem več videla, ne slišala. Kot da bi mi padla skala dol s hrbta sem se počutila. Ampak takrat, pri rosnih dvajsetih sem šele začela razmišljati o svojem življenju, o sebi in o svojih željah. Spoznala sem, da sem veliko zamudila, da pa je bila ta izkušnja vseeno najpomembnejša, da sem vesela, da mi je bila namenjena, da sem se iz nje še največ naučila. Seveda se nisem čez noč spremenila, ta proces je kar nekaj časa trajal. Nisem rabila psihoterapevta, tako kot ga tudi ti ne potrebuješ, saj SE ZAVEDAŠ tvojega problema in če si boš dovolj močno želela, ga boš rešila. Mislim, da sta s tvojim fantom še vedno dovolj na začetku, da ni pretiranih zamer in sigurno lahko vse poštimata (seveda v primeru, če se on zaveda, da ti krati tvojo osebno svobodo, tvojo intimo, drugače pa res brez zunanje pomoči ne bo šlo). Druga varijenta (lažja) pa vedno obstaja: enostavno gresta narazen. Ampak jaz mislim, da če se imata dovolj rada in sta pripravljena skupaj odrasti, potem se raje potrudita in se začnita vsakodnevno pogovarjati ravno najbolj boleče stvari, torej o življenju staršev, o vajinem otroštvu in seveda še najbolj o ljubosumju. v življenju je pač tako, da moraš doživljati in trpeti ravno to "kar te najbolj boli", da lahko enkrat zares odrasteš. Bežanje ni rešitev. Slej ko prej naletiš na "isti problem" pri drugi osebi(ah).
No, pa za konec naj ti podam še moj srečen konec. Najprej sem bila dovolj dolgo samska, da sem ga zares prebolela in potem je prišel, lahko bi rekli "pravi".  Wink. Bil je tapravi že zato, ker mi je prisluhnil, ker mi je skušal pomagati pri mojem problemu, ker me je poskušal razumeti. In meni je bilo to dovolj, da sem "ozdravela". Seveda sem začela veliko brati o osebni rasti in vsak dan sem kaj novega odkrila, tako pa sem postala močnejša, samozavestna in konec koncev "samozadostna". Zavedam se, da imam super fanta, s katerim lahko rečem, da sva "zgradila" kvaliteten odnos, ki se je iz začetne zaljubljenosti razvil v pravo in globoko ljubezen. In zavedam se, da nisem od njega odvisna, da bi ravno tako brez njega preživela. In oba se zavedava, da je za kvaliteten odnos potrebno stalno dajati, ga stalno nadgrajevati, da je resnično tak v katerem sva oba zadovoljna in se počutiva prijetno in sproščeno.
Laila, upam da ti bo moja zgodba kaj pomagala.

Pa radi se imejte vsi skupaj!

Lep pozdrav,
Linda
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #118 - 09.12.2005 at 21:08:20
 
Linda, čestitam!Za vse-od začetka do konca. In ti želim še naprej veliko osebne in duhovne rasti, tako tebi, kot tudi vajini zvezi. Kiss Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #119 - 09.12.2005 at 21:10:02
 
Lilith wrote on 09.12.2005 at 09:26:52:
www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/rofl.gif
Saj sam tako izbira in naj bo odgovoren tudi za posledice.


Čao, lilith. A lahko poveš, kaj konkretno si mislila glede posledic. tnx.
Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 14