Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 6
(Read 24795 times)
S
Guest




idealni partner
14.02.2001 at 08:59:42
 
Želela bi slišati kogarkoli mnenje o naslednjem: Ali je vera v obstoj in srečanje idealnega partnerja ali duše dvojčice, LE ILUZIJA? Pa recimo, da pod idealno niso mišljene splošno veljavne idealne lastnosti, ker ideal je individualen. Ali ni duša dvojčica lahko pravzaprav vsak, s katerim prideš v kontakt? In potem, ko je namen ali lekcija srečanja izpolnjena, nekako odpade in potem spet privlačiš nove situacije. In če morda človek nekega dne dokončno preraste svojo usodo, karmo, ali ni potem samo od njega odvisno, kaj bo počel v svojem življenju - ali ni potem na nek način vse brezsmiselno?
Kaj vi mislite o tem?

s
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: idealni partner
Reply #1 - 14.02.2001 at 09:48:52
 
pomoje obstaja idealni partner za vsakogar. ali je to duša dvojčica ne vem. bi pa reku da mora bit ta idealni partner totalno nasprotje tebe, da te lahko doplonjuje, ti zafila tiste luknje ki jih imaš ti, ti pa mu / ji zafilaš luknje ki jih ima on / ona; pa ne govorim o luknji med nogama (da se ne bo kdo obešu name (spet)v.).
vedno je samo od tebe odvisno kaj počneš v življenju, življenje ti pa nastavlja situacije v katerih lahko rasteš.
brezsmiselno? pomoje ne. lahko pa da se tudi motim.

g
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S. (Guest)
Guest




Re: idealni partner
Reply #2 - 14.02.2001 at 10:00:31
 
Kaj pa recimo tiste luknje "zafilat sam sebi"? Zato, da človek postane celosten, pa ne rabi drugega zato, ker ima on nekaj, kar on sam nima. Pa potem lahko ima svobodno rad druge zato, ker so takšni kot so in jim ne jemlje energije. Ne vem...

S.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: idealni partner
Reply #3 - 14.02.2001 at 11:02:56
 
Lahko tudi zafilaš sam svoje luknje, je pa težje. Lažje je če jih 'filaš' skozi odnose z drugimi. zato nam je bog dal družbo, da nam bo lažje.
pa sej ni rečeno da jemlješ partnerju energijo, če si en drugemu filata luknje. če en izkorišča drugega je to verjetno že res, če pa sta oba zadovoljna, en drugemu dajeta energijo, ne jemljeta. sploh pa smo ljudje različni eni imajo preveč energije eni premalo ... in spet se nasprotja privlačijo. tisti ki ima preveč energije - ga od tega boli glava naprimer, kot mojo sodelavko - rabi nekoga, ki mu energije manjka, da mu jo pobira, pa sploh ne slabonamerno. pomoje. lahko pa da se tudi motim Smiley
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: idealni partner
Reply #4 - 14.02.2001 at 20:50:46
 
Po moje, ima vsak idealnega partnerja, ki je res tvoj partner in ne nekdo, ki ti fila energetske luknje (ne Gape?) Vsak partner, ki ga imaš v življenju, zato da ti fila luknje je le prehodni, je le nekdo ki te uči in ko te vsega nauči, je čas da greš naprej. Verjetno je to vse tako enostavno slišati, pa ni. Ker učiš se celo življenje in velikokrat nismo pripravljeni zapustiti človeka, ki nam onemogoča razvoj. Vsak človek, je naš učitelj (tudi Gape moj), ni pa vsak človek tvoj duhovni partner. Po moje, je res več duhovnih partnerjev, pa jih kljub temu težko najdemo oz. spregledamo. Vse v vesolju ima svoj smisel, tudi življenje, tudi muha na steni, kaj šele karma in reinkernacija. Bog ni naredil ničesar samo zato, ker bi mu bilo dolgčas. (se mu je dolgčas zazdelo, zato je osmi dan bog ustvaril rok,...)
To je moje mnenje, sem pa odprta, za druga. Sto ljudi, sto čudi. Če se mi zdijo argumenti prepričljivi, z lahkoto spreminjam mišlenje.
S., valentinovo je, dobila sem občutek, da si nekoliko depresiven. Saj vem, vsi imamo sive dneve.
Kadar mi je hudo, si rečem: BOG ŽE VE ZAKAJ JE TAKO, LE JAZ NA ŽALOST NE VEM.  
Vse ima svoj smisel, tudi to moje čvekanje.
V
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: idealni partner
Reply #5 - 14.02.2001 at 23:14:43
 
''Vsak partner, ki ga imaš v življenju, zato da ti fila luknje je le prehodni...''
ne vem če bi se strinjal s tem saj to da en drugemu partnerji pomagajo z kontra lastnostmi je npr. osnova v jin jang
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S. (Guest)
Guest




Re: idealni partner
Reply #6 - 15.02.2001 at 09:40:41
 
Mislim, oprosti, Veronika, ampak se ti ne zdi malo prevzetno razlagati, kaj je bog naredil in kaj ni naredil in ali mu je bil dolgcajt? Taki ljudje me žalostijo. Drugače pa, kaj je to depresija? In kako veš, da ima vse smisel? Sicer ta moja replika ne spada pod to temo, odpisalA sem le zato, ker pač mene ignoranca bolj prizadene kot iskren odziv. Vseeno hvala za tvoje mnenje.
S.

Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: idealni partner
Reply #7 - 15.02.2001 at 20:12:13
 
Naj se ti nič ne smilim, tudi prevzetna nisem, niti najbolj pametna. Učim se, vendar sem trdno prepričana, da je vsaka stvar, ki se zgodi, zgodi z namenom. Kaj naj bi bilo prevzetno? Govoriti kaj je Bog naredil in kaj ni? V vsakem od nas je božja iskra. Še nisi slišal, da išči Boga v sebi in ne zunaj sebe. Res ne vem, kaj naj te bi v mojem odgovoru žalostilo. Mene pa žalostijo ljudje, ki ne verjamejo, da je v vsaki stvari smisel. Ker če ne bi bilo smisla, bi bilo res brez veze živeti. Kot sem rekla, se učim, in tudi sama velikokrat ne vidim smisla, mi pa pomaga stavek, ki sem ga napisala: BOG ŽE VE ZAKAJ JE DOBRO, ŠKODA LE DA JAZ TEGA NE VEM. In to se mi ne zdi prevzetno, še manj pa ignorantsko. Lepo te prosim. Moj odgovor je bil iskren, če to ti razumeš kot ignorantsko, pač tvoj problem.
Kaj je depresija? Ko ne vidiš v življenju smisla.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: idealni partner
Reply #8 - 15.02.2001 at 20:17:02
 
No, še nekaj Gape. Imam malo drugače mnenje od tebe. Da bi bil celovit, moraš najti sam sebe in to ne skozi druge. Drugi ti pomagajo rasti, nemorejo ti pa celo življenje filati luknje. To mi ni logično, kljub načelu jing-jang. To si po moje moraš vspostaviti v sebi. Če si toliko odvisen od enega, kaj se pa potem zgodi s tabo, ko druga polovica umere? In če pogledaš velike učitelje, kot so Jezus, Budha, Sai Baba. Popolnost so našli sami.
Prepričaj me o nasprotnem.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: idealni partner
Reply #9 - 15.02.2001 at 20:32:07
 
nism reku da moraš postat odvisen od drugih. je pa lažje če si pomagaš z njihovimi izkušnjami in z izkušnjami ki jih imata 2 ali več njih skupaj. ker sprejmaš lahko sebe, lahko pa tudi druge in s tem ko sprejemaš druge, sprejemaš sebe take kot so / si. vse je eno (in isto). tak je program. tako deluje. se motim?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S. (Guest)
Guest




Re: idealni partner
Reply #10 - 16.02.2001 at 12:08:09
 
Ja, saj si O.K.   Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: idealni partner
Reply #11 - 16.02.2001 at 19:57:47
 
Vidiš, s tem se pa čist strinjam. Izgleda, da potrebujeva oz. potrebujem dodatne razlage, da vidim, da sva na isti linij. Potrebuješ druge da rasteš, da ti pomagajo najti sebe. Potem pa je druga zgodba.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: idealni partner
Reply #12 - 16.02.2001 at 20:54:17
 
to mi je napaka, da mislim (upam), da ljudje ki berejo, vedo tiste stvari ki jih vem jaz (ali so vsaj seznanjeni z njimi), ker od seznanjenosti preko verjetja do vedenja je dolga pot, najlažja preko izkušnje. in zaradi te napake natipkam tko da jaz razumem ostali ponavadi pač ne. zato kr zajamrite če sm nejasen, ker če bi vsako stvar razlagu, bi nastal vedno tak sestavek da bi vsak dol padu in ga nebi noben prebral, tko pa vsaj kdo prebere in potem o tem razmisli in pride do odgovorov sam (saj so v vsakem od nas, samo razmislit je treba in imet spodbudo v pravo stran). to pa je že izkušnja in s tem del vedenja.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Urban
Guest




Dusa dvojcica
Reply #13 - 21.02.2001 at 14:43:37
 
Vas zanima, kako boste vedeli da ste srecali svojo duso dvojcico? Tukaj je nekaj simptomov tistih, ki s(m)o doziveli to cudovito izkusnjo....

-spoznamo se preko nenavadnih okoliscin, popolnoma nenacrtovano in nepricakovano,
-takoj dobimo obcutek, da se poznamo ze od prej,
-obcutimo takojsnjo in globoko medsebojno ponezavo,
-dozivimo nekaksen "elektricni" obcutek, ki ga besede ne morejo opisati,
-povezava je v trenutku...kot bi ne pretekel cas od takrat, ko smo bili nazadnje skupaj,
-obcutimo mocan in globok obcutek enosti z Bogom, ki ga prej nismo
poznali,
-vzbudijo se nam obcutki, ki so se nam prej zdeli nemogoci,
-smo nelocljivi,
-ko si pogledamo v oci, cas in prostor nimata pomena,
-med nami ni preprek, odnos je popolnoma odprt,
-cutimo mocno potrebo, da bi sluzili clovestvu,
-drugemu dajemo in nikoli ne pomislimo, da nam bo vrnjeno,
-se vedno imamo karmo s svojo duso dvojcico iz svojih prejsnjih inkarnacij, ampak resimo jo s popolnim odpuscanjem in brezpogojno ljubeznijo,
-nismo odvisni drug od drugega,
-obstaja obcutek neomejenosti nasih obcutkov....mocno zaznavamo vecnost,
-obcutki do nase duse dvojcice so zelo duhovni,
-v nasem odnosu ni prepovedi...vse je svobodno brez potrebe po omejevanju, posedovanju in kontroli,
-oba brez dvoma  vesta, da sta bila "privedena" skupaj z razlogom,
-med sabo ne tekmujemo, niti se ne pretvarjamo, da smo drugacni od tistega, kar v resnici smo,
-cutimo, da "smo", ampak smo popolni skozi njo/njega,
-v napake drugega imamo zaupanje in potrpljenje in jih takoj sprejmemo,
-KO DUSI DVOJCICI POGLEDAMO V OCI, V NJIH VIDIMO SAMEGA SEBE.

Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: idealni partner
Reply #14 - 21.02.2001 at 15:21:20
 
Ej zakon. TI SI BOG. Hvala ti še enkrat.(se opravičujem na tikanju, ampak tako čutim).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 6