Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 15522 times)
Miro
Ex Member




Re: Poroka - da ali ne?
Reply #15 - 20.08.2001 at 21:17:40
 
Enako. Ta dežela je zastrupljena s katolicizmom. Zastrupljeni smo vsi, ne glede, ali smo katoličani ali ne. Izkušnja s strani Petya: 95% trpljenja ljudi, ki so se tam izpovedali ima korenine v katolištvu: občutek krivde (vsi grehi od izvirnega naprej), kult žrtve (žrtvujem se za drugega, ne da bi ga kaj vprašal - saj se je vendar Jezus tudi, npr. žrtvujem se za partnerja, on(a) pa tega ne zna ceniti itd.), kult večne ljubezni in zveze dokler naju smrt ne loči, siljenje drugih v določen način obnašanja (vzgoja otrok namesto pomoč otroku, da postane samostojno človeško bitje), občutek sramu (sramujem se svojega telesa in z njim povezanih psihofizičnih potreb - golota, spolne fantazije, spolno obnašanje - to se meša z občutkom krivde, jasno).
Vsak katoliški zakrament je zame črna magija in magijsko nasilje nad posameznikom s ciljem, da se ustvari ubogljivo in cerkvi podložno ovčko. Najlažje je, da z različnimi oblikami indoktrinacije vcepiš človeku občutek krivde, slabo vest in sram, saj tako postane nesamozavesten in je z njim lahko manipulirati. Celo življenje namreč skriva svoje 'skrivnosti', za katere meni, da se jih mora sramovati.
To indoktrinacijo izvajajo z magijo (zakramenti) in ideološkim nakladanjem ter načrtnim poneumljanjem(beri Družino ali poslušaj radio Ognjišče ali poslušaj poneumljajočo gojzarsko glasbo na TV3).
Katoliško s(m)o indoktrinirani vsi - tako verniki kot ateisti ali pa pripadniki drugih ver. Kadarkoli pobrskaš po svoji podzavesti, lahko hitro najdeš v njej kako katoliško smet, ki te omejuje ali hromi. Pač posledica dvatisočletnega delovanja te organizacije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Poroka - da ali ne?
Reply #16 - 21.08.2001 at 10:14:26
 

Jaz sicer nimam nobenega, ampak ali se da te zakramente 'snet'?

Sicer pa se strinjam in pri sebi opazam precej teh 'simptomov'. Wink

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Poroka - da ali ne?
Reply #17 - 21.08.2001 at 10:24:40
 
poglejmo ta pojav pobližje iz iz daljšega obdobja, Miro preden začneva z revolucijo, ki bo sesula vse cerkvene programe, ti predlagam da pogledava kako so stvari nastajale, ker veš samo v primeru, če poznaš nastanek stvari lahko sperminjaš potek.

sicer ne dvomim v tvoje pozanvanje simbolov vendar pa poglejva kako je do teh stanj prišlo in videl boš da so naravna:
če pogledava spolnost, se je iz primitvine družbe s kompleknsejšo obliko telesa pojavila kompleksnejša struktura ki zaradi specifičnih pogojev ne dolvoli genske mutacije ozkih smeri, zato nastopijo anomalije.
tukaj lahko pogledava vse tvoje razloge in vsi bodo šli skoz!

torej so cerkveni spisi pravilni v tej smeri in so bili takrat beli vendar, ni nujno da najboljši, spremeba okolja nujno zahteva spremembo sistem vendar pa je tu cerkve falila, ker se v določenem segmentu ni prilagodila.

res pa je da ljudje v kolikor bi bili sposobni dojet sistem ki bi govoril kako gre, bi vrjetno način sistema bil boljši. ker pa smo takšni ali so takšni pa je ta način deloval, dopovej mladinai kaj?

in ker niso zanli so naredili tak način, ki dela.

torej preden se zaženeš v slabo stran cerkve ti priporočam da najdeva njihovo pravilno namero in...

dejana
poglejva kaj te ovira
praviš strah pred čem, pred tem da ne bo delal sistem, to kar veš sedaj, morda sedaj ni, tudi naprej ni nujno
torej če te zanima kako se to da dela naredi napiši analizo kateri deli naj delajo in potem bova naprej.

drugače pa en pogoj je nujen to, da sta za skupej!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Poroka - da ali ne?
Reply #18 - 21.08.2001 at 14:34:28
 
A.,

revolucije proti cerkvi ne mislim delat, ker se bo itak sama kmalu sesula.

Glede spolnosti ne razumem dobro, kaj hočeš povedat. Vem pa, da se v zasebne zadeve, kar spolnost nedvomno je, nihče nima kaj vtikat, niti cerkev. Pa se kljub temu vtika.

Njihovi nameni me ne zanimajo, zanima me samo dejanja. Dejstva so jasna in štejejo.

Pa še nekaj, kar je bistveno: na svetu obstaja kup verskih in političnih organizacij itd. in res bi bil trapast, da bi študiral njihove knjige in statute samo zato, da bi ugotovil, kaj je v resnici njihova namera. Zato pač ocenjujem po rezultatih. Rezultati pa so tu in nekatere sem zgoraj naštel. To je vse, sicer me pa cerkveni nauki ne zanimajo pretirano.

Štos je v tem: kadar sprožiš neko kritiko, ti kritizirani pravijo, da sploh ne razumeš globine njihovega poslanstva, zato jih študiraj, študiraj, študiraj... oni ga pa bodo veselo srali naprej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Poroka - da ali ne?
Reply #19 - 22.08.2001 at 08:59:31
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Poroka - da ali ne?
Reply #20 - 28.08.2001 at 14:09:26
 
glih za intermeco:

Poroka ne da prvi osebi nobenih pravic do druge osebe razen tistih, ki jih druga oseba da, niti nobene svobode razen svobode, ki jo ta oseba da.

[Gibran Khalil]
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Poroka - da ali ne?
Reply #21 - 03.09.2001 at 10:19:33
 
Se enkrat. Poroka je v razlicnih okoljih razlicna, z razlicnimi obljubami. Odvisno v katerem okolju zivis tako poroko storis, in enako velja za prometne predpise, politiko, solstvo, in vse ostale dejavnosti majhnega cloveka, clana neke skupnosti, drzave....
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Poroka - da ali ne?
Reply #22 - 21.02.2003 at 09:41:50
 
Poroka zakaj? Ne vidim razlogov proti njej, niti
;za njo. Odločitev sloni na soglasju obeh partnerjev. Kdor v sebi nima razčiščeno ali bi z nekom bil 100% mu tudi 100 porok ne morepomagati. Grin Grin
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Poroka - da ali ne?
Reply #23 - 22.02.2003 at 00:37:10
 
Poroka. Kakor za koga. Enemu ta obred pomeni nekaj lepega. Ampak ne pomaga in ne veže bolj kot ljubezen. Ljubezen je tista ki veže. No veže je malo neprimeren izraz. Mogoče bolj povezuje.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Poroka - da ali ne?
Reply #24 - 22.02.2003 at 03:21:32
 

Iluzija kontrole nad komerkoli ali čemurkoli najverjetneje marsikdaj, celo precejkrat botruje poroki.

Trenutna praktičnost razlogov za poroko najverjetneje precej manjkrat
(krajše služenje vojaškega roka, pridobitev vize, ...).

A tako poročene kot koruznike povezujejo in razhajajajo povsem enaki razlogi.
Srečujemo tako "srečne" kot "nesrečne", a pri nobenem (ne)poroka zagotovo razlog za tako stanje ni.

In to postane jasno vsakomur, prej ali slej.
Želim si, da bi bilo to vsem jasno, že pred poroko.

Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Poroka - da ali ne?
Reply #25 - 07.03.2003 at 10:28:45
 
Močneje me kdo hoče obdržati, hitreje odidem. Rabim samo zrak....... Grin
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Poroka - da ali ne?
Reply #26 - 07.03.2003 at 13:21:29
 
b5 wrote on 07.03.2003 at 10:28:45:
Močneje me kdo hoče obdržati, hitreje odidem. Rabim samo zrak....... Grin

Jaz se ne bi dolgo objemala zato! Ker zraka o katerem ti zgoraj govoriš je dovolj za vse.

Karmen



Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Poroka - da ali ne?
Reply #27 - 07.03.2003 at 13:57:18
 
Quote:
Jaz se ne bi dolgo objemala zato! Ker zraka o katerem ti zgoraj govoriš je dovolj za vse.

Karmen





Pred šestimi leti sem imel vezo, kjer niti sekunde casa nisem mogel imeti zase, vse je hotela kontrolirat, povsod je imela prav. Vsak (vsaj sam) pa rabim tudi kej časa zase... o tem zraku govorim. In nisem nikogaršnja lastnina kot si je to ona zamislila...
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Poroka - da ali ne?
Reply #28 - 07.03.2003 at 13:59:05
 
Kasneje pa nisem imel več teh problemom. Držim se načela živi in pusti živeti in prav lepo deluje Grin Grin.

Ne rabim in ne želim odvisnosti od mene, prijateljica pa me je naučila biti neodvisen. Hvala!!! 8)
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Poroka - da ali ne?
Reply #29 - 10.03.2003 at 17:30:09
 
glih te dni sem tuhtala od poroke. Jaz si jo sploh ne želim Že sedaj živima skupaj in po poroki se ne bi nič spremenilo, razen numerološkega seštevka mojega imena in priimka. Res, sploh se ne bi poročila. to seveda ne pomeni, da se ne bom, ker nikoli ne reci nikoli. Edini razlog, da bi se poročila je,  da bi imeli veliko ohcet, jaz bi nosila prečudovito belo obleko in šla nekam na eksotične otoke na poročno potovanje.

Poroka, zaenkrat ne hvala.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3