Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 11
(Read 54076 times)
Jst
Guest




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #90 - 31.08.2002 at 22:00:54
 
Anuk Karmen,

Vse kar skusam jaz povedati je, da erotika v duhovnosti obstaja in je super. Ampak moras lociti plane. Neko ljubezensko zgodbico med nekimi starimi bogovi lahko vzames dobesedno. Ampak samo na Fizicnem planu. Ok, zakaj ne. Ampak, ko se dvigas na Custveni plan, bos zasla v tezave, ce bos potegnila s samo tudi to Fizicno razumevanje. V bistvu gre na vseh Planih za eno in isto zadevo. Samo zaradi drugacnih pogojem bivanja, da tako recem, moramo tudi naso terminologijo in razumevanje temu prilagoditi.

Navsezadnje tudi riba diha in zivi od kisika, pa to se ne pomeni, da bo prezivela na kopnem. Je pac med pljuci in skrgami vsaj tako velika razlika kot med kopnim in morjem.

Zato jaz tako opozarjam, da moramo biti previdni pri uporabi te terminologije Erotika v duhovnosti. Ker, oznaka duhovnost, ce mene vprasas,  pomeni sintezo tako Fizicnega, Custvenega in Mentalnega plana. Zdej, ce pri komu to pomeni zgolj Fizicni plan, pa ima vse moje odobravanje. Tu imam v mislih Bp-ja.

Anuk Karmen said:
Seveda me stiska ko ga gledam, kako se navzven poslavlja od otroštva, koliko spoznanj mu je naložilo življenje...

V bistvu ne morem reci, da razumem kaj dozivljas, ceprav poskusam. Lahko pa ti povem lepo zgodbico, ki se mi je zgodila vceraj ponoci oz. danes zjutraj.

V nekem ljubljanskem nocnem baru sem spoznal privlacno mladenko, da tako recem. Nekaj casa sva plesala, potem pa je zdraven pristopila druga privlacna mladenka. Objela je mojo znanko in ji dala na lice en dolg socen poljub. Moja soplesalka ji je vrnila se bolj socen in dolg poljub na lice. Presenecen sem onemel... Nato mi je soplesalka rekla, da je to njena 20 let stara hcerka. Presenecen sem onemel... No, ko sem se kasneje poslavljal, mi je soplesalka rekla, naj se kdaj pridem na ples in klepet v ta bar, ker da ona pogosto sem zahaja s svojo hcerko.

Res zelo lep prizor, ceprav si ga pred tem dogodkom ne bi mogel ravno naslikati v vsej tej svoji spontanosti in naravnosti. Vsaj v takih okoliscinah ne.

Nekaj takega si tudi jaz zelim nekoc dozivljati kot oce...


Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #91 - 01.09.2002 at 00:36:32
 
a_hero wrote on 31.08.2002 at 21:25:07:
Ko pravis, da odkoraka v abstraktno duhovnost…

Vidis, tukaj ga po moje lomis. Jaz pravim, da ne gre za abstraknte zadeve, temvec za povsem realne zadeve. Recimo, tako kot govoris ti, bi isto potem veljalo npr. na bioenergijo. Zadeva je totalno abstraktna, ne da se je otipati, pa videti, ampak ljudje, tako pravi statistika, se po obisku bioenergetika pocutijo bolje. Isto bi lahko rekel za akupunkturo, pa vrelce zdravilne energije npr. v Tunjicah itd., itd. Noben ne ve zakaj deluje…

Ti,

Jest pri duhovnosti ne kompliciram preveč. Pri meni pač ni čustvenih pa fizičnih pa mentalnih pa astralnih in drugih planov, ravnin, prostorov, kamrc, čumnat in podobnega.

So ljudje in živali, so stvari, so dogodki, so pojavi. Ti imajo lahko kupček pridevnikov. Ljudje navadno kaj počnejo. Recimo trpijo, se trudijo, se bojijo. Tudi ljubijo in se farbajo. V kateri izbici, na katerem polju ali planjavi že to počno me ne zanima, tega jaz pač mislim, da ne rabim vedet.

Kdo drug jih pa mogoče rabi.
Ok. Prav. Ni problema.

Vse do trenutka, ko mu te črte, ki jih vleče po zraku, te delitve ki nastanejo s kriljenjem rok ali mislenimi akrobacijami ne postanejo bolj pomembne kot svet v katerem živi, potem bi ga bilo dobro spomnit, kaj je tisto, kar ga lahko navduši. Ali potegne, če hočeš tudi da energijo, čeprav tega izraza ne maram prav preveč, ima ta metafora po mojem tudi škodljive posledice, če jo vzameš preveč zares.

In ko začne nekdo preveč verjet v ravni in premalo v ljudi, temu jaz rečem abstraktna duhovnost.

Quote:
In danes, ko smo dobesedno bombardirani z erotiko na vseh nivojih nasega zivljenja, se celo v duhovnosti!!!, se vedno trdim, da je potrebno biti zelo zelo previden pri uporabi besed, ko poskusas narediti korak naprej.

Za tisto necitirano vmes, ti lahko rečem samo super! Tegale pa ne razumem in bi rabil pojasnilo.
Quote:
...
Sex in erotika sta kot visnji na vrhu smetanove tortice, samo v napacnih kombinacijah pa znata imeti vse znacilonosti trde droge.

Ja. Po mojih izkušnjah pa je lahko erotika tudi zelo osvobajajoča in pa tudi nekaj, kar te lahko potegne, da narediš v življenju kak korak naprej. YMMV.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Anuk Karmen
Ex Member




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #92 - 01.09.2002 at 10:18:26
 
Kaj je najbolj erotično v duhovnosti?
Jst se mi zdi da vedno bolj ve in izrazno močno občuti, bp pa že kar ve, da je to samo takrat, ko sta dva daleč vsaksebi (seveda ne kolk), da je vmes praznina, tema, tu pa tam kak signal ali val in močno izražen namen.
In potem vsi razumemo, da gre samo za eno okroglo črno belo one, ki se potencialno podaja iz nog v noge - pa bognedaj sovražniku. Ja, pri fuzbalu smo ženske res kokoši, sam če nas ne bi blo, pol še fuzbala ne bi blo (kvečjemu kak gladiatorski) Je lahko hecno videt doma s kavča, ampak pri takih kot smo, po moje mi še najmanj. Razumevanje pa je že-al-še najžlahtnejši vir obstoja...
Jest sem tle gor kot ena oblika vegetacije, ki bo fotosintetično odreagirala kmalu samo še na žarčenje z ekrana, rosa mi bo pa bp-jevo, jst-ovo in titudova bolečina (baje da binarna funkcija kosinusa v komplementu tud vodo s sebe stisne, če gre le za dovolj udarno  kombinacijo). Pa zna se mi zgodit, da bom z leti pridobila na izjemnosti, pa me bodo  zato začele cenit ene množice samozadostnih osebkov... In potem bi skupno tezo postavli meni vprid....kljub nenavadni življenskim pogojem, še ni požrta niti posušena... - samo počasna in nenavadno Lepa!
....he, he, he, Undecided Hej?!

Če bi bili pa fizično prisotni v moji bližini, jaz pa še brez predsodkov, ki mi jih je mama skrbno šparala, bi se vas pa fizično lotila - najprej tebe Jst, za vse hudo, kar si spesnil zame v svoji glavi, tituda bi ščipala, kot je znala samo stara mama; takoj zatem pa še na tebe bp, za isto, morda samo z drugač pristoqom  Grin

A zakaj?
Ker je moj sin - zaradi takih kot ste vi - sem ga že omenjala tule, pa ga moram spet, (pardon sine), ko je bil star ca. 2 leti in je prvič videl risanko na tvju, je bil to Charlie B. in pes; dobil je zase prijatelja - psa in ga je imel rad in to. Pa ga je ena habiitacija prisilila, da je šel v šolo, psa je vzel s sabo, nakar se je izgubil; pes je tulil, iskal je C.B.ja, Charlie je klical psa (žal se ne spomnim imena), moj sine pa se je cmeril za pet. No po enem času sem ga nehala mrcvarit, pa sem tv ugasnila, seveda se mali ni hotel kar tako sprijazniti potem še s tem..no to je druga štorja. Če se vržem v situacijo z dveletnim pobčem zdej - se bom scmerala za deset - sam tolk, da je jasno! A tebi je bp?! (če me pa popade kričanje, bom pa tud to naredila, saj otroke naj bi zgodaj navajal na upor)
Jest mislim, da si ti bp najbolj zadel v temle odstavku
Quote:
Erotična je drznost in sposobnost zasnovat in izpeljat kakšno takšno reč. Tvegana in ni za vsakega in ni za vsako, samo za malo zmešane, torej najboljše, ki jih premoremo. In čedalje bolj fiktivna. Kar vedo v Hollywoodu,...Jst in titud, bog z vama, hudič tudi, Angel pa kakor se ji bo zazdelo.

Fant ti imaš potencial, da razgoni vulkan, pomoje; seveda je pa popolnoma od tebeodvisno, kako s tem darom postopaš in ne-uporabiš.
Pa naj te ne obremenjuje preveč, slikce grozno rada gledam, ti po moje nisi Charlie in tudi ne Lepi, kvečjemu brown - sem zdaj šele opazila, da ti na sliki zraven ena roža manjka - lahko da tud rumena.
Ob tem času dneva in na nedeljo lahko še rečem, da za toliko izraženih in definiranih misli stoji ena potenca, ki je v ponos vašemu spolu, pa se je zato lepo past po njej in se odzvat  zame - pa četud kdaj mine noč tkole.

Ja, me že odnaša, ampak v Delu sem prebrala novico, da je blo danes ponoč rajanje na Brezjah - 95. obletnica marijepomagaj - pa se splača tud to izkoristit-
Samo da pomaga. Heh.

Pa vsem lp od Anuk.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #93 - 01.09.2002 at 21:21:30
 
Anuk Karmen,

Vegetiramo tako vsi, eni tukaj, drugi včasih kje drugje. In nihče ne more drugemu pozdraviti njegove bolečine, lahko pa mu morda pomaga najti pot, kako jo zmanjševat ali vsaj presekat kakšen vozel.

Tisti trenutki, ko ti se kaj posveti in zasveti v življenju so pa tako sveti, da nikakor ne morejo biti vsakdanji, niti ne morejo biti priklicani. Ker so sveti, del sveta, ki ga ne obvladamo, ne kontroliramo, torej se zgodijo sami, ko se nameravajo zgodit. Ali ko se morajo zgodit, odvisno od gledišča, ki pa nanje ne vpliva.

Če nameravaš z leti pridobiti na izjemnosti, se mi zdi, da je leta sama ne prinesejo, prej nasprotno. Lahko pa si z leti in precej truda medtem pridelaš nekaj vrlin, nekaj odličnosti (arete). Pri meni navadno deluje. Izjemno poveča izjemnost nekoga.

Kar pa se značajev iz Peanuts tiče, se je kuža Snoopy vmes spremenil iz kužka v najboljšega igralca v baseballski ekipi pa vse do letalskega asa in Joe Coola, skoraj filmske zvezde. Oz. se lahko poljubno spremeni iz prijatelja v skoraj poljubno kreacijo svoje domišljije. Ker ne komplicira preveč, ker ve, da ni nič permanentnega, nič česar se je treba držat. No in zadnje čase tudi v življenju srečujem takšne letalske ase.

Ostali liki iz Peanuts pa so ostali več ali manj fiskni, vsak se še vedno drži in pestuje samega sebe. Charlie Brown zapuščen in z rokami v žepih (no ja včasih tudi z nekaj smole), hodi okrog s sklonjeno glavo in pogledom uprtim v tla. Lucy mu še vedno spodmanke fuzbalsko žogo, ko jo Charlie hoče brcniti in še vedno ji je pomembno, da je vedno ta glavna in kontrolira dogajanje. Linus se še vedno drži odeje. Itd. Etc.

Vzorci, bi temu rekel gape.

Jest jih kot otrok sploh nisem maral, sem jih začel brat na stara leta. So čisto simpatični.

Seksualnost in pa erotika pa sta v življenju tisti stvari, ki dostikrat močno premeša karte marsikomu. Ki spremeni odnose in razmerja, ki na novo zakoliči pravila igre. Ki nas morda spremeni v letalske ase. Včasih. V posebnih trenutkih. Svetih, svetovnih. Pa vendar ne po naših željah, pa vendar ne po naših pričakovanjih in po našem terminskem planu.

Po tem Charlie Brown ni več nujno Charlie Brown, dekle z rdečo oblekico pa je samo še lep spomin.

A sem te sploh kaj razumel? Ne me zdaj še tepst, če sem usekal čisto mimo, bo že ščipanje povsem dovolj.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gapa
Guest




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #94 - 01.09.2002 at 21:43:30
 
fafa, al mislm faka kaka fajn debata, škoda da jo nimam cajt prebrat in bi se lahka pol še jst kej pametno nardila. dobr, pol pa sam vzemte na znanje de sm pametna. faka czzu7l al mism j ne kuuul.

Mama od Gapa Krofliča.

Čekaut for standarrt Famili kroflič dicklaimer on thise url:
http://evil.dick.us.gov/i/hate/us/and/mejka/dropa/bomba/on/wajta/hausa/heheheheh...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Anuk Karmen
Ex Member




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #95 - 02.09.2002 at 03:06:30
 
Quote:
Anuk Karmen,
Seksualnost in pa erotika pa sta v življenju tisti stvari, ki dostikrat močno premeša karte marsikomu. Ki spremeni odnose in razmerja, ki na novo zakoliči pravila igre. Ki nas morda spremeni v letalske ase. Včasih. V posebnih trenutkih. Svetih, svetovnih. Pa vendar ne po naših željah, pa vendar ne po naših pričakovanjih in po našem terminskem planu.
lp bp

bp!
Si povedal bolj bp pa še bp pa jd in cb pa bolj kot vsi skupaj tle.

- Samo z namero! To je nič več in nič manj kot podstat, ne dopolnilo, evo boldala bi tale stavek, pa mi ne prime;  pa ni teme, pa so samo razjasneni pomeni, pa ni zlorabe spolne energije in erotike v kombinaciji z duhovnostjo, še najmanj pa je potem to samo en neprijeten in samo zarad drugačnosti pogojev proces...da zakrkneš! [izraz nima n´č  Grin Grin z njim]

Ja, je pa rdeča oblekica enkrat - zdaj passe...z vsem spoštovanjem do nje drugač...;
ker praznuje svojih 30 let, ma ene par zašmiranih flekcev, ker sem b´la že pri 5ih raziskovalno dekletce, prav zares mam to oblekco spravljeno;Ni n´č posebnega če je iz žameta pa karmin rdeča ampak vedel si pa prvi ti!
od Anuk Karmen

p.s.: Pa ne da ne bi rada praskala pa grizla,  samo po moje lahko zaščitiš eno tako mehko človeško jedro pred ostrino načetih jeklenih živcev samo s preciznim telo&duh izrazom - najbolj vsakdanjim - pa s prav tako namero  uporabe.


Back to top
« Last Edit: 02.09.2002 at 09:06:39 by anuk »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Erotika v duhovnosti
Reply #96 - 02.09.2002 at 14:02:19
 
Quote:
Vse do trenutka, ko mu te črte, ki jih vleče po zraku, te delitve ki nastanejo s kriljenjem rok ali mislenimi akrobacijami ne postanejo bolj pomembne kot svet v katerem živi, potem bi ga bilo dobro spomnit, kaj je tisto, kar ga lahko navduši. Ali potegne, če hočeš tudi da energijo, čeprav tega izraza ne maram prav preveč, ima ta metafora po mojem tudi škodljive posledice, če jo vzameš preveč zares.  
In ko začne nekdo preveč verjet v ravni in premalo v ljudi, temu jaz rečem abstraktna duhovnost.


Kolikor jest razumem jst-ov pristop k duhovnosti, njegove po tvoje 'miselne akrobacije, ki naj bi ble zanj pomemebnjše od življenja samega in ki naj bi mu clo škodile...,'  zarad nje   (tko kot  tud jest ne) že  ni zgubu vere v ljudi. Gre za obraten proces: zgubiš vero v ljudi (boljš povedan vase), ker skupaj mentalno tlačiš stvari, ki fizično niso za skupaj tlačit, ker če to počneš, te to slej ko prej kdo zatolče, pa ne moreš tega prebavit.  Ker npr. iz ene luštne punce delaš boginjo, v resnic je pa ena namalana izkoriščevlaska p...., naučena pa navajena, da se vse vrti okrog njene   p.....  . Saj mogoče, da je zard tega v enmu krščanskem smisu ena navadna revca, potrebna ljubezni, ampak bi blo fajn, da bi človek v naprej vedu pa bi do nje v naprej en tak pristop zavzel. In obratno, v kakšni punci, ki niti luštna ni, je tolk ene notranje kreativnosti, da te privlač ko sam satan, ti pa sploh ne veš, kaj bi z vsem tem, ker te seksualno sploh ne privlač al pa bi se ti zdel narobe, če bi te. Kaj zdej?    

Zato moraš imet stvari v glavi pošlihtane. Je dobro, da po 'naravni' poti, če se tle zalomi, pa zbrat vse intelektualne  moči pa pogledat, kako so stvari na 'duhovnem' nivoju stojijo. Odkriješ, da je tud tam gor en red, ki ti zbrko v glavi pomaga  poštimat in se ga pol splača v real-lajfu  držat.  Seveda  so tud na astralnih pa mentalnih nivojih ena notranja čustva  vpletena, do takih psihičnih vsebin  skoraj ni mogoče ostat hladen, ampak jest res ne vidim ideala v tem, da bi svojemu mentalnemu početju čustvenost zanikal al pa celo, da  bi duhovno mastrubiral.  Ideala ne, se pa zgodi,  tud to, jebi ga, smo pač ljudje, al kaj? Ne se, bp iz tega norca delat Če teb uspeva do svoje mentalne dejavnsoti totalno distanco držat pa  oz če se jst-ovo izraz, astralni nivo za neločljiv del tojega fizičnega sveta imet, super. Sva  z jst-om že razčistla, da je tovrstno duhovno početje vsaj z njegovega pa tud trdicionalnega stališča zvestno nadzorovano, vodeno, in da se zloraba energij/sil avtomatsko obrne prot teb tud na fizičnem nivoju.

Saj pa kaj je 'duhovnost' pravzaprav. To so eni naši vskadanji  odnosi, trancedentirani v ene kompleksne vsebine pa simbole, ki nas nas enem duhovnem nivoju osmišljajo, da zdržimo vsak s sabo in drug z drugim. Smo se socialno pač preveč zapletl, da bi se lahko  samo na fizično/materialnem planu opedenal, zato rabmo eno virtualno relanost, ki ma pa eno svojo kavliteto. Tud to, da odbluzi...      


Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #97 - 02.09.2002 at 19:13:16
 
Vasja Bratina: "Ovire na poti duhovnega razvoja"
Recenzija knjige Chogyam Trungpaja (kakšen preglas gor ali dol): Prebijanje skozi duhovni materializem.
Objavljeno danes v prilogi Književni listi.

Pri založbi Gnostica je izšla zanimiva knjiga. Govori o o pojavu, ki je v krogih ki se razglašajo za tako ali drugače duhovne, zelo pogost tudi v naših logih. Že napačno razumljena definicija tega, kar naj bi duhovnost bila, namreč "ukvarjanje s sabo in raziskovanje samega sebe", vodi vse prevečkrat v egocentričnost, sebičnost, v poudarjanje nekakšnega superiornega jaza, ki je "duhoven" in vzvišen tako nad vsem posvetnim kakor tudi nad drugimi iskalci resnic.

Taj jaz, ki se ga največkrat opisuje kot duhovni ego, ustvarja sisteme lažnih hierarhij v duhovnih skupinah, poudarja nekatere osebnostne značilnosti, si prisvaja tisočletna duhovna spoznanja celotnega človeštva, odkriva Ameriko... Skratka gre za notranja stanja, ki kljub temu, da jih samozvani guruji in učitelji tako radi poudarjajo, z duhovnim razvojem nimajo ničesar skupnega in pomenijo zgolj oviro na pravi poti srca.

Tibetanski lama in budistični učitelj Chogyam Trungpa Rinpoče je ta skupek izkrivljenih predstav poimenoval duhovni materializem in stem zelo dobro opisal odvisnost "duhovnežev" od vsega tistega, zaradi česar naj bi bili pred zunanjim svetom "višje razvita bitja" -- v resnici pa je le od tu in tam nabrana navlaka, breme, ki otežuje stopanje po poti duhovnega razvoja.

Tovrstnemu materializmu vladajo trije dejavniki, ki so v budizmu omenjeni kot gospodar oblike, gospodar govora in tisti uma, vsak od njih pa pomaga ohranjati in vzdrževati ego.

Tako prvi pomeni nenehno iskanje fizičnega udobja, varnosti in užitka, drugi je povezan z načinom uporabe intelekta za popis stvarnosti, s katerim se ego zavaruje pred neposrednim zaznavanjem sveta, tretji pa s prizadevanjem zavesti, da bi ohranila zavedanje same sebe, torej da bi z različnimi duhovnimi praksami ohranjala občutek jaza, s tem pa posredno preprečevala pristen duhovni razvoj. Spričo teh gospodarjev se kaj hitro lahko znajdemo na varljivem področju oponašanja duhovnosti, ne pa njenega resničnega doživljanja, ki je možno pri popolni izključitvi ega. Ta nas med drugim prepriča tudi o ustvarjanju umsko obvladljivega sveta, o poskusih nadzorovanja narave, klanjanju miselnim, verskim in ideološkim sistemom, ki določajo naša navidezna mesta in vloge znotraj svojih okvirov in nam pojasnjujejo ustroje stvarnosti, o videnju prej naličja, kakor pa globin resničnosti.

Knjiga se -- tako pove že njen naslov -- ukvarja prav s prepoznavanjem teh gospodarjev, delom pa je napisana v obliki vprašanj in odgovorov, saj obsega povzetek predavanj, ki jih je imel avtor pred dobrimi tridesetimi leti.  Zaradi take oblike je kljub budističnemu pristopu bralcem blizu, saj spremljajoče besedilo nazorno in razumljivo uvaja posamezne sklope vprašanj. V prvem delu pomaga razpoznavati slepe ulice in stranpoti, ki jih je v duhovnosti vse polno. V drugem pa oriše resnično pot duhovnega zorenja, ki vključuje spreminjanje misli, čustvenih stanj, predstav o svetu in drugih elementov uma v izraz lastne razsvetljenosti s pravilno izvajano meditacijo, s preprostim obstajanjem.

Knjiga je -- kakor nekatere druge knjige tibetanskih mojstrov -- napisana v jeziku, ki je zahodnim bralcem razumljiv, in je namenjena pripadnikom katerihkoli ideoloških sistemov in verskih izročil. Njena univerzalnost, ki je plod tibetanskega več kot tisočletje raziskovanega ustroja človekove duševnosti in njegovega dihanja s stvarstvom, je obenem izraz modrosti, ki jo je to ljudstvo doseglo. Njegova usoda je na simbolni ravni odraz današnje družbe do tega, kar je človeštvu najsvetejše.

--
Prepisano z namenom nadaljevati to razpravo, kar po mojem sicer laičnem mnenju spada pod "Fair use" doktrino.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #98 - 02.09.2002 at 19:27:08
 
Quote:

Jest sem pa ves čas  mislil, da je to home-site od gospoda podpredsednika Richarda B. (Dicka) Cheneya.   Roll Eyes

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gapa
Guest




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #99 - 02.09.2002 at 22:07:54
 
prav imaš, ampak povrnimo se k seksu...

saj bi napisal več o svojih emocijah, pa mi je mama ravno prpravila mlečni riž.

Ljubi vas vse, po tantrično, Gapa Kroflič.
Smiley porn follows, for dicklaimers check elsewhere  8)B=== Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #100 - 02.09.2002 at 22:48:31
 
Titud,

Hvala za podporo in razumevanje. Mi je pa zanimivo, da sploh nisem pomislil, da Bp mene osebno misli, ko govori o miselnih akrobacijah. Zgleda, da se prevec cenim J))).

Naj recem samo, da se Bp-jevo stalisce do zivljenja povsem sklada s mojo filozofijo Fizicnega plana. No, ampak ker je njemu to dovolj, meni pa pac ne, nekako ne morem pricakovati, da bo razumel, kaj mu pripovedujem. In jaz in ti. Ti gres naprej na svoj nacin, jaz na svoj. In kljub temu, da so najini mozgani naravnani v razlicni smeri, gredo najine ideje vzporedno naprej.

Edina stvar v Bp-jevi filozifiji Fizicnega plana, ki se ne sklada z mojo je pa ta, Bp said:
Tisti trenutki, ko ti se kaj posveti in zasveti v življenju so pa tako sveti, da nikakor ne morejo biti vsakdanji, niti ne morejo biti priklicani. Ker so sveti, del sveta, ki ga ne obvladamo, ne kontroliramo, torej se zgodijo sami, ko se nameravajo zgodit. Ali ko se morajo zgodit, odvisno od gledišča, ki pa nanje ne vpliva.

Si bom zopet sposodil kristjane, ceprav me bo Bp zaradi tega poslal v abstraktno duhovnost. Zaradi tega nacina razmisljanja zgoraj Bp nikoli ne bo postal Kralj v Bozjem kraljestvu oz. fizicnem planu oz. vsakdanjem zivljenju.

Bp said:
Erotična je drznost in sposobnost zasnovat in izpeljat kakšno takšno reč. Tvegana in ni za vsakega in ni za vsako, samo za malo zmešane, torej najboljše, ki jih premoremo. In čedalje bolj fiktivna. Kar vedo v Hollywoodu,...Jst in titud, bog z vama, hudič tudi, Angel pa kakor se ji bo zazdelo.

Tole pa bi v bistvu lahko kar precej prediskutirali. Namrec tole se slisi dost vredu, pa vendar me omemba Hollywooda, pa tistih drznih, najboljsih itd., itd. kar precej moti.
Bp, imas v mislih hardcore?, sado-mazo? Ali Hollywoodski kult spolno sprevrzenih morilcev? Eden najbolj razvpitih je sigurno film Ko jagencki obmolknejo. Imas morda v mislih tiste USA zenske, ki pisejo v zapor morilcem, ceprav jih poznajo samo iz crne kronike, pa se jim ti modeli zdijo kljub vsemu ocitno izredno privlacni in eroticni, ko se na koncu z njimi celo porocijo? Ali imas morda v mislih tiste natancne ameriske dokumentarce o lovu na mnozicne morilce, ki jih vodi predvsem neobvladljiva sprevrzena erotika in spolna sla?

A si to mislil, ko si meni in Titudu poleg boga poslal tudi hudica? Namrec, se popolnoma strinjam s tabo. Erotika je izredno kreativna. Povsem enakovredno v obeh pomenih. Zal.
Zato mi je tudi tako nerazumljivo vse to idealiziranje. Je ze tako s to erotiko, da ti v danasnjem casu prehitro uide iz vajeti, ce ti je tako silno vodilo kreativnosti in ideala. Je je prevec na vsakem koraku.

Kaj je navsezadnje erotika? Da povem z drugimi besedami. Erotika so v bistvu materializirana custva. Dobro, ne vsa, pa vendar… Slisi se precej cudno, vendar tako je. Npr. kipar bo svoja eroticna obcutja verjetno upodobil s bujnim telesom lepe zenske. Erotike brez custev ni. Erotika so custva sama. Erotike pac ne dozivljas s razumom. Je ne mores. Po drugi strani pa so custva tudi gonilna sila nasih dejanj!!! Misel, ki je staticna ti da idejo, vzbudi custvo, ki je po svoji naravi  dinamicno in rezultat je neko dejanje. Ce ti misel ne vzbudi nekega obcutja, custva, do dejanja ne pride.

In kaj je filter nasih custev? Na Custvenem planu je to Lepota. Sem ze razlozil kaj mislim s tem in Titud je to tudi razumel. In kako opisemo z besedo to Lepoto, ki pripada Custvenemu oz. Astralnemu planu? To Lepoto v cloveku vedno opisemo kot Moralo. Torej Morala je materializacija, da tako recem, Lepote kreativnih sil nekega cloveka, ki se izlivajo iz Astralnega plana v  clovekovo psiho. Da povem obratno. Moralen clovek je custveno cist, kar zopet ne pomeni, da ne sexa in ne obcuti erotike.

In kaj, ce erotika nima the tako "konzervativnih in abstraktnih" filtrov, ceprav gre v bistvu zgolj za vsakdanjo psihologijo? Jah, zgodi se ti Hollywood. Pa, ce je to zgolj na TV je to OK. Samo erotika ima eno precej nevarno lastnost. Mocno vzburja custva in ce se nisi naucil kontrolirati the custev, znas, kot clovek navade, hitro postati odvisen od the custev. Da  custva pogojujejo dejanja pa sem ze razlozil.

Verjetno niti Bp niti Anuk Karmen ne bosta razumela kaj hocem povedati. Verjetno se jima zdim sedaj moralist v negativnem krscanskem smislu. Pac prevec abstraktnih pojmov. Titud ti bos razumel. Pa, ce se ti zdi smiselno in ce se ti da, prevedi zadevo. Jaz drugace pac zal ne znam povedati.

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #101 - 03.09.2002 at 00:10:45
 
Bp,

You said:
"Ovire na poti duhovnega razvoja"

Aleluja!!! Ocitno si dojel kaj ti skusa Titud povedati na svoj malce bolj racionalen nacin in jaz na svoj malce bolj iracionalen nacin.

Tocno zaradi tega kar govori ta knjiga se (OK, jaz sigurno) tako z vsemi stirimi upirava terminologiji erotika v duhovnosti.

Ceprav se mi v bistvu mocno dozdeva, da si v bistvu out of topic s tole knjigo.

Lp

Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #102 - 03.09.2002 at 00:30:08
 
a_hero wrote on 02.09.2002 at 22:48:31:
Titud,
Hvala za podporo in razumevanje. Mi je pa zanimivo, da sploh nisem pomislil, da Bp mene osebno misli, ko govori o miselnih akrobacijah. Zgleda, da se prevec cenim J))).
Nisem mislil tebe.

Quote:
Naj recem samo, da se Bp-jevo stalisce do zivljenja povsem sklada s mojo filozofijo Fizicnega plana.
Svašta. Kaj vse človek takole novega ugotovi, če se sreča s strokovnjakom, ki se bolje spozna na njega samega in njegov odnos do življenja, kot pa on sam.
Quote:
Si bom zopet sposodil kristjane, ceprav me bo Bp zaradi tega poslal v abstraktno duhovnost. Zaradi tega nacina razmisljanja zgoraj Bp nikoli ne bo postal Kralj v Bozjem kraljestvu oz. fizicnem planu oz. vsakdanjem zivljenju.
Wahooo. Čedalje boljše in boljše. A na drugih področjih tudi prerokuješ prihodnost? Uspešno?

Quote:
Tole pa bi v bistvu lahko kar precej prediskutirali. Namrec tole se slisi dost vredu, pa vendar me omemba Hollywooda, pa tistih drznih, najboljsih itd., itd. kar precej moti.
Bp, imas v mislih hardcore?, sado-mazo? Ali Hollywoodski kult spolno sprevrzenih morilcev? Eden najbolj razvpitih je sigurno film Ko jagencki obmolknejo. Imas morda v mislih tiste USA zenske, ki pisejo v zapor morilcem, ceprav jih poznajo samo iz crne kronike, pa se jim ti modeli zdijo kljub vsemu ocitno izredno privlacni in eroticni, ko se na koncu z njimi celo porocijo? Ali imas morda v mislih tiste natancne ameriske dokumentarce o lovu na mnozicne morilce, ki jih vodi predvsem neobvladljiva sprevrzena erotika in spolna sla?

Sem pa šel pred leti z eno gospodično v kino gledat Braveheart z Melom Gibsonom v glavni vlogi. Saj film je bil kar v redu, ampak tista gospodična, pa potem še nekaj drugih so pa kar mrle in niso mogle pozabit, kako je seksi in luštkan in kako bi one ... In iste gospodične bi isti Mel Gibson isti dan v kakšnem drugem filmu (mogoče še malo mlajši in z bolj gladko kožo) recimo v Mad Maxu pustil bistveno bolj hladne. Kje se torej skriva sexappeal? Od kod erotični vzgibi? Najbrž se ne skrivajo v pudru oz. maski, po mojem tudi ne v krvi, ki je špricala okrog in po njem.

Zakaj je bil Bill Clinton privlačen, Al Gore pa pust in dolgočasen?

Quote:
Zato mi je tudi tako nerazumljivo vse to idealiziranje. Je ze tako s to erotiko, da ti v danasnjem casu prehitro uide iz vajeti, ce ti je tako silno vodilo kreativnosti in ideala. Je je prevec na vsakem koraku.
Umm, kje in kako sem pa idealiziral erotiko, razen, da sem napisal, da je gonilna sila, motor, in to hudo močna, da nas skoraj poljubno razmeče po svetu, za čemer pa še vedno stojim. Pa niti ni edini. Pri tem verjetno gledam na erotiko precej široko.

Quote:
In kaj je filter nasih custev? Na Custvenem planu je to Lepota. Sem ze razlozil kaj mislim s tem in Titud je to tudi razumel. In kako opisemo z besedo to Lepoto, ki pripada Custvenemu oz. Astralnemu planu? To Lepoto v cloveku vedno opisemo kot Moralo. Torej Morala je materializacija, da tako recem, Lepote kreativnih sil nekega cloveka, ki se izlivajo iz Astralnega plana v  clovekovo psiho. Da povem obratno. Moralen clovek je custveno cist, kar zopet ne pomeni, da ne sexa in ne obcuti erotike.
Je pa težko pobotat moralo, tisto glede sprejemanja družbenih pravil in erotiko in ostat konsistenten. Še težje pa je na skupni imenovalec zraven spravit še kreativnost. Tukaj pa po mojem mnenju človek že rabi nekaj kar akrobatskih spretnosti.

Quote:
Mocno vzburja custva in ce se nisi naucil kontrolirati the custev, znas, kot clovek navade, hitro postati odvisen od the custev. Da  custva pogojujejo dejanja pa sem ze razlozil.

Glede na to, da si v enem od prejšnih odstavkov trdil, da je erotika materializirana čustva, ali nekaj podobnega potem pridemo do tega, da so erotika materializirana čustva, ki vzburjajo čustva. Hmm to mi je celo všeč. Ampak po mojem še kaj manjka, oziroma opisuje samo del pojavov, ki jih označujemo z besedo erotika.
Quote:
Verjetno niti Bp niti Anuk Karmen ne bosta razumela kaj hocem povedati.
Saj se trudim, ampak mi gre čedalje slabše.

Ti, sicer imas pa precej interpretacij mojih stalisc odnosov in prepricanj na zalogi. Zabavno. Boš na tak način marsikaj povedal o sebi.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #103 - 03.09.2002 at 00:50:04
 
a_hero wrote on 03.09.2002 at 00:10:45:
Aleluja!!! Ocitno si dojel kaj ti skusa Titud povedati na svoj malce bolj racionalen nacin in jaz na svoj malce bolj iracionalen nacin.
He he, tega pa res nisem opazil.

Upam, pa da bo knjiga še komu vzbudila zanimanje.

a_hero wrote on 03.09.2002 at 00:10:45:
Tocno zaradi tega kar govori ta knjiga se (OK, jaz sigurno) tako z vsemi stirimi upirava terminologiji erotika v duhovnosti.
A si ziher, da predvsem zaradi tega? Ker če bi bilo samo zaradi tega, potem bi se mi trije s titudom zelo hitro strinjali. Vsaj jaz ne bi imel čemu ugovarjat. Pa a si ziher, da se s titudom zares ujemata, ali morda uporabljata samo podobna orodja in terminologijo?

Quote:
Ceprav se mi v bistvu mocno dozdeva, da si v bistvu out of topic s tole knjigo.
Sploh ne. Se je debata povsem razvila v to smer v zadnjih nekaj dneh.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Erotika v duhovnosti
Reply #104 - 03.09.2002 at 08:48:38
 
Hecna situacija: jst tituda pooblašča za svojega uradnega prevajalca/razlagalca (se nika tud v tem smislu semantično dopolnjeta) bp-ju, ki pa ju dejansko nima pripomb ampak ju samo spodbuja/provicira, da preko debate o  erotiki razkrijeta/ozavestita svojo  'kvazi duhovnost' in se je na ta način odrešita. Sami plemeniti nameni, zato to vlogo sprejemam dokonca in naprej.

Ok, jest verjamem, da se nismo  še čist zaciklal. Se mi pa zdi, da jst-om skušava predvsem sebe prepričat, da gre v primeru spolnosti pa erotike za dve različni kvaliteti, ki pa se manifestirata navzven, na fizičnem nivoju, na enak ali vsaj podoben  način, da ju v bistvu ni mogoče ločit. Da moraš najprej ugotovit, kje sta sidrirani. Jest pravim, da je erotika en zunanji odraz ene kreativnosti, ki ni tolk fizična, ampak ma en presežek. Ga bom skušal ponazorit prav z gibsonom. V norem maxu je učinkovit fizično, v ene katastrofične situacije s svojo fizično močjo pa spreptnostjo vnaša varnost pa red v enem akcijskem ameriškem duhu. V pogumnem srcu (film je tud po naslovu 'privzdignjen') gre za evropejsko  epsko šrino in mitsko globino, v katerem meč suče srce, ne pa mišice. Se realnost ustvarja duhovno, kar zna bit včasih tud tragično. Erotika seva iz junakove kreativnosti, ki se, da se po jst-ovo izrazim, iz fizičnega prenaša preko astralneg na mentalni plan, se tam oplemeniti s potrebno energijo, ki daje junaku na fizičnem nivoju nazaj tisto presežnost/erotiko, na katero padejo punce in ki bi si jo želeli posedovat fantje.

Presežek/erotika je zato duhovna kategorija, kakor si to duhovnost že človek razlaga. V literaturi/ umetnosti je tega dost, po mojem se niti ni treba v kakšne ezoterične  vode k razlagi tega pojava zatekat.  

Se za ilustracijo povrnem k mitu o zevsu, s katerim sem tale topik tudi odprl. Kot sem sem že omenu, je žena hera, ki naj bi skrbela za dom,  ful ljubosumna na možev  erotični odnos do sveta, ki ga je kot bog imel za svojo kreacijo. Amerčani ne bi bli američani, če ne bi zadevo zreduciral na sex. Vsaj tako je zgledal v uni nedeljski nadaljevaki o agronavtih in zlatem runu, kjer je zevs medejo (varuhinjo zaltega runa) skušal (sicer skoz njene sanje) povaljat,  kar mu zaradi krepstnosti medeje sicer ni uspelo, je  pa to kao tako zrajcalo hero,  da  se je  z možem nad oblaki strastno zalizala. Saj ne rečem, da se niso potrudil pa prikazl enih strasti, ampak gledalc je  tako v zevsu vidu enega preveznega straca, ki zavaja mlade punce, da se lahko zrajca. To pa po moje ni to in američan, ki si še mit nategne po svoji predstavah, omejinih na fizično realnost, kozmičnih  dimenzij erotike pač ne bo nikoli ločil od zemeljskih. Po moje banalno zato, da bodo ta manjko še naprej kot tržno nišo zapolnjevali holywood in druga industrija 'duhovnih' užitkov, od kozmetike do oblačil in nenazadnje  prehrane.        
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 11