Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8793 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
ali je slovenija na pravi poti?
11.10.2001 at 11:23:55
 
Q
Vidm da si ameriko vrgel v "Kako spraviti..."
pa bi blo bolj natancn ce bi bla to npr. Politika.
Ker ze od zacetka me moti tist "spravt na pravo pot", kot da je zdej Slovenija na napacni poti, kot da je  sploh lahko na napacni poti...(LOLA- sprejmi JE stanje ne da ga oznacis za napacno) Slovenija je tam kjer JE.  
Q

itak je threaad
Kako spraviti Slovenijo na pravo pot
In svet bo sledil ...
bolj političarski in to (dodajam besedico politika...), je v bistvu bolj poskus kako politiko in 'duhovnost' skupi spravt ... pač če si ogledaš moj sajt boš vidu - če boš hotu - da se je začel pri zgražanju nad vsem kar se v sloveniji dogaja. zdej je prerastu v to kako to kar se (še vedno dogaja) spremenit v nekaj boljšega, večjega.
tebi se očitno zdi, da tukaj kjer smo, je d best, men pač ne. vedno je lahko še bolje, vedno si lahko še bolj na srednji poti ... bolj na pravi poti.

si reku kot da smo na napačni poti
približevanje natu npr ni nevemkako v korist sloveniji ... mogoče je ... definitivno pa ni pod takimi pogoji kot jih trnutno skušamo izpolniti (hlapčevskimi).
enako je z evropsko unijo.
enako je z uvajanjem (kao)demokracije
...
bili smo na zelo dobri poti (ko smo se osamosvojili) ... zdej pa gremo po poti amerike in to ni duobru. mogoče tebi je meni pa ni.


skratka slovenija JE na poti, ravno tako kot si ti in kot je Bush in kot sem jaz.
katera od teh poti pa je prava, katera je bolj ali manj prava, to pa ugotavljamo skupaj. in kar bomo ugotovili to bi bila lahko prava pot za slovenijo. to kar nam sedaj programirajo za pravo pot pomoje pač ni prava pot ... tko mislim ... sm pa odprl tale thread da me prepričaš da je to prava pot.
da je težja pot prava pot, da lažja pot ni prava pot.

bi reku stanje sem sprejel, se ne zgražam več nad modeli kot sem se kaki 2 ali več let nazaj. zdej ko sem to sprejel pa je treba neki s tem narest, ali pač pustit pri miru. jest sm se odloču za delo - kot ponavadi (nedelovanje) - eni drugi pustijo pri miru, bodo že drugi naredili kar je treba narest.
hočem rečt najprej je treba sprogramirat in pol šele pustit pri miru...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ali je slovenija na pravi poti?
Reply #1 - 11.10.2001 at 11:26:19
 
no tale mi je kr všeč na to temo
če pa ne paše klele sploh jo bom zbrisu vn

Q
Projekt Global
V tem delu se bomo vprašali kje smo falili in kje je naša dolžnost V SVETOVNEM oziru, pogledali bomo, če morda duhovnost kot pomembna protiutež tržni ekonomiji, sploh opravlja svojo nalogo ali smo morda zaspali smo se morda preveč zanašali na iskanje sebe in stika z bogom smo se ogradili do sveta, smo prišli na zemljo zaradi lastnih interesov, kajti tudi poziv duhovnih učiteljev k skupnemu sestanki v svetu prelaga, kot da duhovnost nima odgovora na porajajoča se dogodke!

Kot da je duhovnost spregledala znamenja ki so se kazala z vstopom tržne ekonomije v svetovni sistem, kot da iščemo in kažemo vzroke le v ekonomskih kriterijih kot da se ne zavedamo DA SMO  tudi sami in predvsem sami odgovorni za svetovno ureditev! IN KOT DA SE NE ZAVEDAMO SOODGOVORNOSTI NA TEM PLANETU!

V iskanju odgovora in rešitve...

Z ljubeznijo
A.
Q
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
vesna_p
1
*
Offline


Posts: 25
Slovenija
Gender: female
Re: ali je slovenija na pravi poti?
Reply #2 - 11.10.2001 at 22:59:19
 
kako politiko in duhovnost skupaj spravt ? ..sprašujem se, če je to sploh možno. saj če se uvarjaš z duhovnostjo oz. te to zanima, si na drugem nivoju zavesti kot so tisti, ki se ukvarjajo s politiko.
Gary Zukav v Domovanju duše pravi, da gre za razliko v razumevanju moči. Pri razumevanju moči kot nekaj zunanjega se zdi, da imajo tisti pri vrhu družbene lestvice največ moči in obratno ... dejstvo je, da je tekmovanje za zunanjo moč jedro vsega nasilja.
globlje razumevanje vodi k drugačni, notranji moči...
Back to top
 
 
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: ali je slovenija na pravi poti?
Reply #3 - 28.10.2001 at 16:13:41
 
kako spraviti politko in duhovnost skupaj je kot vprašanje kako spraviti filozofijo in recimo vero, religijo. Ena je drugi podrejena. PA je zmožnost politike, da je podrejena, recimo, duhovnosti? To vprašaj, recimo dalajlamo ali pa papeža, oba sta oboje, politika in verska voditelja. PA bomo rekl evo, sej se da..A izjeme prej potrjujejo pravilo kot kaj drugega.Človek pa je apriori željan po bidi dominus, gospodar, zato se bo žrtvoval in izkoristil vse kar mu pride prav, " za dosego ciljev so dovoljena vsa sredstva"- torej tako duhovnost /krščanstvo, islam/, kot tudi politiko samo. Konec koncev o tem maš spet pri Platonu dovolj povedanega, le v današnji kontekst si je treba prenest.
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
vesna_p
1
*
Offline


Posts: 25
Slovenija
Gender: female
Re: ali je slovenija na pravi poti?
Reply #4 - 31.10.2001 at 05:51:53
 
..človek pa je željan biti gospodar, imeti kontrolo nad drugimi - le toliko časa, dokler ni gospodar samega sebe. z duhovno rastjo človek doseže stanje višje zavesti, razsvetljenja. ne potrebuje več samopotrjevanja, ker je to kar je.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: ali je slovenija na pravi poti?
Reply #5 - 31.10.2001 at 11:38:17
 
Teoretično se tako lepo sliši v praksi pa.. Kdaj je gospodar samega sebe? Kdaj omeji svojo jezo i v popolnosti? JE pa treba precej več preplavati kakor pa si mi mislimo. Ni to tko enostavno kot pišejo veliki literati in psihologi... Kdaj in kolikokrat sebe zalotiš, da si na nekaj jezen, da si nestrpen, da te nekaj ali nekdo moti? JA dominus samega sebe še dolgo ne bo... SPloh pa ne v današnji dobi tehnike, ko mu je tehnika gospodar ali pa so mu postale gospodar želje same, ja, tudi to se dogaja, da ti gospodujejo želje pa naj bodo kakršnekoli že... In še dolgo po potreboval potrditve od zunaj, tudi ti in jaz in mi vsi, ki smo tukaj.. Reality or dreams?
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ali je slovenija na pravi poti?
Reply #6 - 31.10.2001 at 13:47:04
 
spet je sivina v igri - ampak če furaš čimbolj svetlo sivino, greš proti luči in si na pravi poti in zato si luč - nisi najsvetlejša luč, si pa luč. zato je fajn poenostavit reči.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: ali je slovenija na pravi poti?
Reply #7 - 31.10.2001 at 16:55:55
 
Povem ti, da je včasih svetloba bolj ubijajoča kot tema in da biti luč še ni rečeno da svetiš, maš luč pa ne dela... Sicer pa to poenostavljanje; mhm, življenja se ne da tko poenostavit, razen če se ne odpoveš vsemu in se greš Robinzona.. Poenostavljaš stvari - v tem me spominjaš na naše politike, ki tudi le poenostavljajo, sj je tko lažje a ne? Recimo slovensko zgodovino poenostavit in delavski problem poenostavit pa še marsikaj.. PA točno veš, da je v vsaki taki pavšalni poenostavitvi izkrivljena resnica.. Bolj ali manj drži, odvisno kako gledamo..
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ali je slovenija na pravi poti?
Reply #8 - 01.11.2001 at 20:35:54
 
poenostavljeno - men je svetloba bolj všeč in jo zato zagovarjam.

če sem luč - svetim.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: ali je slovenija na pravi poti?
Reply #9 - 01.11.2001 at 22:58:46
 
btw lucifer je: v prevodu nosilec luči:) a ta tudi sveti? Ja sveti drugačno luč.. Vsaka luč še ni luč in vsaka tema še ni tema...
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ali je slovenija na pravi poti?
Reply #10 - 02.11.2001 at 09:35:54
 
hmmm
o tem sem že enkrat razmišljal:
http://www.gape.org/gapes/brihtne.htm

ne vem, luč je luč, tudi če izgleda da pelje v temo, ker d hard wey moramo past v totalno temo, da se bo raja obrnila v luč, ker je premalo da se angelska hierarhija obrne v luč - ona je že obrnjena tja, obrniti pa se moramo ljudje, in če nas en del hierarhije pelje v eno stran, drugi del pa v drugo stran, je verjetno vseeno, ker vse pelje v luč, težava je samo v dimenziji čas/prostor, tj kdaj bo to, kdaj bo luč.
kaj vem težka je tale.
bomo vidl.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: ali je slovenija na pravi poti?
Reply #11 - 02.11.2001 at 13:49:02
 
luč je luč tema je tema.. Belo je belo, črno črno... Velikokrat pa je belo črno in črno belo in tako naprej.. Harmonija/ disharmonija. pol pol in sredina? JA kaj pa ti pojmuješ potem pod to lučjo? Zdej v današnji dobi je govor bil o luči tretjega tisočletja, pa bilo je govora o luči razsvetljenstva, o Bogu, ki je svetloba /a je ne bi poznali če ne bi vedeli kaj je tema?/ pa o luči nove demokracije v slovenski državi in cel kup tega... Luč: kdor pravi da jo pozna, se moti, kdor pravi da je ne, se prav tako moti... torej imamo vsi prav in smo vsi v zmoti kakor pravi Eco? Mi gremo mi smo tisti- a ni tu v ospredju že spet neka želja po biti prvi po prevladovati, v človeku mislim...? Kaj pa če mi sploh ne gremo pa luč pride k nam, tko kot je recimo Kristus prišel ?
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ali je slovenija na pravi poti?
Reply #12 - 02.11.2001 at 16:58:09
 
luč prihaja - jest pa še vedno mislim, da ji moramo neke predpogoje ustvarit, da bo lažje zasijala, ker njena svetloba bo še vedno odvisna od nas.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: ali je slovenija na pravi poti?
Reply #13 - 09.11.2001 at 19:58:58
 
svetloba luči bo odvisna od nas.... Se ne strinjam, luč ne bo in ni odvisna od tebe ali mene ali od kogarkoli, če jo pojmuješ kot nekaj presežnega... Od tebe in mene je odvisno ali jo boš gledal ali ne, bodo tvoje oči prenesle svetlobo ali ne... Nekako prej trdiš luč je luč- če je luč luč potem je popolnoma neodvisno od nas samih... Mi pa od nje bomo?! in še vedno je vprašanje ali ti to ne zmore tudi škodovati, s svetlobo, ki jo oddaja namreč...
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ali je slovenija na pravi poti?
Reply #14 - 09.11.2001 at 21:41:41
 
svetloba luči je odvisna od tebe v tej meri v kolikšni svetiš - s kakšno močjo in to - če bi bili vsi eno in bi se vsi združili v luči - ker pač v temi se ne moremo - združiti - potem bi bili luč - ljubezen - svetloba ... eno z bogom.

takšna luč nekako.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2