Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3858 times)
minka
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 8

kristali
10.12.2002 at 10:25:09
 
a mi lahko kdo priporoči kakšno dobro knjigo s to tematiko?
lp minka
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kristali
Reply #1 - 10.12.2002 at 11:21:00
 
http://www.gape.org/gapes/prispevki/mockristalov/index.htm

tale je bla men kr ušeč ... sicer je bolj za začetnike in to ... pa nič ne de ... pa še kristale dobiš zraven ...
v povzetku sm pa bolj malo materiala pobral o kristalih, pa raje več o čakrah in elelmentih ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: kristali
Reply #2 - 10.12.2002 at 15:00:46
 
Mi je bila pred kratkim podarjena:

MINERALI, ZDRAVJE, DUHOVNOST od TADEJA PRETNERJA.

Je fajn knjiga, marsikaj zanimivega, veliko podatkov in postopkov...
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: kristali
Reply #3 - 08.01.2003 at 14:24:22
 
zadnje čase delam meditacije s kristali in rezultati čeprav subjektivni so pozitivni...

Namreč grem spat z ametistom sam prej naredim eno meditacijo pri kateri uporabljam tut znanje reikija kokr pač znam in nekako vstopim v svetlobo kristala... al pa ne grem spat če to isto delam z drugimi kristali... rezultati pa so ponavad nezavedni procesi kjer je edino kar fizično občutim ene nestalne pritiske po celem telesu.... enkrat so to noge, drugič prva čakra....al pa ledvice ....uglavnem kot da bi mi šopala dodatna energija po telesu, ki se lahko (dostkrat se je) spremeni v čustvo, misel al pa videnje...

Na začetku sem napisal ametist in bi ga izpostavil....ker so sanje po takih poskusih bolj žive,  bolj lucidne in spomin na sanje se je močno izboljšal...bi reku več kot 90 % sanj se spomnim... in spomnim se jih vsak dan...

prej pa sem si zapomnu mogoče tri na teden pa še na te sanje mi je spomin bl hitr zbledel...

To pa mi da ful energija za čez dan...da takrat nisem zasanjan saj sem dobu svojo porcijo sanj kar pa pri tako pozitivnih sanjah lahko enačim tut z željami...
namreč v sanjah delam tisto kar si pač želim... letim, uživam  Roll Eyes in tut na dopust grem včasih (morje, gore, sorodniki...) torej ta prave sanje... Grin


Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: kristali
Reply #4 - 09.01.2003 at 12:59:16
 
vas mogoce zanima kaj je ta moc kristalov in zakaj zdravijo?

Q. Are minerals conscious in any sense? Do they have a soul?

A. Minerals are alive. Sometimes yogis and Buddhists take birth as minerals and gems and in doing so feel no suffering.

ko budisti ali hatha jogiji spucajo karmo ki jim povzroca trpljenje, se pojavijo ali "rodijo" v taki obliki. iz te pojavnosti pa jih zbudi "slaba karma" trpecih ki so bolni in se s pomocjo kristalov zdravijo oz. odstranujejo trpljenje. iz tega je tud razvidno, da koncni cilj spiritualne prakse ni samo odstranitev trpljenja (nirvan) ampak tud dosezt pozitivno zadovoljstvo v vecnosti. zato pa je potrebno spoznat svoj "pravi ego" ne le odstranitev "zmotnega" ki povzroca trpljenje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: kristali
Reply #5 - 09.01.2003 at 14:14:46
 
Tako ali tako so živi! To lahko začuti vsak, ki se vsaj malo ukvarja s katerekolim kristalom!
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: kristali
Reply #6 - 09.01.2003 at 14:49:51
 
Petra. wrote on 09.01.2003 at 14:14:46:
Tako ali tako so živi! To lahko začuti vsak, ki se vsaj malo ukvarja s katerekolim kristalom!
res so zivi. kar pomeni, da tudi mi lahko postanemo kristal. ce pa je to "prijetno" zivljenje pa ne verjamem cist.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: kristali
Reply #7 - 09.01.2003 at 15:18:26
 
Ja, saj baje naj bi mi tako ali tako se spreminjali iz ogljikovih bitij, v kristalna bitja (svetlobe)...

Bomo vidli, so rekli slepi... Wink Grin
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: kristali
Reply #8 - 09.01.2003 at 15:20:30
 
Petra. wrote on 09.01.2003 at 15:18:26:
Ja, saj baje naj bi mi tako ali tako se spreminjali iz ogljikovih bitij, v kristalna bitja (svetlobe)...

Bomo vidli, so rekli slepi... Wink Grin

to si bobr rekla ja.  "baje naj bi blo tko ali drgac..."
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: kristali
Reply #9 - 10.01.2003 at 11:22:45
 
Jaz ima tisto knjigo, kjer še kristale zraven dobiš. Pa je zdnjič moja hčirkica kristale v roke dobila, (v bistvu sem ji dovolila) in je tigrovo oko skočil, ga je ujela, pa se ji je spet zmuznil in se skril. Vse sva priskali, pa ga sploh ne najdem. Štrajka, ker sem pustila hčirkici, da jih prime v roke. Ko se bo potolažil, ga bom pa spet našla. Vsaj umap.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
terezija
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 9

Re: kristali
Reply #10 - 09.02.2003 at 19:02:53
 
Kristali so del narave.... se začne stavek v knjigi ČUDOVITI SVET KRISTALOV: http://www.kristali.comtron.si/
Vsak izbira sam, a resnica je le ena.V knjigi Čudoviti svet kristalov so stvari še bolj podrobno opisane.
Ljudje nekatere stvari težje ali pa težko sprejemamo, a praksa pokaže, da stvari držijo tako kot piše in kot priporočajo.... Vsaka stvar potrebuje  svoj čas in za nekatere stvari moramo dozoret, da jih doumemo. Je tako?
In kar bomo sejali, to bomo želi...

Lepo vas pozdravljam in vam želim vse dobro. Terezija
Back to top
 

Življenje ti je ladja, ne pa dom.&&&&
WWW WWW  
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: kristali
Reply #11 - 10.02.2003 at 21:16:32
 
Če jih seveda še nisi nabavila sta odlični knjigi od Elke Lopes, EZOTERIČNO ZDRAVLJENJE S KRISTALI, knjiga I in II.
V I. imaš veliko opisanih kristalov in njih delovanje, ter
o načinu zdravljenja z njimi,
II. pa govori predvsem o kamnih v povezavi z 5 elementi in opisi terapij.  

LP
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1