Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 14036 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: dr.Rugelj o reinkarnaciji
Reply #15 - 02.03.2001 at 10:19:45
 
predam se ; nism zadost pametn da bi razumel; očitno.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S.
Guest




Re: dr.Rugelj o reinkarnaciji
Reply #16 - 02.03.2001 at 10:22:32
 
Ne, saj to ni predaja, če ne razumeš mene. Oprosti, da sem te gnjavla.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: dr.Rugelj o reinkarnaciji
Reply #17 - 02.03.2001 at 10:47:14
 
ma ne gnjaviš me sploh, ampak ne štekam kaj hočeš rečt; razlož bolj podrobno da bom razumel, pol pa naprej tipkamo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S.
Guest




Re: dr.Rugelj o reinkarnaciji
Reply #18 - 02.03.2001 at 11:08:38
 

SadV tej situaciji drugače ne znam. Pa kdaj drugič, okej?Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: dr.Rugelj o reinkarnaciji
Reply #19 - 02.03.2001 at 22:47:41
 

Citiram Ruglja!
"Nesposobni (nerazviti, nezreli, čudaški, antipatični ...) so pač tako nerodni, da ne morejo zadovoljiti omenjene temeljne
človekove potrebe, zato se znajdejo v brezupni praznoti, iz katere nadkompenzacijsko (torej kamuflažno!) iščejo razne izhode.
"
[/color]


Torej Rugelj trdi, da smo kar vsi po vrsti butci in nesposobnezi, saj imamo brzkone vsi eno od dolocenih lastnosti, ki jih je "nas doktor" nastel.

V redu. Zanimiva je primerjava z inteligentnimi voditelji verskih sekt.  Gorenc navaja enako in tu sta skupaj. Glede na njegove meritve so clani verskih sekt padli zelo globoko v beta (beri slabo, negativno) stanje in so vzrok vseh slabosti tega sveta. Mimogrede. Svoj cas je imela Chelseya  Clinton podoben biosistem, bila je podvrzena samomoru.
No in ker je Rugelj tako lepo nastel vse mogoce in nemogoce sloje ljudi kot vzporednico potegnem Gorencevo trditev, da je na svetu 90% ljudi bolanih. Od tega je vec kot mnogo tezkih bolnikov oz to bodo v roku 7-13 let.

p.s.  Kaj bi potem Rugelj rekel Gorencu?? Nesposobnez, ker je ze dvakrat locen, ali sposobnez, ker si je trikrat poiskal novo zeno  ;) .

Andres
[color=Teal]
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: dr.Rugelj o reinkarnaciji
Reply #20 - 03.03.2001 at 11:43:17
 
res ne vem kako bi gorenca označil ruglej; je pa res da to kar si povedal sta dve plati iste medalje. ena ne more obstajati brez druge.

verjetno odvisno iz katere perspektive gledaš na svet, ali je 90 % ljudi bolanih in imajo možnost da zbolijo in bodo umrli; ali pa rečeš da je 90 % ljudi bolanih in si bodo _morali_ poiskati rešitev v sebi in s tem pomagat celemu svetu v razvoju na višjo stopnjo zavesti. saj za bolezni katere se sedaj pojavljajo kot po pravilu ni zdravila in se ne ve od kje izhajajo.
t.j. ni nujno slabo da je 90 % ljudi bolanih, če se bodo iz tega sposobni kaj naučiti. to kaj se bodo naučili in kako se bodo rešili - si pomagali sami - to gradimo mi.
upajmo samo da se ne bo internet sesu sam vase zaradi prevelikih pretokov preden bodo lahko ljudje znanje posrkali v svoje možgane.
ok to je spet off topic pa vseeno mogoče bi nadaljevali kje drugje mogoče tuki?
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general&action=display&num=26...
al pa kdo lahko odpre nov topic če se mu/ji zdi
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Wal
Guest




Re: dr.Rugelj o reinkarnaciji
Reply #21 - 09.03.2001 at 18:22:48
 
Zakaj je Rugelj uspešen? On ne razbija vzorcev odvisnosti, ampak jih samo zamenjuje z drugimi. Alkoholizem zamenja za 'redno' seksualno aktivnost in hribolazenje. Vzorec ostane isti.

Moti me predvsem njegova večkrat netaktna izbira besed. Gospod je zgradil svojo lastno goro, ki je ne podre nič. Nič pa tudi ne more prepričati mene, da bi na to goro plezal. Jaz imam svoje argumente, on svoje. Zato se na njegove občasne izjave in na njegovo (zame) omejeno gledanje na svet ne oziram. Spoštujem pa njegovo trdno pozicijo in neizprosnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Urban
Guest




Re: dr.Rugelj o reinkarnaciji
Reply #22 - 09.03.2001 at 18:56:27
 
Se strinjam Wal. Vendar pa mislim, da sta ravno njegova neizprosnost in dogmatičnost tisto, kar njemu in podobnim ljudem onemogoča, da bi v življenju našli globji - duhovni smisel. Vendar je tako, kot pač je in tako je tudi prav. Ljudje smo si različni in različne so tudi ravni naših zavesti.
Dodal bi pa le še to. Če dr. Rugelj res tako pozna oz. doživlja dela dr. Franceta Prešerna, kot je nekoč izjavil, se čudim, kako da ni dojel verza "Le čevlje sodi naj kopitar!"
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: dr.Rugelj o reinkarnaciji
Reply #23 - 09.03.2001 at 21:06:37
 
wal car si!

a obvladaš vzorce delat?
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: dr.Rugelj o reinkarnaciji
Reply #24 - 18.03.2001 at 10:44:27
 
Hey sem first timer, pa bom o Ruglju nekej povedal(pred kratkim sem pral njegovo, huh 1200 strani dolgo knjigo-biblijo). Sej ne mislt da tip ne pozna visjih zavesti, da ne priznava 'neosebnega boga', kar nekaj strani nameni tudi duhovnosti, sam poskuša dojet stvari z 'znanstvenega' vidika. Torej ne vidim torej ni- reinkarnacije.      Sicer pa kolk ste pa vi šur, da bo po smrti točno tako pa tako. Kje je logika da se boš ponovno rodil. Enostavno ne vemo. Zakaj ste pa tako jezno reagirali na besede Ruglja o lenuhih ipd. Če bi bili prepričani vase se ne bi jezili.     Brez zamer.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: dr.Rugelj o reinkarnaciji
Reply #25 - 18.03.2001 at 12:15:52
 
pozdravljen first timer Wink

noben ni 100% šur da se bo ponovno rodil, je pa res da veliko ljudi danes potuje v svoja prejšnja življenja in podoživljajo dogodke od takrat in se jim bolezni ki so jih pestile pozdravijo saj so bile posledica napak v prejšnjih življenjih itd .......................... itd ............

tko pač je če imaš le malo odprto zavest in hočeš vsaj malo poslušat kaj ti ljudje okrog tebe govorijo in kaj doživljajo. mogoče bo nekdo enkrat vse na laž postavu ampak mislim da ne.

sem šel prav nazaj pogledat in nisem opazil posebne jeze

zamera nobena, ti sam tipki, nas zanimajo vsi pogledi
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: dr.Rugelj o reinkarnaciji
Reply #26 - 18.03.2001 at 12:59:24
 
Poglej Herby..  Ni bilo nobene jeze, samo problem je v tem, da ce gres ti k zdravniku in pu poves, da kadis bo pac na tebi nasel bolezen. Na tej podlagi pac Rugelj najde na vsakomur neke vrste bolezen. V trenutku ko nekdo dela nekaj kar on ne priznava za zdravo je odpisan in obenem nesposoben. Ruglej se ocitno ne trudi iskati kvalitet posameznika in brzkone se ne trudi iskati kvalitet njegovih pacientov. S tem zelim povedati, da, ko ima hladno zensko ali moskega alkoholika kot par na rehabilitaciji nje ne sprejme kot dobre pisateljice, njega pa ne kot izredno dobrega poslovneza.

Oba tako Rugelj in Gorenc  kot sem ze napisal imata popolnoma iste lastnosti, oba sta sla ce z neko mejo, pretiravati pa v nicemer ni dobro.

Andres

Code:
:o 

Back to top
 
 
IP Logged
 
S
Guest




Še malo o dr. Ruglju
Reply #27 - 30.03.2001 at 10:21:56
 
Sem naletela na en text (Sanje o rdečem oblaku - dr. Sanja ROZMAN)
dr. Janeza RUGLJA in se me je dotaknila njegova človeškost, posebej zato, ker se mi je zdelo, da mu tega manjka na nek način, pa izgleda, da I was wrong.

"Na osnovi neprestanega vrednotenja rezultatov dela z 'ljudmi v stiski': nevrotikov, alkoholikov, narkomanov, psihotikov in njihovih svojcev, sem spoznal naslednje izhodišče z ozdravitev navedenih motenj:
POMAGAL SEM ZARES SAMO TAKRAT, KADAR SEM RAVAL KOT ČLOVEK, Z EMPATIJO IN LJUBEZNIJO, NE PA Z IZVAJANJEM METODE. LJUDJE LAHKO ZDRAVIMO DRUGE LJUDE V STISKI SAMO S SVOJO LJUBEZNIJO, VSE DRUGO JE MANJ VAŽNO. ZDRAVNIK ZDRAVI S TEM, KAR ON JE!

'ČLOVEK V STISKI' LAHKO PREMAGA BEDO SVOJEGA NEKDANJEGA ZDRSA TAKO, DA PRESEŽE SAMEGA SEBE V PROCESU SAMOURESNIČEVNJA IN USTVARJALNEGA DELA ZA DRUGEGA TER ZA IZKUŠNJE IZ PROCESA 'ZDRSA IN DVIGA' TRANSCENDIRA V SVOJEM VSAKODNEVMEN DELOVANJU IN POGLABLJANJU SVOJEGA DUHOVNEGA SVETA. [color=Blue][/color]
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: dr.Rugelj o reinkarnaciji
Reply #28 - 30.03.2001 at 12:37:53
 
Ljudje moji, pa se vam tip res zdi vreden tolikšne pozornosti?? Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
S
Guest




Re: dr.Rugelj o reinkarnaciji
Reply #29 - 30.03.2001 at 12:48:23
 
Vsak je pomemben. Še posebej si zasluži pozornost, če skozenj govori love. Ali drugače povedano - Nothing realy matters - love is all we need.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3