Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 16116 times)
Dejana
Ex Member




Droge in misli
13.08.2001 at 18:04:14
 
Če smo že na drugih mestih ugotavljali, kako naše misli kreirajo potek  življenja in prihodnost s tem, ko jih oddajamo, me zanima eno: kaj se dogaja takrat, ko smo pod vplivom drog ali raslin moči? Ali so takrat naše misli še bolj učinkovite in intenzivnejše, ker po moje nam valovanje v možganih pade pod 10MhZ (recimo, kot pri meditaciji)? Če kdo ve, naj pojasni.

P.S.Hvala za torto na mojem profilu:
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Droge in misli
Reply #1 - 13.08.2001 at 19:56:50
 
naše misli SO še bolj učinkovite in intenzivnejše pod vplivom rastlin moči, čeprov je odvisno za kaj - za katero delo, za čiščenje, za nove ideje odvisno - za kaj.
pomoje. vem pa ne, tudi dokažem ti težko. tko da ... bo kdo drug.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Droge in misli
Reply #2 - 15.08.2001 at 09:32:31
 
Misli pod vplivom drog (osebno) postanejo bolj konkretne. Tako lahko misli dobijo sliko, vonj, obliko, barvo. Misli zaznavam takrat z vseh smeri in dimenzij. Se posebej se pa poveca sposobnost poseganja v bistvo stvari; tako ce razmisljam o eni stvari se mi kmalu pojavi bistvo tiste stvari...
in molitev je zelo ucinkovita
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Droge in misli
Reply #3 - 15.08.2001 at 16:02:57
 
Saj se je tudi meni tako zdelo, pa nisem bila sigurna. Zdi se mi, da je človek ful dojemljiv takrat za stvari, ki normalno nismo. Postaneš bolj odprt in kar sprevidiš stvari, ki ti prej niso ble jasne.


Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Droge in misli
Reply #4 - 15.08.2001 at 18:51:52
 
Evo se moj klasicni doprinos.

Kot policaj bi lahko reku: imamo droge, in konec.

No kot MIKE flike pa imam svoje mnenje, ki je precej vredno (vsaj zame).

In jest uboga dusica, poznam vec vrst drog:
-alkohol,
-kava,
-cigareti
-trava, marihuana
in se bi omejil na te, ker so nekje najpogostejše

1. Alkohol, z njim se ukvarja celotno zdravstvo, in cel kup reševalnih inštitucij, država lepo molze svoje davke, policija prav tako, kar se pa tiče misli, pa so pod vplivom alkohola, običanjo, v smeri agresije, redko v smeri nekega pozitivnega duha. Alkohol v veliki meri vpliva na krajšanje časa, kar pomeni da čas beži, za naš dojemljivi otip.
2. Kava, nič posebnega, na začetku te se kdaj pa kdaj zbrihta, ko se jo navadis, postane edinole zelezna srajca
3. Cigareti, nič posebnega, na začetku te se kdaj pa kdaj sprosti, pozvzroci hude izbruhe pljucnega kasljanje, ko se jih navadis, postanejo edinole zelezna srajca in unicevalec telesa
4. Trava, marihuana, prekleta hudiceva zel, ki jo na zalost tako imenuje danasnja civilizacija, ki pa je imela in ima v nekaterih kulturah pravilno vrednost. Mislim, da deluje obratnosorazmerno glede na alkohol. Čas se podaljsa, misli so vecinoma pozitivne, ustvarjalne, redko obratno.


Pozdrav od MIKE flike



Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Droge in misli
Reply #5 - 16.08.2001 at 08:08:09
 
Mike, tu sem mislila druge vrste drog...
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Droge in misli
Reply #6 - 16.08.2001 at 10:55:26
 
Ok, nisem vedu.

Drugace, pa mislim, da je nas pisatelj Evald Flisar v svojih knjigah opisoval taka dozivetja in pa tudi Carlos Castaneda se bolj podrobno.

MIKE flike

lp pozdrav
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Droge in misli
Reply #7 - 16.08.2001 at 13:27:26
 
Srce, tudi Castanedo smo že obdelali.
Ampak mene je zanimal vpliv naših misli na naše življenje, potek dogajanj ali prihodnost, uresničitev želja, če hočem natančno opredelit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Droge in misli
Reply #8 - 16.08.2001 at 13:57:34
 

Dejana, po mojih izkusnjah ima lahko vcasih (oziroma verjetno kar v vecini primerov) uzivanje drog prav nasprotne posledice, ne da ti ocisti misli ampak te samo se bolj zmede.
Verjetno je to pri tistih, ki se zadeve ne lotijo zavestno, z jasnim namenom, kot smo ze ugotavljali.

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Droge in misli
Reply #9 - 16.08.2001 at 14:34:27
 
marjana:
nič te ne zmede, samo tak filing maš zmeden, v bistvu pa so misli bolj čiste.

dejana:
dej nam pol še bolj natančno opredeli kaj točno bi ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Droge in misli
Reply #10 - 16.08.2001 at 14:45:59
 
Gape: ti me vsaj razumes  Smiley)))

Dejana: vpliv teh razlicnih rastlinc na nase misli je mogoce v tem, da ti razsiri oz. zozi zorni kot zavesti oz. dojemanja. Drugace povedano, pospesi oz, zavre miselni tok.
-----------------------------------------
Srce, tudi Castanedo smo že obdelali.
Ampak mene je zanimal vpliv naših misli na naše življenje, potek dogajanj ali prihodnost, uresničitev želja, če hočem natančno opredelit.
-----------------------------------------------
O vplivu misli na naše življenje, pa itak vemo, da misli v glavnem kreirajo potek nasih dogajanj, uresnicitev zelja.

Poglej, tvoje misli so sedaj usmerjene v poroko, in vpliv katerekoli rastlince, ne bo spremenil tvojega toka, to so tvoje misli,  nikakor pa ne misli neke rastlince ki si jo uzila. Jest sem se vedno istega mnenja, nekatere ti miselni tok pospesijo, kar ti da za obcutek, da si ustvarjalen, da ful naredis v kratkem casu, da imas obcutek sirokega zornega kota, ali pa ravno obratno, to pa je sigurno odvisno od substanc, ki jih vsebuje rastlinca ki jo popapcas.

MIKE flike
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Droge in misli
Reply #11 - 16.08.2001 at 16:53:08
 
Stvari niso tako preproste Mike!
Ni samo v tem da ti pospesi oz pocasni misli.
Misli postanejo trdne, konkretne, da jih lahko v roko primes in se z njimi po glavi udaris -> jep vizualizacija dela 10x bolj
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Droge in misli
Reply #12 - 17.08.2001 at 08:51:39
 
To me pa zanima. Kako misel materializirati. Herby Ce imas taksne izkusnje, te prosim za sirsi opis.

Hvala!
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Droge in misli
Reply #13 - 17.08.2001 at 13:12:16
 
najprej nameravaš,
si zamišljaš kako bo to izgledalo, razmišljaš o tehnologijah ki bi ti omogočile materializacijo tega, potem ko imaš že vse izdelano v glavi, narediš prvi korak in glede na to kako visok cilj si si zastavil, tako nekako hitro se ti bodo podnaloge materializirale.
seveda brez vlaganja tvoje energije pač ne bo šlo.
od tu naprej gre vse več ali manj samo od sebe, dokler vlagaš v to energijo.

čeprov to nima tolk veze z drogami in mislimi pod vplivom le teh.

materializacija misli je v bistvu ... jest temu rečem programiranje, eni drugi temu rečejo namera(vanje).
o tem bi lahko cel nov thread odprli - kako od (za)misli do materializacije le te.

kar poglej si mojo (za)misel-utopijo: raj. tale forum je ena od stopnic na poti do materializacije te zamisli, ki pa je HUGE in gre počas naprej. ampak gre in to je vse kar je pomembno.

eh sm ga kr naredu
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=opens&action=display&num=99804708...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Droge in misli
Reply #14 - 17.08.2001 at 16:52:58
 

MIKE wrote on 16.08.2001 at 14:45:59:
Poglej, tvoje misli so sedaj usmerjene v poroko, in vpliv katerekoli rastlince, ne bo spremenil tvojega toka, to so tvoje misli,  nikakor pa ne misli neke rastlince ki si jo uzila. Jest sem se vedno istega mnenja, nekatere ti miselni tok pospesijo, kar ti da za obcutek, da si ustvarjalen, da ful naredis v kratkem casu, da imas obcutek sirokega zornega kota, ali pa ravno obratno, to pa je sigurno odvisno od substanc, ki jih vsebuje rastlinca ki jo popapcas.

MIKE flike


Najprej: jaz nimam misli usmerjene v poroko, ampak o tem razmišljam ravno tako kot v drugem threadu razmišljamo o družinah. Res pa je, da sem se preden sem odprla thread z nekom ˝zakačila˝v zvezi s tem vprašanjem, zato me je to spodbudilo.

Drugo - noben ni rekel, da misli kreira substanca v rastlinici, ki jo popapcaš, Mike!! Jaz sem točno natančno postavila vprašanje, kaj se dogaja z NAŠIMI mislimi pod VPLIVOM drog. Kar pa v nobenem primeru ni isto in obratno zamenljivo!

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2