Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 12
(Read 59625 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Gape forum in mamila
Reply #75 - 15.09.2003 at 18:02:24
 
zanimiva hipokritska logika
ko te boli ko prasca, ok lahko uporabljaš ganđo.
v preventivne namene pač ne ... to ne ... ko te bo začel bolet, takrat može, prej ne ...

Grin
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #76 - 15.09.2003 at 19:10:19
 
exorcist wrote on 15.09.2003 at 10:33:50:
Malo morgen, se nisi dobro naspal? Bog ne daj, da bi zavajal otroke. Mas specialne zivljenjske nazore, so te starsi tak ucili ali pa si samorastnik in si sam postavljas merila? Tebi zagotovo ne bi zaupal otroka. Droga je beg pred stvarnostjo in teuzavami, zatekanje v iluzije, sanjski svet, fantaziranje, bluzenje, poneumljanje....



Naj ti povem, da so me vzgajali starši in se jim lahko samo zahvalim da so mi pustili tako odprto pot in sem lahko svobodno razvijal svojo osebnost, da sem lahko postal to kar sem. In verjami mi, da sem na pravi poti.

Glede meril lahko rečem da si jih postavljam sam in kljub temu nisem nikoli zabredel v težave.

Ne moreš enakovredno razglabljati o stvareh, o katerih nimaš pojma, saj nimaš izkušenj iz tega področja.

Kako mi lahko očitaš in pametuješ, ko si stvari niti predstvljati ne moreš.

Res mi je žal zate, da imaš tako omejen pogled na droge.

Glede stvari, ki sem ti jih omenjal vrači... ali pa razlaga stvari ki si jih ti niti predstavljati ne moreš pa si kar preslišal.

Lahko rečem edino to, da si niti predstavljati ne morem, da bi mojega otorka izobraževal človek s tvojim pogledom na svet, pa tu ne mislim samo na droge, temveč zelo veliko tvojih pogledov na svet in prepričanj, ki jih imaš.

Poglej si animirani film AntZ pa ti bo mogoče kaj več jasno.

Pa še to: a misiliš da so halucigene rastline na zemlji brez pomena.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Gape forum in mamila
Reply #77 - 15.09.2003 at 19:18:26
 
exorcist wrote on 14.09.2003 at 18:27:59:
Upam, da se zenske ne prilimajo nate iz miloscine, ko jim ponudis joint, ker same nimajo denarja za njega, he, he....

Bodi zadet  Wink

LP



he he he, ej, ne, neeee, mislil sem da je kr uspesen glede primerov ki mu jih zaupajo te njegove stranke, preberi kdaj kaksnega Dylan Doga morda ti bo vsec. "Obmejne" zadeve.


Lilith wrote on 14.09.2003 at 20:14:12:
Ej, Dylan.
Kaj ti morebiti forsiraš metodo lastne kože?
Saj veš, ono v stilu:
"Ata, v šoli smo se učili, da je heroin slab? Kaj je res slab, ata?"
"Pa, probaj, sine, probaj..." Roll Eyes Tongue

Ker ta metodica je že marsikoga drago stala. Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed


..NE, SPLOH NE. ..sam vseeno bi bilo dobro ce bi vedel o cem govoris potem je manj moznosti da ga zasekas mimo....   Sam ne tega jemat kot:"Probaj sine,probaj", sploh ne,  ..posebej pa ne V TEM primeru.

LP
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #78 - 15.09.2003 at 19:23:40
 
Quote:
Naj ti povem, da so me vzgajali starši in se jim lahko samo zahvalim da so mi pustili tako odprto pot in sem lahko svobodno razvijal svojo osebnost, da sem lahko postal to kar sem. In verjami mi, da sem na pravi poti.
.


Liberalisticna, permisivna, vsedopuscojoca vzgoja je ena skrajnost nasproti trde patriarhisticne represivne vzgoje, ki tudi ni dobra. Oboje vzgajajo otroke v mamine sinceke, carteke, barabe, ki niso kos zivljenju, zato po vecini posegajo po brainopijatih....

Si preprican, da hodis po pravi poti?

Vstopite skozi ozka vrata,
kajti široka so vrata
in prostorna je pot, ki vodi v pogubo,
in veliko jih je, ki vstopajo po njej.
Kako ozka so vrata
in kako tesna je pot,
ki vodi v življenje,
in malo jih je, ki jo najdejo.





Back to top
 
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #79 - 15.09.2003 at 19:42:22
 
Prvo kot prvo si še premlad da bi govoril o takšnih zadevah, nimaš nobene življenske modrosti in izkušenj, kot drugo me niti pod razno ne poznaš.

Zase lahko rečem da sem samostojen že najmanj 5 let, si sam služim kruh in ne počnem česarkoli, marsikdo bi mi mogoče tudi zavidal, kar pa sploh ni pomembno in pa tudi nekaj modrosti že imam.

Ti pa živiš le po prepričanjih drugih, ki si jih slišal.

Po mojem boš se pri 30ih doma in vsako nedeljo stopal s starši k maši.

Oprosti ampak nimaš svoje hrbtenice.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Gape forum in mamila
Reply #80 - 15.09.2003 at 21:19:34
 
Viva, september

Trava ne povzroča trajnih poškodb možganov

Po raziskavi, ki so jo opravili na kalifornijski univerzi v San Diegu, uživanje marihuane resda vpliva na zaznavanje s čutili, vendar ne povzroča tranih poškodb možganov, kot je bilo splošno prepričanje.

"Ugotovitve so nekoliko presenetljive, saj smo pričakovali večje in močnejše poslabšanje mentalnih funkcij," je povedal dr. Igor Grant, profesor psihiatrije in nosilec študije, ki je analiziral podatke 15 predhodno opravljenih študij in s pomočjo njih preučil dolgotrajne učinke uživanja marihuane, na sposobnosti dojemanja pri odraslih.

Rezultati so pokazali, da ima marihuana škodljiv dolgoročen učinek samo na učenje in spomin, vendar še ta precej neznanten. Poleg tega nima prav nobenega dolgoročnega učinka na druge funkcije, kot so reakcijski čas, pozornost, govor, razsodnost in motorične sposobnosti.

Grant je prepričan da so ugotovitve pomembne predvsem, ko gre za vprašanje dolgoročnih strupenih učinkov marihuane, zaradi katerih se v nekaterih državah ne morejo dogovoriti, ali bi sredstvo legalizirali v medicinske namene ali ne.

some more resurces ... to get educated

http://www.hnrc.ucsd.edu/grant/resources/
http://www.maps.org/mmj/jama8.20.03.pdf
http://www.cmcr.ucsd.edu/geninfo/index.htm
http://www.nap.edu/html/marimed/es.html



Resnica se spreminja ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #81 - 15.09.2003 at 21:23:09
 
Quote:
Prvo kot prvo si še premlad da bi govoril o takšnih zadevah, nimaš nobene življenske modrosti in izkušenj, kot drugo me niti pod razno ne poznaš.

Zase lahko rečem da sem samostojen že najmanj 5 let, si sam služim kruh in ne počnem česarkoli, marsikdo bi mi mogoče tudi zavidal, kar pa sploh ni pomembno in pa tudi nekaj modrosti že imam.

Ti pa živiš le po prepričanjih drugih, ki si jih slišal.

Po mojem boš se pri 30ih doma in vsako nedeljo stopal s starši k maši.

Oprosti ampak nimaš svoje hrbtenice.



Ha, ha, oprosti, ker ne toleriram "nedolznega" drogiranja, ker  pomeni to pocetje pogubo za mnogo Slovencev, pravzaprav se mi ti smilijo. Vse se zacne pri marihuani, nato nekaj tezjega => sukcesivno potenciranje. To ni pravilo, ampak sem poslusal izpovedi, zdravljenjih narkomanov, pa STROKO. Prosim ne govori takih, ce gres ti s prstom v rit (kadis marihuano), da bi se jaz moral, tukaj gre za znanstvene studije temeljece na tehtneih argumentih in dognanjih, ne pa za lase privleceno izkustveno teorijo, ki nima nikakrsne objektivne podlage za ocenjevanje. Ena izmed pogubnejsih drog je tudi alkohol, ki pa je skoraj vsem dostopen. Zal, se vec takih bi rabli kot je Keber.

Ajd iluzionist
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Gape forum in mamila
Reply #82 - 15.09.2003 at 21:43:14
 
gape wrote on 15.09.2003 at 21:19:34:
Viva, september

Trava ne povzroča trajnih poškodb možganov

Po raziskavi, ki so jo opravili na kalifornijski univerzi v San Diegu, uživanje marihuane resda vpliva na zaznavanje s čutili, vendar ne povzroča tranih poškodb možganov, kot je bilo splošno prepričanje.

"Ugotovitve so nekoliko presenetljive, saj smo pričakovali večje in močnejše poslabšanje mentalnih funkcij," je povedal dr. Igor Grant, profesor psihiatrije in nosilec študije, ki je analiziral podatke 15 predhodno opravljenih študij in s pomočjo njih preučil dolgotrajne učinke uživanja marihuane, na sposobnosti dojemanja pri odraslih.

Rezultati so pokazali, da ima marihuana škodljiv dolgoročen učinek samo na učenje in spomin, vendar še ta precej neznanten. Poleg tega nima prav nobenega dolgoročnega učinka na druge funkcije, kot so reakcijski čas, pozornost, govor, razsodnost in motorične sposobnosti.

Grant je prepričan da so ugotovitve pomembne predvsem, ko gre za vprašanje dolgoročnih strupenih učinkov marihuane, zaradi katerih se v nekaterih državah ne morejo dogovoriti, ali bi sredstvo legalizirali v medicinske namene ali ne.

some more resurces ... to get educated

http://www.hnrc.ucsd.edu/grant/resources/
http://www.maps.org/mmj/jama8.20.03.pdf
http://www.cmcr.ucsd.edu/geninfo/index.htm
http://www.nap.edu/html/marimed/es.html



Resnica se spreminja ...



Daj še kakšen link, ki so dokazi o škudljivem učinku trave. Tudi za cigarete so rekli da nima slabih učinkov. Prejh dobre, ker narod ni nervozen po njih. Torej blaginja v dimu.  Po novem standardi EU nižajo stopnjo nikotina in v istem času naj bi legalizirali pure, torej 100% mariuhuna.  Kaj češ boljša. Za zadet je 100% trava bolj kot pa 0,8 mg nikotina.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #83 - 15.09.2003 at 21:53:34
 
Andres wrote on 15.09.2003 at 21:43:14:
Daj še kakšen link, ki so dokazi o škudljivem učinku trave. Tudi za cigarete so rekli da nima slabih učinkov. Prejh dobre, ker narod ni nervozen po njih. Torej blaginja v dimu.  Po novem standardi EU nižajo stopnjo nikotina in v istem času naj bi legalizirali pure, torej 100% mariuhuna.  Kaj češ boljša. Za zadet je 100% trava bolj kot pa 0,8 mg nikotina.

Andres


Saj nikotin ni skodljiv, ampak 1000 drugih sestavin, ki sestavljajo cigarete (katran,...) in kvarno vpliva na pljuca.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Gape forum in mamila
Reply #84 - 15.09.2003 at 22:09:07
 
exorcist wrote on 15.09.2003 at 21:53:34:
Saj nikotin ni skodljiv, ampak 1000 drugih sestavin, ki sestavljajo cigarete (katran,...) in kvarno vpliva na pljuca.



Dej ne ser Xco. Nicotin je ena najmočnejših drog na svetu. Zato se pa odšteva v mg.  Tiste druge substance so pa itak strupen dodatek  k strupu.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #85 - 16.09.2003 at 10:18:40
 
Andres wrote on 15.09.2003 at 22:09:07:
Dej ne ser Xco. Nicotin je ena najmočnejših drog na svetu. Zato se pa odšteva v mg.  Tiste druge substance so pa itak strupen dodatek  k strupu.

Andres


Nikotin se tudi uporablja v medicini. Moj ocka in dedek sta bila strastna kadilca in sta oba cez noc pustila cigarete, trdna volja. Kaj pa kokain in heroin, pa je sala mala ali kako?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #86 - 16.09.2003 at 11:12:27
 
exorcist wrote on 15.09.2003 at 21:23:09:
Ha, ha, oprosti, ker ne toleriram "nedolznega" drogiranja, ker  pomeni to pocetje pogubo za mnogo Slovencev, pravzaprav se mi ti smilijo. Vse se zacne pri marihuani, nato nekaj tezjega => sukcesivno potenciranje. To ni pravilo, ampak sem poslusal izpovedi, zdravljenjih narkomanov, pa STROKO. Prosim ne govori takih, ce gres ti s prstom v rit (kadis marihuano), da bi se jaz moral, tukaj gre za znanstvene studije temeljece na tehtneih argumentih in dognanjih, ne pa za lase privleceno izkustveno teorijo, ki nima nikakrsne objektivne podlage za ocenjevanje. Ena izmed pogubnejsih drog je tudi alkohol, ki pa je skoraj vsem dostopen. Zal, se vec takih bi rabli kot je Keber.

Ajd iluzionist


Nebi govoril o tem kako pogubna je droga (tukaj izzvemam alkohol, ker je ta % neprimerljivo vecji od katerekoli druge droge), in pa da se vse zacne pri marihuani.

Veliko ljudi ni slo nikoli dlje kot do marihuane, nekateri so ostali pri tem in jo uzivajo se danes, drugi pa so jo ze zdavnaj opustili.

Kot ves izjeme ne potrjujejo pravil, ce bi bilo tako kot pravijo nekateri ozdravljeni narkomani, potem takem bi bilo danes vsaj nekaj 1000x vec narkomanov kot jih je.

Kaj ti smatras kot STROKO, mogoce zdravnike. To so le predvidevanja, ugibanja in neutemeljena stalisca. Kaksni dokazi nekaj.
Vse skupaj je le eno zavajanje.

Si mogoce kdaj pomislil, da je to vse skupaj zavajanje navadnih zemljanov, da nebi slucajno pomislili da na svetu obstaja se kaj drugega kot to kar lahko primes.

Tukaj na forumu si dobil veliko prakticnih odgovorov, ki potrjujejo nasprotna prepricanja, kot jih ima tvoja STROKA.

Tukaj imas zive primere tega, da ni vse tako kot pravi stroka.

Zadeve pri drogah so malo globje kot razmisljas ti. Stvari nebi smel jemati tako grobo v ozadju se skriva cela mistika, ki pa je ti zal s svojim prepricanjem ne mores razumeti.

In se enkrat mnenja oz pogledi ki jih slisis tukaj so preizkuseni in kot vidis ni od nas nihce zabluzil, in ne le neka TEORIJA, ki temelji na nekih statisticnih poiskusih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #87 - 16.09.2003 at 11:16:59
 
exorcist wrote on 16.09.2003 at 10:18:40:
Nikotin se tudi uporablja v medicini. Moj ocka in dedek sta bila strastna kadilca in sta oba cez noc pustila cigarete, trdna volja. Kaj pa kokain in heroin, pa je sala mala ali kako?



Ja poznam ljudi ki so tudi nekatere druge trde droge opustili cez noc, zato prosim ne pametuj.

Pomembna je lastna volja in vztrajnost, predvsem pa cilj!
Back to top
 
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #88 - 16.09.2003 at 11:20:27
 
exorcist, sprosti se globoko zadihaj, pojdi v naravo in poslusaj svoj notranji jaz, pri tem pa pozabi na vse teorije in prepricanja ki jih imas.

Potem se se enkrat vprasaj (karkoli).  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Gape forum in mamila
Reply #89 - 16.09.2003 at 11:27:10
 
Quote:
exorcist, sprosti se globoko zadihaj, pojdi v naravo in poslusaj svoj notranji jaz, pri tem pa pozabi na vse teorije in prepricanja ki jih imas.

Potem se se enkrat vprasaj (karkoli).  Smiley


Povej mi eno samcato svetovno religijo, ki tolerira uzivanje drog in vidi v njej nek dusevni potencial. Morda bodizem, NE bato....... Spririzualizem, pa droge sta ko pes in macka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 12