Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7
(Read 34502 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Moja stvaritev mladosti
Reply #30 - 08.05.2003 at 17:44:43
 
dobr gre tole ...

jest lahko rečem da kredna štekam
pač modela je porinu (zihr ni nameravu treh lukenj v njegovi glavi in špricajočo kri) in butasta učiteljica je padla vn ... to je smešn ... cela situacija, ne kri ki šprica.
in vlajda, fant je 'oddelu' kazen, ni ga blo treba spotikat (in mu dajat novih skušnjav), ker je oddelu tisto kar je narobe naredu, s tem da narobe je blo samo to da ga je porinu (pa še to, vsaj če sodim po sebi, je blo boljkotne v hecu).

men se tuki zdi da je reč taka da je kreden bil prej bandit, zdej se je pa spametvou in je 'u redu'.
vsaj tko je blo brat do zdej.
dočim pri himiju je druga scena.
on je prej bil 'priden', zaupal, verjel ... pa ga je use scat peljalo in je zdej tak kt je ... tak kot se bere.

tko kot pišem, tko se bere.
energijo se pa itak da uzadi začutt.

tud jest sm bil zlo živ otrok.
sm jih precej ušpiču, predvsm potem ko sm u šolo pršu.
pa sm se zlo spremenu od tam kjer sm bil.
jest si upam trdit da na boljš.
so ble tud batine (ne toolk tega da bi si montiru 10 gat na rito in moralci in trme, pa se mi vseeno zdi da v nekoliko milejši obliki ... čeprov polet sm pa sprobu od fotrove noge).
drgač pa ... nisem bil nikoli na strani zatiralcev ... no pa sm se zlagal ... bil ... smo mazal ljudi pod očmi s kitajsko mastjo, pa jih žokal z elastikami, pa pihalniki, sorry lukan model (je bil tolk prpravn k je bil pobrit) ... ampak sm bil tudi na strani zatiranih.
sej je blo v hecu in to ... spomnem se ko me je model smuk vleku po fuzbalplacu - za nogo - čez krtine ... kje je model zdej ... umrl v prometni nesreči pred skoraj tremi leti skupaj s še enim drugim prjatlom ... ta je bli na strani zasmehovanih (debelost) ... kaj hočem rečt ...
vse sorte stvari se moramo naučit v življenju in če se jih hočmo naučit mora pridet taka situacija na pot. za tavelike reči, za te se situacije gradijo zlo dolgo.
100 ljudi 100 čudi.
niti 2 nisva enaka.

lahko tud rečem da težje štekam himija, ker nism bil v maldosti tak kot je bil on in se nism spremenil v to kar se je on, ampak glih obratno.

ker se mi zdi da bi vsi kr neki en drugmu pomagal si lahko ogledate tole kar sm zadnjič ob podobni priložnosti zložu skupi:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...


--------------------------

Moonlight wrote on 08.05.2003 at 12:29:08:
A. in gape ( administratorji tega foruma ) - mogoče bi bilo res dobro IZPOSTAVITI neko temo SAMO O tem, kaj Se tukaj Lahko ali Sme Pisati. Večinoma ime samo POVE  - a ni vedno Tako.S tem smo bili že soočeni.
Ali pa to že kje piše...
Med vrsticami že...
Prosim lepo in Hvala.


kaj si hotla povedat tuki ???
nekje bi morala bit priporočila, tam bi to moralo pisat, če ne piše, mormo dopisat, obstaja tud topic na to temo.
zdej blem priporočil je v tem da so ona priporočila.
ker kej več pri taki politiki ki se jo grem(o) tuki gor pač drugo kot priporočila ni možno.
in dokler bodo ljudje moral brat priporočila da bodo vedeli kako in kaj na forumu ... imamo še delo.
o tem smo že dostkat govoril, da lahko debato odnese off topic, govoril smo tud o tem, da to ni tolk dramatično.
meje ne bmo postavlju. se ne splača.

evo priporočil
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=opens;action=display;num=66;start...
beta kot vedno ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Moja stvaritev mladosti
Reply #31 - 08.05.2003 at 18:34:34
 
gape wrote on 08.05.2003 at 17:44:43:
pač modela je porinu (zihr ni nameravu treh lukenj v njegovi glavi in špricajočo kri) in butasta učiteljica je padla vn ... to je smešn ... cela situacija, ne kri ki šprica.

Zakaj se mu je potem smejal ob tem "neljubem" dogodku?

Quote:
men se tuki zdi da je reč taka da je kreden bil prej bandit, zdej se je pa spametvou in je 'u redu'.

Po sedanjih dialogih sodeč bi rekel, da se hudo motiš. Volk spremeni dlako, notranjosti pa ne. Noben človek ne more spremenit kar je. Lahko spreminja le detajle, ampak bistvo ostane isto.

Quote:
pa sm se zlo spremenu od tam kjer sm bil.
jest si upam trdit da na boljš.

Mogoče si se res. Zate bi to lahko vse prej trdil kot za kredena. Ampak bi se lahko tudi motil, ker tvoje osebnosti še nisem uspel prav dobro razbrati, tako kot sem jo recimo pri kredenu. Si mi precej bolj kompliciran.

Quote:
lahko tud rečem da težje štekam himija, ker nism bil v maldosti tak kot je bil on

Zato tud nič ne morš sodit o men.

Quote:
in se nism spremenil v to kar se je on, ampak glih obratno.

Misliš? Kako sploh veš v kaj sem se spremenil? Ne veš, ker me ne štekaš, ker me ne poznaš, kot si rekel zgoraj.

Quote:
ker se mi zdi da bi vsi kr neki en drugmu pomagal

Ja ti bi najraje pomagal vsem, kot zgleda. Čeprav tudi tebi to ravno ne uspeva najbolje. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Moja stvaritev mladosti
Reply #32 - 08.05.2003 at 21:19:12
 
Hi hay!

No pa začnimo.

Reakcija- tu je poanta v tem da si ti samo reakcija na druge, se samo odzivaš, reagiraš, ne pa v tem KAKO reagiraš. Smiley ( ta smile je recimo moja reakcija, ti ponavadi skritiziraš, čuti se energija, pa prilimaš smileta)

Iskrenost?? Jaz še nisem bila praviš, samo sedaj ko te malo skritiziram, sem pa iskrena? A vidiš kaj si delaš, pričakuješ in ozaveščaš slabo.

Sem bila iskrena in te imam rada, in čutim kako čutiš na vznotraj in kaj delaš navzven, saj tukaj gor.
Ja enkrat sva nekaj debatirala na chatu, pa o Ezofestu, zaprl si se kot školjka. Potem pa ne morem več če nočeš.
Se moram tudi jaz šparat.
Če pa misliš, da se pa jaz pogovarjam zato, da se nekaj dokazujem, pa to ni res.
Pogovarjam se zato da si z ostalimi dušicami izmenjujem energijo in ljubezen, če pa one nočejo mi je pa res žal.
Lp Io
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Moja stvaritev mladosti
Reply #33 - 08.05.2003 at 21:47:03
 
himynameis wrote on 08.05.2003 at 15:37:22:
Prvo kot prvo, otrok je nedolžen s čisto dušo le ob rojstvu in morda še nekaj mesecev kasneje. Takoj potem se začne navezovati na elemente strašev in kasneje drugih sovrstnikov in ljudi, s katerimi se sreča.
Tudi to, da sedemletni otrok ne more bit odgovoren, je napaka.


Otrok je čista duša in rodil se je v eno familijo, za ravnanje katere do njega ne more biti odgovoren. Če se rodi v družini, kjer vlada nasilje, on za to ni odgovoren, v tej družini se je on lahko naučil samo nasilnega vzorca, drugega sploh ne pozna. Lahko mu sto ljudi govori, da to ni prav, to nič ne pomaga, otrok se uči iz ravnanja odraslih, ne iz njihovih besed. Da on pozna samo nasilje, to je odgovornost staršev.


himynameis wrote on 08.05.2003 at 15:37:22:
Ne podcenjuj pojma otroštva. Tudi mi smo sedaj otrocu proti temu, kar bomo čez 20, 30, 40 let. Ravno po takem principu. Človek skozi čas spreminja dlako, navznoter pa je vedno isti.


Itak. Jaz upam, da rastem s staranjem. Upam tudi, da me cinizem ne bo razjedel na stara leta.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Moja stvaritev mladosti
Reply #34 - 08.05.2003 at 21:56:27
 
No sej, Valentina, se po večini strinjam s tabo, ne pa čisto povsod. Recimo, če so vedno drugi odgovorni za dejanja nekoga, kaj potem meniš glede serijskega morilca? A je za to že on kriv, al so krivi njegovi starši in okolica? Če so krivi drugi, potem je treba zapret te, ne pa ubit morilca na električnem stolu.

Nekaj za premislit. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Moja stvaritev mladosti
Reply #35 - 08.05.2003 at 22:00:55
 
Io wrote on 08.05.2003 at 21:19:12:
Reakcija- tu je poanta v tem da si ti samo reakcija na druge, se samo odzivaš, reagiraš, ne pa v tem KAKO reagiraš. Smiley

Ja saj, to počne vsak. Delovanje same narave deluje na principu REAKCIJE! Tako se je tudi ustvaril človek, dolga evolucijska veriga REAKCIJ. Tako smo kar smo in tudi narava je kakršna že je.

Quote:
Iskrenost?? Jaz še nisem bila praviš, samo sedaj ko te malo skritiziram, sem pa iskrena?

Jap, končno si spregovorila, kar ti že dolgo leži. Smiley

Quote:
Sem bila iskrena in te imam rada, in čutim kako čutiš na vznotraj in kaj delaš navzven, saj tukaj gor.

Močno dvomim. Če bi bilo to res, ne bi zgrešila par stvari o meni, katerih pojasnila še kar nisi.

Quote:
Če pa misliš, da se pa jaz pogovarjam zato, da se nekaj dokazujem, pa to ni res.

Tvojega namena sploh omenil nisem, mislim pa nič o tem.

Quote:
Pogovarjam se zato da si z ostalimi dušicami izmenjujem energijo in ljubezen, če pa one nočejo mi je pa res žal.

Ja, hvala enako. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Moja stvaritev mladosti
Reply #36 - 08.05.2003 at 22:25:25
 

Himi, itak jaz govorim o sedemletnem otroku. Prevesna točka, ko se otrok začne razvijati proti odraslosti, je pa ravno tam nekje, sedem, osem let. Od tam naprej je vedno bolj sam odgovoren, ko odraste je pa 100% sam odgovoren.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Moja stvaritev mladosti
Reply #37 - 08.05.2003 at 22:47:49
 
Hi pa vedno se začne iz AKCIJE! Smiley
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Moja stvaritev mladosti
Reply #38 - 08.05.2003 at 23:07:35
 
gape wrote on 08.05.2003 at 17:44:43:
kaj si hotla povedat tuki ???


Si potem vse tako napisal kot sem želela  - Hvala.
Ravno to sem želela.

In kot opažam je tem veliko in topicov TUDI, mislim da je zadnjič ravno metuljčica spraševala, o čem se piše tukaj in vsi ko nekje samo berejo - obiskovalci tudi ne vedo, če ne odprirajo temo za temo in tam izvejo.
Je pa forum jasen; SVET POGOVOROV.
In tako je tudi lepo.
Preprosto se pogovarjamo o vsem...






Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Moja stvaritev mladosti
Reply #39 - 08.05.2003 at 23:35:07
 
Io wrote on 08.05.2003 at 22:47:49:
Hi pa vedno se začne iz AKCIJE! Smiley

Torej, naj prevzamejo odgovornost tisti, ki povzročijo akcijo, saj iz nje nastane reakcija... če sem to že jest. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Moja stvaritev mladosti
Reply #40 - 09.05.2003 at 00:00:23
 
Kreden!

Quote:
Vedo da nisem hinavec in da se ne skrivam za nekašnimi maskami, kar pa počne večina, tudi tukaj.


Večina tukaj nas je hinavcev, ki se skrivamo za maskami. Po drugi strani si bil poln navdušenja, ko si prišel na forum. Med hinavce.

Quote:
Za mene si en navaden razvajen bizgec.


Čeprav se rad pohvališ, da nikogar ne žališ.

Quote:
Ja tvoja ironija popolnemu norenju ponorelega, zasljeplenega uma je že tako daleč, da vidi v napisanemu Himija, res si ubogi na umu, Himi, kaj pa če sem resnično napisal nekaj, kar te tako zelo boli ?


??? ??? ???

Quote:
Ti, kateri še pa očitno kdaj pa kdaj potegneš mamici ziziko namesto dude si pa začuden.


Quote:
Mi je čisto vseeno iz kot ji vlečeš, pri meni takšne stvari ne užgejo.
Naj ji bo lahka zemlja.


Absurdno. In še vedno si upaš trditi, da nisi žaljiv? Se nisem imel namena mešati, ampak tole me je zbodlo.

LP Harry Undecided


Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Moja stvaritev mladosti
Reply #41 - 09.05.2003 at 00:14:08
 
Quote:
Vmeša se tisti, katerega zbode  ???


Ja, zbodejo nasprotujoče si izjave. In žaljenje nekoga, čeprav ne mene.  Undecided
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Moja stvaritev mladosti
Reply #42 - 09.05.2003 at 01:55:16
 
Naj se javi tisti, ki ni več v dvojnosti.  Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Moja stvaritev mladosti
Reply #43 - 09.05.2003 at 07:42:51
 
Quote:
1. Nisem jezen na Himija ? Zakaj ?
2. Vse kar sem napisal, sem napisal jaz, nihče "drug".

Nisi jezen na himija? OK – če ti tako misliš… Ne nameravam te prepričevati, da si jezen… Jaz te pač tako doživljam, uporabljaš takšen način pisanja, takšna energija seva iz tvojih postov, uporabljaš besede, ki kažejo na jezo, tvoj stil pisanja kaže na jezo… Ampak OK… Če ti misliš, da nisi jezen, potem pač nisi jezen… Kar nekaj ogledal si dobil tukaj, ki ti kažejo na to, da tu ni šlo za sprejemanje, za ljubezen, za sočutje, kar si sam napisal, da vseskozi nosiš v sebi, ampak spet – OK… Če ti misliš, da temu ni tako, potem temu pač ni tako… Wink

Tisti stavek, ko sem napisala, da preberi tisto, kar si napisal sam in ne drug, si razumel drugače, kot sem ga napisala jaz. Jaz sem želela reči, da enkrat v miru in ko boš v stiku s samim seboj preberi tisto, kar si napisal ti in ne tisto, kar je pisal himynameis. Preberi sebe in tisto, kar se je iz tvojega srca prelilo na tipkovnico. Ne tisto, kar je pisal himynameis. Tisto, kar je pisal himynameis odraža njega. Tisto, kar si pisal ti, odraža tebe. In če želiš narediti kaj pri sebi, potem beri sebe.

In ne usmeri se v to: himi je sprovociral to in to, pa sem zato tudi jaz tako in tako… himi je bil takšen in takšen, zato sem jaz to in to… Pusti himija, pusti njegove besede in pusti njegovo doživljanje popolnoma pri miru. Usmeri se vase in v svoje pisanje. In se beri… Beri sebe... Karkoli reče himi, v tebi zbudi neko reakcijo. Oglej si jo. To je tisto darilo, ki nam ga dajejo ogledala. Da lahko pogledamo vase, zakaj je nekaj, kar je nekdo rekel ali naredil, vzbudilo v meni takšno in takšno reakcijo. Velikokrat odkrijemo marsikaj… In potem je tu tvoja reakcija… Ki ti je lahko všeč, ali pa ne… To je tvoja izbira in tvoja odločitev… In če ti je tvoja reakcija všeč, če si z njo zadovoljen, če je tebi OK, da reagiraš z jezo, z žaljivkami, z napadom, s tem, da hočeš prizadeti, potem je v bistvu vse OK… Tako si se pač odločil ti in to je tebi pomembno… Če pa ti tvoja reakcija ni všeč, potem imaš priložnost, da se nekaj naučiš… Pomisli, kako bi želel odreagirati, razmisli, kaj je tebi pomembno in se usmeri v to…

V končni fazi himynameis zate sploh ni pomemben, saj ti (vsaj v tem trenutku) verjetno ni blizu. Pomembno pa je, da se ti točno to dogaja tudi pri ljudeh, ki so ti blizu. So ti tam takšne tvoje reakcije všeč? Si z njimi zadovoljen? Je to res tisto, kar si želiš? Bi ti bil res všeč takšen dialog z osebo, ki ti je zelo blizu? Le kako bi to doživela oseba, ki jo imaš rad, recimo? Ki te ima rada? Ti je res vseeno, kako te doživlja oseba, ki ti je blizu?

Ne vem, kreden. Kot sem ti že rekla – izbira je tvoja… In odločitev tudi… Bodi pač to, kar si želiš biti… Seveda jaz govorim o sebi in o tem, da to pač ne bi bila moja izbira… Ti pa se boš odločil zase…

In s tem nikakor nočem reči, da v tebi ni ljubezni, da v tebi ni sočutja... V vseh nas je ljubezen, v vseh nas je sočutje, v vseh nas je sprejemanje, v vseh nas je odpuščanje, v vseh nas je… In v vseh nas je tudi jeza, v vseh nas je nepotrpežljivost, v vseh nas je nestrpnost, v vseh nas je… Ampak vsakdo izmed nas je sam odgovoren za tisto, kar bo izbral v vsakem trenutku posebej…

m.


Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Moja stvaritev mladosti
Reply #44 - 09.05.2003 at 08:30:37
 
Petra. wrote on 09.05.2003 at 01:55:16:
Naj se javi tisti, ki ni več v dvojnosti.  Wink



Kali, sonček moj. Smiley  Kiss
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7