Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 
(Read 27855 times)
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #75 - 24.04.2003 at 15:24:06
 
Quote:
Kaj jo hujskaš? Smiley Eva ni napisala, da ji kdo krade energijo, ampak, da ji odteka Grin.

Energija ji ne mora odtekat kar sama od sebe. Če recimo pri nekomu poči vodna cev, kjer potem odteka voda, je to krivda gospodarja, ki je premalo skrbel za zaščito in preventivo. Ne hujskam je jaz nič, jaz ji le povem stvari malo v drugi luči kot ostali, ona pa že točno ve, kaj je res in kaj ne. Smiley

Drugače pa mal premal pazljivo bereš mojo pisarijo, LittleStar, in delaš preveč predsodkov na lastnih predpostavkah, brez da bi se malo bolj poglobila v samo zadevo. Manjka ti talent za sestavljanje puzlov v končno sliko. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #76 - 24.04.2003 at 15:27:22
 
q
Drugače pa mal premal pazljivo bereš mojo pisarijo, in delaš preveč predsodkov na lastnih predpostavkah, brez da bi se malo bolj poglobil v samo zadevo. Manjka ti talent za sestavljanje puzlov v končno sliko. Wink
q

Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #77 - 24.04.2003 at 15:30:54
 
Napaka, LittleStar. Meni gre to povezovanje prav dobro od rok. Naprimer, danes imam o določenih uporabnikih tukaj precej drugačno in izboljšano sliko, kot sem jo imel na samem začetku. Nasploh pa o Evi, njo pa skoraj v vsakem pogovoru bolje spoznam, čeprav ona ne opazi točno kje, zato pa je potem toliko bolj firbčna, da ji povem. Smiley

Recimo, meni se logika ne krega o takšnih stvareh, kot recimo pri tebi:
Quote:
Saj, če si srečen je gut. Ampak po threadu sodeč I wanna die - nisi!

Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #78 - 24.04.2003 at 16:59:41
 
Kali: ma kakšen + in - jest bi se rada samo čist razumela v 0. Vem pa, da to, da maš sebe rad takega kot si odpira vrata.
Himi: (zdej mal zrcaljenja sledi) moti me, da mi poskušaš prijazno pomagat. Da se delaš, da ful razturaš, zase pa nič ne narediš. (to sm jest!) Pa se ti z mano pogovarjaš brez ega ???Izključit ego se bo dalo takrat, ko bom sprejela sebe.
Glede na to, da je teh ljudi tolk (po unem tvojem postopku), da pomojem sploh ni noben takšen, ki ne bi bil kdaj tak: glede nato lahko potrdim, da j eproblem v meni. In ko jaz nekomu nekaj iskreno povem, pa ta potem nekaj iskreno pove meni, mene pa špikne: je to vedno situacija, v kateri imam občutek, da ta nekdo ni bil resnično iskren, oz. da tudi sam ne vidi, kako se pravzaprav moti, istočasno, ko on misli, da jaz ne vidim, kako se pravzaprav motim. In nekaj, kar sem se do zdaj že naučila (čeprav ne delujem v skladu s tem; preskus je bil, dokazan je blo, da drži) je, da se takih ljudi (s katerimi smo si ful podobni) ne kensla iz življenja, - prav zaradi tistegale o Karmi - Hvala LittleStar!! Kiss da si me spomnla - ker če si takega človeka danes skenslam iz življenja, bo jutri prišel nekdo še bolj naporen.
In zdajle se mi je posvetilo, da je možno, da se je nekaj takega tudi zares zgodilo: Ker Miha ni blo več doma, sem začela zahajat na forum, češ, tukaj se je z ljudmi lažje zmenit (al pa kej druzga) karkoli. Tudi tisti del dneva, ko je Miha doma, sem jaz še vedno šla n aforum - ker ( ??? manjkajo detajli). In kaj se je zgodilo(, ko sem se JAZ IZOGIBALA IZRAŽANJU ČUSTEV DO NJEGA)?? Prišel je Himi  Grin in to tja, kjer sem mislila, da je vse fino in lažje - na tale FORUM. Zato mi pogovor z Mihom olajša tud prebavo himija. Ampak pogovor s himijem mi pa ne olajša prebave Miha (samo vidim, da se morm res spet pogovort z Mihom  Smiley) In po tistem preskusu vidim, da pustim, da mi na himijev račun več energije odteče, kot pa k Mihu (mal je zmučkan kle, kdor ve, naj kr pove) Kenslat ga pa še posebej zato ne mislim. Tud ker vem, da če oba spustiva tele težke zidove, da se lahk super razumeva. (himija mislim). To se pa splača. Jest bom že preživela vse, tko al pa drugač  Tongue

Ok. spet bom mal v tole svoj epametovanje prešaltala: Energija ne more odtekat sama od sebe amapk je to odgovornost gospodarja = to ni krivda tatu. Ane? Vsak je sam odgovoren za svojo E. tat se mi zdi, sploh ne more obstajat v preimeru tovrstne e. Al jo, al pa je ne obdržiš zase.
Sem pa jest tud mal dobila občutka, da ti men vedno znova poskušaš pokazat, zakaj da je dobro, da Miha skenslam. No
Quote:
ona pa že točno ve, kaj je res in kaj ne
tud vem, da sva si midva z Mihom precej podobna, če ne ne bi skup pršla. Pa ne si ti zdej men o človeku, od katerga niti enga posta na forumu še nisi prebral slike ustvarjat. Tolk kokr ga mam pač pri tem, da še sebe ne maram, lahko, tolk ga mam rada mojga Miha.  Smiley Grin  KissGrin Je pač zlo fejst - sej veš- jest že vem. 8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #79 - 24.04.2003 at 17:43:13
 
Quote:
Himi: (zdej mal zrcaljenja sledi) moti me, da mi poskušaš prijazno pomagat.

Vem. Sej zato pa men tud ego prav, naj se požvižgam na tvoje probleme in mislim le nase. Zakaj ga ne ubogam? Wink

Quote:
Da se delaš, da ful razturaš, zase pa nič ne narediš. (to sm jest!)

Zase sm jest to že 70% naredil, kar sem ti do sedaj pridigal. Ostalih 30% pa je odvisno od zunanjih dejavnikov, ki pa se tudi počasi umirjajo in kažejo na bolje. Kmalu bom uspel priti na lepih 100% svobode, upam. Smiley

Quote:
Pa se ti z mano pogovarjaš brez ega ???

Tukaj in sedaj, ja. Drugače pa ko tebi seka ego na 150%, seveda pol tud men nazaj. Težko se je s Francozom pogovarjat v Italijanščini... moraš se mu prilagodit na njegov lastni jezik. Wink

Quote:
Izključit ego se bo dalo takrat, ko bom sprejela sebe.

To je že drug nivo. Najprej moraš opravit prvega, brez preskakovanja.

Quote:
Glede na to, da je teh ljudi tolk (po unem tvojem postopku), da pomojem sploh ni noben takšen, ki ne bi bil kdaj tak: glede nato lahko potrdim, da j eproblem v meni.

Ampak tega problema ne boš rešila, dokler se ne poglobiš sama vase. Tega pa ne moreš storiti, dokler si odvisna od drugih in so drugi odvisni od tebe. Najprej se reši teh "vezi", potem se "okrepčaj" in ponovno začni delat čiste vezi, kjer se počutiš povsem svobodna.

Quote:
In zdajle se mi je posvetilo, da je možno, da se je nekaj takega tudi zares zgodilo: Ker Miha ni blo več doma, sem začela zahajat na forum, češ, tukaj se je z ljudmi lažje zmenit (al pa kej druzga) karkoli. Tudi tisti del dneva, ko je Miha doma, sem jaz še vedno šla n aforum - ker ( ??? manjkajo detajli).

Spet zanikaš svoj JAZ. In s tem svoj pravi razlog, zakaj si prišla sem. Jaz vem zakaj, sem ti tud med vrsticami že povedal, le sama si tega nočeš priznat. Pa si morda enkrat boš, ko boš pripravljena videti.

Quote:
In po tistem preskusu vidim, da pustim, da mi na himijev račun več energije odteče, kot pa k Mihu (mal je zmučkan kle, kdor ve, naj kr pove) Kenslat ga pa še posebej zato ne mislim.

Zakaj me potem ne kenslaš? Jest tebe sem, ko sem prišel do tiste meje s tabo. Zdaj sem te ponovno sprejel, a seveda ne več tako kot prej, malce na drug način, ker te pač bolje razumem in malce bolje vem kam pašeš s svojim današnjim načinom. Ob vsaki spremembi te bom pa seveda sprejel drugače, le da znajo bit ti prestopi med spremembami in sprejemanju le-teh občasno malce kritični.

Quote:
Tud ker vem, da če oba spustiva tele težke zidove, da se lahk super razumeva. (himija mislim). To se pa splača. Jest bom že preživela vse, tko al pa drugač  Tongue

Spet se slepiš. Tokrat pri meni. Ponavljaš isto napako, ki ti onemogoča, da bi pri sebi res kaj popravla in naredila. Jest sem v tem času, ko sem te skenslal, dosti naredil in razmislil o najinem "razmerju". Ti pa si le zatiskaš oči in rineš z glavo skozi zid, ko ti podzavest že tuli, da je treba nekaj naredit, a ti je ne poslušaš. S tem škodiš sebi in meni, čeprav se polovico tega ne zaveš.

Quote:
Energija ne more odtekat sama od sebe amapk je to odgovornost gospodarja = to ni krivda tatu. Ane? Vsak je sam odgovoren za svojo

Maš prav, ja. Jaz sem odgovoren za to, če mi odteka energija na račun koga drugega. Jaz in noben drug. Zato ga kenslam in odtok preneha. Potem naredim takšno zaščito, da je ponovni odtok pri istem človeku skor nemogoč (utemeljena preventiva). In če se odtok ponovno pojavi, ponovno zaženem isti proces, dokler niso "rori" do konca varni pred luknjami. Seveda pa ima vse to tudi negativno stran, ker popravljanje in krpanje teh cevi le pomeni večjo omejitev pri odpiranju in zaupanju. Komunikacija preide na bolj plitek nivo, ob vsakem takšnem popravljanju - to je pa tista zaščita pred ponovnim odtokom - najti vzrok in ga odstraniti. Smiley

Quote:
Sem pa jest tud mal dobila občutka, da ti men vedno znova poskušaš pokazat, zakaj da je dobro, da Miha skenslam.

Niti enkrat nisem specifično omenil Miha. Če pa si v moji pisariji našla njega, pa to le potrdi, da že dosti veš o vsem, kar sem napisal. Smiley

Quote:
Pa ne si ti zdej men o človeku, od katerga niti enga posta na forumu še nisi prebral slike ustvarjat.

Saj si je ne. Jaz njega vidim skozi tebe - tvoje delovanje, valovanje. Ti direktno projeciraš njega name in verjetno še na koga drugega, to dobro občutim. Zato sem tud napisal, kar sem že napisal. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #80 - 24.04.2003 at 18:36:43
 
dej zdele nimam časa, ampak lahko mi pa definiraš, kaj zate sploh pomen "skenslat" ker mam občutek, da sm si jest to mal drugač predstavljala, kot ti??
Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #81 - 24.04.2003 at 18:51:22
 
Quote:
kaj zate sploh pomen "skenslat" ker mam občutek, da sm si jest to mal drugač predstavljala, kot ti??

Prekinitev stika in ignoriranje, brez obremenitev. Kako pa si si ti predstavljala? Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #82 - 24.04.2003 at 21:12:46
 
Aha, ja jest sm si tut tko predstavljala.  Shocked Grin
nope, nikogar ni treba kenslat, pa še vseen lahko energijo odklopiš od njega
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #83 - 25.04.2003 at 07:54:08
 
Hvala himi za pomoč - svetovanje, vodstvo... Smiley
sem se spomnila zjutraj, da če pač to poskušaš, (navkljub egu)... pa da se ti že dolgo nisem zahvalila. Himi, če bi jest tebe kenslala, bi skenslala priložnost, da se učim o sebi, pa da si "masko radiram". Jest sm sam zadovoljna s sabo, da sem pripravljena ne_te_skenslat. Ker je blo zagotovo že ogromno primerov, ko sem ljudi rajš skenslala, kot pa da bi se učila od njih. Mislim, da je kenslanje zatiskanje oči - pred lekcijami, ki ti jih nekdo prinaša "z odprtimi rokami" Smiley pa ni nujno, da se tega zaveda. Je pa fajn, če se jest, oz. tist, ki mu je lekcija ponujena zaveda. Mislim, da je kenslanje pobeg - lažja pot - prelahka. Če je prelahka, pol pomen da niti ne greš skoz naravnost, ampak verjetno skoz mal po klancu navzdol. Alora, bi blo pa fajn splezat na vrh.
Napake... napake začutimo, ko pridejo ljudje z lekcijami. Če skenslaš človeka, še nisi skenslal napake, skenslal si samo zavedanje "napake" (ja kr v narekovaju naj bo).
Tolk mal sebi v spodbudo Cheesy

Za svojo napako, ki me te čase najbolj "v rit brca" mam pa to, da se nisem pripravljena vedno učim - pravim, da se mi ne da razmislit - kadar mi manjkajo detajli - in vem, da po resnici samo nočem videt tistga, do česar bi pršla, če bi mal pomislila. Poleg tega je še druga muka to pokazat svetu. A je Ego napaka? a je to šola? al je sploh vse šola? sej je ane?
Kiss ((((((((((((((((((Eva)))))))))))))))))) Cheesy you know, treba se je met rad
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #84 - 25.04.2003 at 10:38:40
 
no star12 je preveč prijazna, jest pa premal ... vsaj tko mi pravijo ... nekateri.
ker čudn hec je v tem da nism kr do vseh neprijazen, niti ne obstaja pravilo.

trmast ...


in ker sm vidu da res ne pišete o svojih napakah ampak je precejšen del texta vprašanje krivde med himijem in evo ... sm namereč šele pri #35
gape wrote on 26.11.2002 at 23:07:46:
tko da tud ... ne da sesuvaš egote ... dražiš jih takrat ko so najbolj razdražljivi, takrat ko imajo majhno energijo - ko nimajo ne moči ne energije - takrat jih zdraviš - ne zdraviš - sesuvaš - ammak človeku ne daš svoje energije da bi zmogel preko svojega vzorca, na katerega si pokazal ti in si dolžan pomagati pri njega odpravljanju, s svojo energijo, pozornostjo, znanjem, modrostjo ... tisto revščino ki jo premoreš ... pa to ne gre samo tebi robi ... vsem nam ... mogoče nism tolk zlo razumljivo napisu ... gre se za vsa namerna ogledala ki si jih postavljamo tukaj po tem forumu, nekatera so tudi nenamerna nč ne rečem ... ampak ponavadi pozabimo na tisto mesto dati nekaj svoje pozornosti ...

ja razlika je v 'pomoči' skozi enost ali skozi  dvojnost
in razlika je tudi v tem, ali človek prosi za pomoč ali ne.

kaj kdo razume pod prošnjo pa je itak relativno ...


gape wrote on 26.11.2002 at 11:59:33:
in fantu je treba pomagat, ne pa ga jebat, pomagat skozi enost, ne dvojnost ... tko kot vsakomur drugemu.
ne rečem da dvojnost ni pot, ne rečem da se ne da dosešt reči skozi dvojnost, ponavadi drugače niti ne gre, ampak, mi se učimo enosti ... razumeš ... mi smo del bele hierarhije, tko smo se odločl, kdor se tega ne zaveda, mu jest težko pomagam, lahko probam, obljubit ne morem, ker ta odločitev je v vsakem  posamezniku ...

ne razumem tega koncepta da nekomu hočeš neki povedat, pa nočeš da bi se to povezovalo s tabo ... TO JE DVOJNOST.
in ni res da bi kdorkoli karkoli hotel prepovedat ... gre se za priporočilo, priporočilo kjer se priporoča enost in enost nasprotje od tistega kar je v tej točki na začetku napisano : neki poveš IN ZA TEM STOJIŠ s celim svojim bitjem - se ne skrivaš za nekimi maskami kt en otrok 5 let star!



gape wrote on 23.09.2002 at 22:09:38:
vsi en drugmu dražmo egote, k eni bedaki poneumljeni, vedno skozi dvojnost, nikoli skozi enost ... seveda ko pa ne znamo.



gape wrote on 17.08.2002 at 23:51:15:
dvojnost namreč nastane med egom in dvojnikom (jaz sem), ko en hoče neki, drugi pa drugo, takrat gre težko.
zato pravim da je pametno da se  z ljudmi pogovarjamo tko da v njih ne povzročamo dvojnosti.
ker čim je dvojnost je upor in nezmožnost napredovanja.
zato je treba v pogovoru ego v bistvu prelisičit, ga z razumskimi argumenti prepričat da je to zanj dobro, potem se ne upira in ista naloga (učitelja) je opravljena na popolnoma drugačen način.
ker
učitelj lahko učenca pripelje do rešitve tudi skozi dvojnost, ampak mora imet trenutno nabrane dovolj energije, da jo dovaja tudi učencu.
to pri forumu ne pride tolk v igro.
edin če ma kdo tolk krono odprto da lahko potrebno energijo pošija direkt, z namero, kot gape, kadar ga praska, recimo, ne zamerte mi, zato rabiš nekaj znanja, malo o reikiju na daljavo kr pripomore k temu vsemu recimo ...


gape wrote on 20.08.2002 at 23:36:20:
razlika je v tem da lahko na drug ego deluješ skozi dvojnost, al pa skozi enost.
lahko se ego upira spremembi, lahko pa ga prej prepričaš da je to za njega u bistvu gut.
mimogrede, tuki je zlo pomembno to, da telesu (egu) ni treba umret ob razsvetljenje (kot uči krščanstvo).
ko ego ugotovi, da bo lahko hodu po zemlji do zadnje sodbe, se nima več čemu upirat, niti čiščenju tamalih vzorcev, niti smrti. ne rabi ga bit strah, sploh ko izve da pol bo lahko pa letel ipd.
skratka, še enkrat, ego je treba po domač povedan nategnt.
to pa njalažje narediš tko da čistiš (ozaveščaš) vzorce okrog glavnega vzorca, ne pa da kr direkt nekomu osvetliš taglavni vzorec. takrat se ego zapre u trenutku.
tko kot jd zadnjič.

za učenca in učitelja je pot enosti lažja.
razlika pa je v tem
da za pot dvojnosti mora imet učitelj več proste energije na razpolago.
to je težje za ego in tudi zame kot celoto, tukaj in zdaj.
za pot enosti pa mora imet več modrosti, učitelj namreč, učenec je isti.
enost (stanje) je združevanje (pot), dvojnost pa je ...

čist tko usput, vidm da sploh noben ni šteknu pointa, to da HOČEŠ drugim pomagat, da se ti to zdi tvoja pot, to je jezusov karkoližepač in del tega vzorca imamo vsi v sebi, mi ki se tuki gor pogovarjamo ga imamo samo večji del, tko kot vsi ki pomagajo drugemu ... mi edin to  delamo drugač.
in ta vzorec imaš v sebi tkoitak, samo eni pa s(m)o se odločili prevzeti na svoja pleča njega ozaveščenje - čiščenje.
in on ni nč slabga.
je gut.
edin učasih preraste v problem.

zarad mene je lahko to moj problem, ni blema, sm jih navajen, no pa sej sm že zdavni napisu, da mam ta problem tud jest, samonekdo.
moj ego ja, definitivno ima problem.
dokler je klele ga ima, njegovi problemi se bodo končali šele ob razsvetljenju ekrat, ker jaz sem, se moram naučiti določenih lekcij, in orodje je ego - telo, fizično zemljino telo, avto, oblikovan tako da me nauči lekcij, mene jaz sem.
midva jaz sem in ego se morava združit v eno, telo mora postat tempelj za boga.
ja probleme imam.
that's a fact.
vse probleme lahko zmečete ne mene, noben problem, jest vam jih podarim nazaj, lahko tud skozi dvojnost, znam tud jest. pa nočem več. nočem.

jah mogoče si pa jest narobe predstavljam ego, lahko pa da je ego čist neki druzga kot si ga jest predstavljam, spodi mi piše, lahko pa de se tudi motim, ker če si tolk neumen da se ne zavedaš, da obstaja možnost da je vse lahko tud svoje popolno nasprotje ... dvojnost ... lahko bi tud reku: obstaja možnost da je moja resnica popolnoma napačna, da sicer vem, ampak glih narobe, glih tko funkcionira, ampak narobe ... recimo

tvoj ego je pač tak, bolj hardkorovc in to ... moj ni tak hardkorovc, ko ga prepričam greva skupi čez ogenj, prej mi mora samo verjet, mora mi zaupat, verjet, da bo varen tam sredi žerjavice, saj sem mu jaz tako povedal, in ko gre čez ugotovi da je res tko in mi malo bolj zaupa, mi kakšno stvar prej verjame ...


ti ... kdo se bo pa upiral egu ???

sej ego je tist ki se upira

energija bi tekla a on se upira.

kdo točno se naj zdej upira egu ???



se opravičujem če sem koga u dvojnost spravu




gape wrote on 19.06.2002 at 18:40:18:
ja ... ego ... jest bi reku da se z zunanjim svetom sporazumeva višji jaz ... ego je pa filter, ker vsaka misel mora potovat od jaz sem, preko uma in razuma (ego), skozi možgane do prstov ki natipkajo ... višji jaz ne more natipkat, niti povedat, niti narest ... za vse to rabi telo, kateremu je šef / upravljalec ego ... in od tu pomoje tud dvojnost jaz sem (del duše ki se uči) in telo s pomočjo katerega se uči.
oba sta eno.
ampak te enosti ne moreš razumet, zato smo na zahodu začel ta dva razločevat, da bi ju razumeli, ampak razumeš lahko samo oba skupi, vsak zase sta nesmisel, vsak deluje po svoje ... in dvojnost je sinonim za delovanje dvojnika (ega), kadar pa telo deluje po navodilih jaz sem-a takrat sem v enosti, saj se ego ne upira in dovoli telesu da dela po ukazih 'od zgoraj' in ni dvojnosti, ker je enost.
dvojnost je v tistem trenutku ko telo / ego 'zbezla' - začne delat po svoje ...



gape wrote on 11.06.2002 at 18:08:25:
ja ... prej sm pozabu bistveno stvar napisat ... če nič ne skrivaš, ti niti noben nič ne more ... edino orodje črnih proti tebi je to da neko tebi zadosti pomembno stvar, ki jo skrivaš privlečejo na dan, v bistvu ti zagrozijo da jo bodo privlekli na dan, če seveda že prej ne padeč na keš foro ...
in iz tega je sledilo da ni kej skrivat, čist kej ... in slika je ena od skrivalnic in zato sm butnu gor direkt svojo sliko (sicer precej zamegljeno ... pa nič ne de, ta mi je bila všeč), je pa res da sem se že s tem da imam sajt in vse na njem zadost izpostavu, da kdor me hoče vidt kakšen sem, me lahko najde in si me ogleda ... ampak slika je bl tko simbol bla ... sibol tega da sem ZA resnico, pa naj bo kakršnakoli že ...
dobro dovolj mene
vem da hočeš dobro ... vsi se mormo to naučit ... skozi dvojnost ne moreš nikomur pomagat, niti sebi ... zato isto k sm zadnjič bruskotu reku isto gre teb ... tud men ... ne smemo ljudi spravljat v dvojnost - v slabe misli - spravljat jih je treba (in sebe) v enost in zato moraš bit v izražanju čim bliže enosti, čim bolj čistih misli moraš bit ko jih prenašaš v elektronsko obliko ...




skratka brez dvojnosti ne moreš prepoznat sence ... ampak skozi dvojnost je težko, lažje je skozi enost ... zato jest ne maram dvojnosti
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=102276...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #85 - 25.04.2003 at 13:27:35
 
Quote:
no star12 je preveč prijazna, jest pa premal ... vsaj tko mi pravijo ... nekateri.ker čudn hec je v tem da nism kr do vseh neprijazen, niti ne obstaja pravilogape - Tukaj se kaže sedaj tudi moja napaka, ki jo PRIZNAM - himi je opazil - jaz Sebe NE.
In jaz sem Tebe in Drugi so "nas"...



Ko me nekdo " tlači k tlom", sedaj sem se naučila - ne povem od koga  Smiley , da Z prijazno energijo  "udarim nazaj". Če sedaj povem po pravici, tako kot si ti napisal - sledim občutkom - da VEM kako moram.
In tu nastopi druga moja napaka -  ko opazim prijaznost in dobim občutek, da se je nekdo "delal" takega - mu dam v razmiselk " svoj del neprijaznosti".
Kar verjemite MI - " nisem tak angel "...

Nekateri ste mi Prirasli k Srcu in vas imam Rada - Druge pa učim in ONI mene...

Eh, sj - napake. Ti Me učiš in Opozarjaš, ker me BOLJE opaziš, kot jaz SAMA Sebe... Wink

Tako nekako...

gape, res se včasih dogaja, da smo samo do določenega dela " oseb " neprijazni. Mogoče samo mi vemo v čem je keč - ali pa bolje oni, katerim to neprijaznost namenimo.

VSI imamo ta dva čustvena dela v Sebi. Nihče NI popoln , TO VEMO VSI...

LASTNA HVALA, se pod MIZO vala.  Wink

Quote:
in ker sm vidu da res ne pišete o svojih napakah ampak...


Hvala za "tvoje oči".

Kaj so NAPAKE, vsi doboro vemo. Izrazimo jih V upanju, da se nečesa osvobodimo in nam je lažje.
In kako jih popraviti - Ti nasveti so pa poleg tega, vedno dobrodošli - tudi Tukaj.
Kdor OPAZI, da je bil V tem in jo je že popravil -  DODA svoj POGLED in osebi pomaga z NASVETOM.

To je bilo mišljeno POD MOJO temo O.... Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...).















Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
frittzy
2
**
Offline

LJUBITI in BITI LJUBLJEN

Posts: 63
Maribor
Gender: male
Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #86 - 03.05.2003 at 17:04:07
 
Precej govora je o napakah sebe.

Kaj pravzaprav so pa naše napake???

Je napaka Ljubiti???

Ali je morda napaka če nekomu podariš srce in ti ga morda on/a nato zlomi in se ti zaradi tega podre svet???

Napake???

Vsak kdo od nas ima različne napake različne poglede na svet in to je tudi prav tako.
Saj zaradi tega smo si ljudje toliko različni.

Moja napaka ???

Ker v otroštvu nisem čutil starševske ljubezni in ker moj oče nikoli ni bil zame takrat ko sem potreboval njegovo bližino.
Sem čutil jaz bolečino iz strani staršev trdil sem si da sem jaz tisti zaradi takerega moja starša ne najdeta harmoničnega življenja.

To mojo napako sem nosil do očetove smrti v mojem srcu.

Moja napaka je bila in je da sem krivil sebe za njune prepire za njune pretepe.

Sedaj vem da ni bila napaka iz moje strani in da nisem bil jaz povod za njune prepire.

Ker sem trmast prekleto trmast, in zmeraj stojim za svojim dejanjem. In ko sem v nekaj prepričan me zlahka nihče ne  prepriča o nasprotju.

Potreboval sem veliko časa da sem se sam prepričal da nisem jaz bil povod.















Back to top
 

Harmonično življenje v dvoje
172535871  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #87 - 03.05.2003 at 17:23:54
 


Napaka, ali iskanje tistega, kar si POGREŠAL.
Oče - tako Tvoj, kot Moj. In tudi vaši Očetje. Starši...
Nikakršne napake niso naredili, s tem, ko nam niso " dajali svoje pozornosti". Nekje v svojem delu niso čutili neke odogovornosti - To je bila mogoče njihova napaka. Premalo jo je bilo.

NIkoli prav z zagotovostjo ne bom trdila, da je moj oče  -s tem ko mi ni izkazoval svoje ljubezni ( mogoče je ni znal - na nek način jo je kazal ), da me ni ljubil. Vse je dal zame. Bil je poleg - ni odšel. Še vedno je. Rada ga imam, zavedam se Njegovih napak - a Edina MOJA je - da mu nekje nekoč nisem odpustila, da je tako ravnal.
Dokler se nisem soočila z občutkom krivde - da je vse v meni - je bilo vse drugače...

Sedaj vem, frittzy - da ga ni očeta, ki ne bi Naredil kakšne napake.
Znajo ljubiti - prepričana sem - ZNAJO. In na nek način tudi to pokažejo, ko " v sebi začutijo tako ". In če Oni ne bi delali napak -  se MI PREPOSTO ne bi IMELI od koga UČITI, kako biti BOLJŠI.

Napake nas GRADIJO in delajo MOČNE.
Ljubezen pa ima pri tem glavno VLOGO.

Nikoli nismo pravzaprav ljubljeni iz vseh Strani  - eno kar je - " ne kaži ljudem tistega, kar oni tebi". Nosi v sebi LJUBEZEN. Če drugi nosi v sebi sovraštvo - Mu dodajaj LJUBEZEN...

Vsi to Zmoremo. Smiley

In lepo, da si Spoznal, da NISI KRIVEC, temveč nekdo, ki je v sebi nosil toliko modrosti, da je Dovajal ljubezen tam, kjer  je potreboval...

Prepiri staršev nikoli in nikakor ne bodo posledično " otroška napaka". Kot otroci smo samo opazovalci - napak, laži in prepirov...
Jok je v " nas " bil. A v odraščanju vsi spoznamo, kdo je bil krivec...

Živeti z OBČUTKOM KRIVDE v Sebi.?

Nikakor!













Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #88 - 03.05.2003 at 18:04:31
 
Krivda je samo spor med višjim in nižjim jazom - med nadjazom in jazom.

Napake pa so samo razlike do popolnosti, ki jo od nas zahteva nadjaz in naša družba.



lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Spregovori NAGlas o Napakah Sebe...)
Reply #89 - 03.05.2003 at 22:15:27
 
Ko Krivimo Drugega, Krivimo v Bistvu Sebe ...
Ali ni tako....
Napaka je to, da Vedno nekoga KRIVIMO, ko bi bilo bolje, da SEBE pogledamo "znotraj"...

Se prvi, če vidim napako NA DRUGEM, Je baje Z menoj nekaj Narobe...
Hmmm

V določenih pogledih Se strinjam...
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7